Цитаты великих

Не совершай классическую ошибку всех умников: не думай, что нет людей умнее тебя Карл Ван Лун

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

9 вчинків, які перетворюють твоє життя на хаос

14.03.2024 — Карьера
9 вчинків, які перетворюють твоє життя на хаос

Наше життя складається з нескінченної низки виборів, які ти робиш щодня. Якщо тобі здається, що ти намагаєшся вижити в хаосі, то ти довгий час робив неправильно.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Щоб повернути гармонію із самим собою та перестати постійно відчувати стрес, тобі потрібно переглянути свої дії.

Ось кілька патернів поведінки, які призводять до дисбалансу, позбавляють тебе сил та енергії.

 

Уникнення відповідальності

Уникаючи відповідальності, ти відмовляєшся контролювати ситуацію.

Це, у свою чергу, збільшує кількість стресу у твоїм житті, робить тебе жертвою обставин, буквально змушує тебе повірити в те, що від твоїх дій нічого не залежить. Ти починаєш жити так, як доведеться, а не так, як хочеш.

Виправити цю ситуацію допоможе лише одне: ти маєш повернути собі контроль, тобто визнати, що твоє становище зараз — результат твоїх дій чи їхньої відсутності.

 

Емоційне вигоряння

Життя не буває надто простим, весь час відбуваються події, які змушують тебе відчувати стрес. Коли стрес стає занадто багато і твоя психіка перестає справлятися з ним, з'являється емоційне вигоряння.

Розпізнати його можна за характерними ознаками: постійним почуттям втоми, дратівливості, невдоволення собою.

Змусити себе зробити щось стає надто важко, і ти перестаєш контролювати свій стан справ. Щоб уникнути цього небезпечного стану, тобі потрібно знаходити час для відпочинку кожен день.

 

Трудоголізм

Робота - це важлива частина твого життя, але вона не повинна стояти на першому місці. Окрім неї у твоєму житті є й інші пріоритети: здоров'я, сім'я та друзі, особисте життя, хобі, саморозвиток тощо.

Трудоголізм позбавляє тебе часу та сил на те, щоб розвивати інші, важливіші сфери. Це призводить до дисбалансу, позбавляє тебе сил і енергії, а отже, позначається на ефективності, настрої, фізичному та емоційному стані.

Для того, щоб позбутися хаосу, тобі доведеться встановити чіткі межі між роботою та життям, а також почати приділяти більше уваги собі, близьким людям та улюбленим заняттям.

 

Непостійність

Якщо ти постійно перемикаєшся з одного завдання на інше або змінюєш свої рішення, це створює навколо тебе хаос.

Щоб упорядкувати свої справи, при цьому не перевантажувати свою психіку, тобі потрібно навчитися утримувати увагу на чомусь одному, довіряти собі і доводити почате до кінця.

Постійність дозволить тобі встановлювати ясні цілі та дотримуватись їх, незважаючи на перешкоди, які обов'язково виникатимуть у тебе на шляху.

Також ця риса допоможе тобі почуватися впевненіше у своїх здібностях та можливостях, а значить, і у завтрашньому дні.

 

Небажання делегувати

Те, що ти можеш впоратися з будь-яким поставленим завданням самостійно, не робить тебе героєм. Невміння делегувати — це негативна риса, яка рано чи пізно призведе до вигоряння, апатії і перетворить життя на справжній кошмар.

Звичайно, може бути складно переконати себе довіритися іншій людині, доручивши їй відповідальне завдання.

Але саме це допоможе тобі ефективно розподілити навантаження та значно вкоротити свій список справ.

 

Звичка брати на себе чужі обов'язки

Чим більше ти втягуєшся в життя інших людей, тим менше ти береш участь в організації своєї власної і тим більше проблем накопичується, поки ти не зробиш хоч що-небудь для їх вирішення.

Звичка брати він чужі обов'язки може виникнути через нав'язаного почуття провини чи сорому, грунтуватися на бажанні максимально полегшити людині життя чи стати своєрідним способом завоювати повагу і похвалу.

Як би там не було, єдине, чого ти досягнеш своїми діями, — це перетвориш своє життя на виживання.

Перевантажуючи себе, ти втрачаєш здатність ефективно керувати своїм часом, а також забезпечуватиме собі комфорт і безпеку.

 

Відсутність планування

Тут все просто: якщо ти не плануєш свого часу, ти перебуваєш у підвішеному стані.

Твій день минає так, як наказують обставини чи інші люди. Твої ресурси (час, сили, гроші та енергія) виявляються витрачені на дрібниці, які не призводять тебе до бажаного результату.

Ти відчуваєш дику втому, при цьому розуміючи, що не встиг зробити нічого важливого.

Крім того, твої дні проходять у постійному стресі, адже не маючи чітких планів, ти хапаєшся за все поспіль.

 

Порівняння з іншими людьми

Коли ти оцінюєш себе, спираючись на свою вчорашню версію, ти виграєш. Кожен новий день надає тобі багато можливостей для саморозвитку, ти набуваєш важливого досвіду, розширюєш свої знання та навички, переосмислюєш минулі вчинки і так далі.

Цілком зворотна ситуація розгортається тоді, коли для порівняння з собою ти обираєш когось іншого.

По-перше, ти не здатний об'єктивно порівнювати себе та оточуючих людей. Ти не знаєш, з чого вони почали свій шлях, через які труднощі їм довелося пройти, як справи в реальності і чи задоволені вони своїм становищем. Змирись з тим, що тобі відома лише та інформація, яку надає сама людина. Багато що може триматися їм у таємниці.

По-друге, постійні порівняння з іншими безглузді. У кожної людини своя система цінностей, свої власні пріоритети та цілі, які можуть суттєво відрізнятись від твоїх.

Ну і по-третє, порівнюючи себе з кимось ще, ти не мотивуєш себе намагатися ще сильніше, а, навпаки, миришся з тим, що ти не зможеш досягти такого ж успіху. Це змушує тебе створювати необґрунтовані очікування, сумніватися в собі та переставати цінувати те, що ти маєш.

 

Відкладення прийняття рішень

Шкідливо відкладати потім не лише справи, а й прийняття рішень.

Переносячи це завдання на майбутнє, ти маєш розуміти, що весь той час, який у тебе вийде звільнити, ти проведеш у стані невизначеності. Ти не зможеш позбутися фонової тривоги через страх перед невідомістю.

Поки рішення не буде прийнято, ти продовжиш думати про проблему, у фарбах представляти найгірші з можливих сценаріїв розвитку подій, переживати про те, що ще навіть не сталося.

Так ти не даси собі нормально розслабитися і відпочити - з успіхом у тебе вдасться лише продовжити свої душевні муки.

Пам'ятай: щоб позбавити себе зайвого стресу та хаосу в житті, потрібно навчитися швидко приймати рішення.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 «Сімпсони» та adidas випустять колаборацію до Хелловіну Карьера 0 Что делать, если ваши коллеги слишком много говорят Карьера 0 10 признаков того, что дружба исчерпала себя Секс 0 10 странных фетишей, которые возбуждают людей Секс 2 7 типов женщин в постели В курсе 0 Шэрон Стоун и Мэрилин Мэнсон сыграют в "Новом Папе" MC Like 0 Agent Provocateur та ризиковий бізнес у новому кампайні Вокруг света 0 В США откроют бар по мотивам «Игры престолов» Секс 0 5 видов секса, которые стоит попробовать, перед тем как жениться Звезды 0 Даутцен Крез для новой рекламной кампании бренда Hunkemoller В курсе 0 Бенедикт Камбербэтч в трейлере фильма "Курьер" Юмор 0 Как пройти все ее проверки (и зачем она этим занимается) Вокруг света 0 5 лучших дорог в Италии, чтобы погонять с ветерком Вокруг света 0 Непристойные старинные традиции, слишком смелые даже для современного человека Психология отношений 0 Чому молодим хлопцям подобаються зрілі жінки і навпаки Карьера 0 15 ужасных фактов, которые ты захочешь поскорее забыть Карьера 0 Смельчак, который живёт на сникерсах и "мамочка": классификация офисных… В курсе 0 IKEA выпустила свечи с ароматом фрикаделек Звезды 0 Провокационная съемка Ирины Шейк для журнала HIGHStyle Психология отношений 0 5 причин, по которым женщины уходят от хороших мужчин
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.