Цитаты великих

Не позволяйте жизни заставлять вас становиться тем, кем вы быть не хотите.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

10 міфів про тестостерон

06.01.2023 — Внешность и здоровье
10 міфів про тестостерон

Про тестостерон існує безліч міфів, а його значущість нерідко виявляється завищеною. У новій статті MEN'S CULT розвінчує найпоширеніші міфи про тестостерон і говорить про те, що з усієї маси неправдивої інформації є правдою.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Як відомо, людський організм — це єдина система, в якій кожен елемент має важливе значення. До того ж, всі вони пов'язані між собою. Проте, коли мова заходить про тестостерон, багато хто про це забуває.

Нижче ми викриваємо найпопулярніші міфи про тестостерон. 

 

МІФ №1. РІВЕНЬ ТЕСТОСТЕРОНУ ВАЖЛИВИЙ ТІЛЬКИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

Правда: насправді тестостерон відіграє важливу роль як у чоловічому, так і в жіночому організмі. Тестостерон дійсно сприяє розвитку за чоловічим типом.

Природний період статевого дозрівання у чоловіків важко уявити без цього гормону: зі зростанням його концентрації пов'язані зміни у поведінці, настрої, і навіть зовнішньому вигляді.

Однак цей гормон важливий не тільки для чоловічої, але й для жіночої статевої системи. Його вироблення впливає такі процеси, як овуляція, зростання та розвитку ембріона. До того ж в організмі жінок його концентрація навіть вища за естроген.

Отже, назвати тестостерон тільки чоловічим статевим гормоном точно не можна. Хоча, звичайно, у чоловічому організмі тестостерону більше, ніж у жіночому.

 

МІФ № 2. ТЕСТОСТЕРОН ВИКЛИКАЄ АГРЕСІЮ І ПРОВОКУЄ РИЗИКОВУ ПОВЕДІНКУ

Правда: багато хто вважає, що тестостерон і мужність тісно пов'язані між собою. І все ж останні дослідження свідчать, що на нашу поведінку впливає набагато більше факторів.

І хоча тестостерон впливає на роботу мозку, не можна сказати, що саме цей гормон викликає агресію, веде до суперництва і в цілому провокує ризиковану поведінку.

Останні експерименти показують, що ворожість та тестостерон не пов'язані між собою. Агресивні реакції провокує низку чинників, у якому тестостерон далеко ще не першому місці.

Деякі психологи пов'язують цей міф із гендерними стереотипами про становище у суспільстві чоловіків та жінок. 

 

МІФ № 3. ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ТЕСТОСТЕРОНУ ПІДВИЩУЄ ЛІБІДО

Правда: насправді зв'язок між рівнем тестостерону та якістю сексуального життя сильно завищений.

Насправді, підвищений рівень тестостерону ніяк не відрізняється від стандартного середнього рівня. Тільки дуже низький рівень тестостерону веде до проблем із сексуальним життям.

Отже, лібідо і високий рівень тестостерону практично не пов'язані один з одним.

 

МІФ № 4. РІВЕНЬ ТЕСТОСТЕРОНУ У ЧОЛОВІКІВ ПОВИНЕН БУТИ НЕЗМІННИМ

Правда: насправді рівень тестостерону у чоловіків змінюється протягом життя. А у віці близько 30 років рівень тестостерону у чоловіків починає поступово знижуватися.

До того ж, рівень тестостерону змінюється протягом кожного дня. Він залежить від харчування, вживання алкоголю, ліків, маси тіла та багатьох інших факторів.

До речі, нормальний рівень тестостерону, визначений за допомогою аналізу крові, у чоловіків віком до 40 років коливається від 264 до 916 нанограмів на децилітр.

Як ти можеш помітити, розкид досить великий. Отже, рівень норми кожної людини визначається індивідуально.

 

МІФ № 5. ЧИМ БІЛЬШЕ ТЕСТОСТЕРОНУ, ТИМ КРАЩЕ ТВОЇ СПОРТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Щоправда, як з'ясовується, прямого зв'язку між спортивними результатами та тестостероном немає.

І хоча тестостерон дійсно корелює з розміром м'язів, кількістю споживаного організмом кисню, а також швидкістю спалювання калорій під час фізичного навантаження, все ж таки прямого зв'язку між спортивними результатами і рівнем тестостерону немає.

 

МІФ № 6. ТЕРАПІЯ ТЕСТОСТЕРОНОМ ВИКЛИКАЄ ХВОРОБИ СЕРЦЯ ТА РАК ПРЕДСТАВНОЇ ЗАЛОЗИ

Правда: цей міф уже давно був спростований вченими. Останні дослідження показують, що вірно саме протилежне.

Чим нижчий рівень тестостерону в організмі чоловіка, тим вища небезпека розвитку раку передміхурової залози, а також серцевих захворювань.

Цим міф пов'язаний з тим, що терапія, за якої пацієнту призначається тестостерон, найчастіше підвищує рівень гемоглобіну, еритроцитів та гематокриту, що у деяких випадках веде до підвищення в'язкості крові.

Тим не менш, зв'язок між високим рівнем тестостерону та серцевими захворюваннями в останні роки був спростований.

 

МІФ № 7. ЛЮДЯМ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ ТЕСТОСТЕРОНУ ПОТРІБНО ПРИЙМАТИ ЙОГО ДОДАТКОВО

Щоправда, як ми вже сказали, з віком рівень тестостерону у чоловіків знижується. Тож зниження рівня концентрації цього гормону у крові є цілком природним.

Додаткова терапія тестостероном призначається тільки тим чоловікам, які мають занижений рівень цього гормону.

За статистикою, приблизно 35% чоловіків віком після 45 років страждають від прояву гіпогонадизму, при якому потрібна терапія тестостероном.

Загальні симптоми хвороби можуть включати ожиріння, порушення сну, підвищену втому, апатію і навіть депресію.

 

МІФ № 8. ТЕСТОСТЕРОН ДОПОМОЖЕ ТЕБЕ СТАТИ ВИЩЕ

Правда: людина перестає рости в той момент, коли в неї закінчується статеве дозрівання. А от тестостерон із ним пов'язаний лише побічно.

Від того, наскільки високий рівень тестостерону у людини зростання не залежить.

Якщо людина низька на зріст, це не означає, що у неї нижчий рівень тестостерону, ніж у високого.

 

МІФ 9. ТЕСТОСТЕРОН ЗРОБИТЬ ТЕБЕ МОЛОДШИМ

Правда: немає жодних достовірних досліджень, які підтверджують цей міф.

Можливо, терапія тестостероном дозволить створити невеликий тимчасовий ефект, але кардинальних змін вона не призведе.

Принаймні поки фактів, що доводять протилежне, не існує.

 

МІФ 10. ЧИМ ВИЩИЙ РІВЕНЬ ТЕСТОСТЕРОНУ, ТИМ КРАЩЕ

Правда: іноді прийом тестостерону може виявитися корисним, проте приймати його без рекомендацій лікаря точно не варто.

Адже зайве його вживання у багатьох випадках може призвести до того, що організм вироблятиме менше тестостерону.

Відновлення природного вироблення гормону в результаті може зайняти дуже багато часу.

 

Висновок

Перш ніж вірити міфам про тестостерон, краще проаналізувати всю інформацію на тему. Більшість помилок про тестостерон заснована на неперевіреній інформації.

До того ж, деякі джерела можуть містити правдиву інформацію лише частково. У будь-якому випадку прийом препаратів без призначення лікаря може призвести до сумних наслідків.

Тому ризикувати власним здоров'ям, займаючись самолікуванням, точно не варто.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Автомобили 0 1100 км без подзарядки: показан новый конкурент Tesla Model 3 из Китая Карьера 0 Обещания, которые ты опять не выполнишь Секс 0 Ученые: названа польза отказа от секса Внешность и здоровье 0 Нові Air Max Plus від Nike призначені для шанувальників Людини-павука Юмор 0 Девушки рассказали про самые ужасные свидания в своей жизни В курсе 0 Роберт Паттинсон сыграет Бэтмена В курсе 0 Мэттью Макконахи, Колин Фаррелл и другие в фильме Гая Ричи "Джентльмен" MC Like 0 Обнаженная Сара Сампайо в откровенной съемке Звезды 0 Даутцен Крус в рекламной кампании нижнего белья Hunkemoller Гаджеты 0 Die Antwoord выпустили серию скейтов Внешность и здоровье 0 Пивной живот, обвисшая грудь и еще 6 симптомов, которые могут говорить о… Юмор 0 Как угомонить чужих детей? Юмор 0 Женщины, которые ищут "без обязательств" Секс 0 Меряемся болтами: или у кого сколько было женщин Секс 0 Як подолати тривогу перед сексом з новою дівчиною Вокруг света 0 За крабами и абалоном: куда поехать тем, кто любит морепродукты Внешность и здоровье 0 Новая коллекция Alexander Wang для Adidas Originals Внешность и здоровье 0 Неожиданные эффекты, которые привычные продукты оказывают на организм Внешность и здоровье 0 Puma посвятили кроссовки фильму "Бегущий по лезвию" В курсе 0 Денні ДеВіто та Джаред Літо в трейлері фільму «Особняк з привидами»
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.