Цитаты великих

Есть только два способа прожить жизнь. Первый — будто чудес не существует. Второй — будто кругом одни чудеса.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Як поводитися з людьми, які звинувачують тебе у своїх проблемах

01.02.2023 — Карьера
Як поводитися з людьми, які звинувачують тебе у своїх проблемах

Почуття провини – одне з найнеприємніших відчуттів. Тому не дивно, що багато людей вважають за краще звинувачувати когось іншого у своїх проблемах, замість того, щоб взяти на себе відповідальність.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Згодом така поведінка переростає у звичку, якої вкрай складно позбутися. Адже так приємно ігнорувати той факт, що ти сам не дуже старався для отримання бажаного результату.

Якщо оточуючі часто звинувачують у своїх проблемах тебе, це ще не означає, що ти комусь заважаєш чи підводиш когось. Не поспішай з висновками і не приступай до самобичування занадто рано.

Коли хтось із твоїх знайомих робить тебе винним у більшості своїх нещасть, постарайся залишатися якомога об'єктивнішим в оцінці того, що відбувається.

Ти не повинен відповідати за чужу безтурботність, неуважність та невміння знаходити вихід зі складних ситуацій.

Ми зібрали кілька порад, як поводитися з людьми, які звинувачують тебе у своїх проблемах. Користуйся ними на постійній основі і ти помітиш, що твоє життя стане набагато спокійнішим.

 

Припини давати їм поради

Якщо хтось звинувачує тебе у своїх проблемах, цілком імовірно, що ти можеш занадто захоплюватися роздачею порад.

З одного боку, ти не несеш відповідальності за те, який результат отримає людина, яка наслідувала твою рекомендацію. Адже він вільний не брати до уваги твої слова.

Якщо ти нікого не змушуєш діяти певним чином, а просто ділишся своєю думкою, це ніяк не має робити тебе винним у чужих помилках.

З іншого боку – якщо ти не розумієшся в чомусь або не знаєш усіх подробиць ситуації, в якій виявився твій знайомий, не треба давати йому жодних порад. Через нерозуміння, що робити, він може сліпо наслідувати твої рекомендації.

У такому разі не дивно, що людина захоче перекласти провину за те, що трапилося на тебе: він же прислухався до тебе, чекаючи певного результату, а зрештою зіткнувся з невдачею.

Хочеш мінімізувати кількість звинувачень на свою адресу – припини роздавати поради праворуч та ліворуч.

Дотримуйся простого правила: радий лише тоді, коли твоєю думкою цікавляться, і тільки в тому випадку, якщо ти на 100% впевнений у своїй правоті.

 

Не пропонуй їм свою допомогу

Ти часто можеш недооцінювати здібності оточуючих тебе людей, надто шкодувати їх, виявляти надмірну турботу.

Якщо людина не впорається без твоєї допомоги, вона сама попросить про неї. Тобі необов'язково пропонувати свою участь щоразу, коли хтось скаржиться тобі на свої проблеми або розповідає про важкі ситуації у житті.

Найчастіше такі розмови для оточуючих – можливість просто висловитися і цим скинути з себе вантаж переживань.

Ще одне правило, яке допоможе тобі уникнути постійного почуття провини: допомагай тоді, коли тебе про це просять.

Не варто вважати себе крайнім, коли хтось поряд скаржиться тобі на свої проблеми. Людина завжди має кілька варіантів, що робити і до кого звернутися.

 

Не намагайся вирішити їхні проблеми проти їхньої волі

Якщо твою пропозицію про допомогу відкинули, не намагайся наполягати на її наданні. Це ще одна поширена помилка, яка здебільшого робить тебе винним у чужих проблемах.

Навчися приймати чужу відмову, навіть якщо ти впевнений, що без твоєї допомоги людина не зможе впоратися. Якщо ти намагаєшся нести добро, не чекай на подяку від того, кому ти допоміг.

Ти можеш зіткнутися не тільки зі звинуваченнями в результаті, який вийшов не таким, як того чекала людина, але й з низкою інших претензій.

Наприклад, оточуючим може не сподобатися швидкість твоєї роботи, надмірна наполегливість, вони можуть поставити під сумнів рішення, які ти приймав без поради з ними, тощо.

Пам'ятай: якщо добрі вчинки доводиться нав'язувати людям, то їх уже не можна назвати добрими. Став на перше місце не своє его, а рішення іншої людини. Адже зрештою розбиратися з наслідками твоїх дій доведеться саме йому.

 

Не виправдовуйся за свої успіхи

Ти можеш бути цілком успішною людиною - жити так, як тобі хочеться, створювати собі комфортні умови, спілкуватися з цікавими людьми, працювати в хорошій компанії або просувати власну справу. При цьому далеко не кожен із твого оточення розділятиме твою радість.

Навколо тебе є люди, які звикли порівнювати себе з оточуючими та звинувачувати всіх, у кого життя склалося в чомусь успішніше, ніж у них самих.

Звичайно, людина, яка заздрить тобі, може ставити себе в позицію жертви та шукати всілякі способи, як виправдати свою власну бездіяльність.

Один із таких варіантів – порівняння. Твій співрозмовник постійно нагадуватиме тобі про те, як тобі пощастило і як він хотів би опинитися на твоєму місці. Тільки ось проблема: зазвичай такі люди не прагнуть щось змінити, воліючи продовжити скаржитися.

Адже зручніше звинуватити когось у своїх проблемах і залишитися сидіти склавши руки, ніж піднятися з дивана та ризикнути.

Не дозволяй нікому довкола змусити тебе вважати, що ти не вартий того, чого досяг. Твої успіхи – це прямий наслідок твоїх рішень, вчинків, часу, який ти витратив на здобуття знань та навичок.

Ти знаходишся в тому місці, куди ти поводився сам. І якщо хтось намагається викликати в тебе почуття провини за це – попрощайся з таким співрозмовником, він не вартий твоєї уваги.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 9 признаков того, что человек сел тебе на шею Карьера 0 7 науково доведених способів змусити всіх тебе ненавидіти Карьера 0 9 неприятных людей в твоей компании MC Like 0 Самые горячие моменты Нины Агдал в одном видео Секс 0 Ученые: точное количество сексуальных партнеров для гармоничных отношений Психология отношений 0 Как выбирать дам для соблазнения. Метод одного Дон Жуана В курсе 0 Том Холланд в первом тизере фильма "Поступь хаоса" Звезды 0 Летиция Каста, Джиджи Хадид и другие для откровенного календаря Pirelli Автомобили 0 9 вредных водительских привычек, которые обходятся тебе в круглую сумму Психология отношений 0 7 pаз, когда ты действительно был неправ в отношениях с девушкой Психология отношений 0 Счастливые отношения с женщиной: мужская стратегия Гаджеты 0 Ученые придумали футболку, которая вырабатывает энергию Карьера 0 10 вещей, на которые мы зря тратим свое время и силы Карьера 0 Как не вестись на провокации: методы поведения на трех уровнях конфликта Психология отношений 0 8 причин, почему дружить с девушкой полезно Вокруг света 0 В Париже открылся первый ресторан для любителей обедать в голом виде Психология отношений 0 Что ты поймешь, когда пройдет год твоих серьезных отношений В курсе 0 Джордж Клуни в трейлере драмы "Доброе утро, полночь" Секс 0 8 сумасшедших секс-поз, которые вы вряд ли пробовали Гаджеты 0 Huawei выпустит смартфон в честь фастфуда KFC
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.