Цитаты великих

Забыть боль так трудно — но ещё труднее помнить хорошее. Счастье не оставляет шрамов. Мирные времена ничему нас не учат. Чак Паланик

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Негативні події, які призвели до позитивних змін

23.12.2022 — Вокруг света
Негативні події, які призвели до позитивних змін

Більшість ділить світ на чорне та біле, забуваючи, що між цими кольорами є ще кілька градацій сірого.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Саме тому таким людям складно побачити в негативних моментах щось позитивне, адже якщо ситуація погана, вона, за визначенням, не може нести добро, навіть побічно.

Однак, оскільки світ перебуває в балансі, деякі негативні події призводили до позитивних змін, які іноді навіть переважують негативний ефект або, принаймні, пом'якшують наслідки.

 

Виверження вулкана Кракатау вплинуло на світ мистецтва

У 1883 році в Індонезії сталося виверження вулкана Кракатау, внаслідок чого більша частина однойменного острова була знищена, загинуло понад 36 тисяч людей.

Було повністю знищено 165 міст та поселень, а ще понад 100 було серйозно зруйновано. Сила виверження була настільки великою, що наслідки відчувалися по всій планеті, у тому числі й у Європі, розташованій за тисячі кілометрів від Південно-Східної Азії.

Справді страшна катастрофа, яку, однак, повною мірою не змогли оцінити європейські обивателі, адже для них це була далека подія десь у колоніях.

Інша річ — художники, які не тільки насолоджувалися кольором неба, що змінився, внаслідок підвищеної концентрації пилу в повітрі, особливо на заході сонця, а й перенесли це на свої зображення.

Завдяки цьому наприкінці 19 і початку 20 століття з'явилося безліч картин з нереальними фарбами неба, що здаються нам, наприклад, знаменитий «Крик» Едварда Мунка.

Це, у свою чергу, вплинуло на наступних художників, які стали більше експериментувати з формами та квітами.

 

Аварія на Фукусімі допомогла відновити популяції морських мешканців

Аварія на АЕС Фукусіма-1 сталася в 2011 році через потужний землетрус та цунамі. Згодом вона викликала радіоактивне зараження багатокілометрової зони навколо, у тому числі води.

Тисячі людей були змушені покинути будинки та переїхати із зони відчуження, а вся господарська діяльність у радіусі десятків кілометрів припинилася, у тому числі й рибальство.

Більше того, лов риби сильно скоротився практично по всій території Японії, так як морські жителі, наприклад, тунець, накопичували в собі до 10 разів перевищує норму радіоактивність і не годилися в їжу.

При цьому частина риби гинула, але інша через скорочення вилову почала відновлювати популяцію.

 

Зміна клімату відкриває нові морські маршрути

Зміна клімату викликається багатьма чинниками, зокрема й діяльністю людини, від важкої промисловості до скотарства.

Через це температура на планеті неухильно зростає, що в майбутньому може призвести до серйозних проблем із кліматичними умовами.

Однак навіть тут є позитивний момент: маршрути, які раніше були занадто затратними за часом і вартістю.

Мова про Північний полюс, який дозволяє набагато швидше потрапити з Європи до Азії та назад.

І якщо раніше єдиним способом перевозити вантажі морем було обгинання Африки або прохід через Суецький канал, то тепер можна переправляти суховантажі та танкери з Китаю до Європи швидше, дешевше та з меншим впливом на екологію.

Виходить, що, вплинувши на клімат, людство знайшло спосіб зменшити цей вплив.

 

Винахід хімічної зброї вплинуло на моду

Ні, мова не про те, що сьогодні модно носити костюми хімічного захисту чи протигази.

Справа в тому, що хімічна зброя, яка активно використовувалася в Першу світову війну, зробила носіння протигазів необхідністю. У ті часи ще була мода на досить довге волосся, яке, як правило, запліталося в косу або правильно укладалося так, щоб не заважати огляду.

Однак такі зачіски заважали щільному приляганню протигазів, у результаті модник платив за це своїм здоров'ям, а може, і життям. Тоді з'явилися стрижки, які у народі називаються напівбокс, бокс та армійська.

І якщо раніше людина з практично лисою головою викликала обурення, то після Першої світової цей стиль увійшов у моду і залишається однією з найпопулярніших стрижок у чоловіків.

 

Перша світова сприяла появі гігієнічних засобів для жінок

Перша світова війна стала першим масовим конфліктом, у якому щодня вмирали сотні та тисячі людей. Госпіталі були переповнені, поранені лежали буквально штабелями, і постійно потрібна була величезна кількість перев'язувальних матеріалів, щоб зупиняти кровотечу.

Проблема була в тому, що основним постачальником бавовни, з якої робилися бинти, на той час були США, які не могли задовольнити величезний попит на перев'язувальну продукцію.

Тоді американська компанія Kimberly-Clark створила матеріал із целюлози, який добре вбирав кров. Так як целюлозу отримують з деревини, проблем з тим, де взяти сировину, не було, і перев'язувальні пакети заполонили європейські шпиталі, що дозволило врятувати багато тисяч життів.

Коли війна закінчилася, у Kimberly-Clark зрозуміли, що потреба у їхній продукції відпала.

Однак налагоджене виробництво, яке випускає величезну кількість перев'язувальних пакетів, нікуди не подінеш.

Тоді, провівши дослідження, Kimberly-Clark ухвалило рішення про випуск перших у світі жіночих прокладок під брендом Kotex, що спростило життя жінкам на планеті.

 

Ураган «Катріна» покращив здоров'я частини жителів США

У 2005 році на США обрушився ураган «Катріна» — найруйнівніше стихійне лихо подібного характеру за всю історію цієї країни. Найбільш важкі збитки стихія завдала штату Луїзіана, особливо Новому Орлеану, де під водою виявилася практично вся площа міста.

Крім загибелі понад 1800 мешканців, ураган призвів до руйнування тисяч будинків, що залишило без житла близько 700 тисяч людей. Однак і тут є позитивний бік.

Справа в тому, що вода, що наринула на штат, вимила значну частину свинцевих відкладень, які залишалися у ґрунті з минулих часів, коли використовувалися добрива із цим металом.

Завдяки цьому рівень смертності немовлят знизився, а також зросла очікувана тривалість життя.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Ученые: польза куннилингуса для мужского (!) здоровья Секс 0 Почему секс в душе - не лучшая идея Секс 0 10 «мудрых» советов о сексе из XIX века, которые сегодня звучат нелепо Психология отношений 0 #говоритмужчина: почему заглядываться на других женщин - это нормально Карьера 0 У тебя слишком мало времени, чтобы переживать об этих вещах Карьера 0 10 способов начать жизнь с чистого листа, исправив ошибки и составив чёткий… В курсе 0 Порноактеры снялись в рекламе о секс-образовании В курсе 0 Приквел "Безумного Макса" будет снимать Джордж Миллер Психология отношений 0 Мужские правила ужина на первом свидании Юмор 0 О джентльменах с юмором MC Like 0 Рианна примерила образ Марии-Антуанетты в кампейне Savage x Fenty Юмор 0 Самые секретные тайны, которые женщины скpывают от мужчин MC Like 0 Альбом со снимками голых женщин от Дэвида Линча Карьера 0 О чем жалеют мужчины? MC Like 0 Сексуальная гейша в весенне-летней съемке Incanto Юмор 0 11 женских приемов, чтобы отбить тебя у конкурентки Психология отношений 0 Как высокий интеллект мешает знакомиться с девушками Звезды 0 Рианна показала коллекцию белья ко Дню святого Валентина В курсе 0 Трейлер второго сезона "Мира Дикого Запада" Внешность и здоровье 0 Как алкоголь может повлиять на вашу сексуальную жизнь?
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.