ТОП-10 популярных новостей
11 ознак, що твоя дівчина зустрічається з кимось ще 05.03.2024 — Психология отношений — 0 11 найдивніших секс-іграшок 04.03.2024 — Секс — 0 6 типів розлучень, які доводиться переживати у житті 01.03.2024 — Психология отношений — 0 7 причин, чому дівчина не зважає на твою думку 29.02.2024 — Психология отношений — 0 8 прикладів зради у відносинах, на які не варто заплющувати очі 28.02.2024 — Психология отношений — 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями 27.02.2024 — Карьера — 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

В конце концов, между двумя людьми нет ничего важнее, кроме желания быть вместе. Отдавать друг другу всё, что есть, всё, что осталось. Эльчин Сафарли

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

8 ознак того, що ти живеш, не дотримуючись стереотипів

11.05.2023 — Карьера
8 ознак того, що ти живеш, не дотримуючись стереотипів

Не можна сказати, що стереотипи – це завжди щось погане. Часто вони допомагають твоєму мозку простіше та швидше орієнтуватися у навколишній дійсності. Але все-таки в переважній більшості випадків стереотипи заважають тобі аналізувати ситуацію і, отже, дійти правильних висновків.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Ти засвоюєш стереотипи в процесі виховання, переймаєш їх від оточуючих, черпаєш із засобів масової інформації. Кожен із нас має право дотримуватись своїх поглядів на світ.

Але треба розуміти, що стереотипи ти зазвичай сприймаєш без будь-яких доказів, відключаючи критичне мислення.

А вже після того, як стереотип міцно увійде до твоєї картини світу, будь-який твій подальший пережитий досвід підганятиметься під нього. І змінити переконання, що вкорінилися, буде дуже складно.

Ми зібрали кілька ознак того, що ти живеш, не покладаючись на стереотипи.

 

Ти робиш те, що хочеш

Робити те, що ти хочеш, це не про хаос і повну свободу дій.

Все-таки у кожної людини мають бути певні рамки, яких вона дотримується під час прийняття рішень. Йдеться хоча б про поважне ставлення до чужих особистих кордонів та чужої свободи.

Якщо ти не схильний до стереотипного мислення, ти швидше за все почуваєшся вільнішим у своїх словах і вчинках. Ти не відштовхуєшся від думки оточуючих, від традицій чи негласних правил поведінки.

Якщо ти розумієш, що хочеш зробити щось, ти самостійно зважуєш усі плюси та мінуси, обмірковуєш, якими можуть бути наслідки, і виносиш остаточний вердикт, ґрунтуючись на своїй власній вигоді.

 

Ти не даєш оцінку словам і діям оточуючих

Люди, які живуть, дотримуючись стереотипів, часто навіть не помічають, який вплив вони впливають на їхнє життя. Вони роблять певним чином тільки тому, що це здається їм єдиним правильним вибором.

Більше того, вони поспішають розкритикувати кожного, хто від них відрізняється.

Наприклад, якщо людина не хоче дотримуватися загальноприйнятих стандартів, на неї можуть чинити моральний чи фізичний тиск.

Якщо ти волієш не оцінювати слова або дії оточуючих, якщо, звичайно, вони ніяк не порушують твої особисті межі, ти намагаєшся відійти від стереотипного мислення.

Ти чудово розумієш, що кожна людина обирає жити так, як їй того хочеться. І поки це не шкодить іншим людям, ніхто не повинен брати на себе роль судді і вирішувати, що правильно, а що ні.

 

Ти не робиш висновків про людину, доки не впізнаєш її особисто

Стереотипи часто підштовхують до певних висновків ще до особистого знайомства з людиною. Тим часом часто виявляється, що твій співрозмовник взагалі не такий, яким здавався тобі спочатку.

Все тому, що всі зовнішні ознаки, особливості, які присвоюються людині через її статі, вік, приналежність до якоїсь національності і так далі, можуть бути оманливими.

Якщо ти не робиш висновки про людину, поки не поспілкуєшся з нею і не дізнаєшся про певні факти, найімовірніше, ти намагаєшся уникати стереотипів.

Це значно полегшує оточуючим процес взаємодії з тобою і дозволяє тобі не приймати поспішних рішень.

 

Ти намагаєшся поглянути на ситуацію з чужого погляду

У тому випадку, якщо ти намагаєшся жити, відкинувши стереотипи, ти не вважатимеш свою думку єдино вірною.

У будь-якій незрозумілій ситуації при виникненні непорозуміння чи конфлікту ти намагатимешся поглянути на світ очима свого співрозмовника.

Вміння поставити себе на місце іншої людини дуже допомагає розвивати критичне мислення та розглядати подію чи явище з усіх боків.

Крім того, таким чином ти покращуєш процес взаємодії з оточуючими. Замість того, щоб змушувати їх приймати твою думку, ти витрачаєш час і сили на пошук рішення, яке влаштувало б вас обох.

 

Ти відмовляєшся від узагальнень

Стереотипи часто приписують якісь риси певній групі людей.

Якщо ти схильний відмовлятися від узагальнень та оцінювати людину окремо від групи, до якої вона належить, та її особливостей – таким чином ти уникаєш стереотипного мислення.

Натомість ти вирішуєш не робити висновків до того моменту, поки ти не дізнаєшся свого співрозмовника і не запитаєш у нього про все, що тебе цікавить.

Узагальнення в принципі рідко працюють. Вони не можуть розповісти нічого про характер конкретної людини, тому що навіть незважаючи на наявність у неї схожих рис з певною групою людей, у кожного за плечима свій досвід.

 

Ти усвідомлюєш свої упередження щодо людей

Якщо ти усвідомлюєш свої упередження щодо оточуючих, значить, ти вже на крок ближче до викорінення стереотипів зі своєї голови.

Часом ти можеш зупиняти себе від спрощених причинно-наслідкових зв'язків та відмовлятися від поспішних висновків про людину.

Визнання того, що ти схильний до стереотипів, – це крок, щоб почати мислити критично. Тож можеш собою пишатися.

 

Ти знаходиш альтернативні пояснення словами та вчинкам людей, відмінні від стереотипів

Для того, щоб відмовитися від стереотипного мислення, ти можеш знаходити альтернативні пояснення словами та діям оточуючих, які відрізнялися б від загальноприйнятих.

Ти завжди розглядаєш кілька варіантів, чому людина вчинила певним чином.

А для того, щоб зрозуміти, який з них таки правильний, ти обов'язково уточнюєш у співрозмовника деталі, яких не вистачає тобі для складання повної картини.

 

Ти не вимагаєш від оточуючих відповідності твоїм очікуванням

Люди, які схильні до різних стереотипів, твердо впевнені у своїй правоті. Тому вони не сумніваються, що оточуючі надходитимуть передбачувано, відповідно до упереджень, що відносяться до них.

Коли хтось поводиться нестереотипно, тим самим ламаючи уявлення про групу, до якої він належить, це викликає дисонанс.

Людина з нерозвиненим критичним мисленням може почати сумніватися в щирості слів і вчинків когось іншого, чекати каверзи, вимагати, щоб співрозмовник виправдовував його очікування.

Якщо ж ти не звик будувати очікування щодо інших людей або, знаючи за собою таку звичку, намагаєшся контролювати себе – стереотипам ти не схильний.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Стив Карелл против нацистов в трейлере "Удивительный мир Марвена" Звезды 0 Дженна Деван для рекламной кампании бренда Danskin В курсе 0 Том Круз в трейлере "Миссия невыполнима: Последствия" MC Like 0 Фріда Аасен для рекламної кампанії Bamba Карьера 0 7 вещей, которыми мы должны перестать гордиться Вокруг света 0 Airbnb запустил сервис онлайн-путешествий MC Like 0 Альбом со снимками голых женщин от Дэвида Линча Юмор 0 8 различий между мужчинами и женщинами - без сексизма и заблуждений Вокруг света 0 Вредные советы: как не нужно себя вести в арабских странах В курсе 0 Вийшов трейлер десятого «Форсажу» з Полом Вокером та Джейсоном Момоа Юмор 0 Все, что мужчина должен знать о шопинге с девушкой Психология отношений 0 4 причини розлучення, які стають сюрпризом для чоловіків Карьера 0 9 советов, как общаться с теми, у кого всегда всё плохо Психология отношений 0 4 признака токсичной френдзоны со стороны женщины Секс 0 10 ситуаций, которые всех бесят в сексе Юмор 0 7 грубых признаков настоящей любви Секс 0 10 странных фетишей, которые возбуждают людей Секс 0 Ученые: число порнозависмых людей сильно увеличилась Внешность и здоровье 0 Как драться с пьяным Психология отношений 0 О том, как Tinder уничтожит знакомую нам цивилизацию
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.