Цитаты великих

Человек подобен луне - у него тоже есть тёмная сторона, которую он никогда никому не показывает Марк Твен

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

7 ознак того, що ти надто критичний до себе

05.04.2023 — Карьера
7 ознак того, що ти надто критичний до себе

Наш світ повний парадоксів. Один із них — це одночасне оспівування індивідуальності, яка більше схожа на егоїзм, та щеплення комплексу неповноцінності.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

З одного боку, нам кажуть, що всі ми унікальні і не потребуємо будь-яких поліпшень, з іншого — ці ж люди та компанії намагаються навіяти нам, що ми маємо безліч недоліків, які потрібно усунути, щоб подобатися оточуючим.

Все це призводить до появи у людей комплексів, які вони вважають суто особистими через ту саму пропаганду індивідуалізму, відрив від суспільства, безлику масу.

Це, своєю чергою, призводить до зайвої критики стосовно себе. Зрозуміти, що ти надто критичний до своєї особистості, можна за такими ознаками.

 

Ти втрачаєш впевненість у собі через найдрібніші помилки

Багато людей перебувають у постійному стресі через те, що їхня самооцінка прив'язана до результатів.

Варто зробити хоча б найменшу помилку, і ти вже починаєш звинувачувати себе в дурості, недбалості та інших подібних негативних речах. Коли ти надмірно напружуєшся через речі, які не мають значення — це ознака надто критичного ставлення до себе.

Найлегше це зрозуміти, якщо люди не говорять тобі про твої помилки, але ти вважаєш їх чимось справді важливим.

Запитай їх, чи помітили вони цю проблему. Якщо ні — то справа в твоїй неправильній оцінці своїх думок і дій.

 

Тобі здається, що похвала — це спроби тебе втішити

Люди з нормальною самооцінкою та здоровою критикою щодо себе знають ціну похвалі. Іноді саме слова схвалення є метою дій, а чи не будь-які інші вигоди.

Якщо ж ти сприймаєш похвалу здебільшого як просто спроби втішити тебе – це ненормально. У твоїй голові в такі моменти спливають думки на кшталт: «Напевно, йому просто незручно сказати, що я зробив щось не так, і він з доброти вирішив підбадьорити».

Крім того, ти можеш відстежити зайву самокритику та за власними відповідями.

Замість «Велике спасибі» або «Я радий, що тобі сподобалося», ти кажеш: «Та це того не варто» або «Нема за що, в іншого вийшло б краще».

 

Ти не отримуєш задоволення від реальних здобутків

Мало того, що ти сприймаєш чужу похвалу як втіху, так ще й неадекватно реагуєш на здобутки та провали.

Перші здаються тобі чимось незначним, і для інших вони виглядають як безглузді спроби похвалитися чимось, що можуть оточуючі.

Другі ж, навпаки, випинаються принаймні в підсвідомості, і таким чином підтверджують нібито твоє безсилля, безталанність та інші негативні надумані якості.

 

Ти не можеш зробити роботу просто добре

Мудра фраза «краще — ворог хорошого» допомогла багатьом людям не ламати голову у спробах досягти ідеалу.

Достатньо зробити так, як тобі сказали, або трохи краще, щоб досягти бажаного. Принаймні так працює у людей із нормальною самооцінкою.

Але коли людина надто критична до себе, вона продовжує покращувати те, що вже й так зробила добре, бо вважає, що вона може більше.

Крім того, він думає, що якщо не вкладе всі свої сили, йому буде соромно перед оточуючими за свої лінощі, некомпетентність і байдужість.

Для людини, яка критикує себе з будь-якого приводу, не існує проміжного «добре», є лише «погано» та «ідеально».

 

Тобі важко просто відпочивати

Люди із зайвою самокритикою не вміють нормально розслаблятися.

Під розслабленням ми розуміємо легке дозвілля за приємними речами, а іноді навіть відсутність будь-яких дій, наприклад, просте марнування часу за серіалом. Коли самокритична людина розслаблюється, вона все одно має щось робити.

В іншому випадку він звинувачуватиме себе в марному проведенні часу і витраті цінного ресурсу марно. Може дійти до крайнощів, коли така людина вселяє собі, що вона відпочиває, коли важко працює.

Така небезпечна думка може призвести не тільки до погіршення розуму, але й до серйозної шкоди фізичному здоров'ю аж до передчасної смерті від перевтоми.

 

Ти відчуваєш занепокоєння, коли все йде за планом

Більшість людей будуть раді тому, що справи йдуть легко, адже це підтверджує правильність їхніх дій. Але для людини, яка надто критично ставиться до себе, це, навпаки, говорить про невірно обраний шлях.

Справа в тому, що він звик до думки, що все в цьому світі, особливо важливе, дається лише величезними зусиллями.

Крім того, через свою невпевненість у собі така людина скептично ставиться до власних здобутків, вважаючи, що позитивний результат — це не його заслуга, а збіг обставин, виняток, що підтверджує правило.

Тому він підозріло ставитиметься до будь-яких легких шляхів і на підсвідомому рівні ускладнюватиме ситуації.

 

Тобі складно приймати рішення

Самокритика має ще одну неприємну дію – вплив на свободу волі. Через те, що людина, яка надто критично ставиться до себе, не впевнена у своїх силах, вона не може зважитися не лише на серйозні вчинки, а й навіть на елементарні на кшталт вибору моделі смартфона.

Будь-яка дія, в якій передбачається вибір, викликає у нього дискомфорт, адже у голові постійно крутиться думка «ти можеш зробити неправильний вибір».

Він вважає, що недостатньо кваліфікований, має мало досвіду або просто не здатний приймати зважені рішення і вважає за краще залишати все, як є, без змін. У спробах придушити внутрішній голос витрачається багато сил та нервів.

Але навіть якщо така людина все ж таки робить вибір, вона довгий час прокручує у себе в голові думка про правильність досконалої дії і про те, як надійшли інші люди.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 Сколько длится нормальный половой акт Внешность и здоровье 0 Я нормальный? 31 вопрос о себе, которые ты постеснялся бы задать психологу Гаджеты 0 Вещь дня: беговая дорожка, которую можно легко спрятать под кровать Звезды 0 Кэндис Свейнпол для Madame Figaro Секс 0 Ученые: у нас в два раза меньше секса, чем мы думаем Гаджеты 0 Вещи, которые никогда нельзя покупать б/у Внешность и здоровье 0 Ученые: какие чувства вызывают разные виды алкоголя Автомобили 0 Что в мужчине важнее: красивое лицо или крутой автомобиль Психология отношений 0 7 фактов о флирте Карьера 0 Радость общения: 15 коммуникационных ошибок, которые вы допускаете Секс 0 Лесбиянки, спиннеры и "Рик и Морти": PornHub подвел итоги года 2017 В курсе 0 Лидер группы Rammstein примерил образ японской школьницы в новом клипе… Юмор 0 55 мужских советов от мужчин В курсе 0 Loewe выпустят свечи с запахом марихуаны Юмор 0 Женщина в доме - это дорого Юмор 0 15 вещей, которые не нужно делать мужчинам на свидании Карьера 0 8 причин, почему тебя ничего не интересует, и как это исправить Автомобили 0 Объявлен победитель конкурса "Лучший автомобиль мира" Карьера 0 Уроки Джона Рокфеллера: как стать миллиардером с нуля Секс 0 4 совета, как качественно улучшить мастурбацию
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.