ТОП-10 популярных новостей
7 ознак, що твоя дівчина робить тебе краще і допомагає тобі рости 29.05.2024 — Психология отношений — 0 8 фактів про те, як змінюється робота мозку, коли закохуєшся 28.05.2024 — Психология отношений — 0 Топ-5 фантазій, які жінки шукають у порно 27.05.2024 — Секс — 0 7 фраз, за допомогою яких легко завести друзів у будь-якому віці 27.05.2024 — Карьера — 0 10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Я не люблю одиночество. Просто не завожу лишних знакомств — чтобы в людях лишний раз не разочаровываться. Харуки Мураками

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Як підловити брехуна: 3 способи на всі випадки життя

10.05.2024 — Карьера
Як підловити брехуна: 3 способи на всі випадки життя

Ти збрехав минулого тижня, зробив це вчора і повторив сьогодні. Всі так роблять, і питання лише в тому, наскільки великою була брехня. 

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Буває несвідома брехня на кшталт відповіді «у мене все нормально», коли насправді на душі кішки шкребуть. Ми так відповідаємо тому, що не хочемо скаржитися співрозмовнику та вантажити його своїми проблемами.

Є брехня на благо, яка рятує особисті стосунки чи чиюсь репутацію. Але існує і по-справжньому темна брехня, яка приховує злочин, зраду, зраду.

Не кожен вміє брехати переконливо, але ще важче докопатися до правди, особливо коли перед тобою небайдужа тобі людина, яку так не хочеться звинувачувати без причини.

Проблема посилюється ще й тим, що ми, в принципі, схильні вірити людям. Слухаючи когось, у голові одразу включаємо презумпцію невинності. Це логічно, хоч і не завжди правильно.

З іншого боку, як жити інакше? Не можна ж за умовчанням вважати кожного брехуном. Тому, пишучи брехню або вишукуючи правду, слід завжди виявляти обережність.

 

Перевага брехні

Якщо уявити життя як комп'ютерну гру, брехня є чит-кодом. У світі, де кожна людина сприймається чесною за умовчанням, будь-який ошуканець отримує незаперечну перевагу.

Він може дотримуватись законів, але все одно порушувати правила, залишаючись майже непомітним «читером». Звичайно, якщо в гонитві за багатством чи успіхом він занадто захопиться, перейде межу, його швидко «забанять».

Термін залежатиме від масштабу вчиненого. Проте більшість людей залишаються побутовими брехунами.

Один приховує зраду, щоб уникнути розлучення та руйнування сім'ї. Інший завищує свою кваліфікацію для отримання більш високооплачуваної роботи. Третій просто бажає здаватися розумнішим і освіченішим, стверджує, що прочитав «Війну та мир», хоча насправді лише подивився фільм.

Брехня обійде півсвітла перш, ніж правда встигне вдягнути черевики.

Англійське прислів'я

Брехня, особливо маленька, дається нам легко. Вона є природною частиною будь-якої людини: 80 % дітей дошкільного віку збрешуть, якщо будуть впевнені, що це зійде їм з рук. Втім, дорослі пішли трохи далі.

Дослідження показують, що у тій чи іншій формі кожен із нас збреше хоча б раз протягом десятихвилинної розмови. Можеш перевірити, але доведеться вести діалоги більш осмислено, помічаючи неусвідомлений або найдрібніший і невинний обман.

Говорячи про велику і сплановану брехню, варто прибрати з лиця безневинну посмішку. Це небезпечний інструмент, за допомогою якого можна не лише приховувати правду, а й маніпулювати довірливими людьми. На брехні будуються усі передвиборчі кампанії політиків.

Брехня є фундаментом кожної деструктивної секти. Перекладаючи на приватні та більш приземлені приклади, можна з упевненістю сказати, що брехня руйнує безліч надій та життів. Тому незайвим буде навичка розпізнавання брехуна.

 

3 способи підловити брехуна

Кілька років тому журналісти опублікували розсекречені матеріали, які містять опис різних методів допиту.

Простіше кажучи, громадськість дізналася, як співробітники спецслужб виводять на чисту воду особливо важливих затриманих. Звичайно ж, не всі методи можуть бути відтворені у повсякденному житті.

На підозрюваних впливають як словами, створюючи їм відповідну атмосферу. Однак деякі правила допитів цілком застосовні для розкриття побутового брехуна.

Нехай говорить більше

Відсутність поліцейської форми, камери відеоспостереження та особливої атмосфери має певну перевагу. 

Відповіді можуть бути короткими, але навряд чи почуєш два заповітні слова — «без коментарів». Підтримка теми дозволяє вловити зачіпки.

Людина, що говорить правду, схильна ділитися додатковими деталями, всякими незначними дрібницями. У нього є реальні спогади, що лежать прямо на поверхні. Їх легко витягти та показати з усіх боків.

Умілий брехун теж здатний на таке, але його мова буде пробуксовувати. Так відбувається тому, що, не маючи спогадів, він використовує уяву, вигадує на ходу, намагаючись не суперечити собі.

Продовження розмови з підкиданням невинних питань виявляється набагато ефективнішою тактикою, ніж прямі звинувачення з логічними аргументами.

Будь хорошим слухачем, помічай нестиковки та затримки. Нехай гаданий брехун говорить якомога довше. Намагайся формулювати несподівані питання, які лише опосередковано стосуються головної теми.

Дивись на реакцію: роздратування та гнів можуть свідчити про те, що ти рухаєшся у правильному напрямку. Брехун злиться тому, що його сценарій не пройшов, він відчуває, що вже розкритий, але чинитиме опір ще якийсь час.

Оцінюй рівень деталізації

Моніторинг реальності – це процес, спрямований на відокремлення справжнього спогаду від вигаданого.

Справа в тому, що реальний досвід та вигадка зберігаються в нашій голові по-різному. Коли ми звертаємося до справжньої пам'яті, разом із «картинками» спливає безліч сенсорних деталей. Тих речей, з яких складається реальність.

Ми пам'ятаємо не лише образи, але ще їхній запах, колір, смак, звучання. Якщо подія не звичайна, вона обов'язково викликає якісь емоції, що так само залишилися в пам'яті.

Вигадана розповідь майже завжди логічна, послідовна і прозаїчна. Адже його згенерував мозок, спираючись винятково на когнітивні здібності. Розберемо приклад для наочності — вечірній шлях із кінотеатру додому.

Вигадана історія схожа на миттєву телепортацію. Можливо, додавання необхідної сутності на зразок відвідування магазину або випадкової зустрічі старого друга. На цьому варто загострити увагу, адже вигадані персонажі чи місця будуть прописані вкрай мізерно.

Реальна розповідь легко опише всі деталі — від кольору таксі до калюжі, що так прикро розбризкала, що забруднила білі кросівки.

Перевантаж мозок брехуна

Модель когнітивного навантаження стверджує, що обман є трудомістким для мозку завданням і вимагає високої концентрації. Брехун повинен слідувати строго за продуманим заздалегідь сценарієм і ретельно підбирати слова, відповідаючи на додаткові питання.

Сенс прийому у тому, щоб навантажити мозок співрозмовника ще сильніше. У такому разі ймовірність збою чи провалу підвищується.

Можна попросити допомогти з якоюсь справою, будь то домашній клопіт або спільний похід на стадіон. Або дочекайся слушного моменту, коли гаданий брехун вже буде зайнятий чимось.

Недолік розумових ресурсів перетворить процес генерації брехні на справжнє катування. Це позначиться на якості продукту, тобто на рівні переконливості та деталізації.

Всі три методи можуть застосовуватися одночасно або в різній послідовності. Крім цього, варто пройтися хронологією — вибирай довільну точку оповідання та рухайся у зворотному напрямку, ставлячи уточнюючі питання.

Однак, граючи роль секретного агента, варто пам'ятати, що перед тобою може опинитися зовсім невинна людина.

Багато людей позбавлені красномовства, мають погану пам'ять та реагують агресивно, коли відчувають, що з ними розмовляють як на допиті.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Nike выпустил уродливые кроссовки со снеговиками Секс 0 5 причин, чому спонтанний секс - не така гарна ідея Карьера 0 Как пережить аврал на работе Карьера 0 5 типов людей, от которых нужно держаться подальше Внешность и здоровье 0 Vans выпустил коллаборацию с художником и серфером Уэйдом Гудоллом Психология отношений 0 Почему тебе не нужно быть «настоящим мужчиной» Секс 0 Что нужно знать о сексе по дружбе MC Like 0 Много красоты в летнем лукбуке For Love & Lemons Юмор 3 Парень, твоя девушка шлюха (но это не так уж плохо) Вокруг света 0 Странные сексуальные традиции Карьера 0 10 думок, які підтримають тебе у скрутний момент Внешность и здоровье 0 4 способа, как алкоголь может испортить праздники В курсе 0 Перший трейлер серіалу "Бекхем" від Netflix Автомобили 0 Hyundai анонсировала «умную» экосистему для дома с зарядкой для электрокаров Карьера 0 7 признаков, что окружающие не хотят, чтобы ты добился успеха В курсе 0 Disney показала трейлер сериала «Андор» по «Звёздным войнам» MC Like 0 Кейт Аптон для летнего номера Maxim Внешность и здоровье 0 Нові Air Max Plus від Nike призначені для шанувальників Людини-павука Гаджеты 0 Вещь дня: устройство от смартфонозависимости В курсе 0 Первый тизер последнего эпизода "Звездных войн"
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.