Цитаты великих

Грамм собственного опыта стоит дороже тонны чужих наставлений Махатма Ганди

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Короткий довідник по дивним жіночим захопленням: знаки зодіаку, карти Таро та інша хіромантія

09.05.2023 — Юмор
Короткий довідник по дивним жіночим захопленням: знаки зодіаку, карти Таро та інша хіромантія

Розповідаємо про сучасні (і не дуже) містичні захоплення, в чому їхня суть і чому вони ніяк не впливають на реальність.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!


Карти таро

Заздалегідь перепрошуємо, що засмутимо тарологінь, таро-психологів та інших інфоциган.

Спочатку ці карти взагалі були пов'язані з ворожінням. А ще їх історія йде не з давніх-давен, а з кінця XIV століття, коли карти вперше привезли до Європи з Османської імперії.

В Італії їх зовсім використовували як «настілку», в якій потрібно було витягнути випадкову карту з колоди та написати вірші з її зображення (щось на зразок сучасного «Імаджінаріума»). Інша популярна гра з ними чимось нагадувала сучасний бридж.

Містифікувати карти почали лише наприкінці XVIII ст. Першим це став робити французький письменник і масон Антуан Кур де Жебелен, який запевняв, що карти походять із священних книг, написаних давньоєгипетськими жерцями. Ось тільки сучасні єгиптологи це затято заперечують.

Суть цих карт: з їхньою допомогою нібито можна передбачити майбутнє, допомогти ухвалити рішення, розповісти про минуле, проаналізувати якусь ситуацію та викачати з довірливих людей зайві гроші.

Чому це не працює?

Навіть якось і пояснювати не хочеться. Розсудливій людині очевидно, що картки з картинками взагалі не мають жодних містичних та чарівних сил.

Але для особливо упертих шанувальників вчені у всьому світі продовжують робити експерименти, щоб їх перевірити. Всі вони доводять, що карти таро — нісенітниця.

Взагалі все в розкладі залежить від конкретної людини, яка її інтерпретує. Точніше, від його фантазії, здатності навіювання та шахрайських нахилів.

Але люди продовжують вірити і гадають, що карти таро працюють. І ось чому:

 • Ефект Барнума - схильність людини вірити дуже загальному опису особистості, проеціруя нею свої особливості.
 • Ефект Пігмаліона - це коли з людиною відбувається "передбачена" подія, тому що він повірив у передбачення і змінив поведінку так, щоб ця подія з нею точно відбулася.
 • Селективне сприйняття — схильність людини звертати увагу на факти, які відповідають її очікуванням, при цьому ігноруючи суперечливі.

 

Астрологія

Хибне вчення, яке тягнеться із глибини століть. Воно говорить, що рух планет, зірок і чайника Рассела якось впливає на долю людини.

Що тільки астрологи не роблять!

 • Ділять всіх людей на 12-13 типів залежно від сузір'їв і приписують кожному свої властивості.
 • Складають прогнози подій на годину, день, сторіччя тощо.
 • Малюють натальні карти, де зіставляють розташування небесних тіл із датою та місцем народження людини, намагаючись «уточнити» якісь конкретні моменти.
 • Та інше.

Чому це не працює?

З тих же причин, що і карти таро. А ще тому, що вчені втомилися твердити те саме: рух небесних тіл ніяк не впливає на долю людини.

Але є виняток: небесне тіло може вплинути на долю людини, якщо вона впаде на голову.


Хіромантія

Або ворожіння по руці. Його прихильники лініями та зморшками на руці нібито розповідають про людину і передбачають майбутнє.

Суть вчення: космічні сили впливають людини. Все це неподобство відбивається на долоні людини. А «знаючий» може рахувати і розшифрувати ці знаки.

Чому це не працює?

 • Немає суворих правил читання інформації з долоні. У різних школах діють свої правила. Навіть немає єдиної думки, яку долоню треба дивитися.
 • Лінії на долоні потрібні тільки для одного, щоб її було зручніше згинати.
 • Максимум, що можна сказати щодо стану шкіри та нігтів — деякі проблеми зі здоров'ям. Але краще все ж таки сходити до лікаря, тому що у них на озброєнні давно є більш точні методики.
 • У світі не існує жодних наукових даних, які б підтверджували, що хіромантія насправді працює.


Соціоніка

Псевдонаукове вчення родом із СРСР. У 1970-х роках його створила економіст з Литви Аушра Аугустінавічюте, ґрунтуючись на типології Юнга та теорії інформаційного метаболізму А. Кемпінського.

Суть вчення: всі люди нібито діляться на 16 типів: Штірліц, Бальзак, Дюма, Жуков та ін. Кожен із них так чи інакше відрізняється через переважання однієї з чотирьох психологічних функцій: інтуїції, мислення, емоцій чи відчуття. А також тим, яким чином він пізнає світ: раціонально чи ірраціонально.

Чому це не працює?

 • У сучасній науці всі поділи людей на ті чи інші типажі викликає питання та здивування. Тому що зараз більше використовують диференціальну психологію, яка вивчає індивідуальні відмінності.
 • Соціоніка наполягає, що тип людини незмінний все життя, хоча вчені вже давно довели, що психіка з часом змінюється.
 • Але найголовніше — соціологічних досліджень, які б підтверджували ефективність цього вчення, просто не існує. А результати соціонічних «досліджень» не відтворюються за умови повторення адекватними вченими.


Дизайн людини

Лженаукове вчення, прихильники якого стверджують, що за місцем і часом народження можна дізнатися про людину все.

На їх основі складається карта - бодиграф, за якою нібито можна прочитати про людину взагалі все: майбутнє, минуле і навіть його ганебні бажання.

Суть концепції:

 • Особистість та призначення кожної людини в момент народження та за 88 днів до неї визначає потік найдрібніших частинок – нейтрино. Вони надходять Землю планет і проходять через енергетичні центри у тілі. Бодіограф - відбиток цих нейтрино.
 • Поділ людей на чотири типи: генератори, маніфестори, проектори та рефлектори. Сильні та слабкі сторони можна зрозуміти за їх назвами (якщо вчителька англійської у вас у школі не дуже часто хворіла).
 • Фанатики цієї концепції чистять чакри, зябра та інші енергетичні центри та канали в тілі.

Прихильники цього вчення на заперечення «То ж ви просто скомпілювали астрологію та різні езотеричні практики!» драматично закочують очі і шиплять: Це інше!

А ще люблять козирнути тим, що їхнє вчення нібито «науково обґрунтоване» та «перевірене електронікою». Насправді ж справжні вчені відхрещуються від цих безумців і заявляють, що все це антинауково і не працює.

Чому це не працює?

 • Як і у випадку з астрологією та соціонікою, у всьому винен ефект суб'єктивного підтвердження. Люди «ведуться» через загальні формулювання, які ще й трохи лестять. А розбір кожного типу чи підтипу зроблено те, що кожен дізнається у ньому себе.
 • Відсилання до нейтрино, потоків дрібних частинок і космічним тілам звучать як щось наукове і заслуговує на довіру. Насправді це лише спроби надати вченню «солідність».
 • Жодних доказів впливу планет на людину немає. Вчені багато разів писали, що планети не впливають на людей. А зв'язок між часом та місцем народження так ніхто експериментально не підтвердив.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Звезды 0 Андреа Дьякони для Agent Provocateur Секс 0 У ученых для тебя плохие новости, если ты встречаешься с девушкой больше года Карьера 0 6 мифов о возрасте для тех, кто боится постареть Автомобили 0 10 BMW, которым не повезло с внешностью Карьера 0 7 выводов, которые нужно извлечь из жизни как можно быстрее Карьера 0 Как ремонтируют ТНВД на современном сервисе? Юмор 0 5 суровых мужских мстей: как отомстить бывшей за измену Юмор 0 #говоритмужчина: как я выбирал себе женщину Карьера 0 Вам і Вашому бізнесу потрібен сайт! Секс 0 8 поз для зимнего секса, которые ты просто обязан попробовать! Звезды 0 Хейли Бибер в новой рекламной кампании Victoria's Secret Секс 0 Правила сексу з похмілля В курсе 0 Перший постер з Хоакіном Феніксом та Леді Гагою у фільмі «Джокер: Folie a Deux» В курсе 0 Орландо Блум у трейлері фільму «Кривава права рука» В курсе 0 Новый анимационный клип группы "Ленинград" и Глюкозы Гаджеты 0 Samsung выпустил смартфон с четырьмя камерами Вокруг света 0 8 городов мира, где ненавидят туристов В курсе 0 Французский бренд создал кроссовки из яблочной кожуры Карьера 0 Как помирить ссорящихся: что делать всегда и что не делать никогда В курсе 0 Вийшов трейлер хорору «Бугімен» із розповіді Стівена Кінга
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.