ТОП-10 популярных новостей
7 ознак, що твоя дівчина робить тебе краще і допомагає тобі рости 29.05.2024 — Психология отношений — 0 8 фактів про те, як змінюється робота мозку, коли закохуєшся 28.05.2024 — Психология отношений — 0 Топ-5 фантазій, які жінки шукають у порно 27.05.2024 — Секс — 0 7 фраз, за допомогою яких легко завести друзів у будь-якому віці 27.05.2024 — Карьера — 0 10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Грамм собственного опыта стоит дороже тонны чужих наставлений Махатма Ганди

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

7 незвичайних причин, з яких були винайдені популярні речі

13.05.2024 — Вокруг света
7 незвичайних причин, з яких були винайдені популярні речі

Майже кожен винахід, який ти бачиш перед собою, спочатку призначався для інших цілей.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

З часом, коли люди розуміли цінність цих речей, вони змінювали їхнє призначення, і тоді це починало працювати так, як і сьогодні. Не завжди причини, через які були винайдені популярні речі, були тривіальними.

Деякі з них дуже незвичайні і стоять окремої згадки.

 

Кондиціонери призначалися для сушіння приміщень у друкарнях

Сьогодні багато хто народився після 2000 року, цілком можливо, ніколи в житті не тримали в руках паперову газету.

Адже лише 30 років тому газети все ще залишалися одним із найважливіших джерел інформації. Газети, як і в давнину, і зараз друкуються на друкарнях.

Проблемою друкарень 100 років тому було те, що через високу температуру та вологість чорнило розтікалося і псували газети.

Тоді винахідник Вілліс Керрієр у 1902 році створив для бруклінської друкарні проект першого кондиціонера, який використовувався для контролю температури та вологості повітря, що дозволяло чорнилу швидко висихати і не забруднити папір.

Перший же побутовий кондиціонер його конструкції було встановлено 1914 року.

 

Велосипеди були заміною коням після «Року без літа»

У квітні 1815 відбулося виверження вулкана Тамбора, який викинув у повітря 150 кубічних кілометрів породи та пилу. Це призвело до так званого «Року без літа» 1816 року, коли річки в Європі замерзали навіть у червні.

Загинула більша частина врожаю, люди голодували, і їм було не до утримання коней, які використовувалися як основний транспорт. Як результат, більшість коней було з'їдено, і пересуватися не було на чому.

Тоді німецький професор барон Карл фон Дрез із Карлсруе створив у 1817 році двоколісний самокат, який він назвав «машиною для бігу».

Цей транспорт виглядав практично як сучасний велосипед, якщо не брати до уваги відсутність у нього педалей. Транспорт дозволяв без особливих зусиль, відштовхуючись від землі ногами, як за звичайної ходьби чи бігу, рухатися зі швидкістю 14 кілометрів на годину.

Вже пізніше його винахід був переглянутий, і конструкція була доповнена педалями, що зробило пересування ще простіше.

 

Американські гірки були винайдені для порятунку американців від пекла

У 1884 Ламаркусу Адна Томпсону був виданий патент на перший у світі гравітаційний атракціон, який ми знаємо під назвою «Американські гірки».

Здавалося б, цей винахід було створено тільки для того, щоб розважати людей, спричиняючи сплеск адреналіну, і отримувати за це гроші. Але насправді Ламаркус Адна Томпсон, побожний християнин зі штату Огайо, своїм винаходом не мав на меті заробітку.

Він вважав, що світ котиться в пекло, дивлячись на зростаюче число салунів, громадських будинків тощо закладів.

Для того, щоб вивести «паству» на правильний шлях, Ламаркус Адна Томпсон вирішив дати людям корисні розваги, ті, що триматимуть у напрузі, подалі від гріховних втіх, а також викликати в серцях людей трепет, що допомогло б краще зрозуміти гріховність помислів.

Перша американська гірка відкрилася на Коні-Айленді в 1884, а в 1887 друга в Атлантік-Сіті.

Друга гірка мала на меті показати людям красиві краєвиди, ніби вони подорожують швейцарськими Альпами або іншими закордонними краєвидами, що так само мало відволікати відвідувачів від гріховних розваг.

 

Вебкамери були створені для стеження за кавоваркою

Сьогодні вебкамери є скрізь від смартфонів до розумної техніки для дому. Однак спочатку вони зовсім не призначалися для спілкування через мережу.

Більше того, вони взагалі не замислювалися для комунікації. Перша вебкамера була створена у 1991 році у комп'ютерній лабораторії Кембриджського університету.

У цій лабораторії була одна кавоварка на всіх, і часто виникала ситуація, коли хтось ставив варитися кавою, йшов у своїх справах, а коли повертався, напій уже википав, і доводилося ставити нову порцію.

Тоді один із дослідників поставив камеру, підключив до комп'ютера та направив на кавоварку, щоб відстежувати ступінь готовності.

У результаті люди в лабораторії в режимі реального часу достеменно знали, коли варто бігти до кавоварки, щоб не перетримати напій.

 

Шоколадне молоко було ліками

Шоколадне молоко - досить популярний напій, який став продаватися у вигляді какао-порошку для розведення молоком і водою значно пізніше, ніж було винайдено цей коктейль.

Воно було популяризоване Гансом Слоаном, англійським медиком та натуралістом, на підставі колекції книг та манускриптів якого було створено Британський музей. У 1687 Ганс Слоун вирушив на Ямайку, де провів більше року, вивчаючи місцеві рослини, в тому числі і какао.

Там він познайомився з напоєм тубільців, які розтирали какао боби на порошок і змішували з водою. Словнику цей напій здався неприємним, і він спробував змішати какао боби з молоком, а також із цукром.

Вийшов приємний напій, який спочатку використовувався з лікувальною метою, починаючи від кашлю і закінчуючи більш серйозними захворюваннями.

Набагато пізніше цей напій перестав бути ліками і став просто коктейлем, яким багаті батьки пригощали своїх дітей як ласощі.

І лише в 20 столітті, коли какао стало доступним масам, шоколадне молоко, або його різновид у вигляді какао-порошку, з'явилося і в раціоні простих людей.

 

Шрифт Брайля допомагав солдатам не виявляти свої позиції

Те, що ми сьогодні називаємо шрифтом Брайля, насправді винайшли Шарль Барб'є — французький військовий і криптограф.

У 1808 році, за часів Наполеонівських воєн, він служив в армії Першої французької імперії та займався проблемами шифрування повідомлень. У тому році він розробив так звану «нічну абетку», де повідомлення було закодовано у вигляді сітки.

Частини шрифту були певними буквами, і, натикаючись на них пальцями, солдат міг прочитати повідомлення, не запалюючи ліхтаря в темряві і не демаскуючи себе для супротивника.

У 1820 році Шарль Барбі запропонував використовувати свій шрифт для навчання в паризькій Національній школі для сліпих дітей, але директор йому відмовив.

Тоді в 1821 він зробив аналогічну пропозицію вже новому директору школи, і той погодився. Барбі продемонстрував свою абетку дітям, і тим вона сподобалася.

Серед цих дітей був і 12-річний Луї Брайль, який, надихнувшись ідеєю Барбіє, пізніше розробив власний шрифт, який став популярним у всьому світі.

 

Кока-кола була ліками від морфінової залежності

Кока-кола була винайдена полковником Конфедерації Джоном Пембертоном, який був поранений під час Громадянської війни в США, і, щоб позбавитися больових відчуттів, приймав морфій.

Так як Пембертон був за освітою лікарем, він зрозумів, що занадто залежний від морфіну, і хотів знайти менш згубну заміну, щоб поступово позбавитися залежності остаточно.

Тоді він створив, ймовірно, на основі французького вина з листя кокі Mariani, нервово-тонізуючий засіб Pemberton's French Wine Coca, у складі якого було листя коки.

У 1886 році, коли Атланта, де працював Пембертон, ухвалила закон про заборону алкоголю, полковник створив безалкогольну версію напою, продаючи її під назвою Coca-Cola: The temperance drink або "Кока-кола: напій для помірності".

Цей напій був покликаний стати заміною спиртному, адже він був способом розслабитися і при цьому радував популярний на той час рух за утримання від алкоголю.

Вже пізніше, коли листя коки так само було заборонено, цей інгредієнт зник із знаменитого напою, хоча про його наявність колись у складі досі нагадує назву.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 7 важливих думок, які усвідомлюєш лише з віком Карьера 0 Как объяснить на собеседовании, почему тебя уволили с предыдущего места работы В курсе 0 Брэд Питт в новом трейлере "К звездам" Карьера 0 19 вещей, о которых лучше не знать Карьера 0 9 неприятных обстоятельств в жизни каждого перфекциониста Секс 0 Как повысить либидо? Карьера 0 Куди всі поспішають і чому тобі не потрібно гнатися за ними Юмор 0 Фразы, которые испортят свидание Вокруг света 0 Куда поехать в октябре за солнцем и впечатлениями Психология отношений 0 9 причин, чому тобі нудно у здорових стосунках Психология отношений 0 Ученые: оказывается, мы выбираем партнершу по имени В курсе 0 Хоакін Фенікс у першому трейлері фільму «Наполеон» В курсе 0 Вілл Сміт та Мартін Лоуренс у першому трейлері «Поганих хлопців - 4» MC Like 0 Илве Кокомо в эротической сьемке журнала Normal В курсе 0 Аль Пачино в трейлере военной драмы "Американский предатель" Внешность и здоровье 0 McDonald's создали "вкусную" коллекцию одежды Секс 0 Як дізнатися, чи добре жінці з вами у ліжку? Секс 0 Лавина, вулкан и волна: ученые определили три типа женского оргазма Автомобили 0 Советы начинающему автолюбителю, как начать автолюбить Звезды 0 Летиция Каста в провокационной съемке Telerama
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.