Цитаты великих

Когда долго смотришь на море, начинаешь скучать по людям, а когда долго смотришь на людей – по морю. Харуки Мураками

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Що таке стадний інстинкт і як не піддаватися впливу натовпу

14.07.2023 — Карьера
Що таке стадний інстинкт і як не піддаватися впливу натовпу

Вважається, що стадне почуття нарівні зі страхом колись було частиною інстинкту самозбереження. Люди були змушені кооперуватися в групи, щоб вижити та знайти їжу. Але часи змінюються і тепер стадний інстинкт найчастіше розглядають як негативне явище.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Розповідаємо, у чому його особливість та як не піддаватися впливу мас.

 

Що таке стадний інстинкт

Так називається стан, коли людина підпорядковується правилам, які у суспільстві чи групі людей, втрачаючи у своїй свою індивідуальність. Наслідуючи стадний інстинкт, людина відмовляється від своєї думки, потреб і бажань.

Існує кілька основних думок у тому, у чому особливість стадного інстинкту.

Наприклад, Вілфрід Троттер в одній зі своїх книг назвав стадний інстинкт одним із основних інстинктів людини. А Фрідріх Ніцше стверджував, що стадний інстинкт властивий посереднім людям, які висловлюють недовіру та ненависть до тих, хто від них відрізняється.

 

Які види стадного інстинкту існують

Вважається, що стадний інстинкт торкається всіх сфер життя людини. Але яскравіше він проявляється у кількох областях.

Релігійний стадний інстинкт

Наприкінці 90-х, коли багато країн світу зіткнулися з кризою, з'явилися люди, котрі оголосили себе пророками. Скориставшись слабкістю розгублених та безпорадних натовпів, вони вселяли їм нову віру та обіцяли врятувати від страждань.

Сексуальний стадний інстинкт

Він торкається таких питань, як моногамність у відносинах, ревнощі та народження дітей. Останнє найчастіше пов'язане з тим, що до певного віку у жінки виникає бажання стати матір'ю. І іноді воно може бути пов'язане не з готовністю до цього, а тиском із боку суспільства.

Рекламний стадний інстинкт

Маркетологи активно використовують схильність людей до стадного інстинкту. Саме завдяки ньому у людей з'являється бажання мати речі, які їм не по кишені, тому що вони мають інші люди.

Крім того, рекламний стадний інстинкт впливає на те, як людина ставиться до певних продуктів та наскільки корисними вважає їх.

Політичний стадний інстинкт

Розрізняють 4 види цього стадного інстинкту: фанатичний патріотизм, расизм, релігійна ворожнеча та націоналізм.

У всіх випадках стадний інстинкт характеризується ворожістю людей стосовно оточуючих, які від них певними характеристиками. У багатьох країнах ці прояви стадного інстинкту заборонені і тягнуть у себе покарання.

 

Як не піддаватися впливу натовпу

Стадний інстинкт має свої позитивні і негативні сторони. Наприклад, він допомагає зберігати порядок у суспільстві, оскільки саме завдяки ньому ми дотримуємося норм моралі та формуємо життєві цінності.

З іншого боку, наслідуючи більшість, людина позбавляє себе можливості самостійно керувати своїм життям.

Нижче кілька порад, які допоможуть тобі навчитися не піддаватися впливу натовпу.

Навчись зберігати спокій

Коли ми емоційно нестабільні, іншим людям дуже просто вплинути на наші рішення.

Тому щоб перестати піддаватися стадному інстинкту, потрібно навчитися залишатися спокійним у будь-якій ситуації. У цьому тобі допоможуть медитація та підтримання здорового способу життя.

Розвивай незалежне мислення

Щоб припинити вплив суспільства, тобі потрібно розвивати незалежне мислення. Зробити це допомагає читання складних книг, вивчення нових мов та культур, а також занурення у психологію.

Борись із стереотипами

Стереотип — це стійка думка про щось, що ґрунтується не на особистому досвіді, а приймається ззовні. Гендерні, етнічні, вікові, соціальні та інші стереотипи уповільнюють розвиток людини і змушують її слідувати за натовпом.

Щоб позбутися упереджень, треба усвідомити їх і навчитися зосереджуватися на індивідуальних особливостях людини, а чи не стереотипних рисах його групи.

Частіше сумнівайся

Навіть якщо багато людей приймають якийсь факт за істину, це не означає, що тобі потрібно робити те саме. Чим менше речей ти прийматимеш на віру, тим незалежнішим станеш від думки оточуючих.

Навчившись аналізувати всю інформацію, яку ти отримуєш, ти також зможеш з'ясувати, від яких джерел краще відмовитися.

Аналізуй свої вчинки

Ще один спосіб перестати піддаватися впливу натовпу — почати аналізувати свої вчинки.

Здорова рефлексія допоможе визначити, чому в твоєму житті виникають ситуації, що повторюються, і як на це впливає твоє невміння протистояти тим, хто намагається використати тебе.

Контролюй рівень самооцінки

У впевнених людей стадний інстинкт розвинений досить слабко. Вони схильні прислухатися до власних відчуттів, тому набагато менше уваги приділяють тому, що кажуть оточуючі.

Крім того, впевненість у собі допомагає протистояти маніпуляторам та всім, хто хоче якось вплинути на свідомість людини.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Вышел трейлер второго сезона сериала "Мандалорец" Психология отношений 0 Что говорит о тебе выбор алкоголя на первом свидании Внешность и здоровье 0 За яких хвороб допомагає коньяк? Секс 2 Как происходит возбуждение у мужчины и женщины Юмор 0 Девочка-игрушка В курсе 0 Вышел первый трейлер фильма "Мортал Комбат" Карьера 0 Как ремонтируют ТНВД на современном сервисе? Юмор 0 Возможно, на свидании вам придется говорить об этих вещах Юмор 0 Основной признак гулящей жены В курсе 0 Братья Коэн представили финальный трейлер вестерна "Баллада о Бастере Скраггсе" Карьера 0 7 професій, які мають вкрай погану репутацію В курсе 0 Финальный трейлер "Черной вдовы" Карьера 0 Як жити, якщо не вписуєшся в сучасне суспільство? Психология отношений 0 Ігри розуму, які використовують жінки на початку стосунків Внешность и здоровье 0 Levi's представили коллаборацию с Pokemon в стиле 90-х Внешность и здоровье 0 Винотерапия. 5 причин, почему вино не только можно, но и нужно пить Гаджеты 0 Samsung выпустили телефон-"раскладушку" Секс 0 15 самых глупых вещей, которые ты можешь сделать во время секса Карьера 0 Как общаться с молчунами, подхалимами и еще четырьмя типами коллег В курсе 0 Вышел первый трейлер блокбастера "Годзилла против Конга"
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.