Цитаты великих

Мы не хозяева собственной жизни. Мы связаны с другими прошлым и настоящим. И каждый проступок, как и каждое доброе дело, рождают новое будущее. Облачный атлас

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

5 поширених помилок при вивченні нових навичок

07.03.2024 — Карьера
5 поширених помилок при вивченні нових навичок

Якщо в минулому було достатньо робити кілька найпростіших дій, щоб забезпечувати себе як мінімум їжею та дахом над головою, то сьогодні потрібно постійно вчитися чогось нового.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Багато хто навіть прості знання даються важко.

І справа не в тому, що ти нібито дурний чи лінивий, а в помилках, які ти робиш, коли намагаєшся навчитися нових навичок.

 

У тебе немає чіткої мети

Починаючи вивчати щось нове, багато хто не розуміє, навіщо вони взагалі це роблять. Це прямий шлях до повної втрати мотивації. Існує і найпоширеніший варіант - коли мета розмита.

У такому разі є щось узагальнене, що здається добрим мотиватором, але насправді воно гальмує тебе не менше, ніж повне нерозуміння, навіщо це потрібно.

Розглянемо простому прикладі. Уявімо, ніби ти захотів навчитися малювати. Розмите мету виглядає як «хочу вміти малювати красиві картини». У цю фразу вкладено мало сенсу, адже вона не несе особливої мотивації.

Чітка мета звучить так: «хочу навчитися добре малювати, щоб я міг створити пейзаж за своїм вікном у реалістичному виконанні». Інакше кажучи, тобі потрібний потужний наочний мотиватор, а чи не абстрактне майбутнє.

 

Ти намагаєшся випереджати події

Більшість робить помилку, яка значно ускладнює вивчення будь-якої навички, — вони намагаються випередити природний хід речей.

Це означає, що вони пропускають певні етапи навчання, вважаючи їх незначними чи надто простими. Не можна недооцінювати знання, навіть якщо вони здаються тобі примітивними.

Програми навчання складено не з випадкового набору інформації, а за чіткою структурою, яка передбачає планомірне вивчення. Навіть якщо тобі нудно і ти знаєш, що наступний етап буде набагато цікавішим, не перестрибуй з умовного розділу підручника на інший.

Це лише погіршить твоє розуміння суті надалі, особливо якщо інформація поступово ускладнюється і постійно посилається на простіші приклади, озвучені раніше.

 

В тебе формуються нереалістичні очікування

Вивчення нової навички, особливо якщо вона тобі цікава, супроводжується вибуховим оптимізмом і амбітністю. Це нормально, адже розум, розуміючи вигоду, прагне максимально позитивного ефекту якнайшвидше, щоб отримати задоволення.

Але не піддавайся цьому бажанню, воно рідко призводить до чогось хорошого. Навпаки, зайва амбітність може змусити тебе вигоріти як сірник за лічену мить, після чого будь-яка мотивація пропаде.

Особливо важливо стежити за розподілом завдань у часі. Намагаючись навчитися малювати за тиждень, ти, не отримавши бажаного, з високою ймовірністю кинеш свій почин, оскільки не досяг бажаного.

Виникає неправильний логічний висновок, що якщо ти не зміг досягти мети за тиждень, то не варто чекати на результат через місяць чи рік.

Пам'ятай, що для будь-якого завдання потрібне розуміння, за який час реально досягти мети і що потрібно зробити, щоб воно не виглядало таким масштабним. Якщо ціль виглядає занадто важкою, тобі потрібно поділити її на кілька відрізків і вірно оцінити час, за який вийде їх пройти.

 

Ти вибрав невідповідний метод

Точно так, як немає чистих екстравертів або інтровертів, не буває людей, здатних засвоювати інформацію тільки за допомогою слуху або зору.

Тим не менш, важливо вибирати саме відповідний тобі метод навчання. Наприклад, ти добре засвоюєш інформацію на слух, але фотографічну пам'ять не маєш.

При цьому ти вивчаєш англійську мову на картинках, адже так, на думку експертів, інформація запам'ятовується ефективніше. Може, це і вірні думки, але для тебе цей варіант не є актуальним.

Саме через невідповідний метод навчання тобі може бути складно засвоювати навіть елементарну інформацію, і вся мотивація безслідно піде. Навіщо намагатись, якщо це не твоє?

 

Ти намагаєшся вчитися поодинці або дуже сильно залежиш від інших

Зазвичай у спробах вивчити щось нове люди схиляються до однієї зі сторін: покладатися тільки на себе або спростити завдання і стати підмайстром. Вирішивши вивчати щось самостійно, ти ускладнюєш собі завдання, тому що не отримуєш зворотного відгуку та спрощення інформації.

Так, сьогодні є тисячі відео, за якими можна навчитися будь-чому, від складання орігамі до будівництва будинків, але це не те.

Проблема такого навчання полягає в тому, що ти не можеш перервати вчителя та попросити його прояснити деякі моменти. Тобі доступна лише усереднена інформація.

Якщо ж ти наважуєшся покластися на експертів, які розжують тобі складну інформацію, це спростить розуміння суті. Але разом з тим ти станеш залежним від них і навряд чи покладатимешся на власні сили. Без сторонньої допомоги ти не зможеш зробити крок убік.

Висновок: необхідно знайти баланс між самостійністю та бажанням покластися на інших. Така універсальність, коли ти займаєшся з експертом у певній галузі та попутно споживаєш інформацію самостійно, допоможе тобі підняти рівень своїх навичок набагато швидше.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Сын Уилла Смита выпустил коллекцию экологичных джинсов вместе с G-Star Юмор 0 #говоритмужчина: правила для женщин Карьера 0 7 помилок про марнування часу, які заважають твоєму життю Юмор 0 Чому жіноча ініціатива у відносинах - це кайф В курсе 0 Новый трейлер фильма «Отряд самоубийц: Миссия навылет» Секс 0 Ученые: какое количество секса положено тебе в твоем возрасте Секс 0 Ради этой позы научитесь себя сдерживать MC Like 0 Вита Сидоркина в каталоге купальников SI Swimsuit 2020 Вокруг света 0 10 фактов, которые вызовут у тебя желание проверить их правдивость Секс 0 Евфрат из спермы, онан и прижигание клитора: история мастурбации В курсе 0 Найкращі фільми про похмілля Юмор 0 20 способов сделать так, чтобы она тут же потащила тебя в постель Внешность и здоровье 0 H&M запустил бесплатный прокат мужских костюмов для собеседований Психология отношений 0 Что делать, если хочется расстаться с девушкой из-за скуки Психология отношений 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки Внешность и здоровье 0 Правда ли, что кока-кола разъедает желудок Секс 0 Отрезвляющие советы от австралийских порноактеров Карьера 0 Як перестати почуватися невдахою Карьера 0 9 твоїх рішень, які з часом роблять тебе нещасним Звезды 0 Cardi B представила нову кампанію SKIMS
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.