Цитаты великих

Не позволяйте жизни заставлять вас становиться тем, кем вы быть не хотите.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Чому пошук щастя заважає тобі бути щасливим

19.02.2024 — Карьера
Чому пошук щастя заважає тобі бути щасливим

Головна причина, чому ти відчуваєш незадоволеність своїм життям, це постійний пошук щастя. Щастя - це не те, чого можна досягти раз і назавжди, користаючись якоюсь порадою або алгоритмом дій.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Ти напевно помічав, що чим відчайдушніші твої спроби відчути себе щасливим, тим менше позитивних емоцій ти відчуваєш. Ця закономірність ніколи не дає збоїв.

Якщо ти начебто робиш все для свого щастя, але при цьому перебуваєш у розчарованому стані, тобі час трохи відволіктися і відпочити.

Ми зібрали кілька причин, чому твої пошуки збивають тебе зі шляху та заважають досягти бажаного.

 

Ти не помічаєш того, що відбувається у твоєму житті зараз

Основна причина, чому постійний пошук щастя заважає тобі досягти цього відчуття, — твоя незацікавленість зараз.

Ти надто зациклений на самих пошуках, тому часто не помічаєш подій чи явищ, які насправді можуть зробити тебе щасливим.

Замість того, щоб жити тут і зараз, радіти з того, що в тебе вже є, ти продовжуєш прагнути чогось більшого. Тобі завжди всього недостатньо: ти думаєш, що зможеш отримати набагато більше позитивних емоцій, якщо досягнеш більш амбітної мети.

У цьому нескінченному пошуку з часом ти губишся і втрачаєш моменти, в які ти був по-справжньому щасливий.

 

Ти постійно порівнюєш своє життя з чужими

Коли ти знаходишся в пошуку щастя, ти орієнтуєшся не тільки на своє сприйняття, а й на результати людей, що тебе оточують.

Ти переглядаєш соціальні мережі, в яких твої знайомі діляться своїми досягненнями, вислуховуєш вихваляння колег, чуєш з реклами або сюжетів новин про успіхи знаменитостей. Все це давить на тебе і змушує порівнювати себе з іншими людьми.

Як підсумок, ти отримуєш постійне відчуття, що робиш недостатньо, докладаєш замало старань, ставиш перед собою надто нудні цілі, не використовуєш весь свій внутрішній потенціал.

У хворобливому прагненні чогось більшого ти позбавляєш себе можливості бути справді щасливим, без огляду на оточуючих.

 

Ти будуєш певні очікування

Перебуваючи у постійному пошуку щастя, ти будуєш очікування щодо того, що маєш зробити тебе щасливим.

Але ти не враховуєш, що реальність часто не відповідає твоїм уявленням. Це приносить розчарування і змушує тебе ще більше зануритися.

Хоча насправді для того, щоб відчути себе щасливим, тобі достатньо відкинути очікування і просто бути уважним до того, що відбувається навколо тебе і зараз.

Чим менше ти оцінюєш якісь події, тим більше ймовірності, що вони дозволять тобі пережити масу позитивних емоцій.

 

Ти зосереджуєшся на зовнішніх умовах

Пошук щастя має на увазі, що ти можеш знайти фактори, що викликають цей стан, десь ззовні. Ти можеш вважати, що щастя залежить від зовнішніх обставин, від оточення, подій, що відбуваються у твоєму житті, твоїх успіхів тощо.

Однак, якщо замислитися, це — внутрішній стан, який не відбиває того, що твориться довкола тебе. Можна бути щасливим, не маючи при цьому фінансових накопичень, крутої кар'єри чи інших атрибутів успішного життя.

Так само, як можна почувати себе глибоко нещасним, перебуваючи в оточенні сім'ї та друзів, з усіма матеріальними благами.

Зовнішні умови можуть лише допомогти створити ґрунт для щастя: зробити твоє життя більш безпечним, комфортним, яскравим. Але саме цей стан мало залежить від того, що тебе оточує.

 

Ти шукаєш щастя у матеріальних речах

Постійний пошук щастя та порівняння з оточуючими можуть привести тебе до висновку, що щасливим тебе зроблять матеріальні цінності.

Ти прагнеш купити щось нове, заробити на речі, які вже є у твоїх знайомих або показуються в рекламі. Такі покупки можуть вимагати від тебе величезних витрат: часу, сил, грошей і так далі, при цьому не наближати тебе до відчуття щастя.

Часто після чергового придбання, не зазнавши тих позитивних емоцій, на які розраховував, ти можеш одразу ставити собі більш амбітну мету.

Але таким чином ти лише змушуєш себе вступити в нескінченну гонку за речами та забути про те, що справжнє щастя зовсім не в них.

 

Ти плутаєш поняття «щастя» і «успіх»

Ти можеш вважати, що щастя можливе лише в тому випадку, якщо досягнеш певного рівня успіху. Зміцненню цього переконання сприяють оточуючі люди, цінності суспільства, в якому ти живеш, реклама та соціальні мережі.

Знову ж таки, гонка за успіхом не приведе тебе до того, чого ти хочеш. Ти не залишиш собі можливості жити тут і зараз, отримувати насолоду від того, що ти робиш.

Натомість ти будеш зациклений на досягаторстві, вкладеш усі свої ресурси в суперництво з іншими людьми та самоствердження.

Щастя не одно успіх. Особливо якщо під поняттям успіх ти сприймаєш загальноприйняті цінності, а не орієнтуєшся на власні потреби і бажання. Пам'ятай про це щоразу, коли захочеш відчути себе щасливим.

 

Ти орієнтуєшся на минуле

Ти можеш постійно згадувати якісь події зі свого минулого та думати про те, що тоді ти був по-справжньому щасливим. Така поведінка змушує тебе жити в полоні у своїх спогадів і упускати моменти в теперішньому, які ти згадуватимеш через кілька тижнів, місяців чи років.

Минуле минуло, і тобі потрібно сконцентруватися на тому, що ти насправді можеш контролювати, куди ти можеш вкладатися і з чого ти можеш отримувати позитивні емоції, тобто жити зараз, не відкочуючись і не забігаючи вперед.

Секрет твоєї зацикленості на минулому — спотворене сприйняття. Тобі здається, що всі найщасливіші події життя вже минули, і від усвідомлення того, що вони ніколи не повторяться, ти почуваєшся розчарованим.

Однак у майбутньому на тебе чекає ще чимало можливостей відчути себе по-справжньому щасливою людиною. Все залежить від того, скористаєшся ти ними чи ні.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Что могут сказать о мужчине напитки, которые он заказывает в баре Автомобили 0 Рейтинг самых довольных автовладельцев Юмор 0 Ученые: через сколько лет ты наконец почувствуешь себя счастливым в бpаке Юмор 0 #говоритмужчина: как я раскрыл женские секреты Автомобили 0 5 найнебезпечніших для водія ситуацій і як їх уникнути Психология отношений 0 8 ознак, що ти вигораєш у відносинах Карьера 0 Новая работа - кто ищет, тот всегда находит... Карьера 0 #говоритмужчина: дело не в женщине! Карьера 0 8 поганих рис характеру, які можуть бути корисними В курсе 0 Netflix выпустил тизер второго сезона «Игры в кальмара» Юмор 0 Из жизни свингеров Психология отношений 0 15 способов научиться флиртовать с девушками красиво Юмор 0 32 признака, что ты "милый парень" и ветеран френдзоны Психология отношений 0 Як аналізувати досвід минулих відносин, щоб не повторювати свої помилки Секс 0 8 признаков подавленной сексуальности Вокруг света 0 Названы 13 самых безопасных, дешевых и чистых стран для путешествий Психология отношений 0 Как понять, что тебе пора сделать первый шаг Юмор 0 Как понять, что девушка обойдется тебе дорого: 10 признаков В курсе 0 Джейк Джилленхол в першому трейлері фільму «Перекладач» Гая Річі Карьера 0 15 вещей, которые ты не сможешь понять до тех пор, пока они не случатся с тобой
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.