ТОП-10 популярных новостей
Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0 4 риси чоловічого характеру, на які жінкам безглуздо ображатися 22.02.2024 — Психология отношений — 0 6 незвичайних сексуальних практик, які не вимагатимуть серйозної підготовки 20.02.2024 — Секс — 0 9 причин для розлучення, які тобі соромно озвучити 20.02.2024 — Психология отношений — 0 10 норм поведінки в суспільстві, які настав час пеpеглянути 16.02.2024 — Карьера — 0 Що робити, якщо тебе звинувачують у зраді, яку ти не робив 16.02.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак, що дівчина хоче, щоб ти став іншим 15.02.2024 — Психология отношений — 0 Як упоратися з хвилюванням на першому побаченні 14.02.2024 — Психология отношений — 0 6 причин, чому дівчина пропадає після кількох вдалих побачень 13.02.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Благодаря юмору мы увидим иррациональное в рациональном, несущественное в важном, юмор помогает нам выжить и сохранить здравый рассудок.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

10 способів відповісти на непрохану пораду

13.12.2023 — Карьера
10 способів відповісти на непрохану пораду

Непрохана порада від близьких або незнайомців може сильно засмутити. Відразу хочеться огризнутися або відкрито заявити, що тобі нічиєї коментарі не потрібні.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Але така реакція шкодить стосункам, тому краще дізнатися, як тактовно відповісти на непрошену пораду та ввічливо дати відсіч.

 

Визнай важливість різних точок зору

Тобі не обов'язково чинити так, як тобі радять, але при цьому ти все одно можеш визнати, наскільки важливо тобі чути різні точки зору на ситуацію, в якій ти опинився.

Можеш подякувати співрозмовнику за його коментар, але не висловлювати свою позицію, не виправдовуватись і не продовжувати розмову.

Підкресли, що оцінив його думку та бажання тобі допомогти.

 

Повідом, що ще розглядаєш варіанти

Ще один спосіб чемно відповісти на непрошену пораду — створити у співрозмовника враження, що ти обов'язково врахуєш його думку при ухваленні рішення. Навіть якщо впевнений, що робити цього не збираєшся.

Поясни людині, що розглядаєш кілька варіантів того, як тобі слід зробити. Така відповідь передбачає, що ти готовий прийняти його думку, але ще не впевнений у своєму кінцевому виборі.

Цей метод є особливо корисним, якщо непрохана рада супроводжується проханням про негайне рішення. Ти можеш сказати: "Я не подумав про це, мені потрібно ще трохи часу".

 

Запитай, чому співрозмовнику так потрібно дати тобі пораду

Якщо питання про те, чому співрозмовнику так потрібно дати тобі пораду, доречне у розмові, обов'язково його поставте.

По-перше, він бентежить, тому що змушує людину задуматися не про твоє життя, а про себе, а по-друге, допомагає краще один одного зрозуміти.

Можливо, співрозмовник дає поради через те, що турбується за твоє благополуччя, у чому відверто визнається.

Але, якщо він відповідає фразою "Просто повір мені, краще вчинити так, як я рекомендую", це може відображати його бажання тобою маніпулювати або контролювати тебе.

 

Дай зрозуміти, що ти задоволений своїм рішенням

Немає нічого дратівливішого, ніж отримувати поради після того, як зробив свій остаточний вибір. Але й у такій ситуації можна залишитися ввічливим та тактовним.

Достатньо дати людині зрозуміти, що ти задоволений своїм поточним рішенням і не шукаєш альтернативних пропозицій.

Можеш застосувати фразу «Дякую, але це мій остаточний вибір» або «Дякую за пораду, але я вже визначився, як робитиму».

 

Просто посміхнися

Іноді найввічливіший спосіб відповісти на непрошену пораду — просто посміхнутися і нічого не сказати. А ще періодично киватиме, якщо порадник довго веде свій монолог.

І неважливо, як довго триває оповідання про те, як тобі слід вчинити, — залишайся мовчазною та усміхненою.

 

Скажи про те, які почуття у тебе викликає непрохана порада

Буває, що люди дають непрохані поради із завидною періодичністю і не збираються зупинятися. У цьому випадку варто пояснити їм, чому така поведінка тебе дратує. Тактовно розкажи, які почуття викликають їхні непрохані поради.

Наприклад, що їхні слова звучать поблажливо та прикро, що вони змушують тебе відчути себе некомпетентним чи неадекватним. А це, своєю чергою, відштовхує тебе від спілкування з ними.

Безперечно, твій співрозмовник може почати захищатися і наполягати на тому, що у нього були найкращі наміри, а ти просто невдячний дурень.

Продовжуй стояти на своєму і поясни йому ситуацію ще раз, якщо це буде потрібно. А ще дай йому зрозуміти, що ти чиниш так, як вважаєш за потрібне, тому не хочеш вислуховувати чужих порад.

 

Засумнівайся в експертності

Цей метод найкраще застосовувати, коли людина відверто тебе дістала, але сваритися ти з нею не хочеш, або у випадку, якщо вона поводиться так, ніби обізнана про все на світі.

Запитай: «Ти маєш бути експертом у цій справі, щоб давати мені таку пораду, вірно?».

Незалежно від того, правий співрозмовник чи ні, він відчує себе ніяково, тому що ти поставив під сумнів його досвід. Швидше за все, він переведе тему розмови і більше її не порушить.

 

Поясни, чому ідея не спрацює

Не завжди співрозмовник знає твою проблему до найменших подробиць. Через це він може давати поради, які тобі зовсім не знадобляться.

Якщо питання серйозне, і ти ніяк не можеш виключити з нього співрозмовника, дай йому побачити повну картину проблеми.

Немає нічого поганого в тому, щоб повідомити йому докладнішу інформацію, яка допоможе зрозуміти, чому його ідея не спрацює чи здається недоречною.

 

Використання гумору

Щоб відхилити непрохані поради, можна використовувати гумор. Наприклад, ти можеш сказати фразу на кшталт «Дякую, але поки що я збираюся дотримуватися своїх поганих рішень!».

Також можеш відповісти на рекомендацію: "Так точно, капітане!", якщо у співрозмовника добрі наміри.

Це цікавий та ефективний спосіб підтримувати позитивні відносини з людиною, одночасно встановлюючи межі. Тільки не забудь переконатися, що гумор доречний і не образливий.

 

Зміни тему

Більшість людей розуміють, що зміна теми розмови є натяком на те, що їхні поради недоречні. Скористайся цим методом, щоб тактовно «злити» співрозмовника і зробити розмову приємнішою.

Наприклад, можеш завести розмову про погоду чи їжу, якщо явно хочеш дати зрозуміти, що його поради недоречні, чи змістити обговорення на загальну больову точку.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 11 ознак, що ти надто ускладнюєш своє життя Внешность и здоровье 0 adidas Originals выпустил новые кроссовки в стиле 1990-х Карьера 0 Моделі поведінки, які використовують люди, незадоволені своїм життям Вокруг света 0 У Японії почали пекти хліб зі смаком ревнощів та першого побачення за рецептами… Карьера 0 25 дел, которые не стоит доводить до конца Автомобили 0 Skoda показали свой самый доступный кроссовер Секс 0 Ученые: как изменились сексуальные привычки за 20 лет В курсе 0 У звезд PornHub можно будет заказать видеовалентинку в День всех влюбленных Психология отношений 0 Ментальні проблеми, які руйнують твої стосунки Карьера 0 Вещи, которые никогда не будет делать уверенный в себе человек Психология отношений 0 Покопайся в сумочке - узнай все о ней! Юмор 0 Самые неподходящие вопросы для первого свидания Внешность и здоровье 0 10 признаков, что ты бросил пить Внешность и здоровье 0 Pornhub выпустили нейлоновую сумку Внешность и здоровье 0 Як з восьми неочевидних симптомів зрозуміти, що у вас нестача тестостерону Карьера 0 Життєві поради, які насправді далекі від реальності Автомобили 0 Двери «крылья бабочки» и две гибридные установки: представлен новый концепт… Карьера 0 19 правил джентльмена при встрече с законом Секс 0 Грязные желания: о чем мечтает твоя девушка в постели Внешность и здоровье 0 Красивый мужик, а женщины нос воротят
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.