Цитаты великих

Грамм собственного опыта стоит дороже тонны чужих наставлений Махатма Ганди

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

4 типи начальників і як ними керувати

15.03.2024 — Карьера
4 типи начальників і як ними керувати

Недавнє опитування показало, що 54% незадоволені своїм начальством. Які причини криються у цій цифрі? Поведінка начальства, наповнена агресією чи навіть грубістю, стає однією з головних причин підвищеної тривожності та незадоволеності співробітників своєю роботою.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Багато хто звикли обговорювати та критикувати керівництво. Але ми забуваємо про те, що за будь-якою посадою стоїть насамперед особистість зі своїми особливостями та нюансами.

У зв'язку з цим перед будь-яким підлеглим стоїть завдання побачити в начальнику такої ж людини, взяти до уваги особливості її темпераменту та навчитися використовувати їх на благо собі.

Тому, знаючи психотип керівника, вам буде легше скоригувати свої дії та побудувати здорові стосунки з начальством.

 

Dominance - домінування (червоний тип особистості)

Персонаж. Затятий трудоголік, тому таку ж відданість роботі вимагає від підлеглих. Щоправда, набравши команду, часто дивується, що між співробітниками починаються конфлікти. Проте нема чого дивуватися: «червоні» — конкурентні люди!

Рівень сумісності коїться з іншими типами. Жовтий – 5/5, синій – 3/5, зелений – 1/5.

Відмінні риси. Справжні лідери, прямолінійні та самовпевнені. Такі люди завжди прагнуть потрапити на керівні посади, адже вони люблять та вміють командувати.

Такий керівник славиться високим контролем і критикою на адресу співробітників, які припускаються помилок. Дозволяє собі запальність, може навіть накричати на підлеглого. Керівнику червоного типу подобається, коли його працівники схожі на нього. Якщо він проводить співбесіду з кандидатами, то приймає на роботу переважно схожих із нею за темпераментом людей.

Знайти та знешкодити. Розпізнати такого керівника не важко, достатньо зайти в офіс і озирнутися. Якщо всі співробітники бігають із напруженими особами та робочими папками в руках, боячись втратити навіть хвилину дорогоцінного часу, швидше за все, в кабінеті на вас чекає домінантний тип. Він, як динамо-машина, накручує та прискорює співробітників, задаючи їм високий темп роботи.

У спілкуванні з таким керівником важливо розмовляти спокійно, але впевнено. Щоб отримати від них чітку відповідь на свої запитання, обов'язково коротко поясніть їх доцільність.

Коли вам потрібно донести ідею, не завантажуйте начальника зайвою інформацією, доказами ефективності тощо. Підготуйте аргументи, наголосивши на перевагах вашої пропозиції в контексті досягнення особистих цілей.

Якщо ваші пропозиції припали до керівництва не до смаку, спокійно реагуйте на заперечення. "Червоні" керівники можуть спеціально виводити на конфлікт. Ви, у свою чергу, не повинні реагувати на маніпуляції та постарайтеся відпрацювати заперечення через додаткову аргументацію. Після обговорення закріпіть всі домовленості письмово, адже такий тип керівника може забути про деталі.

 

Influence – вплив (жовтий тип особистості)

Персонаж. Оптимістичний та життєрадісний начальник, який любить бути у центрі уваги та є душею компанії. Такі люди видаються добрими професіоналами та керівниками з об'єктивним стилем управління.

Рівень сумісності коїться з іншими типами. Червоний – 5/5, зелений – 3/5, синій – 1/5.

Відмінні риси. "Жовтий" керівник здатний до ситуативного стилю управління. Він може бути директивним та жорстким у конфліктних та екстремальних умовах. Йому необов'язково підкреслювати свій посадовий статус при взаємодії із сильним та досвідченим підлеглим-професіоналом. Важливою рисою жовтого типу є його зацікавленість у придбанні нових професійних знань та їх своєчасне застосування у роботі. Такі лідери досить легко будують дружні стосунки на роботі, але завжди пам'ятають про робочі цілі.

Слабкими сторонами таких людей є непунктуальність, емоційність, неорганізованість.

Як знешкодити. У комунікації з такими керівниками намагайтеся відзначати їхній зовнішній вигляд і ніколи не перебивати полум'яні мови.

Щодо нових пропозицій та ідей орієнтуйтеся на те, що такі люди — чисті візуали, тому лаконічна та яскрава презентація точно припаде їм до смаку. Наводьте аргументи, що відображають практичну користь та матеріальну вигоду від ваших ідей, адже гроші – це один із ключових мотиваторів для типу впливу.


Stability - стабільність (зелений тип особистості)

Персонаж. Тип S – це спокійні та м'які особистості. Люблять стабільність і важко переживають зміни, особливо різкі.

Рівень сумісності коїться з іншими типами. Жовтий – 5/5, синій – 3/5, червоний – 1/5.

Відмінні риси. На управлінському полі зелені типи трапляються рідко. Навіть якщо вони мають такий природний темперамент, то навчилися маскувати себе. Це означає, що зовні ми бачимо рішучу, стриману і впевнену в собі людину. Однак удома, у спілкуванні з близькими, він може дати волю своїм емоціям: скаржитися на долю, шкодувати себе тощо.

Якщо така людина стає начальником, зазвичай вона дбайливо поводиться зі своїми підлеглими: не кричить на них, не принижує і не ображає. Йому добре відомо, як болісно переживають підлеглі таке нібито керування за допомогою крику.

Як і будь-яка людина, цей тип має вразливі сторони: невміння відмовити, уразливість, важка адаптація до змін.

Як знешкодити. З таким керівником варто вести спокійний діалог. Можна похвалити добре облаштоване робоче місце, відзначити затишну атмосферу. Для того щоб розташувати начальника до себе, можете поставити питання про сім'ю та друзів, розповісти анекдот.

Якщо хочете донести ідею, не тисніть на цей тип особистості, запасіться терпінням та дозвольте прийняти йому виважене рішення. Якщо ви стикаєтеся з сумнівами з боку керівника, дізнайтеся про причини та наведіть аргумент на користь правильності рішення. Дайте «зеленим» переконатися, що ваша пропозиція надійна та якісна, позначивши подальші кроки для нововведення.

 

Compliance - відповідність (синій тип особистості)

Персонаж. Представники типу С є досить замкнутими та холодними людьми зі стриманою мімікою та мінімумом жестикуляції. Їм неймовірно важливо бути правими, а свої та чужі помилки вони сприймають як катастрофу.

Рівень сумісності коїться з іншими типами. Червоний – 5/5, зелений – 3/5, жовтий – 1/5.

Відмінні риси. Такий керівник найчастіше реалізує лояльний стиль із низьким контролем. Він вважає за краще приймати на роботу професіоналів і намагається не втручатися в їхні процеси. Якщо потрібно взяти відповідальність на себе, може стати директивним та владним. Однак, якщо збирається команда зумерів, у нього проявляється батьківський стиль управління: строгий, але справедливий.

Діяльність також прагне реалізувати принцип справедливості, тому отримує повагу підлеглих. Однак у нього часто проявляється консерватизм, через який він затягує з прийняттям рішень та чинить опір інноваціям. Головне, що варто знати про такого керівника, — це неприйняття неохайності та поспішності у роботі підлеглих.

Серед основних недоліків можна назвати відсутність гнучкості, нетерпимість до помилок, критику.

Як знешкодити. Назавжди забудьте про похвалу, лестощі та жарти на адресу цього типу.

Якщо ви хочете запропонувати ідею, вам необхідно підготувати всі необхідні матеріали. У свою доповідь увімкніть ретельно перевірені статистичні дані без яскравих картинок. Під час презентації своєї пропозиції наголошуйте на довгостроковій перспективі, фінансовій вигоді. Будьте готові до того, що на вас обрушиться шквал питань і навіть на абсурдні вам доведеться дати відповідь. За підсумками зустрічі обговоріть подальші кроки та не поспішайте такого керівника у прийнятті рішення.

Важливо усвідомлювати, що вміння взаємодіяти з керівником не тільки допоможе досягти успіху і просунутися кар'єрними сходами, але й зробить робочі процеси ефективнішими.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 8 прикладів, як проявляється твоя наївність у повсякденному житті Карьера 0 Почему великие дела нужно делать, пока молодой Внешность и здоровье 0 Во имя здоровья, науки и экологии: положительные свойства алкоголя В курсе 0 Финальный трейлер "Мстители: Война бесконечности" В курсе 0 У звезд PornHub можно будет заказать видеовалентинку в День всех влюбленных Карьера 0 6 не самых приятных вещей, о которых нужно подумать в конце года Психология отношений 0 Почему твоя девушка помыкает тобой В курсе 0 Джейсон Момоа у великому трейлері «Аквамена-2» Карьера 0 Как не прослыть душнилой, если ты умнее всех своих друзей В курсе 0 Вийшов перший трейлер «Фуріоси» - спін-оффа «Шаленого Макса» В курсе 0 Найкращі фільми про похмілля Автомобили 0 7 вещей, которых нам страшно не хватает в современных машинах Карьера 0 11 вещей, которые нужны тебе намного больше, чем отношения Внешность и здоровье 0 adidas выпустили SUPERSTAR 80S (в которых удобно путешествовать) Звезды 0 Обнаженная Летиция Каста на обложке ELLE Карьера 0 Хибні уявлення про покликання, які тільки збивають тебе з вірного шляху Секс 0 Что более вероятно после незащищенного секса: подхватить вензаболевание или… Карьера 0 7 привычек, которые вредят карьере Психология отношений 0 40 чисто женских моментов поведения Вокруг света 0 Самые солнечные страны, где можно отдохнуть от серой зимы
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.