ТОП-10 популярных новостей
10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0 9 речей, які жінки помічають набагато швидше, ніж чоловіки 10.05.2024 — Юмор — 0 Названі країни з найменшими пенісами 09.05.2024 — Юмор — 0 Як попросити номер телефону дівчини, щоб вона точно захотіла з тобою зустрітися 07.05.2024 — Психология отношений — 0 10 тонких ознак, що дівчина незадоволена вашими відносинами, але мовчить про це 06.05.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Если женщина говорит, что все «так», значит все не «так». А если она говорит, что все «не так», значит вообще все «не так». The Simpsons

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Чому ти можеш відчувати себе особливо вигорілим до кінця року і що з цим робити?

29.12.2022 — Карьера
Чому ти можеш відчувати себе особливо вигорілим до кінця року і що з цим робити?

Іноді вигоряння досягає таких масштабів, що людина перетворюється на робота, позбавленого почуттів, емоцій і навіть мислення.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Він просто діє на автоматі і не виявляє жодної творчої активності, властивої людям зі здоровою психікою. Деяких людей особливо сильно вигоряння підкошує наприкінці року.

За ідеєю все має бути навпаки — попереду свята з тривалими канікулами, довгоочікуваний відпочинок, то чому ти почуваєшся особливо вигорілим?

Є кілька причин.

 

На тебе тисне безліч незавершених справ та невиконаних обіцянок

Пам'ятаєш, як перед минулим Новим роком ти обіцяв собі змінитись у наступному, щось зробити, загалом, покращитись? Чи зумів ти досягти всіх поставлених цілей?

Швидше за все, ні, і це нормально, адже плани перестають працювати в той момент, коли починається їхня реалізація.

Все через мінливу обстановку. І хоча ти знаєш, що не всім планам судилося збутися, мозок не розуміє, чому ти не досягнув поставлених перед собою цілей, і продовжує вимагати від тебе виконання задуманого заради обіцяної собі нагороди.

Виникає приблизно те ж відчуття, що відчувають люди, які забули думку на півдорозі з кухні. Вона здається шалено важливою, але ти зовсім не в силах згадати, і це призводить до сильної емоційної втоми.

Крім того, на тебе тисне і самооцінка, а також внутрішнє его, яке кричить, що ти – нікчема, яка не здатна відповідати за свої слова.

Навіть якщо це не так, внутрішній голос не замовкає і продовжує вимотувати, призводячи до психічного перегріву.

 

Ти шкодуєш про витрачений час

Якщо в попередньому пункті ми говорили про щось, що ти не встиг чи не зміг зробити до Нового року, то тут йдеться про нібито марну трату часу.

Нам здається, що всі наші спроби зробити своє життя комфортнішими були лише безглуздою розтратою цінного ресурсу, яка не принесла нічого доброго.

Незадовго до Нового року багато людей задають питання «а чи коштувало воно того?». і «чи правильно я прожив цей рік?» і так далі.

Головна думка полягає в кінцівці свого буття та розумінні, що ти на один крок ближче до грандіозної порожнечі, але так нічого корисного і не зробив.

Прямо як і в день народження, який можна розцінювати з песимістичної точки зору як святкування загробного життя, що наближається.

 

Ти стикаєшся з дедлайном на роботі

У більшості компаній Новий рік – це не просто умовний кордон, а завершення основного періоду, який потребує підвищеної уваги.

Саме тоді, ближче до січня, розкривається багато недоробок, які потрібно терміново виправляти.

Ти ж, уже добряче вимотаний роком і чекаючи швидкого наступу канікул, ніби потрапляєш під крижаний дощ, який повертає до реальності. А вона така, що потрібно докладати ще більших зусиль, щоб закрити рік.

Те, що ти відкладав на потім, вимагає втручання тут і зараз, бажано не до тридцятого числа, а раніше, щоб усі відділи встигли оцінити твою роботу.

 

На тебе тиснуть святковий клопіт

Новий рік — це приємне проведення часу в сімейному колі, принаймні для більшості людей. Проте свята — це відпочинок лише тоді, коли вони починаються, а цьому передує довга підготовка.

Вона складається не лише з численних покупок подарунків, а й із емоційних аспектів. Це радикальна зміна твоєї рутини, яка вибиває розум зі стабільності, нехай вона й не дуже приємна.

Всі ці клопоти накладаються одна на одну і утворюють емоційне навантаження, а потім призводять і до передсвяткового вигоряння.

 

Ти втомлюєшся і не можеш дочекатися відпочинку

Масова культура закладає в нас думку, що сьогодні ми живемо краще, ніж торік.

Принаймні це стосується тривалості та тяжкості роботи. Насправді гірше працівникам припадало лише у 19 столітті, коли промислова революція принесла найжорстокішу експлуатацію людей.

Але раніше, до 19 століття, життя більшості людей було простішим, і навіть підневільний селянин працював у загальній сумі набагато менше, ніж сучасний офісний клерк.

За цілий рік роботи з рідкісними вкрапленнями вихідних та відпустки ти встигаєш накопичити стільки втоми, що вона розтягує щодня перед Новим роком у безкінечність.

Здається, що довгоочікувані канікули віддаляються дедалі більше, і це викликає сильний стрес, посилює і так яскраве емоційне вигоряння.

 

Що робити з вигорянням наприкінці року

Для протидії цьому виду вигоряння підійдуть ті ж поради, що й для простого емоційного вигоряння. Але є свої особливості.

Знаючи їх, можна швидше вибратися із цього неприємного стану.

Постав перед собою реальні цілі на наступний рік

На відміну від попереднього року, де ти наобіцяв собі золотих гір, постарайся бути приземленішим, щоб почати виконувати задумане вже тут і зараз, не чекаючи настання Нового року.

Спробуй бути реалістом, а може навіть трохи песимістом, який не витає в хмарах.

Навіть однієї виконаної цього року мети, задуманої на наступний, буде достатньо, щоб підбадьоритися.

Зміни обстановку

Це обов'язкова дія, без якої навряд чи вдасться зменшити вплив вигоряння.

Справа в тому, що люди схильні асоціювати емоції з навколишнім оточенням. Тому твої спроби заглушити дірку в душі за пивом на корпоративі чи за комп'ютером удома й не працюють.

Ти настільки асоціюєш свої негативні думки з цими місцями, що не розслабляєшся, хоч би як весело тобі було.

Тому потрібно змінити обстановку, сходити чи з'їздити кудись, де ти ще не був, здобути нові позитивні емоції.

Дозволь собі тривалий якісний відпочинок

Ми розуміємо, що ти звик відпочивати з користю. Але дозволь собі трохи побути прокрастинатором, тим неробом, на яких лається старше покоління.

Не потрібно намагатися виправдовувати чиїсь очікування, полежи на дивані, пограйся, подивися серіали, виконай свої давні бажання.

Насолодись цими святковими канікулами сповна, так, щоб коли вони завершаться, ти почував себе задоволеним.

Навряд чи в тебе вдасться перемогти вигоряння за такий короткий час, але хоча б повернеться смак до життя.

Зміни рід діяльності

І, нарешті, розберися, чому ти відчуваєш вигоряння наприкінці року. У багатьох це пов'язано із незадоволенням поточним місцем роботи.

Отже, з наступного року настав час її змінити, щоб не бути схожим на зомбі наприкінці наступного року. Можливо, тобі бракує захоплень, які б тобі відволіктися від повсякденної рутини.

Так дерзай, знайди серед безлічі хобі своє, яке допоможе якщо не повністю позбавитися вигоряння, то хоча б заглушити його.

Головне, почати робити, а коли пристосуєшся, відчуєш себе знову живим і задоволеним.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 Названы самые нервирующие позы в сексе Секс 0 Сексуальные комплексы, которые убивают в тебе мужчину Психология отношений 0 9 причин, чому тобі нудно у здорових стосунках В курсе 0 Джейми Фокс и Джозеф Гордон-Левитт в трейлере "Проект Power" Юмор 0 Дурнушки vs Красотки В курсе 0 В Новой Зеландии бизнесмен делает необычные гробы Секс 0 20 признаков, что тебе изменяют (мнение частного детектива) Звезды 0 Ники Минаж показала сразу два откровенных клипа Внешность и здоровье 0 Reebok представил кроссовки, созданные без использования материалов животного… Психология отношений 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила Звезды 0 Откровенная съемка Зои Кравиц для осеннего номера AnOther Magazine Карьера 0 10 причин, чому ти втрачаєш потребу у спілкуванні з іншими людьми Психология отношений 0 #говоритмужчина: я ищу бабу попроще Карьера 0 Традиционные мужские ценности Звезды 0 Кендіс Сванепул для нової рекламної кампанії Tropic of C Внешность и здоровье 0 Puma представил «винтажную» версию кроссовок Wild Rider Юмор 0 4 признака, что ты нужен ей только на зиму В курсе 0 Warner Bros. показала перший трейлер «Флеша» з Езрою Міллером Секс 0 «Пьяный» секс: самые распространенные мифы и правда Секс 0 Почему женщины изменяют
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.