ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

В конце концов, между двумя людьми нет ничего важнее, кроме желания быть вместе. Отдавать друг другу всё, что есть, всё, что осталось. Эльчин Сафарли

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Чому, незважаючи на вік, ти все ще не почуваєшся дорослим

08.03.2024 — Карьера
Чому, незважаючи на вік, ти все ще не почуваєшся дорослим

Згадай, як уперше пішов до школи. Стоячи на лінійці, ти не до кінця розумів, де знаходишся. Навколо було багато різних дорослих: батьки, вчителі, колишні випускники та старшокласники, які теж здавалися вже зовсім дорослими.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Навіть не вірилося, що якось теж станеш таким самим авторитетним, незалежним та відповідальним. Час минав, а переломний момент усе не наставав.

Одного разу ти і сам зустрів перше кохання, відсвяткував випускний, можливо, вступив до якогось вишу і влаштувався на роботу.

Однак це не змусило почуватися тим дорослим із далеких дитячих спогадів. Виявилося, що вік та навіть наявність бороди не впливають на самосприйняття.

Напевно, вже давно не почуваєшся дитиною, але й дорослою досі не став. В усякому разі, дивлячись у дзеркало вранці, не бачиш його там. Не сумнівайся – ти не самотній. Мільйони людей у всьому світі живуть у такому стані.

Ми спробуємо розібратися в тому, чому виникає така невідповідність між зовнішньою реальністю та внутрішньою самоідентифікацією.

 

Соціальні зрушення сучасності

Багато в чому ця невідповідність пояснюється об'єктивними причинами. За останні десятиліття відбулися соціальні зрушення, що торкнулися всіх аспектів життя. Через більш доброзичливе середовище, підвищення рівня добробуту та тривалості життя зрушили самі вікові рамки.

Сьогодні дитинство чи юнацтво триває до 20, а то й 25 років, молодість закінчується лише у 40–45. Ми в середньому набагато пізніше одружуємося і заводимо дітей, нерідко продовжуємо навчатися в аспірантурі навіть після тридцяти, що було майже немислимо ще наприкінці XX століття. Середній вік людини, яка купує перше особисте житло, чи то будинок, чи квартира, зараз становить 36 років.

Статистична викладка у період пізнього СРСР у разі неактуальна, але можна поглянути європейські показники. На початку 1980-х років середній вік покупця становив 29 років, що є істотною відмінністю.

Пізніший перехід до повністю дорослого життя, що включає народження дитини, призводить до поступового вимирання «інституту» бабусь і дідусів. Тут проста математика. Якщо перша дитина народжується у 20, то можна очікувати онуків чи онучок вже до 40–45.

Однак поява дитини до 35 років означає, що ти станеш дідусем приблизно 70. Втім, об'єктивні причини є лише частиною перетворень. Придивившись уважніше, легко виявити людей, які мають своє житло, машину, роботу і навіть дитину, при цьому залишаються дітьми в душі.

 

Статичний світ

Ми дивимося на світ від першої особи, приміряючи поточну реальність на власні відчуття та давні спогади. Вийшовши на балкон або на прибудинкову територію, можна побачити світ, який майже не змінився з того часу, коли ти був дитиною.

Це змушує почуватися менш дорослим, що не так вже й погано. Адже одного разу цей механізм дозволить відчувати себе менш старим. Звичайно, якщо не станеться кардинальних змін, для яких поки що немає передумов.

Повсякденний життєвий досвід сучасної людини не так сильно відрізняється від її життя в минулому. Нові серіали на звичних та незмінних ресурсах.

З'являються нові товари, але у всіх тих же торгових мережах, побільшало вибору таксі та служб доставки, як і видів мобільних телефонів, які тепер рідко називають стільниковими.

Загалом мало що змінилося. Просто замість 5-6 годин на навчанні потрібно проводити 8-9 годин на роботі. Ці явища разом і змушують тебе говорити щось на кшталт «я не почуваюся на 30».

Адже, дійсно, не відчуваєш — багато представників сучасного покоління у тридцять морально та культурно будуть ближчими до 20-річних студентів, ніж до 40-річних фахівців.

Маркери дорослості, такі як наявність постійного партнера, стабільної роботи та будинку, не впливають на фундамент ідентичності. Ми сприймаємо їх як абстрактні факти, що символізують перехід до дорослого життя, але не змушують це зробити.

 

Твої уподобання не змінилися

Майже всі наші симпатії та уподобання формуються в підлітковому віці. Таким чином, зберігаючи їх, ми продовжуємо дитинство. Наприклад, існує поняття «музична ідентичність».

Можливо, ти вже не слухаєш більшу частину гуртів, коханих у юнацтві. Деякі з них перестали існувати, інші скотилися.

Проте навряд чи твій смак сильно змінився, і, без жодних сумнівів, у плейлисті повно пісень 10- та 15-річної давності. Це правило проявляється у багатьох інших аспектах життя. Якщо захоплювався певним спортом, вболівав за якусь команду, швидше за все, вона й досі залишається твоїм улюбленим клубом.

Твій стиль одягу незмінний, за винятком випадків, коли необхідно дотримуватися певного дрес-коду. Твоє ближнє коло спілкування сформувалося все в тому ж юнацтві.

Навіть твої погляди життя не змінилися. У тебе все ті ж мрії та цілі, можливо, трохи обтесані реальністю. Це положення не означає повної відсутності змін та розвитку. Мова лише про те, що багато характеристик і рис особистості залишаються досить стабільними.

 

Міфічна дорослість

Можливо, найголовніша причина, яка заважає тобі ідентифікувати себе як дорослого, полягає у хибних враженнях. Вони сформувалися природним шляхом у дитинстві. Згадай основні характеристики дорослих, якими ти наділяв їх.

Дорослий — означає справедлива, авторитетна, надійна, знаюча відповіді на всі питання, здатна вирішити будь-які завдання людина, яка тримає все під контролем. Ці враження, які створили ауру міфічного дорослого, не змінилися.

Однак ти розумієш, що поки що не відповідаєш цьому статусу. Не розібрався у всіх тонкощах життя, можливо, навіть не маєш чітких цілей і планів на майбутнє, піддаєшся емоціям і не проти подуріти — начебто дорослі поводяться інакше. Звідси й розбіжність очікувань від дорослого життя з реальністю.

Насправді дитячі уявлення були ілюзією. Дорослі з твого минулого, як і ти, боролися з невпевненістю, відчували страх перед невідомістю, отримували стрес через провали на роботі чи в особистому житті.

Твої вчителі, батьки, дитячі лікарі та тренер були не зовсім такими, якими їх бачив ти, — як і зараз, ти не зовсім такий, яким тебе бачать підлітки.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 Ученые: средняя длина пениса оказалась меньше, чем считалось ранее Внешность и здоровье 0 12 национальных способов победить похмелье Секс 0 Темнота, улыбка и комфорт: 15 секретов яркого секса Звезды 0 Ники Минаж в новом клипе "Barbie Dreams" В курсе 0 Хоакин Феникс в фильме "Не волнуйся, далеко он пешком не уйдет" Юмор 0 Названі країни з найменшими пенісами Внешность и здоровье 0 Согласны ли женщины с тем, что «мужчины только расцветают с возрастом» Психология отношений 0 7 помилок мислення, через які твої стосунки не витримують перевірку часом Карьера 0 7 привычек, которые делают тебя дешёвкой в глазах других Психология отношений 0 Що таке рикошетні відносини і чи варто їх заводити Внешность и здоровье 0 20 остроумных цитат об алкоголе Секс 0 Эротический массаж: от Э до Ж Психология отношений 0 9 причин для розлучення, які тобі соромно озвучити Карьера 0 7 вещей, которыми мы должны перестать гордиться Звезды 0 Зої Кравіц у зйомці для грудневого US GQ Секс 0 6 самых опасных видов секса Внешность и здоровье 0 Худшие способы борьбы с импотенцией в истории человечества Внешность и здоровье 0 Вот что произойдет, если вы примете слишком много виагры Психология отношений 0 Какие мужчины нуждаются в зрелых женщинах В курсе 0 Джейк Джилленхол звинувачений у вбивстві в серіалі Apple TV «Презумпція…
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.