Цитаты великих

Несчастным или счастливым человека делают только его мысли, а не внешние обстоятельства. Управляя своими мыслями, он управляет своим счастьем. Фридрих Ницше

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Як серйозно поговорити з другом, який постійно бере у вас гроші та ніколи не віддає

04.08.2023 — Карьера
Як серйозно поговорити з другом, який постійно бере у вас гроші та ніколи не віддає

Вечеря у великій компанії, спільні поїздки на таксі, позичення речей на якийсь час — халявники мають багато способів скористатися вашою щедрістю.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Здавалося б, це легко припинити — треба лише перестати спілкуватися з ними. Але не все так просто. Можливо, хтось із них — ваш старий друг, сусід, з яким ви ділите оренду, чи колега, якого бачите щодня.

Крім того, з тієї чи іншої причини ви можете щиро не хотіти викреслювати їх зі свого життя, навіть незважаючи на те, що вони тягнуть із вас гроші.

Якщо ви втомилися від того, що хтось постійно просить у вас у борг, але ніколи не повертає борги, ось кілька способів виправити ситуацію.

 

Розпочати розмову про гроші

Гроші — делікатна тема, і піднімати її досить важко. Але більшість із нас не настільки багата, щоб вічно уникати розмов про борги, побоюючись конфліктів. Якоїсь миті вам все одно доведеться чесно поговорити з другом і пояснити йому, що ви не його банк.

Не чекайте, поки ваша образа досягне критичної точки і змусить вас виплеснути роздратування на приятеля-халявника, — почніть розмову прямо зараз.

При цьому постарайтеся надати другу кредит довіри. Виходьте з припущення, що він не свідомо користується всім за ваш рахунок, а просто чомусь не помічає цього за собою.

Також не варто соромити друга і бурмотити: Ти ніколи не платиш свою половину рахунку. Краще сказати: «Ми вчора поїли у кафе, і я за тебе заплатив. Можеш сьогодні повернути мені гроші? Перший приклад звучить пасивно-агресивно, другий - містить чіткий посил і справедливі очікування.

Далі, якщо ваші стосунки дозволяють, ви можете перейти до більш глибокого обговорення проблеми та знайти причину поведінки друга. Можливо, зараз у нього скрутне фінансове становище або в дитинстві його не навчили поводитися з грошима.

Якщо ви дійдете такого рівня відвертості, то допоможете своєму другу змінитися або хоча б визнати те, що відбувається.

 

Чітко сформулюйте свої очікування

Після того, як ви позначите проблему, запропонуйте рішення. Розмова про гроші по суті є розмовою про особисті межі, а перший крок до того, щоб оточуючі їх поважали, чітко про них заявити.

Наприклад, коли ви підете з другом повечеряти наступного разу, обов'язково на початку домовтеся про те, що кожен платить за себе сам. Або якщо він часто бере вашу машину і розраховує, що може робити це в будь-який момент, дайте йому знати, що така домовленість вас більше не влаштовує і йому треба пошукати альтернативу.

Намагайтеся попереджати про подібні речі заздалегідь, щоб друг не відчував, що ви на нього нападаєте, і не почав заперечувати ваші межі.

 

Зберіть докази

Якщо ви переживаєте, що друг почне захищатись, підготуйте конкретні докази.

Наприклад, перегляньте історію платежів у банківському додатку і виділіть кілька випадків, коли ви платили за нього в кіно або таксі.

Це дозволить показати, що навіть якщо друг не усвідомлює своєї поведінки, ви стежите за своїм бюджетом і встановлюєте межі, щоб він перестав виснажувати ваші фінанси.

 

Стійте на своєму

Коли ви поділитеся з другом своїми очікуваннями, будьте готові виявити твердість і тримати слово. Ви більше не даєте йому гроші в борг, не платите за нього в барі і не користуєтеся лазівками, за допомогою яких уникали прямої відмови.

Дайте зрозуміти, що ваше «ні» важливіше за бюджет, тому що йдеться про ваші відносини і межі, які ви встановлюєте.

Ви можете турбуватися через те, як тверда відмова вплине на вашу дружбу. Але якщо ви читаєте цю статтю, ваше терпіння, мабуть, закінчується. І поведінка халявника в перспективі нашкодить вашому спілкуванню більше, ніж відкрите обговорення кордонів.

Зрештою, єдиний спосіб змінити ставлення друга до ваших грошей — змінити свою реакцію на його прохання та очікування.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 Не супермен ли ты часом, или как стать мечтой любой девушки Карьера 0 8 ризикових вчинків, на які варто зважитися кожному Секс 0 9 преимуществ отношений без обязательств Секс 0 Проститутки: самая подробная классификация Внешность и здоровье 0 9 главных мифов о гигиене Карьера 0 8 моментів, з якими згодні всі покоління Секс 0 Ради этой позы научитесь себя сдерживать Психология отношений 0 #говоритмужчина: о женской психологии Карьера 0 7 речей, які набагато гірші, ніж здаються на перший погляд MC Like 0 Эльза Хоск для новой коллекции купальников Bikini Lovers Внешность и здоровье 0 Головні помилки чоловіків, які скорочують тривалість життя Внешность и здоровье 0 9 вещей, которые человеческое тело теряет с каждым годом Юмор 0 Бабы которые вышли из моды Психология отношений 0 Ученые: возвращаться к бывшим вредно для здоровья Секс 0 Эротический массаж: от Э до Ж Секс 0 Ученые: ты не такой уж и извращенец, каким себя считал В курсе 0 Ігровий клуб: переваги гри на альтернативному сайті Вокруг света 0 11 городов, в которых можно жить за копейки В курсе 0 Netflix выпустил трейлер сериала "Ведьмак" Секс 0 Ученые: некрасивые мужчины оказались половыми гигантами
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.