Цитаты великих

Мы не хозяева собственной жизни. Мы связаны с другими прошлым и настоящим. И каждый проступок, как и каждое доброе дело, рождают новое будущее. Облачный атлас

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Чому конкуренція насправді не допомагає тобі розкривати свій потенціал

28.07.2023 — Карьера
Чому конкуренція насправді не допомагає тобі розкривати свій потенціал

Багато хто впевнений, що для реалізації внутрішнього потенціалу необхідно помістити людину у стресові умови.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Тільки це змусить його діяти, відкинувши страхи та сумніви, переставши відкладати зміни на потім. Деяким людям це справді допомагає, дає своєрідний стусан.

Але не поспішай відносити себе до них. Тривога та відчуття суперництва можуть призвести до прямо протилежного результату, негативно вплинув на твої можливості та здібності.

Ми зібрали кілька причин, чому конкуренція насправді не допомагає тобі розвиватись.

 

Ти постійно перебуваєш у стані стресу

Атмосфера суперництва змушує тебе перебувати у стані стресу. Чим сильніша конкуренція, тим менше впевненості в собі та власних силах ти відчуваєш.

Вся твоя енергія витрачається на те, щоб підтримувати хоч якусь працездатність за умов постійного тиску. Тут не може йтися про хорошу концентрацію уваги, про натхнення, генерування нових ідей, геніальні осяяння і так далі.

Твій організм буде працювати на піку своїх можливостей, намагаючись просто пережити цей непростий період і не дати тобі збожеволіти. Ти сам, напевно, помічав, що найкраще працювати тоді, коли ти спокійний і розслаблений.

Коли тебе ніхто і нікуди не підганяє, не слідкує за тим, як ти виконуєш поставлені перед тобою завдання, коли від твоїх результатів не залежить твоя кар'єра чи твоє майбутнє.

Вкрай малий відсоток людей справді може залишатися зібраним і зосередженим за умов дикого стресу.

 

Ти ставиш собі за мету перевершити когось іншого, а не самого себе

Одна з найпоширеніших помилок, через які ти не можеш розкрити свій потенціал, — це постійне порівняння себе з кимось іншим. Якщо ти справді хочеш зростання та розвитку, то єдина людина, з ким тобі потрібно змагатися – це ти сам.

Найбільше досягнення – це перевершити самого себе, зробити щось краще, ніж це виходило в тебе вчора, набути досвіду, який допоможе тобі реалізувати задумане завтра.

Конкуренція змушує тебе змагатись не з самим собою, а з іншими людьми. У вас спочатку можуть бути різні знання та навички, життєвий та професійний досвід, плани на майбутнє.

Отже, твій успіх залежатиме не тільки від того, наскільки старанно ти намагаєшся стати кращим, а й від вихідних даних тебе та твоїх конкурентів. Усвідомлення, що ти комусь програєш, може сильно вдарити по твоїй самооцінці.

Це в свою чергу змусить тебе замкнутися в собі, відступити і зробити висновок, що від подальших спроб навчитися чогось нового і досягти успіху тобі краще відмовитись. Адже справа може бути лише в тому, що твій суперник спочатку був на кілька рівнів вищий.

 

Ти не встигаєш осмислити те, що робиш, кваплячись отримати потрібний тобі результат

Конкуренція змушує тебе діяти швидко. Тобі потрібно встигнути виконати поставлене перед тобою завдання до того, як твій суперник упорається зі своїм.

Працюючи в шаленому ритмі, постійно підганяючи себе, ти просто не встигаєш осмислити, що робиш.

Ти концентруєшся лише на кінцевому результаті, пропускаючи всю теоретичну та практичну частину. У результаті ти можеш досягти бажаного, при цьому не зовсім розуміючи, яким чином ти це зробив.

Щоб повною мірою реалізувати свій внутрішній потенціал, тобі важливі як результати, а й осмислення процесу їх досягнення.

Саме в процесі роботи ти навчаєшся, набуваєш потрібних тобі навичок, робиш важливі висновки. Брак часу позбавляє тебе цієї можливості.

 

Ти відступаєш від принципів, бажаючи заслужити визнання оточуючих

У гонитві за визнанням оточуючих ти можеш поступитися власними життєвими принципами. Жорстока конкуренція може підштовхнути тебе до ухвалення такого рішення.

Адже якщо в тебе вдасться привернути до себе більшість людей і вони почнуть вболівати за тебе і твою перемогу, ти почуватимешся впевненіше. Але знай, що такий вчинок у довгостроковій перспективі не принесе тобі нічого доброго.

Те, що ти робиш і чого прагнеш, не повинно змушувати тебе йти проти своїх внутрішніх установок. В іншому випадку на тебе чекає хіба що розчарування в собі і почуття жалю про скоєне.

 

Ти звикаєш діяти тільки в умовах тиску і суперництва

Якщо тебе привчили виявлятися в основному в умовах конкуренції, без обставин, що підстьобують тебе, надалі ти можеш не діяти. Ти не розумітимеш, навіщо тобі робити що-небудь, коли в тебе немає суперників.

Витрачати час та сили на заняття, які рухають тебе вперед, вчитися чогось нового, добиватися успіху в роботі та хобі – все це перестане тебе цікавити. Принаймні, поки хтось не кине тобі виклик.

Щоб рости та розвиватися, тобі необхідно діяти згідно з продуманим планом. Причому робити це постійно, а не лише в тих ситуаціях, коли є хтось, на чиїм тлі можна виділитися.

Мотивом, що спонукає тебе до руху вперед, має бути щире бажання реалізувати свій потенціал, а не спрага відчути смак перемоги.

 

Ти не вчишся на своїх помилках

В умовах жорсткої конкуренції ти не можеш навчатися на своїх помилках.

Для цього тобі потрібно аналізувати свої дії, мати можливість пригальмувати, щоб розібратися, які з них були невірними, витратити час та сили на виправлення помилки.

Тільки в цьому випадку ти зможеш набути безцінного досвіду, який дозволить тобі надалі уникнути неприємних ситуацій.

Ти отримуєш можливість навчатися на своїх помилках лише тоді, коли нікуди не підганяєш себе і ні з ким не порівнюєш себе. У такому випадку ти можеш поставити на перше місце набуття досвіду, а не тільки досягнення кінцевого результату.

Щоб повною мірою реалізувати свій внутрішній потенціал, ти маєш не лише довго й наполегливо вчитися та працювати, а й витягувати з кожного свого невірного вчинку якісь висновки.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Ученые: секс помогает справиться с похмельем Психология отношений 0 #говоритженщина: ошибки на первом свидании Вокруг света 0 7 мест в мире, которые местные жители обходят стороной В курсе 0 Netflix выпустили трейлер комедийного проекта "Death to 2020" Внешность и здоровье 0 G-Star Raw и Фаррелл Уильямс выпустили коллекцию для офиса В курсе 0 Ставки на футбол в Париматч: необычайный азарт и отличный выигрыш Секс 0 Эрогенные зоны, о которых многие забывают В курсе 0 Алисия Викандер в новом трейлере "Tomb Raider: Лара Крофт" Психология отношений 0 Чему мужчинам стоило бы поучиться у женщин Секс 1 Секс, которого боятся мужчины В курсе 0 Особенности заработка на ставках в букмекерских конторах Украины Карьера 0 10 чудовищных ошибок, о которых ты будешь жалеть до конца жизни Секс 0 10 сексуальных ориентаций, о которых вы не знали Секс 0 10 великих мужчин, которые не занимались сексом Секс 0 Куда, как, зачем: мужское пособие по женскому оргазму Секс 0 Лучшее, что ты испытывал: 5 советов для улучшения оргазма Карьера 0 Как правильно жаловаться и отстаивать свои интересы, не превращаясь в мудака Психология отношений 0 8 речей, які ти хочеш від стосунків, але ніколи не зможеш отримати В курсе 0 8 вещей в фильмах ужасов, которые мы ненавидим Внешность и здоровье 0 Nike выпустили кроссовки в честь PlayStation 4
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.