Цитаты великих

Мудрее вас сделают две вещи: книги, которые вы прочтете, и люди, с которыми вы встретитесь.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

10 причин, чому ти боїшся заводити дітей

29.11.2022 — Психология отношений
10 причин, чому ти боїшся заводити дітей

Якщо ти не хочеш заводити дітей просто через ірраціональне небажання, це норма. Ставати батьком чи ні – особиста справа кожної людини. До того ж, у тебе є багато часу на те, щоб встигнути стати батьком, тому можна не поспішати і жити для себе.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Зовсім інша ситуація - коли ти часто замислюєшся про те, що готовий до появи дитини, але зволікаєш через цілком зрозумілі для більшості людей страхи.

Ми зібрали кілька найпоширеніших причин, чому боїшся поповнення в сім'ї.

 

Ти переживаєш, що не зможеш забезпечити дитину

Один із найпоширеніших страхів, який заважає тобі стати батьком, – брак грошей.

Навіть якщо зараз ти добре заробляєш, маєш можливість відкладати якусь частину доходу, це не гарантує того, що вашій родині в майбутньому буде легко забезпечити дитину всім необхідним.

Життя надто непередбачуване, і ти не можеш бути впевненим у тому, що твоя зарплата не зміниться, ціни залишаться колишніми і вам не доведеться витрачати набагато більше, дозволяючи собі тільки найнеобхідніше.

Вирощувати дитину, справді, дуже дорого. Причому в міру його зростання витрати не зменшуються, а, навпаки, стають тільки більше.

Звичайно, якщо ти насилу забезпечуєш себе, думки про те, щоб завести дитину, варто все ж таки відкласти на потім.

А якщо в тебе все добре з грошима, то починай формувати нагромадження, які допоможуть тобі бути готовим до поповнення в сім'ї.

 

Ти думаєш, що не впораєшся з вихованням

Виховання дитини – складний та копіткий процес.

Ти можеш скільки завгодно читати спеціальну літературу, дивитися пізнавальні відео, слухати реальні історії від людей, які вже виростили своїх дітей, і не почуватись підготовленим.

Це абсолютно нормально, адже ти не маєш можливості застосувати всі отримані тобою знання на практиці, доки у тебе не з'явиться власна дитина. Новий досвід, нова роль та нові обов'язки, зрозуміло, лякатимуть тебе.

Але це ще не означає, що ти будеш поганим батьком. Головне – твоя готовність вчитися, змінюватись, брати на себе відповідальність.

 

Ти боїшся, що вибрав не ту людину

Заводити дитину хочеться з тією людиною, з якою тобі добре, комфортно, цікаво.

Бо інакше зберегти сім'ю не вдасться. Коли ти впевнений у тому, що твоя дівчина – це саме та людина, з якою бачиш щасливе майбутнє, заводити дитину не так страшно.

Ти розумієш, що ви знайдете у собі сили пережити всі труднощі, які зустрінуться у вас на дорозі. Якщо ж тебе мучать сумніви в правильності свого вибору - спробуй з'ясувати, чим вони викликані.

Потрібно ретельно зважити всі "за" і "проти" перед тим, як приймати рішення про народження дитини.

 

 

Ти переживаєш, що стосунки з дівчиною зіпсуються

Народження та виховання дитини — надто важкий процес, який витримують не всі пари, навіть якщо обидва партнери спочатку впевнені, що готові до поповнення в сім'ї.

З появою дитини, особливо в перші роки життя, батькам доводиться відкласти свої потреби і бажання на задній план.

Звикання до нових правил, постійне обмеження волі, важкі обов'язки, які лягають на плечі подружжю, – все це лякає.

Але якщо ви не збираєтеся кидати один одного у важкі моменти і вирішуєте діяти спільно, то ваші стосунки з народженням дитини стануть міцнішими.

Ви відкриєтеся один одному по-новому, зблизьтеся ще більше, навчитеся довіряти.

 

Ти боїшся зрозуміти, що поспішив із рішенням завести дитину

Народження дитини переверне твоє життя, тому так важливо не поспішати з ухваленням рішення стати батьком.

Якщо ти маєш гарну роботу, надійну дівчину, яку ти любиш, і, найголовніше, бажання стати батьком — це не поспіх.

Поспіх - коли ти ледве зводиш кінці з кінцями, постійно лаєшся з коханою людиною і замислюєшся про народження дитини періодично, швидко передумуючи.

 

Ти переживаєш за майбутнє своєї дитини

Страшно заводити дитину, коли все навколо стрімко змінюється, економічна та політична ситуація залишає бажати кращого, і ти не впевнений у завтрашньому дні.

З одного боку, хочеться, щоб дитина народилася у спокійний час, не поспішала дорослішати, зростала в оточенні кохання та турботи.

З іншого – твої батьки та бабусі з дідусями теж заводили дітей у лихоліття. І більшості з них вдавалося добре виховати дитину і навіть забезпечити їй добрий старт у доросле життя.

Ти ніколи не можеш бути впевненим у майбутньому – своєму, своїй країні та всього світу загалом. Але це не означає, що потрібно ставити хрест на своїх планах, бажаннях, потребах.

 

Ти думаєш, що з народженням дитини твоє життя стане нудним

З народженням дитини кількість твоїх зобов'язань значно зростає. Ні про які часті зустрічі з друзями, ночівлі, вечірки, раптові плани і подорожі не може йтися хоча б у перші кілька років.

Тобі може здаватися, що твоє життя стане похмурим і ти помиратимеш від нудьги, але це занадто песимістичний погляд на новий досвід.

Якщо ти вибрав справді правильну людину, тобі не буде погано поряд зі своєю родиною.

Так, спочатку тобі буде важко, адже доведеться змінювати звичний спосіб життя. Але з часом зміни неминучі: ти дорослішаєш, у тебе з'являються нові пріоритети, ти стаєш іншою людиною.

 

 

Ти боїшся не встигнути підготуватися до народження дитини

Ти ніколи не почуватимешся на 100% підготовленим до народження дитини. Це надто масштабна подія у твоєму житті, яка змінить тебе, твої стосунки, звички та погляди.

Ти, як і будь-яка інша людина, маєш право бути неідеальним – забути про щось, не встигнути доробити дитячу кімнату, боятися брати дитину на руки, не знати, як поводитися з немовлям.

Більше того, хоч би скільки ти готувався, почуття страху через новизну та відсутність досвіду не дасть тобі розслабитися. Тож припини приділяти тривозі так багато часу та сил.

 

Ти ​​боїшся повторити помилки батьків

На жаль, не всі люди добре справляються зі своїми батьківськими обов'язками. Хтось робить помилки випадково, через незнання або через стрес.

Твої батьки можуть бути чудовими людьми, які щиро любили тебе, але це не означає, що твоє виховання було ідеальним.

Вони поводилися так, як уміли, і робили максимум із того, що було можливе в той момент. Не бійся повторити помилки батьків.

Якщо ти хочеш бути кращим, тобі потрібно врахувати їхній досвід і вибрати іншу стратегію. Тобі буде простіше, тому що в тебе в пам'яті є приклад того, як не треба робити.

 

Ти переживаєш, що дитина захворіє і помре

Ти відчуватимеш величезну відповідальність за життя і здоров'я своєї дитини, навіть якщо вона ще не народилася.

Звісно, ​​історій про те, як діти народжуються з різними хворобами, фізичними відхиленнями, помирають під час пологів – безліч.

Процес дорослішання не менш небезпечний: якщо ненадовго залишити дитину без нагляду, проігнорувати тривожні симптоми, не привезти її вчасно до лікаря, може статися непоправне.

Ключове слово – може, у житті справді можливо все. І ти не можеш тримати все та завжди під своїм контролем. Навіть якщо ти оберігатимеш свою дитину від будь-яких небезпек, це не означає, що вона виросте здоровою і проживе довго.

Тривога за своїх дітей – це абсолютно нормальне явище. Головне, навчитися відрізняти безпідставне занепокоєння від реальних загроз.

Тобі як батькові достатньо дбати про здоров'я своєї дитини і робити все, що в твоїх силах, для її безпеки.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 Что делать, если девушка очень любит спать в обнимку? Психология отношений 0 Как и когда девушка понимает, что у тебя с ней все серьезно Внешность и здоровье 0 6 органов нашего тела, без которых мы вполне могли бы обойтись Звезды 0 Алессандра Амбросио в новой летней фотосессии Автомобили 0 Mazda 3 получит турбомотор и полный привод Юмор 0 10 правил совместного проживания с женщиной В курсе 0 Pornhub представили коллекцию порнороликов, снятых с 1896 по 1948 год Юмор 0 До якого віку добре бути неодруженим чоловіком? Автомобили 0 Kia создал кроссовер, который не очень-то и кроссовер Карьера 0 7 повседневных изобретений, которые придумали женщины Юмор 0 Инструкция по совершению подвигов Психология отношений 0 7 популярных мифов о том, какими должны быть идеальные отношения Внешность и здоровье 0 Шок по-нашему Юмор 0 Камасутра для семейных пар Карьера 0 Як зрозуміти, що ти насправді не реаліст, а песиміст Карьера 0 Куди всі поспішають і чому тобі не потрібно гнатися за ними Внешность и здоровье 0 Джастин Тимберлейк выпустил мерч к каждой своей песне Звезды 0 Наоми Кэмпбелл и Белла Хадид в лукбуке белья Calvin Klein Секс 0 Ученые выяснили, какой секс люди считают лучшим в своей жизни Внешность и здоровье 0 H&M выпустили куртку для объятий на расстоянии
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.