Цитаты великих

Пуля очень многое меняет в голове, даже если попадает в задницу Аль Капоне

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Звички, які позбавляють твої слова переконливості

27.10.2023 — Карьера
Звички, які позбавляють твої слова переконливості

Кожен із нас опинявся в ситуації, коли потрібно переконати співрозмовника в чомусь, продемонструвати йому інший бік події чи явища, змусити його поглянути на ситуацію інакше.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

На жаль, навіть володіючи всією необхідною інформацією, аргументами, фактами та наочними прикладами, ти можеш зазнати невдачі.

Часто так відбувається в тому випадку, коли хтось інший говорить краще за тебе. Мистецтво переконувати людей — це вміння підбирати потрібні слова.

Існує кілька звичок, які заважають використати весь потенціал та звучати переконливо.

 

Тихий голос

Голос — це ефективний інструмент для переконання, який ти можеш використовувати неправильно. Тиха мова перетворює тебе в очах оточуючих у співрозмовника, чиї аргументи звучать непереконливо.

Для того щоб привертати увагу людини, викликати та утримувати її інтерес, зробити мову доступною для розуміння, потрібно працювати над своїм голосом.

Слова повинні звучати голосно та чітко, особливо якщо ти намагаєшся донести інформацію до групи людей.

Якщо в житті в тебе тихий і спокійний голос, варто спеціально говорити голосніше, щоб тебе було добре чути всім учасникам бесіди.

Пам'ятай: люди не прислухатимуться, якщо ти почнеш бурмотати щось собі під ніс або періодично переходити на шепіт. Завоювати і утримати їхню увагу можна, тільки якщо твій голос перекриватиме шуми у приміщенні.

 

Відсутність зорового контакту

Як правило, відсутність зорового контакту під час розмови зчитується як небажання підтримувати комунікацію, встановлювати зв'язок. Деякі люди можуть сумніватися в істинності того, що ти говориш, якщо при цьому відводиш погляд.

Звичайно, небажання дивитися в очі співрозмовнику може бути звичайною поведінковою особливістю, але ти не маєш часу і можливості переконувати в цьому оточуючих.

Для того, щоб співрозмовник розумів, що ти впевнений у своїх словах, налаштований на двосторонню комунікацію і готовий приймати зворотний зв'язок, навчися підтримувати візуальний контакт хоча б нетривалий час. Це справді дозволить тобі виглядати переконливіше.

 

Використання слів-паразитів

Якщо твоя мова сповнена слів-паразитів (зайвих та безглуздих звуків та виразів, якими можна заповнити паузи), ти звучиш непереконливо.

Чим частіше використовуєш у розмові сміттєві фрази, такі як «здається», «начебто», «може бути», «так би мовити», «ну» і так далі, тим менше конкретики залишається в твоїх словах.

Крім того, слова-паразити в мові послаблюють переконливість твоїх аргументів, навіть якщо в тебе багата доказова база.

 

Використання загальних і абстрактних понять

Щоб переконати співрозмовника у чомусь, ти повинен використовувати максимум корисної інформації.

Величезна помилка — включати у своє мовлення загальні та абстрактні поняття, нехтуючи у своїй конкретними прикладами і фактами.

Точність і ясність - ось запорука того, що людина зможе краще сприйняти надані їй дані, поставити себе на твоє місце, зрозуміти твою точку зору.

Абстрактні і загальні поняття, навпаки, створюють враження, що ти зовсім не розумієшся на темі, що обговорюється.

Навіть якщо тобі здається, що співрозмовник не зрозуміє якихось термінів чи слів з професійної лексики, не відмовляйся від їх використання в мові.

Просто уточни, чи відомо людині їхнє значення, і якщо ні, наведи зрозуміле пояснення.

 

Уникнення протиріч

Якщо боїшся виявитися неправим або не бажаєш ризикувати довірою співрозмовника, ти можеш навмисно уникати чи заперечувати будь-які протиріччя. Однак такий підхід може призвести до зворотного ефекту.

Уміння говорити переконливо включає здатність до об'єктивного аналізу та використання критичного мислення.

Уникаючи будь-яких протиріч і не визнаючи своїх помилок, ти підриваєш свою репутацію. Співрозмовник почне сумніватися, що головною метою, яку ти переслідуєш, є розуміння істини.

Пам'ятай про те, що переконливість вимагає від тебе чесності та готовності визнавати протиріччя.

Якщо людині вдасться привести більш вагомий аргумент на захист своєї позиції, ти повинен переглянути свої погляди.

 

Невміння слухати

Якщо хочеш, щоб твої слова сприймали серйозно, вчися слухати та чути. Ніхто не захоче вступати в діалог із тим, хто не бажає приділяти увагу співрозмовнику.

Діалог має на увазі, що ділитися своїми поглядами і наводити аргументи на їхню користь будеш не тільки ти, а й інша людина.

Зріла особистість не боїться чути незгоду зі своїми словами. Все тому, що розбіжність у думках не сприймається як загроза зруйнувати власну картину світу.

Якщо ти доросла і впевнена в собі людина, то спокійно реагуватимеш на думку оточуючих. Інші люди зможуть зчитувати твою впевненість та сприймати сказане тобою серйозно.

Якщо ж ти постійно перебиваєш співрозмовника, намагаєшся нав'язати йому свою думку і демонструєш відсутність інтересу до його аргументів, ти позбавляєш свої слова переконливості.

 

Неправильне використання мови тіла

Зробити мову непереконливою можуть також недоречні жести, невідповідна міміка або неправильна інтонація.

Якщо ти кажеш одне, а звучиш чи виглядаєш інакше, у твого співрозмовника створюється дисонанс. Це заважає йому сприймати твої слова серйозно.

Довіра до твоїх аргументів падає, виникають негативні емоції, і розуміти, що ти намагаєшся донести, стає складно.

Тобі необхідно працювати над мовою тіла, мімікою та інтонацією, щоб покращити свою переконливість.

 

Оціночна лексика

Якщо ти занадто часто використовуєш оціночні вирази, намагаючись переконати в чомусь співрозмовника, твої слова перестають сприймати серйозно.

Людині починає здаватися, що ти намагаєшся вплинути на нього, викликаючи певні емоції.

Основа для продуктивного діалогу – це конкретика та факти, а не оцінна лексика.

Якщо ти хочеш звучати переконливо, намагайся більшу частину часу приділяти використанню аргументів та демонстрації прикладів.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 10 питань, які чоловіки не повинні ставити своїм дружинам В курсе 0 Новый трейлер хоррор-сериала "Призраки поместья Блай" Гаджеты 0 Xiaomi работает над 108-мегапиксельной камерой. Да, ты правильно прочитал Вокруг света 0 Порногеография (читай внимательно!), как новый способ выбрать место для отпуска Внешность и здоровье 1 Почему лучше бухать, а не заниматься спортом MC Like 0 Кэролайн Келли для MAXIM Психология отношений 0 #говоритженщина: мужчины, когда вы повзрослеете? Вокруг света 0 Новый "Титаник" отправится в плавание в 2022 году MC Like 0 Алексина Грэм для январского GQ Секс 0 Причины, по которым тебе не дает твоя же девушка Психология отношений 0 Чем разведенный мужчина лучше разведенной женщины? Юмор 0 5 глупых поступков, совершённых мужчинами ради женщин Юмор 0 Эта потрясающая бывшая: почему нам так кажется? В курсе 0 Майли Сайрус и Эндрю Скотт в первом трейлере 5-го сезона сериала "Черное… Карьера 0 10 вредных советов, как выглядеть умнее в Zoom на удаленке Карьера 0 9 причин не спешить строить карьеру Юмор 0 9 вещей, которые обязательно повторяются каждую осень Внешность и здоровье 0 8 мифов о здоровом образе жизни, в которые мы наивно верим Внешность и здоровье 0 Ученые: отталкиваешь женщин? просто перестань есть эти два продукта Карьера 0 Что делать сo своим мнением (и куда его засунуть)
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.