ТОП-10 популярных новостей
11 найдивніших секс-іграшок 04.03.2024 — Секс — 0 6 типів розлучень, які доводиться переживати у житті 01.03.2024 — Психология отношений — 0 7 причин, чому дівчина не зважає на твою думку 29.02.2024 — Психология отношений — 0 8 прикладів зради у відносинах, на які не варто заплющувати очі 28.02.2024 — Психология отношений — 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями 27.02.2024 — Карьера — 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0 4 риси чоловічого характеру, на які жінкам безглуздо ображатися 22.02.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство Оноре де Бальзак

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Влада, каблуки та пальці: що таке фетиші і чи нормально, якщо вони є?

28.12.2023 — Секс
Влада, каблуки та пальці: що таке фетиші і чи нормально, якщо вони є?

Деяких людей збуджують речі та фантазії, які, на перший погляд, не пов'язані із сексом. Це може бути їжа, певна поведінка партнера або частини тіла, наприклад, ноги. Все це – фетиші.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

 

Що таке фетиш

Згідно з кембриджським словником, фетиш, або фетишизм, - це сексуальний інтерес до предмета або частини тіла крім геніталій.

За словами сексолога Джесс О'Рейлі, фантазії дуже різноманітні і у кожної людини свої. Фахівець порівнює фетиші з їжею: хтось любить курку, а хтось віддає перевагу яловичині.

У 2007 році у Міжнародному журналі досліджень сексуальної дисфункції вийшло дослідження. Психологи запитали близько п'яти тисяч людей про їхні фетиші.

Найбільш поширеними виявились частини тіла (33%) або речі, що асоціюються з тілом (30%). У цій категорії ноги та фантазії, пов'язані з ними, — найчастіші фетиші. Після них йдуть рідини організму, вага та зростання партнера. Нерідко фетишистів збуджує взуття та спідню білизну.

18% опитаних вважали своїм фетишем певну поведінку інших людей, а 7% збуджує власну.

Наприклад, комусь подобається, коли партнер домінує, а комусь коли домінує він сам. Причому у сексі, а й у реальному житті. 5% збуджують об'єкти, ніяк не пов'язані з людьми та тілом, наприклад їжа.

 

Як з'являються фетиші

Як саме у людини з'являються фетиші, достеменно невідомо. Є кілька теорій.

Роль можуть грати особливості характеру. У 2014 році в журналі Human Sexuality вийшло опитування, в якому дослідники вивчали особистісні риси 270 осіб, які практикують БДСМ. Ті, хто віддавав перевагу домінуючій ролі, були більш владними: прагнули контролю і були більш товариськими. Також вони були задоволені своїм життям.

Джесс О’Рейлі вважає, що на появу фетишів впливає досвід, здобутий під час статевого дозрівання. Якщо людині подобався певний об'єкт, у дорослому віці може його сексуалізувати. Фахівець порівняла прояв фетишу із запахами.

Якщо в дитинстві у вашого близького були певний аромат парфумів, вже будучи дорослим, ви можете згадати цю людину, вловивши такий самий запах у перехожого. Так інколи спрацьовують і сексуальні асоціації.

Сам сексуальний досвід також може вплинути на фетишизм. Тобто спочатку людина не мала особливих сексуальних інтересів, але після нових практик з потенційним фетишем він з'явився. Так відбувається тому, що формується зв'язка між збудженням та об'єктом фетишу.

Психіатр Річард Крюгер пояснює, що часто люди виявляють у себе фетиші, коли випадково натикаються предмет або стосуються «несексуальної» частини тіла, як пальця ноги чи ступні. Фетишист зауважує, що йому стає приємно і використовує це в сексі.

Джесс О’Рейлі додає, що деякі люди більш схильні до розвитку фетишів. Зазвичай так відбувається з тими, хто сам собою легко збуджується. Знайти свої сексуальні уподобання таким людям простіше.


Чи можуть фетиші бути хворими

У діагностичному та статистичному посібнику з психічних розладів, опублікованому Американською психіатричною асоціацією, йдеться, що більшість людей з «нетиповими» сексуальними інтересами не страждають на психічні розлади. Тобто бути фетишистом – нормально.

Фетіші можуть стати проблемними, якщо:

  • вам не подобається свій фетиш і ви починаєте соромити себе за нього;
  • у вас з'являються сексуальні фантазії, пов'язані з психічними розладами, травмами чи смертю іншої людини;
  • вам хочеться займатися сексом з людьми, які не бажають того ж чи з тими, хто не здатний дати усвідомлену згоду.

За словами Річарда Крюгера, багато залежить від того, як людина втілює свої бажання. Деякі соромляться фетишів, які надто відрізняються від загальноприйнятих сексуальних фантазій.

Такі люди мовчки страждають і з цим нічого не роблять. Дехто знаходить порнографію, яка близька їм за інтересами. Інші ж знаходять людей, які поділяють ті самі фетиші.

Фетіші викликають занепокоєння лише у тому випадку, якщо вони змушують когось страждати та шкодять фізично. Тим не менш, психіатр зазначає, що в темі, як і раніше, залишається багато питань, тому необхідні додаткові дослідження.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 6 мужских поступков, котоpые раздpажают каждую женщину Звезды 0 Алессандра Амбросио для рекламной кампании купальников Gal Floripa Психология отношений 0 Почему вам не обязательно быть лучшими друзьями с вашей второй половиной Автомобили 0 1100 км без подзарядки: показан новый конкурент Tesla Model 3 из Китая Секс 0 7 видов секса, которые действительно нравятся женщинам Карьера 0 Как не прослыть душнилой, если ты умнее всех своих друзей Карьера 0 Як пережити новорічні вихідні і не збожеволіти Психология отношений 0 8 поступков, от которых девушек передергивает Юмор 0 Как съездить вместе в "Икею" и не расстаться Карьера 0 5 верных сигналов, что собеседнику с тобой скучно В курсе 0 Девушка в черном и инопланетяне всех мастей в трейлере "Людей в черном:… В курсе 0 Маріон Котіяр і Венсан Кассель в трейлері фільму «Астерікс та Обелікс:… Психология отношений 0 Фразы, которые нельзя использовать во время ссоры Психология отношений 0 Как обмануть женщину по науке: 9 трюков В курсе 0 Тимоти Шаламе и Зендая в новом трейлере фильма «Дюна» В курсе 0 Том Харди сыграет "Венома" во второй раз MC Like 0 Девушка дня: бывшая Криштиану Роналду Внешность и здоровье 0 Puma сделал коллаборацию со скейтерским брендом Butter Goods Автомобили 0 20 автомобильных эмблем со смыслом Карьера 0 9 ознак того, що ти приймаєш рішення необдумано
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.