Цитаты великих

Я знаю, что ты боишься разочаровать меня, но я хочу тебя успокоить, потому что мои ожидания относительно тебя и так невысоки! Шелдон Купер

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

9 прикладів, як почуття обов'язку ускладнює тобі життя

18.01.2023 — Карьера
9 прикладів, як почуття обов'язку ускладнює тобі життя

Почуття обов'язку формується у тебе ще в дитинстві. Саме воно тисне на твоє сумління і підштовхує до виконання певних дій, навіть якщо в тебе немає жодного бажання. Люди, що оточують тебе, теж нерідко нагадують тобі, що ти їм винен, і висувають свої вимоги.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

І хоч суспільство і вихваляє почуття обов'язку, не варто миритися з постійними зобов'язаннями, які незрозуміло звідки взялися.

Людина нікому й нічого не винен – ні собі, ні комусь іншому. Ти можеш тільки захотіти зробити щось, наприклад, запропонувати свою допомогу, взяти на себе частину відповідальності, порадувати когось приємним сюрпризом і таке інше.

Почуття обов'язку – це зручна маніпуляція для тих, хто хоче змусити тебе чинити певним чином, не замислюючись про свої інтереси.

Ми зібрали кілька прикладів, які показують, як почуття обов'язку ускладнює тобі життя.

 

Ти ставиш чужі потреби вище своїх

Кожна людина сама несе відповідальність за задоволення своїх потреб. Якщо ніхто інший не ставить твої потреби понад свої, чому ж ти маєш чинити таким чином?

Ти відповідаєш тільки за себе, свій комфорт і своє щастя.

Хочеш допомогти комусь – спочатку постарайся налагодити власне життя та дочекайся моменту, коли твоїх ресурсів буде надміру, щоб мати можливість ділитися з кимось іншим, а не віддавати людині останнє, що в тебе є.

Спочатку ти – а вже потім твої рідні, друзі, колеги та приятелі. Дотримуйся цього правила неухильно. Твоє почуття обов'язку має бути розвинене як щодо чужих потреб.

 

Ти робиш те, що тобі не хочеться

Керуючись почуттям обов'язку, ти можеш робити те, що тобі не хочеться.

Просто тому, що на це від тебе чекає хтось інший або тому що ти хочеш полегшити чиєсь життя, порадувати людину, відплатити їй гарним вчинком і так далі.

Коли ти постійно ґрунтуєш свої дії на почутті обов'язку, емоційна та фізична втома накопичується, і ти втрачаєш мотивацію та продуктивність.

Сил на ті заняття, які заряджають тебе енергією та дозволяють відпочити, вже не залишається.

 

Ти боїшся когось образити

Постійно переживаючи через чужі почуття, ти позбавляєш себе можливості діяти так, як цього вимагають обставини.

Тобі доведеться приймати безліч рішень, які так чи інакше ображатимуть, злитимуть, засмучуватимуть чи лякатимуть когось іншого.

Але чужі емоції – не твоя зона відповідальності. Люди сприймають ту саму ситуацію по-різному: когось твій вчинок може зачепити, а хтось навіть не зверне на нього уваги.

Якщо ти не робиш нічого поганого оточуючим, не хвилюйся про те, як вони відреагують на твої рішення.

 

Ти легко піддаєшся на маніпуляції

Якщо в тебе розвинене почуття обов'язку, швидше за все, тобі дуже легко маніпулювати. Людям варто лише натиснути на те, що ти невдячний і не хочеш нічим відплачувати за їхні добрі вчинки.

Коли оточуючі тиснуть на твою совість, вони отримують контроль над тобою та твоїми діями. Бажаючи довести їм, що ти хороша людина, ти виконуєш усе, що в тебе попросять.

Навіть якщо ці дії негативно позначаються на твоєму стані справ та заважають твоїм планам.

 

Ти відчуваєш провину, коли не виправдовуєш чужих очікувань

До почуття обов'язку через якийсь час обов'язково додається і почуття провини. Особливо якщо тобі доводиться відмовляти оточуючим у проханнях чи діяти їм наперекір.

Щоразу, коли в тебе щось не виходить, ти відчуваєш себе так, ніби зрадив іншу людину, не дотримався обіцянок, не зміг виправдати його очікування.

Звичайно, це дуже ускладнює тобі життя.

 

Ти постійно перебуваєш у напрузі

Ти думаєш не тільки про себе, а й про інші, причому навіть тоді, коли це не потрібно. У результаті більшу частину свого часу ти змушений перебувати у стані стресу.

Колись він переросте в хронічний, і ти зіткнешся з неприємними наслідками: апатією, тривогою, а надалі, можливо, навіть депресивним розладом.

Твій організм не може працювати в шаленому ритмі і ніяк не реагувати на це.

 

Ти чекаєш, що оточуючі будуть ставитись до тебе так само, як і ти до них

Відчуваючи на собі тяжкий тягар відповідальності і постійно чинячи так, як буде краще комусь іншому, ти можеш почати вірити в те, що всі навколо такі самі.

Але реальність жорстока – тобі доведеться зіткнутися із розчаруванням.

Цілком ймовірно, в майбутньому ти не раз пошкодуєш про те, як багато часу і сил приділяв іншим людям, нехтуючи самим собою.

 

Ти вважаєш себе недостатньо доброю людиною

Так чи інакше, догодити всім і відразу в тебе не вийде. Звичайно, ти можеш постаратися, але завжди знайдеться той, кому твоїх старань буде недостатньо.

Негативні відгуки оточуючих поступово руйнуватимуть твою самооцінку, адже тобі вкрай важливо віддавати свої борги.

Градус відповідальності зростає, пунктів у списку обов'язкових справ стає більше, і ти перестаєш встигати виконувати їх.

Ось і виходить: ти багато робиш для інших, а з часом все сильніше розчаровуєшся в собі.

 

Ти не розумієш, які з твоїх рішень справді твої

Постійно відчуваючи себе комусь належним, ти можеш перестати розуміти справжні причини своїх вчинків.

Грань між тим, що ти робиш, бо хочеш, і тим, на що ти йдеш заради інших людей, насправді дуже тонка. І ти не завжди правильно трактуєш свої мотиви.

Ти можеш бути настільки зациклений на тому, щоб відплатити оточуючим, що більшість твоїх рішень ґрунтуватимуться лише на цьому бажанні.

Зрозуміло, у такому разі свої власні інтереси, мрії та очікування тобі доведеться відсунути на задній план. А головна пастка у тому, що ти можеш це не помічати.

Поки оточуючі будуть задоволені твоїми діями, ти навіть не замислюватимешся про те, чому ти щось робиш.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 8 вещей, на которые бедные тратятся, а богатые - нет В курсе 0 Netflix выпустит документальный сериал о главных тиранах в истории Внешность и здоровье 0 Converse сделали кеды из пластиковых бутылок Карьера 0 7 ситуаций, которые пробуждают в нас все плохое В курсе 0 Джастин Тимберлейк сыграл бывшего заключенного в фильме "Палмер" Карьера 0 10 зависимостей, которые мешают тебе наслаждаться жизнью Карьера 0 Как бороться с гневом в условиях постоянного стресса Внешность и здоровье 0 Diesel выпустили коллаборацию с берлинским киоском шаурмы Юмор 0 Как съездить вместе в "Икею" и не расстаться Карьера 0 Праздник с серпантином в волосах или Советы для встречи Нового года Юмор 0 Самая опасная категория женщин на сайтах знакомств MC Like 0 Подруга Криштиану Роналду в лукбуке коллекции купальников Вокруг света 0 В Лондоне открыли отель со стенами из пива Психология отношений 0 8 міфів про хімію між людьми, які псують все Психология отношений 0 6 вещей, которые мгновенно отталкивают женщин от мужчин Секс 0 Секс для эгоистов: 12 новых способов обострить твои сексуальные ощущения Психология отношений 0 Як чоловіків перетворюють на підкаблучників? В курсе 0 HBO выпустили черную коробку (чтобы смотреть сериалы наедине) Внешность и здоровье 0 Converse представил кеды Chuck 70 в честь выхода фильма «Космический джем:… Психология отношений 0 Можно ли любить сразу двоих
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.