Цитаты великих

Если хотите иметь успех, Вы должны выглядеть так, как будто Вы его имеете.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

5 ситуацій, коли міняти роботу - погана ідея

23.05.2023 — Карьера
5 ситуацій, коли міняти роботу - погана ідея

Ті самі випадки, коли варто дати вашим відносинам із роботою ще один шанс!

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Поміняти місце роботи можна з різних причин - від невдоволення посадою до відсутності кар'єрних перспектив. Але незалежно від приводу зміна роботи свідчить про кризовий період у житті та супроводжується сильною фізичною чи емоційною напругою.

Перед тим, як приймати рішення про звільнення, варто розділити причини за принципом зон впливу — те, на що впливаєте ви, і те, що турбує, але не піддається вашому особистому впливу.

Якщо ситуація перебуває у колі вашого впливу, звільнятися не варто. До таких ситуацій можуть належати:

 

Конфлікти на роботі

Мабуть, не кожен співробітник може похвалитися ідеальним колективом. Обов'язково знайдеться такий колега, з ким можуть виникнути розбіжності, або ж, навпаки, ви можете комусь не сподобатися.

Що робити?

Намагайтеся зрозуміти, які ситуації спровокували проблеми з колективом. Неконструктивна критика та зневажливе ставлення з боку колективу? Чи ви були надто вимогливі до свого колеги?

Важливо розуміти, що вміння спілкуватися та грамотно вибудовувати професійні контакти стане в нагоді і на новому місці роботи. Тому постарайтеся навіть із такої неприємної ситуації отримати цінний досвід.

Адже ви можете вдосконалити навички спілкування з людьми зі складним характером та в майбутньому зробити це своєю перевагою.


Емоційне чи професійне вигоряння

Внаслідок вигоряння людина відчуває виснаження, безсилля та втрату інтересу до роботи. У таких станах люди схильні думати, що зміна роботи чи сфери діяльності допоможе вирішити цю проблему.

Проте звільнення дасть лише короткостроковий результат. Більше того, нова робота – це стрес для вже виснаженого організму.

Що робити?

Не рекомендується приймати кардинальні кар'єрні рішення. Найрозумніше буде взяти відпустку. Під час відпочинку ви матимете можливість обміркувати, в чому причина вигоряння, що саме вас не влаштовує.

Можливо, потрібен новий проект, зміна діяльності, а може ви вже переросли свою позицію і варто попросити про підвищення. У разі великого навантаження і безперервного стресу постарайтеся вплинути на умови праці.

Обговоріть з керівництвом перегляд вашого функціоналу та зручний для вас графік. Наприклад, якщо вам дозволять один або два дні на тиждень попрацювати з дому, ви будете продуктивнішими.

 

Особисті мотиви, які можуть негативно позначатися на продуктивності та робочих процесах

У більшості випадків співробітники не обговорюють свої побутові та сімейні проблеми за умовчанням, вважаючи, що це лише їхня особиста справа.

І коли рівень стресу досягає критичної точки, у співробітника трапляється раптове вигоряння, або він звільняється або просить відпустку.

Що робити?

Не варто боятися звернутися до колективу та керівництва за допомогою та підтримкою. Адже навіть невеликий прояв турботи та людська участь роблять співробітників більш лояльними до компанії та мотивованими.

У випадках, коли силами команди проблему вирішити не вдається, можна залучити медіаторів, психологів, коучів. Такі фахівці допоможуть повернути ресурсний стан і дозволять просто виговоритись.

 

Немає плану Б

Відхід у нікуди — крайній ступінь протесту та ознака того, що людина кілька років перебувала у стані дистресу і напевно відчув погіршення здоров'я вже на фізіологічному рівні: безсоння, занепад сил та настрої.

Що робити?

Проведіть швидкий аналіз ситуації. Проблема у вашому функціоналі та посаді? Тоді варто спробувати змінити сферу діяльності, перейти до іншого відділу.

Компанія, де ви працюєте, викликає у вас тривожність? Можна пошукати аналогічну посаду в іншій компанії. Вивчіть ринок праці та з'ясуйте, що зараз пропонують роботодавці, які навички потрібні.

Можна навіть переглянути інші сфери діяльності. Цілком ймовірно, що вас зацікавить щось зовсім інше.

 

Висока конкуренція та відчуття загнаності

Як правило, така ситуація знаходиться за межами нашої зони впливу. Роботодавець може збільшувати навантаження та приймати на роботу тих, хто готовий виконувати його за меншу винагороду.

Або вважати, що його співробітник недостатньо ефективний і не задовольняє його запити у збільшенні прибутку.

Що робити?

Варто оцінити тенденції у перспективі 2–3 роки вашого життя та подивитися на ситуацію критичніше. Оскільки така модель управління бізнесом може свідчити про труднощі, які має компанія, варто задуматися про пошук нового робочого місця.

 

Як ухвалити правильне рішення?

У кожного в житті були моменти, коли хотілося кинути все і зробити крок у невідомість. Однак тут слід впоратися з емоціями і поставити собі лише чотири питання:

  • Що гарного буде, якщо я звільнюсь?
  • Що поганого буде, якщо я звільнюсь?
  • Що буде, якщо я залишуся?
  • Що буде поганого, якщо я залишусь?

Цей спосіб прийняття правильного рішення називається квадратом Декарта. З його допомогою можна послідовно розглянути гіпотезу (у разі — «Що буде, якщо я звільнюся з роботи?») з чотирьох позицій і позбутися власних сумнівів. Або ж дійти висновку, що зараз не найкращий час для таких змін у житті.

Пам'ятайте, що зміна роботи – це серйозне рішення, яке може вплинути на ваш фінансовий стан та кар'єру. Тому необхідно робити правильний і усвідомлений вибір, щоб згодом не шкодувати про дії, ухвалені під владою емоцій.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Методы и новые подходы в лечении и заживлении ран Юмор 1 13 вещей, которые твоя девушка просто ненавидит Секс 0 Ученые: средняя длина пениса оказалась меньше, чем считалось ранее Юмор 0 4 типа бывших твоей девушки, и как с ними бороться Психология отношений 0 6 головних помилок у стосунках людей з низькою самооцінкою Секс 0 О чем думают девушки, когда занимаются сексом на одну ночь? Карьера 0 Как не надо вести себя на корпоративе: в гифках Юмор 0 Что говорит женщина и что на самом деле имеет в виду В курсе 0 Netflix показал трейлер второго сезона сериала "Любовь, смерть и роботы" Юмор 1 Справочник для начинающих бабников-казанов В курсе 0 Джессика Честейн и Пенелопа Крус в трейлере фильма "Код 355" В курсе 0 Marvel показала фінальний трейлер "Капітана Марвел 2" Карьера 0 12 простых вещей, которым радуется каждый человек на планете В курсе 0 Вышел трейлер второго сезона «Ведьмака» Карьера 0 Причини, з яких твоє життя не стає кращим, навіть якщо ти сильно намагаєшся Внешность и здоровье 0 Часы Patek Philippe - чувство вкуса и практичность использования Карьера 0 17 сущих пустяков, которые сделали нашу жизнь крутой, а мы этого и не заметили Юмор 0 5 способов сэкономить на свиданиях с женщиной Внешность и здоровье 0 Первая в мире мужская контрацепция может появиться уже через полгода Звезды 0 Полностью обнаженная Ирина Шейк для обложки Vogue
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.