ТОП-10 популярных новостей
7 ознак, що твоя дівчина робить тебе краще і допомагає тобі рости 29.05.2024 — Психология отношений — 0 8 фактів про те, як змінюється робота мозку, коли закохуєшся 28.05.2024 — Психология отношений — 0 Топ-5 фантазій, які жінки шукають у порно 27.05.2024 — Секс — 0 7 фраз, за допомогою яких легко завести друзів у будь-якому віці 27.05.2024 — Карьера — 0 10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Абсурдно делить людей на хороших и плохих. Люди бывают или забавные, или занудные. Орихара Изая

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Що таке гіпермаскулінність та як її розпізнати

08.04.2024 — Юмор
Що таке гіпермаскулінність та як її розпізнати

Психологи стверджують, більшість чоловіків одержимі «страхом кастрації» — остання розуміється, зрозуміло, в метафоричному сенсі.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Якщо порівняти такі якості, як жіночність і мужність, можна виявити, що друге є скоріше соціальним конструктом. А ось жіночність - це щось біологічне, що людина отримує за правом народження.

Психотерапевт, доктор філософії Аврум Вайс зазначає, що більшість сучасних чоловіків сьогодні прагнуть гіпермаскулінності, і сильно переживають, якщо їх не сприймають як «справжніх чоловіків».

 

Мужність треба завоювати

Коли дівчину називають жіночною, то часто мають на увазі її м'якість, привітність, вміння господарювати по дому, ладнати з дітьми, доглядати свою зовнішність і красиво одягатися.

Однак найчастіше вона залишається жіночною, навіть якщо нічого з цього їй не притаманно, просто по праву народження. Адже голос дівчини залишається приємним, шкіра ніжною, і тяжкості вона піднімати все одно не може.

У той же час мужність — це те, що хлопчик має набути, заслужити. Як пише Елізабет Вілкерсон у книзі «Каста», у різних культурах раніше підлітки проходили особливі ритуали, які мали перетворити їх на чоловіків.

Вони включали заподіяння сильного фізичного болю під час шрамування, обрізання та інших практик. Мали хлопчики також пройти низку випробувань — наприклад, показати себе на полюванні чи в бою.

"Справжня жіночність рідко передбачає випробування, і її не потрібно доводити", - звертає увагу автор.

Не дивно, що сьогодні чоловіки часто відчувають, що мають день у день доводити собі і всім навколо, що вони сильні, вольові, хоробри і непохитні, і пригнічувати ті пориви, що в суспільстві вважаються проявом слабкості, властивої жінкам.

 

Соціальний конструкт

В одному з досліджень студентів запитали, коли чоловік може втратити свою мужність.

Більшість респондентів сказали, що цьому може передувати якась соціальна невдача, наприклад, втрата роботи. Що стосується жінок давалися біологічні причини: наприклад, операція зі зміни статі чи видалення матки.

Також дослідження показують, що хлопчиків за відхилення від загальноприйнятої ґендерної ролі у сім'ях карають частіше, ніж дівчаток. Умовно - донька може грати в машинки, якщо їй це подобається, і не носити спідниці, а от якщо хлопчик воліє поратися з ляльками, батьки почнуть турбуватися.

 

Вічна тривога

Психологи відзначають, що багато чоловіків живуть у постійному режимі підвищеної готовності, намагаючись зробити все, щоб не здатися оточуючим жіночними.

Дослідники пишуть, що одержимі «хронічним страхом кастрації» чоловіки починають використовувати гіпермаскулінний захист. Вона може включати, наприклад, невиправдано ризиковані вчинки, небажання приймати допомогу, відмову від будь-яких доглядових процедур навіть за медичними показаннями, ігнорування лікарів, безладні статеві зв'язки і т.д.

Поширюється все це і на емоційну сферу: хлопчиків з дитинства вчать придушувати в собі емоції, тримати особу у найскладніших ситуаціях, не зізнаватись, що тобі насправді погано.

У результаті у чоловіків виникають проблеми з емпатією, турботою, їм складно демонструвати свою вразливість навіть у близьких стосунках та виявляти ніжність.

Це зрештою негативно впливає не лише на психіку самого чоловіка, який перетворюється на річ у собі, а й на його стосунки — дружні та романтичні.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 Как отбить мать у ребенка: 9 советов, снова почувствовать себя бездетным Секс 0 6 случаев, когда женщина тебе врет в постели В курсе 0 Финальный трейлер триллера "Стекло" Внешность и здоровье 0 5 влияний современной жизни, которые уничтожают твою мужественность Карьера 0 3 типа плохих начальников и как с ними справляться Секс 0 Как занимается сексом и строит отношения поколение Z Гаджеты 0 Британцы выпустили виски в пакетике сока "Капризон" В курсе 0 Вийшов перший трейлер нових «Мисливців за привидами» Секс 0 Які пози люблять дівчата? Юмор 0 Букетно-конфетная оптимизация: как ухаживать за девушкой, если у тебя нет ни… MC Like 0 Эшли Грэм в роли спасательницы Малибу для Swimsuits For All Автомобили 0 11 автомобилей от неавтомобильных брендов Юмор 0 Как убрать квартиру за час до приезда девушки В курсе 0 Вышел первый трейлер блокбастера "Годзилла против Конга" Внешность и здоровье 0 Які вправи спалюють найбільше калорій Юмор 0 Как (с виду вменяемого мужчину) удается загнать в ЗАГС? Автомобили 0 Opel представив електромобіль зі складним кермом Юмор 0 Путеводитель налево: как сохранить жену, любовницу, нервы и муки совести Карьера 0 10 норм поведінки в суспільстві, які настав час пеpеглянути Автомобили 0 14 по-настоящему уродливых автомобилей
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.