Цитаты великих

Живи так, будто этот день — последний, и однажды так оно и окажется. А ты будешь во всеоружии. Джордж Карлин

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

9 причин, чому самокритика не допомагає розвиватися, а лише заважає доводити розпочате до кінця

29.06.2023 — Карьера
9 причин, чому самокритика не допомагає розвиватися, а лише заважає доводити розпочате до кінця

Самокритику багато хто називає інструментом, за допомогою якого ти можеш об'єктивно оцінювати свою працю, робити роботу над помилками, рости та розвиватися.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Однак у більшості випадків самокритика, особливо якщо ти захоплюєшся їй, говорить швидше про твоє бажання захиститися від суджень оточуючих. Ти можеш переслідувати таку логіку: чим суворіше я ставлюся до себе, тим вище моя мотивація змінюватися на краще і тим більше людей мене прийматимуть.

Ще одна небезпека самокритики полягає в тому, що з її допомогою мозок обманює тебе. Ти думаєш, що критикуючи себе, ти тримаєш усе під контролем.

Адже, знаючи, що саме ти робиш не так, ти зможеш уникнути критики оточуючих, а отже, позбутися сорому, приниження та почуття провини. Насправді ти опиняєшся заручником своїх власних негативних думок, і сам виступаєш у ролі жорстокого критика.

MEN'S CULT зібрав кілька вагомих причин, які пояснюють, чому звичка критикувати себе не допомагає тобі розвиватися. Понад те, вона заважає тобі доводити розпочате остаточно.

 

Ти дуже вимогливий до себе

Здавалося б, ось він момент твого тріумфу.

Ти нарешті досяг бажаної мети, вклавши в процес її досягнення весь свій вільний час, сили та інші ресурси. Але замість того, щоб порадіти за свої успіхи, ти починаєш шукати недоліки у своїй роботі, критикувати себе.

Ти раптом вирішуєш, що можна було б впоратися з поставленим завданням набагато швидше, встигнути виконати більше за цей термін більше роботи або показати себе розумнішими, ніж люди, що тебе оточують. Зайва вимогливість до себе буде лише заважати тобі виявляти свій внутрішній потенціал.

Крім того, тобі вкрай важко доводити до кінця те, що ти вже почав. Адже ти не будеш задоволений навіть справді добрими результатами.

 

Тобі здається, що ти не можеш оцінювати ситуацію об'єктивно

Якщо ти занадто самокритичний, тобі, напевно, часто здається, що ти не в змозі об'єктивно оцінити ситуацію, в якій перебуваєш.

Тобто ти можеш проаналізувати свій стан справ, спираючись на факти, але ти сумніватимешся в істинності своїх суджень.

Тому ти, швидше за все, віддаси перевагу занизити свої можливості та здібності, мінімізувавши всі можливі ризики. Це, своєю чергою, призведе до того, що ти навряд чи зумієш довести розпочате остаточно.

У процесі ти можеш вирішити, що тобі не варто навіть намагатися щось робити, і перейдеш на виконання іншого завдання, більш реалістичного, як тобі здається.

 

Ти не йдеш на ризик, навіть коли він виправданий

Надмірна чи просто часта самокритика здатна буквально знерухомити тебе.

Коли ти бачиш нові можливості, які приведуть тебе до досягнення бажаної мети, ти не робиш жодних спроб використовувати їх.

Натомість ти переконуєш себе в тому, що тобі не варто зайвий раз йти на ризик. Ти вирішуєш піти безпечнішим шляхом або взагалі відмовитися від початкової ідеї домогтися чогось.

Будь-який, навіть найменший ризик здається тобі занадто серйозним, і ти не знаєш, як упоратися з сумнівами в собі.

Тому ти довгий час тупцюєш на тому самому місці, поки твої сили і надія на кращий результат не вичерпаються, і ти не кинеш усе те, чим займався.

 

Ти болісно сприймаєш помилки

Якщо ти схильний до надмірної самокритики, ти болісно сприймаєш будь-яку, навіть незначну помилку.

Кожна невдача для тебе подібна до кінця світу: вона змушує тебе сумніватися в собі, своїх знаннях, навичках та життєвому досвіді.

Ти можеш переживати і про те, як тебе бачать оточуючі люди. Зробивши помилку, ти почуваєшся вразливим, боїшся критики на свою адресу, не хочеш стикатися з наслідками власних дій.

Якщо в тебе вже був негативний досвід, пов'язаний з помилками і ти не навчився сприймати їх як невід'ємну частину свого життя, то за будь-якої невдачі ти кидатимеш усе, чого так довго й наполегливо прагнув.

 

Ти вважаєш себе винним у будь-якій ситуації

Самокритика змушує тебе звинувачувати у всьому себе, бачити у кожній негативній ситуації прямий наслідок твоїх вчинків.

Ти робиш себе відповідальним за всі невдачі, заперечуючи збіг обставин, помилки інших людей та інші фактори, які ніяк не залежать від тебе.

Якщо щось йде не так, як ти планував, ти одразу ж шукаєш причини у собі, своєму плані та його реалізації. Це заважає тобі продовжувати діяти далі, адже ти сильніше переконуєшся в тому, що не готовий.

 

Ти в усьому порівнюєш себе з оточуючими людьми

Порівняння дійсно можуть допомогти тобі досягти успіху та стати кращою версією самого себе. Але важливо враховувати те, з ким ти порівнюєш себе.

Корисні лише порівняння із самим собою – зі своїми власними результатами, особистісними якостями, обсягом знань та навичок.

Ти маєш бути кращою за свою вчорашню версію. Самокритичні люди найчастіше відштовхуються у порівняннях від успішних друзів і знайомих.

Саме тому ти можеш мати відчуття, що ти закінчений невдаха. А воно, у свою чергу, штовхає тебе відмовитися від подальших дій, щоб не марнувати час і сили.

 

Ти концентруєш увагу лише на своїх недоліках

Звичайно, потрібно вміти помічати свої недоліки, щоб у разі потреби опрацьовувати їх. Але самокритика заважає тобі правильно встановлювати пріоритети.

Деколи тобі зовсім не варто зациклюватися на своїх слабких сторонах. Набагато вигідніше вкласти час і сили, щоб далі розвивати свої переваги.

Інакше ти витратиш надто багато ресурсів на те, що ніяк не наблизить тебе до бажаної мети, а лише залишить тебе без необхідних для її досягнення ресурсів.

 

Ти постійно відкладаєш усе на потім

Через надмірну самокритику ти можеш відкладати справи на потім. Все через сумніви у своїх силах і страху провалу.

Ти сподіваєшся, що через якийсь час закриєш прогалини у знаннях, доведеш свої навички до ідеалу і тим самим знизиш ризик припуститися помилки.

Тому ти чекаєш ідеального моменту, щоб зрушити з місця. Моменту, коли ти відчуєш себе на 100% готовим.

Тільки ось тобі їжа для роздумів: ти ніколи не можеш знати, напевно, яким буде результат твоїх дій. А твоє зволікання тільки заважатиме тобі рухатися вперед, домагатися поставленої мети.

 

Ти не можеш нормально відпочивати

Відпочинок – це необхідна умова для того, щоб ти міг швидко та якісно виконувати поставлені перед тобою завдання.

Якщо ти звик критикувати себе, то маєш бути складнощі з умінням розслаблятися і приділяти час спілкуванню та хобі.

Натомість ти обираєш роботу, адже ти сподіваєшся якнайшвидше досягти бажаних результатів. У результаті ти ризикуєш вигоріти і впасти з нестачею сил десь на середині шляху, так і не закінчивши розпочате.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 10 ознак того, що ти здатний досягти більшого, ніж оточуючі В курсе 0 Джейсон Стэтхем и Дуэйн Джонсон в трейлере спин-оффа "Форсажа" В курсе 0 Coca-Cola планируют выпускать газировку с марихуаной Карьера 0 10 странных вещей, которые почему-то никого не удивляют Звезды 0 Алессандра Амбросио в одном белье для рекламной кампании LASCANA Секс 0 Как появилась контрацепция MC Like 0 Изабели Фонтана красиво рекламирует свою коллекцию белья Психология отношений 0 Это любят все женщины, но мужчины об этом забывают В курсе 0 Джаред Лето сыграет создателя журнала Playboy Юмор 0 Подкаты, за которые должно быть стыдно Юмор 0 18 вещей, которые бесят нас в фильмах и сериалах Юмор 0 Парни признались, что изменилось в их жизни после помолвки Юмор 0 8 жизненных ситуаций, которые проверят твои отношения на прочность Вокруг света 0 В Киото появились павильоны, где можно делать то, что запрещено Карьера 0 3 типа плохих начальников и как с ними справляться В курсе 0 Гэри Олдмен и Аманда Сейфрид в трейлере "Манка" В курсе 0 Милли Бобби Браун и Генри Кавилл в трейлере "Энола Холмс" В курсе 0 Бенедикт Камбербэтч и Роберт Дауни-младший в трейлере новых "Мстителей" Звезды 0 Лили-Роуз Депп снялась топлес для CR Fashion Book Психология отношений 0 Ученые назвали самые эффективные женские фразы для знакомства с мужчиной
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.