Цитаты великих

Грамм собственного опыта стоит дороже тонны чужих наставлений Махатма Ганди

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Як спілкуватися з душнилою і не стати ним самим

25.05.2023 — Карьера
Як спілкуватися з душнилою і не стати ним самим

У тебе теж бувало таке: зібралися ви з друзями, поставили на стіл улюблені снеки, включили приємну музику, невимушено балакаєте про те цим, але раптом у приміщенні стає дуже душно? Так душно, що хочеться відчинити навстіж вікна.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Але це не допоможе, адже проблема не в підвищеній температурі повітря і навіть не в надлишку вуглекислого газу, проблема в твоєму другому, який любить роздавати поради, говорить лише про свої проблеми та рідко з кимось погоджується.

Називай його душила чи зануда, суть одна – спілкування з такою людиною не подобається нікому.

 

Природа занудства

Занудами не народжуються. Це факт. Виховання, коло спілкування, суспільство, культура та банальні випадковості роблять із відкритої світу та життєрадісної особистості людини, що ступила на шлях душнили.

Емоційна незрілість та слабо розвинений соціальний інтелект формують у дорослої людини якості, які заважають їй спілкуватися з людьми, жартувати та бути уважним слухачем.

З такими людьми складно порозумітися, тому вони багато часу проводять на самоті, що тільки додає масла у вогонь.

Занудство може бути і захисною реакцією: травми та страхи змушують таку людину ховатися за стіною серйозності та негативу, тому потрібно з розумінням ставитися до таких людей і не спалювати мости. Але спочатку давай розберемося, як обчислити таку людину.

 

Як розпізнати душнилу

Він не вміє слухати

«Душну» людину зациклену тільки на своїх думках та емоціях. Він може говорити годинами про речі, які нікому, крім нього, не цікаві.

Ті рідкісні миті, коли він замовкає і кажеш ти, він не слухає, а лише чекає, коли ти закінчиш, щоб продовжити свою тираду.

Він багато скаржиться і шукає виправдання

Ніхто не розуміє, начальник не хоче підвищувати зарплату, доля не прихильна, успіх обходить стороною і бла-бла-бла — така людина тільки й робить, що скаржиться на життя.

Але сам він не готовий щось змінити у своєму житті. Він із нетерпінням чекає, що хтось зробить усе за нього. Ну чи хоча б послухає його скиглення.

Він надто настирливий

Людина, яка страждає на занудство, не може й думки припустити про те, що у людей можуть існувати особисті межі.

Він може навідатися в гості без попередження, до пізньої ночі мусолити ту саму тему і не помічати, що його співрозмовник майже заснув.

А якщо запропонувати йому ретируватися, він або піде, причаївши образу, або вважатиме, що це жарт і продовжить свій монолог.

Він критикує інших

Як кажуть, великі уми обговорюють ідеї, середні уми обговорюють події, дрібні уми обговорюють людей.

Душніла б з легкістю парирував цю цитату: «Взагалі, уми не можуть нічого ні з ким обговорювати, адже розум — це сукупність здібностей до мислення і пізнання, замкнена в самій людині», і продовжив би свій монолог про те, які всі довкола дурні/неосвічені/вузькодумні і т. д.

Він помічає помилки інших людей і охоче звертає на них увагу. Найчастіше такі люди багато часу витрачають на те, щоби писати гнівні коментарі в соціальних мережах.

Він позбавлений емпатії

Йому важко поставити себе на місце іншої людини, важко співпереживати та розрізняти емоції. Такі люди знецінюють почуття інших людей.

Але при цьому вони неодмінно розкажуть про те, як «правильно» потрібно відчувати і що твої проблеми – це не проблеми, а надумана фігня.

 

Як спілкуватися з такою людиною

Якщо все ж таки доля вберегла тебе від занудства, але не обійшла стороною твого друга, то необхідно розробити стратегію взаємодії з нею.

Будь готовий. Перед контактом із джерелом душноти подумай, які теми краще не порушувати, будь доброзичливий і не приймай усе близько до серця.

Шукай точки дотику. Акцентуй увагу на тих моментах, коли ви солідарні, і вголос підтримуй його тези. Важливо не виграти у суперечці, а знайти консенсус.

Будь чесним. Відверто відповідай на всі запитання та говори те, що думаєш.

Відносись з повагою. Ніхто не ідеальний: всі ми можемо помилятися, говорити дурниці і часом поводитись нетактовно. Поважай свого співрозмовника, і він відповість тобі тим самим.

Важливо нагадувати собі, що занудство це не єдина якість твого друга. Можливо, він вірний товариш, він ніколи не відмовляє у допомозі, вміє зберігати секрети і має таланти.

Сфокусуйся на його позитивних сторонах. Можливо, його похмурий, сповнений марності погляд на світ — лише наслідок його захоплення працями Шопенгауера та концепцією філософії песимізму.

Обговори з ним це питання, нехай він пуститься у всі тяжкі розповіді про це, а ти стань уважним слухачем і не критикуй. Коротше, не відповідай на душність задушливістю.

 

Як самому не стати задушливою

1. Навчися слухати. Не забувай, що діалог — це коли розмовляють двоє людей. Тому уважно слухай співрозмовника, задавай питання, розвивай тему та роби висновки. Так розмова стане живою, у твого візаві залишиться приємне враження після спілкування з тобою, а ти зможеш дізнатися про щось нове.

2. Не критикуй. Ніхто не любить слухати критики. А якщо ти вважаєш, що твоя непосильна місія — це рубати правду-матку, говорити про недоліки людей і цим робити їх краще, то ти помиляєшся. Будь терпиміше, стриманіше і взагалі менше думай про інших людей.

3. Подумай перед тим, як щось сказати. Щоб історія про те, як ти купив прострочене молоко, не перетворилася на епопею про деградацію молочної промисловості та вплив тіньового уряду, коротко сформулюй думку та озвуч її, вибравши слушний момент.

4. Більше розважайся. Відпусти важкі думки, забудь про завтрашній день і просто розслабся. Якщо це корпоратив або день народження, на яких тобі складно знайти собі місце, то знайди приємного співрозмовника і дізнайся його краще. Або візьми на себе якийсь обов'язок, наприклад, стань барменом і розливай напої.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Мэтт Леблан в трейлере сериала "Эпизоды" MC Like 0 Новый сексуальный лукбук INCANTO Карьера 0 7 знаковых изобретений 2020 года, которые ты пропустил Звезды 0 Эшли Грэм для ноябрьского Vogue Внешность и здоровье 0 H&M выпустили куртку для объятий на расстоянии Юмор 0 4 случая, когда нельзя пропускать даму вперед Внешность и здоровье 0 Reebok выпустили кроссовки, посвященные "Охотникам за привидениями" Карьера 0 6 причин, по которым тебе вечно не хватает денег Секс 0 17 главных причин женской измены Карьера 0 Вам і Вашому бізнесу потрібен сайт! Карьера 0 9 вещей, в которых изменение на 0,1 % вызывает значительные проблемы Звезды 0 Летиция Каста нежится на пляже в съемке июньского Madame Figaro Внешность и здоровье 0 Levi's выпустят совместную коллекцию с LEGO Карьера 0 9 ситуаций, в которых не стоит искать людям оправдание Карьера 0 10 советов, которые выглядят как решение проблемы, но не являются таковыми Секс 0 #говоритженщина: почему девушки имитируют оргазм Карьера 0 10 причин, чому ти намагаєшся переконати себе в тому, що тобі не потрібно… Внешность и здоровье 0 Ученые: сексом нужно заниматься исключительно по утрам! Психология отношений 0 Укрощение истеричек Карьера 0 6 наукових фактів про те, як свята можуть вплинути на твою психіку
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.