Цитаты великих

Никто никогда мне не говорил о том, что я красивая, когда я была маленькой девочкой. Всем маленьким девочкам следует говорить о том, что они красивы, даже если они таковыми не являются. Мэрилин Монро

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Що робити, якщо нова робота тобі не подобається?

27.12.2022 — Карьера
Що робити, якщо нова робота тобі не подобається?

Одні хочуть щось простіше у плані навантаження, інші готові працювати від світанку до заходу сонця, аби отримувати більше грошей, а треті просто перебувають у пошуку себе.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Неважливо, яка причина зміни роботи, багато хто зважився на такий крок, почувається не у своїй тарілці на новому місці. Їм здається, що нова робота не підходить за всіма параметрами і потрібно терміново бігти до іншого місця.

Що робити у такій ситуації?

 

Протримайся на роботі хоча б півроку

Навіть якщо ти соціальна людина, нова робота викликатиме у тебе сильний стрес. Все через незвичні обов'язки, навіть якщо вони перебувають у твоїй компетенції, незнайомого колективу, нерозуміння меж дозволеного і так далі.

Якщо ти відчуваєш пориви встати і вийти з будівлі і більше ніколи не повертатися до цього офісу, дай собі обіцянку, що протримаєшся тут хоч півроку, а краще навіть рік.

Ти маєш звикнутися, подивитися, як усе влаштовано. Можливо, ти просто не оцінив усіх принад цього місця і поступиш безглуздо, якщо послухаєшся своїх емоцій.

Термін у півроку допоможе визначитися, чи справді твоє первісне враження про цю роботу було правдиво чи все це викликано стресом.

Якщо правильним виявиться перший варіант, ти не шкодуватимеш, адже на це було витрачено порівняно мало часу.

Якщо ж правда на боці другого варіанта, ти підбадьоришся, зрозумівши, що зробив вірний вибір.

 

Спробуй досягти несвідомої компетенції

Цей пункт можна пов'язати з попереднім, проте він заглиблюється у тему професіоналізму, через який багато хто і почувається не у своїй тарілці, і хоче лише одного — звільнитися.

Кожна людина на новому робочому місці проходить чотири стадії:

  • Несвідома некомпетентність. На цій стадії ти не просто нічого не розумієш, а й не знаєш, які інструменти можна використовувати у роботі.
  • Свідома некомпетентність. Тепер ти розумієш, що багато чого не знаєш, але вже робиш спроби покращити своє становище на робочому місці.
  • Свідома компетентність. Ти вже багато чого дізнався, і це допомагає тобі виконувати роботу якісно та вчасно, але ти все ще почуваєшся недостатньо впевненим, щоб називатись професіоналом.
  • Несвідома компетентність. Це щось подібне до м'язової пам'яті, коли ти можеш виконувати роботу, практично не напружуючи свідомість.

Саме останньої стадії потрібно досягти, перш ніж ухвалювати рішення щодо роботи.

Коли робота робиться на автоматі, навіть неприємні завдання перетворюються на рутину, з якою можна впоратися, практично не докладаючи зусиль.

 

Поговори з керівництвом

Поширена практика, коли на співробітників накидають додаткову роботу поза їхньою компетенцією та посадовим регламентом.

Не треба одразу думати, що начальство погане і робить це просто тому, що вважає тебе та інших працівників рабами.

Цілком можливо, що це сталося через непорозуміння чи помилки в логістичному ланцюжку між керівниками різної ланки. Не треба скандалити, піди до начальства та спокійно поцікався, чому ти займаєшся тим, чим займаєшся, якщо це спочатку не обговорювалося.

Можливо, це справді помилка, і з тебе знімуть низку обов'язків, що полегшить роботу та зробить перебування в цій компанії навіть приємним.

Якщо ж тобі скажуть фразу на кшталт «щось не подобається — двері геть там» або у ввічливішій формі пошлють працювати далі і менше скаржитися, тоді так, варто тисячу разів подумати, перш ніж залишатися в цій фірмі хоча б ще на один день.

 

Зроби порівняльний аналіз на основі досвіду та інших даних

Наше мислення мінливе та підлаштовується під певні події.

Так, наприклад, людина, яка прийшла до офісу після роботи на вугільній шахті, може згодом почати вважати свою нинішню посаду чимось надто напруженою. Все тому, що він забуває про минулий досвід і не робить порівнянь.

Якщо у тебе виникають думки про звільнення з нового місця роботи, згадай свої попередні компанії, а також проаналізуй ситуацію на ринку. Після цього адекватно оціни свої можливості і скажи, чи справді нова робота здається такою ж поганою?

Якщо так, то не варто тут затримуватись. Якщо це просто спотворене сприйняття дійсності, керуйся пунктом про півроку роботи на одному місці.

 

Обміркуй усі «за» та «проти» роботи чи відходу з неї

Тут все просто: потрібно створити таблицю, де на одному боці будуть усі «за» і «проти» по поточній роботі, а на іншій стороні аналогічне порівняння, але вже після догляду із неї.

Це допоможе тобі охолонути, особливо в нинішніх економічних реаліях, коли багато навіть важливих фахівців позбавляються роботи внаслідок кризових явищ.

Те, що маєш стабільний заробіток сьогодні — це вже добре.

 

Продовжуй шукати роботу без фанатизму

Завдяки тому, що в тебе вже є робота, можна не хвилюватися про фінансову неспроможність, навіть якщо зарплата трохи вища за адекватний прожитковий мінімум.

Якщо робота тобі не до душі і через півроку все ще залишається такою, а начальство не хоче тебе слухати, настав час рухатися вперед. Але в жодному разі не йди в нікуди — це необачний крок.

Замість поспішних рішень кілька разів на тиждень присвячуй годину часу на пошук нового робочого місця. Причому пошук має бути осмисленим, щоб ти знайшов реально цікаву для тебе вакансію.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 Как не надо вести себя на корпоративе: в гифках Карьера 0 С какими людьми можно быть говнюком безнаказанно В курсе 0 Уилл Смит борется со злом в трейлере "Яркость" Юмор 0 Что делать, если любишь жену, но влечет к другой Звезды 0 Кэндис Свэйнпоул для новой рекламной кампании Tropic of C Юмор 0 12 способов испортить первое свидание Звезды 0 Милла Йовович в откровенной сьемке Love Magazine Вокруг света 0 Самые тихие места в мире, где можно отдохнуть от людей Внешность и здоровье 0 Как выбрать белье в подарок девушке/жене/любовнице Внешность и здоровье 0 8 частей тела, которым пора исчезнуть В курсе 0 Том Круз в трейлере "Миссия невыполнима: Последствия" Юмор 0 22 нелепые ситуации, из которых нужно выходить с честью В курсе 0 Джонни Депп и Джуд Лоу в финальном трейлере "Фантастических тварей" Юмор 0 Ученые: почему помогать по дому вредно для мужчин? Секс 0 7 признаков, что вы профан в постели Карьера 0 13 признаков, что прямо сейчас твоя жизнь претерпевает глобальные изменения Внешность и здоровье 0 Продукты, которые можно смело есть ночью Внешность и здоровье 0 10 страхов, которые делают из просто мужчины мужика Психология отношений 0 Ученые: один пустяк, который сделает тебя популярнее у женщин В курсе 0 Первый взгляд: кадры со съемок сериала «Властелин колец: Кольца власти»
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.