Цитаты великих

Глупо надеяться совершить что-то глобальное, например установить мир во всем мире, устроить счастье для всех, но каждый может сделать какое-нибудь маленькое дело, благодаря которому мир станет хоть чуточку лучше... К примеру, застрелить кого-нибудь. Терри Пратчетт

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

7 помилок про марнування часу, які заважають твоєму життю

18.05.2023 — Карьера
7 помилок про марнування часу, які заважають твоєму життю

Більшість сприймає лише один ресурс як найважливіший — гроші. Тим часом гроші — це лише засіб на шляху до цілей, а не кінцева точка. Та й вони не такі важливі, порівняно з часом.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Ти можеш бути найбагатшою людиною на планеті, але все одно матимеш приблизно ту саму кількість часу, що й жебрак, так що в цьому плані всі люди на Землі рівні між собою.

Зрозумівши, що час, як і здоров'я, найважливіший ресурс, ти побачиш, що марнуєш його марно в багатьох моментах, вважаючи, ніби його в тебе нескінченно багато.

Ось кілька помилок про марнування часу, які заважають твоєму життю.

 

Усі витрати часу рівні

Ми звикли сприймати час як щось однорідне. Так, воно як би прискорюється в приємні моменти, то навпаки, сповільнюється, коли відбувається щось негативне, але, загалом, ми оцінюємо його витрату як щось стабільне. Але насправді деякі витрати часу важливіші за інші.

Так, наприклад, час, витрачений на увагу до близьких, на допомогу комусь, на турботу про своє фізичне та психічне здоров'я, набагато важливіше, ніж переробки та, тим більше, ніж соціальні мережі та комп'ютерні ігри.

Розуміючи той факт, що одні витрати часу не дорівнюють іншим, ти зрозумієш, що варто приймати більш зважені рішення, правильно розставляти пріоритети та розподіляти цей цінний ресурс так, ніби ти поводишся з грошима.

Якщо буде вибір між покупкою зовсім непотрібної речі та того, про що давно мріяв, ти одразу правильно проаналізуєш ситуацію щодо вигоди та важливості. З часом має бути так само.

 

Час невловимо

Багато хто не сприймає час як ресурс з однієї простої причини: його не можна ні доторкнутися, ні відчути його смак і так далі. Воно невидимо і існує насправді як абстракції, створеної людиною. Керуючись таким підходом, далеко не підеш.

Ти маєш відчути час, зрозуміти, що він є однією з найбільших цінностей. Більше того, ти можеш відчути його, але не прямо, а побічно.

Так, наприклад, час, витрачений на важливі справи на кшталт вивчення нових навичок чи просування кар'єрними сходами, буде своєрідним фундаментом для твого майбутнього міцного та комфортного будинку. Час пронизує кожне рішення, і, озираючись назад, ти можеш відчути його у всіх своїх діях.

 

Більше витрат часу — вища продуктивність і працездатність

Деякі завдання потребують великих витрат часу, але це стосується далеко не кожної сфери діяльності.

Ми зазвичай думаємо, що нам просто не вистачило часу зробити щось, але насправді не було достатньо старань, знань, досвіду та інших ресурсів. Крім того, чим більше ти виділяєш часу на завдання, тим нижчою є ймовірність її завершення.

Проблема в тому, що багато часу може дати хибне відчуття безпеки. Якщо у тебе на виконання завдання не година, а день, можна відпочити, подивитися пару мемів, сходити покурити.

Ти відчуваєш себе менш мотивованим та зосередженим. Тому, подібно до бажання схуднути, потрібно знайти баланс з невеликим зрушенням до дефіциту. Тобто ти маєш закладати на завдання трохи менше часу, ніж потрібно, щоб тримати себе в тонусі.

Пам'ятай, що тільки за дефіциту ресурсів виникають думки про новаторський підхід. Якщо ресурсу надміру, немає необхідності робити зусилля, а це призводить спочатку до стагнації, а потім і до деградації.

 

Тайм-менеджмент означає більший обсяг роботи за менший час

Помилково вважати, що тайм-менеджмент — це оптимізація часу так, щоб ти встиг виконати більше завдань за менший час. Ні, йдеться про правильну побудову свого графіка, про те, як зробити своє життя більш зібраним та стабільним.

Коли люди сприймають тайм-менеджмент як спробу знайти ще кілька додаткових хвилин на роботу та інші активні завдання, вони забувають про один дуже важливий параметр в управлінні цим ресурсом — відпочинок.

Тайм-менеджмент передбачає оптимізацію, а не виняток відпочинку з графіка. Якщо ти перевантажиш себе діями, досить швидко перегрієшся і вигориш, після чого продуктивність впаде до нуля.

 

Тайм-менеджмент - це універсальний засіб

Ще одна помилка щодо тайм-менеджменту: думки про те, що є універсальна формула.

В інтернеті чимало порад, як побудувати свій графік так, щоб він ідеально поєднував навантаження та відпочинок. Але ці поради не зважають на індивідуальні особливості.

Для одного навантаження о 6 годині поспіль — це катастрофа, а іншому це здасться легкою і навіть нудною прогулянкою.

Крім того, на нас впливають зовнішні обставини, і не можна дотримуватися однієї і тієї ж формули постійно. Тому необхідно регулярно переглядати свій підхід до тайм-менеджменту принаймні після будь-яких важливих подій.

 

Тільки самостійне виконання завдань допомагає чітко контролювати витрати часу

У наш час розподілу завдань, навіть найнезначніших, залишається чимало людей, які віддані ідеї робити все самостійно. Тільки так нібито можна контролювати витрати часу та зусиль у повній мірі.

Насправді, виконуючи все самостійно, ти не тільки не стежиш за витратами часу, але й марно витрачаєш цей цінний ресурс. Делегування повноважень дає змогу оптимізувати тимчасові витрати.

Але пам'ятай, що у всьому має бути міра, і якщо делегувати всі завдання, ти витратиш більше часу на переробку за іншими.

 

Час не витрачається марно, якщо ти постійно зайнятий

Мільйони людей внаслідок виховання чи тиску суспільства вважають корисною тратою часу лише на той графік, коли вони постійно чимось завантажені.

Якщо ти припускаєш прокрастинацію або просто заслужений відпочинок — це порожні витрати, які підвищують ризик втратити можливості. Це небезпечна помилка, яка в деяких випадках призводить до дуже сумних наслідків.

Приклад — Японія та Південна Корея, де люди, які живуть у суспільстві, в якому будь-який відпочинок ганьбиться, регулярно зводять рахунки з життям або просто вмирають на робочих місцях від перевтоми. Пам'ятай, що відпочинок не є марною тратою часу.

Більше того, він багато в чому навіть цінніший, ніж дії. Так, наприклад, якщо тренуватися без зупинки, ти не накачаєш рельєфних м'язів просто тому, що не було відпочинку між підходами та м'язи перенапружилися.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 3 застарілі інтимні правила, від яких час відмовитися Карьера 0 10 советов, следуя которым вы будете обречены на богатство Внешность и здоровье 0 Какие чувства вызывают разные виды алкоголя Звезды 0 Обнаженная Летиция Каста на обложке ELLE Внешность и здоровье 0 Как притвориться трезвым Психология отношений 0 Люди, с которыми тебе лучше не связывать свою жизнь Карьера 0 10 причин, по которым ты никогда не добьёшься успеха в жизни Внешность и здоровье 0 10 фраз, которые вы никогда не должны слышать от своего тренера Психология отношений 0 А вообще, мужики, хотите один секрет? Юмор 0 Парни признались, что изменилось в их жизни после помолвки В курсе 0 Шакира занимается аэробикой в новом клипе Black Eyed Peas - "Girl Like Me" Вокруг света 0 7 основных причин, почему мы так ждем отпуска Психология отношений 0 Укрощение истеричек MC Like 0 Agent Provocateur снял рекламную кампанию в пустыне Карьера 0 10 фраз, способных вывести из себя любого нормального человека MC Like 0 Паулина Поризкова для сентябрьского Los Angeles Magazine Психология отношений 0 Как высокий интеллект мешает знакомиться с девушками Психология отношений 0 Какие проверки может устроить твоя девушка и как их пройти Карьера 0 8 примеров того, как неловкие ситуации делают тебя лучше и сильнее Внешность и здоровье 0 Adidas создали кроссовки с изображениями персонажей "Звездных войн"
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.