ТОП-10 популярных новостей
8 фактів про те, як змінюється робота мозку, коли закохуєшся 28.05.2024 — Психология отношений — 0 Топ-5 фантазій, які жінки шукають у порно 27.05.2024 — Секс — 0 7 фраз, за допомогою яких легко завести друзів у будь-якому віці 27.05.2024 — Карьера — 0 10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0 9 речей, які жінки помічають набагато швидше, ніж чоловіки 10.05.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Я не люблю одиночество. Просто не завожу лишних знакомств — чтобы в людях лишний раз не разочаровываться. Харуки Мураками

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Що таке стадний інстинкт і як не піддаватися впливу натовпу

14.07.2023 — Карьера
Що таке стадний інстинкт і як не піддаватися впливу натовпу

Вважається, що стадне почуття нарівні зі страхом колись було частиною інстинкту самозбереження. Люди були змушені кооперуватися в групи, щоб вижити та знайти їжу. Але часи змінюються і тепер стадний інстинкт найчастіше розглядають як негативне явище.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Розповідаємо, у чому його особливість та як не піддаватися впливу мас.

 

Що таке стадний інстинкт

Так називається стан, коли людина підпорядковується правилам, які у суспільстві чи групі людей, втрачаючи у своїй свою індивідуальність. Наслідуючи стадний інстинкт, людина відмовляється від своєї думки, потреб і бажань.

Існує кілька основних думок у тому, у чому особливість стадного інстинкту.

Наприклад, Вілфрід Троттер в одній зі своїх книг назвав стадний інстинкт одним із основних інстинктів людини. А Фрідріх Ніцше стверджував, що стадний інстинкт властивий посереднім людям, які висловлюють недовіру та ненависть до тих, хто від них відрізняється.

 

Які види стадного інстинкту існують

Вважається, що стадний інстинкт торкається всіх сфер життя людини. Але яскравіше він проявляється у кількох областях.

Релігійний стадний інстинкт

Наприкінці 90-х, коли багато країн світу зіткнулися з кризою, з'явилися люди, котрі оголосили себе пророками. Скориставшись слабкістю розгублених та безпорадних натовпів, вони вселяли їм нову віру та обіцяли врятувати від страждань.

Сексуальний стадний інстинкт

Він торкається таких питань, як моногамність у відносинах, ревнощі та народження дітей. Останнє найчастіше пов'язане з тим, що до певного віку у жінки виникає бажання стати матір'ю. І іноді воно може бути пов'язане не з готовністю до цього, а тиском із боку суспільства.

Рекламний стадний інстинкт

Маркетологи активно використовують схильність людей до стадного інстинкту. Саме завдяки ньому у людей з'являється бажання мати речі, які їм не по кишені, тому що вони мають інші люди.

Крім того, рекламний стадний інстинкт впливає на те, як людина ставиться до певних продуктів та наскільки корисними вважає їх.

Політичний стадний інстинкт

Розрізняють 4 види цього стадного інстинкту: фанатичний патріотизм, расизм, релігійна ворожнеча та націоналізм.

У всіх випадках стадний інстинкт характеризується ворожістю людей стосовно оточуючих, які від них певними характеристиками. У багатьох країнах ці прояви стадного інстинкту заборонені і тягнуть у себе покарання.

 

Як не піддаватися впливу натовпу

Стадний інстинкт має свої позитивні і негативні сторони. Наприклад, він допомагає зберігати порядок у суспільстві, оскільки саме завдяки ньому ми дотримуємося норм моралі та формуємо життєві цінності.

З іншого боку, наслідуючи більшість, людина позбавляє себе можливості самостійно керувати своїм життям.

Нижче кілька порад, які допоможуть тобі навчитися не піддаватися впливу натовпу.

Навчись зберігати спокій

Коли ми емоційно нестабільні, іншим людям дуже просто вплинути на наші рішення.

Тому щоб перестати піддаватися стадному інстинкту, потрібно навчитися залишатися спокійним у будь-якій ситуації. У цьому тобі допоможуть медитація та підтримання здорового способу життя.

Розвивай незалежне мислення

Щоб припинити вплив суспільства, тобі потрібно розвивати незалежне мислення. Зробити це допомагає читання складних книг, вивчення нових мов та культур, а також занурення у психологію.

Борись із стереотипами

Стереотип — це стійка думка про щось, що ґрунтується не на особистому досвіді, а приймається ззовні. Гендерні, етнічні, вікові, соціальні та інші стереотипи уповільнюють розвиток людини і змушують її слідувати за натовпом.

Щоб позбутися упереджень, треба усвідомити їх і навчитися зосереджуватися на індивідуальних особливостях людини, а чи не стереотипних рисах його групи.

Частіше сумнівайся

Навіть якщо багато людей приймають якийсь факт за істину, це не означає, що тобі потрібно робити те саме. Чим менше речей ти прийматимеш на віру, тим незалежнішим станеш від думки оточуючих.

Навчившись аналізувати всю інформацію, яку ти отримуєш, ти також зможеш з'ясувати, від яких джерел краще відмовитися.

Аналізуй свої вчинки

Ще один спосіб перестати піддаватися впливу натовпу — почати аналізувати свої вчинки.

Здорова рефлексія допоможе визначити, чому в твоєму житті виникають ситуації, що повторюються, і як на це впливає твоє невміння протистояти тим, хто намагається використати тебе.

Контролюй рівень самооцінки

У впевнених людей стадний інстинкт розвинений досить слабко. Вони схильні прислухатися до власних відчуттів, тому набагато менше уваги приділяють тому, що кажуть оточуючі.

Крім того, впевненість у собі допомагає протистояти маніпуляторам та всім, хто хоче якось вплинути на свідомість людини.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 Как использовать руки в сексе Карьера 0 Как стать сыном маминой подруги и не потерять себя В курсе 0 Ембер Херд у трейлері фільму "У вогні" Карьера 0 10 жизненных уроков, которые ты сможешь усвоить только на собственном опыте MC Like 0 Эшли Грэм в роли спасательницы Малибу для Swimsuits For All Секс 0 Ученые: раскрыта главная причина мастурбации Внешность и здоровье 0 Reebok выпустил коллекцию, вдохновленную фильмом «Парк юрского периода» Секс 0 Как сказать девушке, что между вами только секс Психология отношений 1 #говоритмужчина: зрелая мужественность Гаджеты 0 Конор Макгрегор в крутом рекламном ролике Beats Психология отношений 0 5 способов показать женщинам, что рыцарство еще не умерло Карьера 0 50 фраз, которые ты должен сказать в своей жизни MC Like 0 Космическая красота в рождественской коллекции Agent Provocateur 2017 Внешность и здоровье 0 Джастин Тимберлейк снялся в лукбуке новой коллекции Levi's Психология отношений 0 7 пессимистичных фактов о совpеменных отношениях Юмор 0 Идентификация члена В курсе 0 Вийшов перший трейлер нових «Мисливців за привидами» В курсе 0 Netflix показал трейлер третьей части антологии «Любовь, смерть и роботы» Карьера 0 Неприятные вопросы, которые приходится выслушивать за праздничным столом в… В курсе 0 Первый трейлер спин-оффа "Людей в черном"
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.