ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Живи так, будто этот день — последний, и однажды так оно и окажется. А ты будешь во всеоружии. Джордж Карлин

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Що таке міжособистісна хімія і звідки вона береться

05.02.2024 — Психология отношений
Що таке міжособистісна хімія і звідки вона береться

У житті людей переплетені свідоме та ірраціональне. До останніх відносять інтуїцію, хімію для людей та інші речі.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Про хімію ми хочемо поговорити. Це щось невагоме, яскраве почуття єднання, яке виникає внаслідок багатьох причин. Це явище складно знайти раціональне пояснення, але воно регулярно пов'язує тисячі людей по всьому світу.

Різниця між звичайною симпатією та міжособистісною хімією колосальна, адже перше — це простий твір факторів, які ми вважаємо привабливими, тоді як друге добирається до підсвідомості та запалює там яскравий вогонь інтересу та пристрасті.

Якщо між людьми немає хімії, вони навряд чи довго будуть разом. І, навпаки, хімія допомагає створювати міцні зв'язки, зруйнувати які під силу лише екстраординарним явищам. Але звідки береться ця хімія, яка для більшості виглядає як казка з метою втіхи?

Є кілька факторів.

 

Дзеркальне відображення

Люди, між якими є хімія, нібито повторюють один одного, принаймні щодо мови та емоцій. Це дійсно так. На думку дослідників, які намагаються з'ясувати, що стоїть за тією самою хімією, одним із факторів її виникнення є активація дзеркальних нейронів у мозку.

Партнери ніби починають наслідувати один одного, не помічаючи цього, що призводить до ще більшого зростання симпатії.

Саме тому ми можемо продовжувати фрази одна за одною або насолоджуватися щирими емоціями іншої людини. Дивлячись на його посмішку, ми асоціюємо її зі своєю, адже наші емоції синхронізуються.

 

Синхронність

Окрім дзеркального відображення, яке виглядає як спілкування із самим собою, хімію викликає і синхронність дій. Це тонке налаштування на певний тон голосу, мову тіла, емоції та інші параметри партнера.

На підсвідомому рівні формується зв'язок та певна послідовність моделей поведінки, завдяки чому ми налаштовуємось на свої об'єкти хімії. Це призводить до повного порозуміння.

 

Емпатія

Один з головних факторів виникнення міжособистісної хімії - це розуміння та вміння відчути емоції іншої людини. Причому йдеться не про емпатію до всіх на світі, а про вибіркову по відношенню до людини, яка викликає симпатію.

Коли одна людина розуміє, що її нарешті слухають і чують, вона починає віддзеркалювати це почуття, що призводить до аналогічного відчуття у його партнера.

Відбувається саморозкриття один перед одним, досягти якого складно багатьом людям, які навіть давно перебувають у відносинах.

Ділитись почуттями стає легко, адже це виглядає так, ніби ти розмовляєш із дзеркалом і не боїшся виражати емоції.

 

Почуття безпеки

Хімія неможлива, якщо кожен із партнерів не здатний повністю покластися на іншого. Але якщо кожен з вас не просто не відчуває тривоги, але навіть не замислюється про це, значить, ви рухаєтеся правильним курсом.

Дослідники припускають, що хімії сприяє взаємна турбота, довіра та психологічна безпека. Складаючись, ці параметри дозволяють людині розкритися, перестати переживати про щось.

Потрібно розуміти, що під безпекою маються на увазі дії, спрямовані по відношенню саме до партнера, а не до зовнішнього середовища.

Так, наприклад, хімія може виникнути навіть між умовно грабіжником банку та його жертвою внаслідок Стокгольмського синдрому просто тому, що злочинець у підсвідомості жертви виглядає навіть захисником. Все це дуже тонкі матерії, які досі до кінця не вивчені.

 

Сумісність цілей

Цей фактор є, швидше, вторинним, але все ж таки важливий для згадки. Хімія може виникнути без сумісності цілей, але якщо вона існує, зв'язок буде набагато міцнішим.

Нерідко люди об'єднувалися в дуже дивні пари саме через спільні цілі. І ні, це були не вимушені спілки, а міцні сім'ї просто своєрідні.

Сумісність цілей дозволяє рухатися вперед разом, що допомагає виникнути ще інтимніше єднання.

Особливо ефективно цей чинник працює разом із емпатією, коли кожен із партнерів може відчути бажання та амбіції іншого як свої.

 

Індивідуальні чинники особистості

Міжособистісна хімія - це теж вона, нехай і на вищому рівні. Їй, як і будь-якій формі симпатії, властиві оцінки певних параметрів.

Однак, не кожна характеристика може викликати або посилити хімію. Дослідники вважають, що на це впливають більш малопомітні на перший погляд речі на зразок тембру голосу, запаху тіла, способу вираження емоцій тощо.

Тобто хімія — це не стільки про класичні зовнішні чинники, які можна віднести до сексуальності, а щось на рівні підсвідомості, коли людина, сама того не розуміючи, чомусь тягнеться до іншого, хоча за будь-яких інших умов вона б її, навпаки, відштовхнув своєю зовнішністю, манерою поведінки, жестами тощо.

Враховуючи, що хімія, на відміну від симпатії, — це взаємне явище, підроблені емоції та інші параметри не здатні викликати це дивне ірраціональне почуття хоч би тому, що притворник розумітиме свою роль і докорятиме собі за це. Тому якщо ти хочеш справді відчути хімію, завжди будь собою.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Марион Котийяр полностью обнажилась в триллере "Призраки Исмаэля" Карьера 0 10 безрассудных поступков, которые ты должен совершить хотя бы раз! Юмор 0 Букетно-конфетная оптимизация: как ухаживать за девушкой, если у тебя нет ни… В курсе 0 Лілі-Роуз Депп та Білл Скарсгард у першому тизері ремейку «Носферату» MC Like 0 Модели снялись в Антарктиде для рекламы купальников Вокруг света 0 19 мест, которые нужно посетить в 2019 году В курсе 0 Очень страшный Том Харди в трейлере "Венома" Автомобили 0 Обновился самый доступный и компактный кроссовер Honda Звезды 0 Фото дня: Джорджина Родригес в роли танцовщицы Игрушки 0 Разнообразие покрышек для электросамокатов Психология отношений 0 8 помилок, які можуть зіпсувати навіть найміцніші стосунки Юмор 0 Как не поссориться с девушкой в День Святого Валентина Карьера 0 19 вещей, о которых лучше не знать Юмор 0 8 признаков того, что ты подвергся бомбардировке любовью Психология отношений 0 Как пережить кризис среднего возраста Внешность и здоровье 0 Converse и Peanuts посвятили коллекцию комиксам Карьера 0 6 признаков того, что лучшие годы твоей жизни ещё впереди Карьера 0 8 раз, когда ты мог заработать состояние, но упустил возможность Карьера 0 10 вещей, за которые мы любим и ненавидим удалённую работу В курсе 0 Джессика Честейн и Пенелопа Крус в трейлере фильма "Код 355"
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.