Цитаты великих

Грамм собственного опыта стоит дороже тонны чужих наставлений Махатма Ганди

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

7 повсякденних неприємностей та способи боротьби з ними

19.09.2023 — Карьера
7 повсякденних неприємностей та способи боротьби з ними

Велика негативна подія відразу проявляється і впливає на життя. Це може бути раптове звільнення з роботи, розрив відносин чи втрата близької людини. Після цього люди відчувають стрес, але через деякий час починають повертатися до норми.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Одним потрібно більший термін, інші справляються швидше. Повсякденні прикрощі не настільки масштабні і тому залишаються непоміченими.

Називаємо становище терпимим і продовжуємо накопичувати негативні ефекти до тих пір, поки їх маса не стане критичною. Тоді, здавалося б з нічого, на рівному місці розгоряються трагедія та драма.

Висновок очевидний: ніякі негативні дрібниці не проходять безвісти, якщо повторюються досить регулярно, тим більше щодня. Твоя психіка може протриматися довше або капітулювати раніше, але одного разу це станеться.

Розглянемо сім основних типів щоденних неприємностей та способи зниження їх впливу на тебе.

 

Внутрішня боротьба

Найбільше джерело щоденного стресу перебуває усередині і виявляється під час розмови із собою.

Йдеться про такі речі як необхідність приймати рішення, занепокоєння правильності обраного напрямку у житті. Іноді чи часто долають сумніви, чи достатньо ти успішний, чи правда стосунки міцні та чесні?

Ще є й жаль про помилки з минулого, які ніяк не забуваються. Все це повільно та непомітно погіршує твій психічний та емоційний стан.

 

Нестача грошей

Більшість людей майже кожен день думає про гроші. Не в сенсі «успішного мислення», а з цілком рядових причин.

Чи зможеш сплатити оренду цього місяця, а на заміську поїздку найближчими вихідними залишиться? Когось турбує вічний кредит, який з'їдає третину зарплати і не погашається.

Інший переживає про те, чи зуміє накопичити грошей на вищу освіту для дитини чи взагалі на свою безбідну старість.

Так чи інакше, але фінансові питання є частиною нашого життя, і за неможливості гарантувати собі стійке становище людина відчуває стомлення та дискомфорт.

 

Нестача часу

Як і грошей, часу завжди не вистачає, а навкруги повно тих, хто хотів би його «зайняти» і постаратися не віддавати. Робота, сім'я, друзі, будь-які додаткові зобов'язання та прості повсякденні справи потребують часу.

Якщо надто перевантажити графік, доведеться заощаджувати на собі. Відмовишся від давнього хобі, що давало почуття радості. Уріжеш кількість годин для сну чи якогось дозвілля.

У результаті весь день перетворюється на низку безперервних завдань, а вечір не приносить полегшення, адже завтра все повториться знову, і ніякого просвіту.

 

Нелюба робота

Проблеми, пов'язані з роботою, можуть мати різний характер. Найчастіше сама робота просто не подобається. Це перша і найм'якша форма.

Якщо запустити, то нелюбов перетвориться на ненависть. Можливо, робота і нічого, але є конфлікти зі співробітниками, начальством чи підлеглими. Буває, що джерелом стресу є особливі клієнти, партнери, постачальники.

Загалом, тебе виводить із рівноваги сам процес чи люди, які в ньому беруть участь.

 

Негативне інформаційне тло

Ми живемо в єдиному світі, на одній планеті. З поширенням інтернету цей світ став максимально глобальним чи загальним. Тому виникла нова форма стресу, яка прив'язана до загального негативного стану світу.

Можливо, навколишня дійсність не така вже й погана, але 24-годинний цикл поганих новин протягом семи днів на тиждень створює яскраво виражене негативне інформаційне тло.

Нас лякають зміною клімату, новими видами епідемій, злочинністю, що зростає, і багатьма іншими речами, на які звичайна людина вплинути ніяк не може.

Спочатку виникає відчуття безпорадності, а потім з'являється байдужість до всього.

 

Сімейні проблеми

Проблеми в особистих відносинах, з вихованням дітей, сварки з братом чи сестрою, а можливо, і з більш далекими родичами неодмінно залишають свої позначки.

Втім, найчастіше ці проблеми виникають як наслідок з інших джерел. Наприклад, брак грошей чи часу.

Друга найпоширеніша причина — розподіл домашніх обов'язків. Хто сьогодні миє посуд, чому не випрані речі, не годований кіт, не полити квіти.

Ось вже справді дрібниця, що нагадує про себе із завидною регулярністю.

 

Проблеми зі здоров'ям

Отримуєш м'яч, вистрибуєш до кільця та кидаєш. Точне влучення, і ніби треба радіти, але щось не так.

Приземлився невдало, легка травма, проте вибув кілька тижнів. Гаразд баскетбол, це просто хобі, але ж на роботу якось ходити треба і взагалі продовжувати звичне життя.

Проблеми зі здоров'ям моментально додають занепокоєння майбутньому.

Невелику невпевненість у випадку з легкою травмою, стандартним переломом або зубним болем, так і до повної втрати орієнтирів, якщо йдеться про серйозне захворювання. 

 

Як знизити ефект від повсякденних неприємностей

Перераховані та багато інших щоденних неприємностей неминучі. Принаймні повністю їх не позбутися ніколи, навіть якщо підеш жити в ліс. Однак є три способи, які допоможуть пом'якшити їх вплив.

 

Думай: поглянь на проблему під іншим кутом

Іноді для зняття стресу достатньо поглянути на його джерело під іншим кутом. Може, ти занадто строгий до себе, витрачаєш час і гроші не так уже й бездарно? Що якщо та людина справді сама напрошувалася на грубість?

Потрібно уважно вивчити свої думки та спогади, можливо, вони не беруть до уваги щось важливе або надто перебільшують.

Альтернативний погляд знайти нескладно, але варто пам'ятати про баланс. Залишайся десь між зайвою самокритикою і принадним самообманом.

 

Роби: зміни свою поведінку

Свідомість та найкраще планування допоможуть уникнути багатьох повсякденних неприємностей.

Деякі з них перестають бути проблемою лише від того, що ти не забув своєчасно виконати завдання. Ті самі, дрібні, зовсім незначні, які так легко забути.

Якщо кожен день зайнятий надто великою кількістю другорядних справ, швидше за все, тобі потрібно навчитися говорити слово «ні». Не принось себе в жертву, відмовляй у проханнях частіше.

 

Живи: прийми реальність

Деякі речі тобі непідвладні - з цим треба змиритися і жити далі.

Замість безглуздої боротьби, яка випалює твої ресурси, вибирай ухвалення та розуміння існуючої реальності. Тобі необов'язково любити дратівливі речі чи явища, але варто прийняти їх як неминучу частину життя.

Так світ улаштований, нічия життя неідеальна, і ніхто не залишиться обділений розчаруваннями, провалами та щоденними неприємностями.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 8 твоих недостатков, которые нравятся девушкам Карьера 0 6 помилок, які ти робиш, коли просиш підвищення зарплати Карьера 0 Как убить в себе колхозника Карьера 0 7 вещей, котоpые не следует делать в ночном клубе Секс 0 Методическое пособие по обучению девушки оральному сексу MC Like 0 Новое видео Coco de Mer воспевает БДСМ Звезды 0 Charli XCX в праздничном кампейне Agent Provocateur Юмор 0 Классификация девушек по фокусам, которых от них можно ждать В курсе 0 Вийшов фінальний трейлер «Форсажу-10» Внешность и здоровье 0 Ученые: вегетарианцы лучшие любовники, чем мясоеды Внешность и здоровье 0 В Амстердаме сделали кроссовки из жвачки Психология отношений 0 Вы следите за девушкой в соцсетях, лайкаете, но не пишите? Карьера 0 8 поганих рис характеру, які можуть бути корисними Гаджеты 0 JBL разработали самозаряжающиеся наушники Психология отношений 0 Главные страхи мужчин, о которых они молчат Внешность и здоровье 0 Как представляли идеальное мужское тело в разные времена Карьера 0 7 речей, про які не повинна турбуватися зріла людина В курсе 0 Кілліан Мерфі в ролі «батька ядерної бомби» у трейлері «Опенгеймера» В курсе 0 Зак Эфрон в роли обаятельного маньяка в трейлере "Красивый, плохой, злой" Карьера 0 11 вещей, которые важно успеть сделать до наступления Нового года
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.