Цитаты великих

Самый сложный шаг становится неожиданно легким сразу как только мы его сделаем

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

10 типів начальників, які перетворять ваше життя на пекло

13.03.2023 — Карьера
10 типів начальників, які перетворять ваше життя на пекло

Іноді є спосіб вижити, а іноді від нестерпного керівника врятує лише втеча.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

 

1. Контроль-фрик

Начальники цього буквально сприймають приказку «хочеш зробити добре — зроби це сам». А тому, навіть якщо доручають співробітникам щось значуще, маячитиму за спиною і стежитимемо, чим займаються підлеглі.

Окремий привід для роздратування – очевидні поради під руку та вимоги виконувати завдання строго певним способом, навіть якщо це ні на що не впливає. Коли щось піде не так, такий бос не здивується - що з вас взяти - і, швидше за все, переробить все сам.

Начебто б звучить нестрашно. Але проблема полягає в тому, що такий підхід заважає розвиватися.

Коли до вас постійно ставляться як до нерозумної дитини і тільки й чекають, що ви припуститеся помилки, рано чи пізно набридає битися. Ви починаєте робити те, що скажуть, і рівно у вказаному обсязі. А це вас навряд чи чогось навчить.

Як вижити

Такого боса важко назвати злом у плоті чи звинуватити у тому, що він ненавидить співробітників. Швидше, він має проблеми з навичками управління.

Він не вміє правильно делегувати завдання та розумно контролювати їх виконання, інакше його присутність не потрібна була б на кожному етапі.

Все, що вам залишається, - завойовувати його довіру, не особливо бунтуючи при цьому. Доведіть ділом, що ви справляєтеся із завданнями, і свободи побільшає.


2. Примара

Цей начальник займає позицію прямо протилежну контрол-фрику. Про його існування ви згадуєте у моменти його раптової появи. В решту часу відділ сам чудово справляється зі своєю роботою.

Такий бос виглядає досить нешкідливо і напружує зазвичай лише одним: ніхто не розуміє, навіщо він потрібний і чому отримує зарплату керівника.

Як вижити

Якщо ваша зарплата та обов'язки вас влаштовують, все, що заважає працювати з таким начальником, – загострене почуття справедливості.

Щоб менше нервувати через обставини, що склалися, пошукайте для себе раціональні аргументи. Наприклад, бос отримує зарплату не з вашої кишені, тож не варто так переживати.


3. Егоїст

Що б не трапилося, цей начальник думає тільки про себе та свою вигоду. Підлеглих він сприймає лише як витратний матеріал, а їхню роботу - як спосіб отримати свої особисті бонуси.

Тому начальник-егоїст легко обіцяє вищому керівництву, що його відділ виконає будь-які завдання, навіть нездійсненні. Вирішувати, як це зробити, разом із підлеглими він не буде.

Натомість у разі невдачі охоче перекладе провину на співробітників і, можливо, навіть позбавить їхньої премії.

Як вижити

На жаль, егоїста дуже важко перебороти його території. Йому чуже почуття відповідальності та справедливості. Тож намагатися оперувати раціональними аргументами марно.

Якщо ви цінуєте роботу і хочете будь-що-будь її зберегти, найкраща стратегія — бути зручним. На жаль, звучить сумно, але важелів дії у вас небагато.

Ви все ще можете займатися чимось цікавим і навіть просувати свої ідеї. Тільки представляти їх із позиції, яка підкреслить користь для боса. Щоправда, будьте готові до того, що ваші ідеї він видасть за свої.

 

4. Суперзірка

Такий начальник переконаний, що на небосхилі офісу має сяяти одна зірка, і це він. А тому будь-який чужий успіх він сприйматиме як удар по самолюбству і привід помститися пізніше.

Неважливо, що чиясь блискуча ідея допоможе перевиконати план або вирішить складне завдання, набагато важливіше, що ця ідея спала на думку не йому.

Як вижити

Періодично «погладжувати» самолюбство боса. При цьому не обов'язково бути нещирим підлизам.

Напевно, у нього є якості, гідні компліментів. Але, на жаль, підлабузникам все одно буде простіше ужитися з начальником-суперзіркою.

 

5. Патріот

Такий начальник без будь-яких тімбілдінг знає, що працює в кращій компанії на світі. Тому і підлеглі мають радіти, що їм випала така честь. Зарплата в цьому випадку – приємний, але не обов'язковий бонус.

Найгірше, коли любов до компанії вимірюється не гарною роботою, а дотриманням безглуздих правил.

Наприклад, співробітників зобов'язують приходити за 15 хвилин до початку робочого дня, а йти тільки після безпосереднього керівництва. Відпрошуватись по особистих справах — не можна пробачити, і єдина справа, яку схвалює начальник, — робота на чудову компанію.

Для такого боса дотримання правил означає більше ефективності роботи. Втім, про ефективність у такій обстановці рідко йдеться.

Як вижити

Це клінічний випадок. Вижити з начальником патріотом вам допоможе тільки надія, що одного разу все це закінчиться.

Якщо ви не готові чекати, оновіть резюме та налаштовуйтесь на пошук нового місця.

 

6. Хам

Іноді може здатися, що боси такого типу зробили крок до кабінету керівника прямісінько з підворіття. Інакше важко пояснити їхню особливу манеру спілкування, що виходить далеко за рамки ділового етикету.

За будь-яку помилку і навіть найменший прорахунок вони обсипають підлеглих образами, нерідко — з добірним матом. Вибачень ви, звичайно, ніколи від них не дочекаєтеся.

Як вижити

Не завжди мета начальника хама - принизити вас. Більше того, часом він навіть не усвідомлює, як саме поводиться, — просто звик до такого спілкування, яке через ієрархію виходить одностороннім.

Це його не виправдовує і тим більше не означає, що потрібно залишатися байдужим до постійних принижень. Вони руйнівні і можуть спричинити неприємні психологічні наслідки.

За ідеєю, у подібних ситуаціях мають розбиратися HR-фахівці, але роблять так не завжди.

Якщо це ваш випадок, хороших новин немає: швидше за все, доведеться піти. Втім, перед цим спробуйте поговорити з босом-хамом та окреслити кордони — раптом спрацює.

 

7. Хрещений батько

У такого начальника величезна сім'я, безліч друзів та знайомих. І всіх він намагається працевлаштувати до вас у відділ. Причому зв'язку тут грають значно більшу роль, ніж компетенції.

У результаті виявляється, що роботу здатні виконувати лише кілька співробітників. І всі справи на них вішають.

Як вижити

Саме час знайти трудовий договір, посадову інструкцію та освіжити у пам'яті, що саме ви повинні робити на робочому місці. А потім чесно та сумлінно виконувати належне, не звалюючи на себе чужих обов'язків.

Технічно причепитися до вас буде неможливо, тож зможете якийсь час протриматись і не загинути під завалами чужої роботи.

 

8. Диктатор

Таким начальникам важливіше відчувати своє всевладдя, а тому підлеглі завжди робитимуть щось не так. Ви ніколи не почуєте похвалу і просто добре слово, зате за будь-яку помилку ризикуєте отримати покарання.

Уникати прорахунків не вийде, тому що правила змінюватимуться так, як завгодно диктатору.

Допустимо, вчора він сказав роздрукувати і покласти креслення йому на стіл, а сьогодні лається, що ви не надіслали їх в електронному вигляді. Його вчорашня вказівка не має значення, а про нове ви могли б і самі здогадатися.

Як вижити

Просто біжіть. Це ситуація класичного аб'юзу, вибиратися з якої з кожним місяцем буде все складніше.

Ви поступово почнете думати, що це нормально, і всі так живуть. Це не так, і ви заслуговуєте на краще прямо зараз.

 

9. Тиск

На рік кожному співробітнику потрібно п'ять ручок і один блокнот.

Пачки паперу прораховуються та видаються особисто в руки лише після обґрунтування, що й навіщо ви збираєтесь друкувати.

Кулера не буде, бо у крані чудова вода. Все це ніби несмертельно, але робить роботу некомфортною.

Як вижити

У дрібницях можна поступитися самим купити ручки і скинутися на воду. Великі покупки краще доводити вигодою, яку вони принесуть компанії.

Чим переконливішим ви будете, тим більше шансів на успіх.

 

10. Адепт дискримінації

Такий начальник може з'їстись на вас, тому що ви жінка, чоловік, рудий, блондин, неслов'янської зовнішності, неправильно наголошуйте в слові «сир». Логіки тут не буде.

Результат дискримінації, як і привід для неї, може бути різним. Наприклад, на вас звалюватимуть складні завдання, бо вас не шкода. Або, навпаки, не давати їх, тому що ви «точно не впораєтеся».

Можливо, ви не почуєте прямих образ на свою адресу, але фонові жарти обов'язково прослизнуть. І це безперечно негативно позначиться на вашому житті та самовідчутті.

Як вижити

Боротися з дискримінацією як явищем в особі одного єдиного начальника досить складно, хоча і можна.

Якщо у вас немає внутрішнього ресурсу, щоб переконувати, сперечатися, пояснювати та скаржитися, ви маєте право нічого цього не робити.

Активізм – це особистий вибір. Але й терпіти подібне звернення ви не повинні. Краще знайти собі нове місце роботи.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 5 причин напиваться на работе Юмор 0 До какого возраста мужчине нормально быть девственником Юмор 0 Мечта мужчины - Дура домашняя Внешность и здоровье 0 10 дивних фактів про тіло людини, які мало хто знає Карьера 0 4 типи токсичних друзів, які є майже у кожного Психология отношений 0 Правильный подкат: барные знакомства Юмор 0 20 лучших фpаз для знакомства Звезды 0 Кортни Кардашьян и Трэвис Баркер эротично едят в новой рекламной кампании В курсе 0 Джерард Батлер в боевике «Хороший, плохой, коп» Юмор 0 Как говорить комплименты: исчерпывающее руководство Автомобили 0 Mazda 3 получит турбомотор и полный привод Психология отношений 0 10 причин встречаться только с одной женщиной Секс 0 Скільки секс-партнерів було у людей різних поколінь Секс 0 Чим шкідливо порно, а чим корисно Карьера 0 Как не быть гавнюком в офисе Автомобили 0 12 типов водителей, которых мы все ненавидим MC Like 0 Почему между мужчиной и женщиной не может быть дружбы MC Like 0 Названа новая "Мисс мира-2017" Внешность и здоровье 0 Кpаткий курс молодого бойца с похмельем Секс 1 10 секс-годовщин, которые должны быть у каждой пары
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.