Цитаты великих

Если хотите иметь успех, Вы должны выглядеть так, как будто Вы его имеете.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

9 ситуацій, в яких ти надто жорстокий до себе

19.05.2023 — Карьера
9 ситуацій, в яких ти надто жорстокий до себе

Дотримуватися дисципліни і бути жорстоким до себе – це не одне й те саме. Але, на жаль, ці поняття часто сприймаються як синоніми.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Важко зрозуміти, коли ти дозволяєш собі дуже багато, а коли незаслужено відмовляєш собі в чомусь.

Ми зібрали кілька ситуацій, у яких ти можеш ставитися до себе надто жорстоко.

 

Коли ти лаєш себе за прояв емоцій

Ти – людина, а людині властиво відчувати емоції. Тримати все у собі, не дозволяючи собі реагувати на зовнішні подразники, неможливо.

Емоції, які ти пригнічуєш, все одно рватимуться назовні. Через кілька днів, тижнів або місяців ти можеш зіткнутися з жорстоким емоційним вигорянням, навантаженням, апатією, надмірною дратівливістю.

Через звичку приховувати свої почуття врешті-решт ти можеш бути не в змозі адекватно сприймати навіть незначні проблеми. Лаяти себе за те, що ти показуєш комусь емоції, не потрібно.

По-перше, це єдиний здоровий підхід до проживання почуттів. Вчасно виплескуючи їх, ти позбавляєшся ризику зіткнутися з куди негативнішими наслідками.

По-друге, показуючи свої реакції на слова та вчинки оточуючих, ти даєш їм зрозуміти, що для тебе неприйнятно у спілкуванні, що викликає в тебе роздратування чи гнів. Єдине – все ж таки намагайся не перегинати ціпок, демонструючи те, що відчуваєш.

 

Коли ти не дозволяєш собі просити будь-кого про допомогу

Кожна людина стикається з проблемами, які неможливо вирішити поодинці. Або можна, але цей процес вимагатиме надто багато часу, сил та інших ресурсів, які знаходяться в обмеженій кількості.

Якщо ти розумієш, що поставлене перед тобою завдання вимагає активних дій і не терпить зволікань і в тебе є хтось, хто може тобі допомогти – звернися до цієї людини.

Прохання про допомогу – це не показник того, що ти не можеш із чимось упоратися. Насправді це показник того, що ти достатньо впевнений у собі та своїх силах і не боїшся думки оточуючих.

Людина з низькою самооцінкою навряд чи ризикне звернутися до будь-кого, навіть якщо буде відчайдушно потребувати підтримки.

Такі люди надто зациклені на тому, що про них подумає хтось інший. Ти ж просто використовуєш ресурси, що є в твоєму розпорядженні, включаючи людські.

 

Коли ти вважаєш, що не гідний чогось

Ти можеш пред'являти до себе занадто жорсткі вимоги, вважаючи, що маєш намагатися краще і добиватися більшого. Насправді твоя цінність не пов'язана з тим, що ти робиш.

Твоє життя не стає менш важливим, якщо в тебе щось не виходить, якщо ти не виправдовуєш свої чи чужі надії, не встигаєш закінчити розпочате у встановлені терміни тощо.

Ти гідний бути щасливим, оточувати себе лише тими людьми, які люблять і поважають тебе, тішити себе, ставити свої інтереси на перше місце.

Навчися цінувати себе будь-якого: успішного, помилкового, самотнього, у поганій фізичній формі, втомленого або надто товариського. Яким би ти не був сьогодні, ти заслуговуєш на краще.

 

Коли ти не можеш вибачити собі помилку

Людина влаштована таким чином: легше пробачити помилку будь-кому іншому, ніж самій собі. Але такого мислення потрібно позбавлятися якомога раніше. Ти, як і решта людей, при всьому бажанні не можеш завжди робити все правильно.

Невдалий результат твоїх дій можливий через недостатню підготовленість, відсутність необхідних навичок, планів, що раптово змінилися, поганого самопочуття, халатного ставлення оточуючих до твоїх прохань, зовнішніх обставин, які ніяк не залежать від тебе.

Занадто багато факторів впливають на результат того, чим ти займаєшся.

Так що не варто зациклюватися на тому, що ти припустився помилки. Все одно цим ти ніяк не допоможеш собі, а тільки завадиш зібратися та почати діяти.

Свої ресурси краще направити на вирішення проблеми та оперативне усунення наслідків, а не на спроби болючіше себе вколоти.

 

Коли ти не дозволяєш собі відпочивати

Відпочинок потрібний тобі так само, як здоровий сон, їжа та вода. Звичайно, ти можеш сконцентруватися на роботі, відмовляючи собі у розвагах і не дозволяючи відволікатися від виконання важливих справ.

Але це швидко призведе до негативних наслідків – ти відчуватимеш непереборну втому, допускати все більше помилок, відкладатимете завдання на потім.

В результаті ти можеш втратити бажання продовжувати свою роботу. Лаяти себе за те, що ти відволікаєшся від важливих справ, щоб відпочити, все одно що лаяти себе за те, що ти їси і витрачаєш на цей час.

Ти лише задовольняєш природну потребу свого організму. Тобі, твоєму тілу та твоєму мозку потрібен якісний відпочинок.

 

Коли ти не даєш собі радіти своїм успіхам

Ти можеш вважати, що твої успіхи не такі значні, щоб радіти їм. Або боятися, що, дозволивши собі виявити позитивні емоції та похвалити себе, ти цим знизиш свою мотивацію рухатися далі. Але насправді таке ставлення до себе загрожує неприємними наслідками.

Якщо ти заборонятимеш собі відчувати радість, незабаром ти перестанеш прагнути чогось, відчувати задоволення своїми стараннями, отримувати задоволення від результатів своєї праці.

Ти маєш вміти відзначати свої успіхи, навіть найменші. Це важливо для того, щоби ти міг підтримувати свій прогрес.

 

Коли ти звинувачуєш у всьому тільки себе

Трапляється якась неприємна ситуація, і, незалежно від того, з чиєї вини вона сталася, ти робиш винним себе. Навіть якщо оточуючі переконують тебе у зворотному, наводячи вагомі аргументи, ти все одно залишаєшся стояти на своєму.

При виникненні будь-якої проблеми ти вважаєш, що причина – твоя лінь, втома, недостатня організованість, низький рівень знань чи неуважність. Тобі потрібно позбавлятися почуття провини за те, в чому ти зовсім не винен.

В іншому випадку навколишні люди обов'язково скористаються шансом перекласти відповідальність за всі свої неприємності на тебе.

Крім того, почуття провини обтяжує твій стан, заважає тобі рухатися далі, пробувати щось нове і таке інше.

 

Коли ти виконуєш свої зобов'язання перед іншими, але не перед собою

Коли ти обіцяєш щось оточуючим людям, ти завжди виконуєш це. Але обіцянки, дані собі самому, ти не вважаєш настільки ж важливими.

Ти нехтуєш ними, дозволяючи собі миритися з незручностями. Тобто свої бажання та потреби ти відсуваєш на задній план.

Це жорстоко – ігнорувати те, що ти можеш зробити для покращення свого життя. Тим більше, що ти відповідаєш лише за своє щастя.

 

Коли ти виправдовуєш погане ставлення оточуючих до тебе

Шукати виправдання поганому відношенню оточуючих – це теж різновид жорстокості, який ти проявляєш до себе.

Якщо хтось дозволяє собі недоречні висловлювання чи негативні дії, ти маєш чітко дати людині зрозуміти, що тебе не влаштовує така поведінка.

В іншому випадку ти звикнеш до такого розкладу, і оточуючі зрозуміють, що ти не поважаєш і не цінуєш себе.

Коли хтось робить вчинок, який якимось чином зачіпає тебе, твою честь і гідність, не мовчи і не дозволяй собі купуватись на виправдання. Тим більше, якщо ситуація повторюється.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Вышел первый трейлер «Женщины-Халк» от Marvel Секс 0 5 видов секса, которые стоит попробовать, перед тем как жениться Карьера 0 6 главных финансовых ошибок, которые люди совершают с 30 до 40 лет Юмор 0 10 комплиментов, которые оскорбят любую женщину В курсе 0 Как делать спортивные ставки на PariMatch Карьера 0 Жизненные уроки, которым учишься по видеоиграм В курсе 0 Дэниел Рэдклифф очень хочет быть принцем в "Чудотворцах: Темные века" Секс 0 "Я изменяю всю жизнь": почему мы идём на адюльтер и как скрываем его Внешность и здоровье 0 Сын Уилла Смита создаст коллекцию джинсов для G-Star Raw Секс 0 10 ситуаций, которые заставят женщину захотеть секс Секс 1 Топ-6 инноваций в сексе Психология отношений 0 Что делать, если хочется расстаться с девушкой из-за скуки Юмор 0 8 признаков, что девушка хочет тебя бросить Внешность и здоровье 0 Секс-харизма: 4 важные детали внешности В курсе 0 В Малайзии изобрели первый в мире унисекс-презерватив MC Like 0 "Ангелы" для коллекции Balmain x Victoria's Secret Секс 0 #говоритмужчина: скрути да порви Психология отношений 0 8 пpизнаков, что девушка хочет тебя бpосить Секс 0 10 женских сексуальных фантазий Звезды 0 Меган Фокс и Кортни Кардашьян снялись топлес в новой рекламной кампании бренда…
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.