Цитаты великих

Мы не хозяева собственной жизни. Мы связаны с другими прошлым и настоящим. И каждый проступок, как и каждое доброе дело, рождают новое будущее. Облачный атлас

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Ким би ти працював 100 років тому

18.09.2023 — Карьера
Ким би ти працював 100 років тому

У міру розвитку суспільства та технологій одні професії старіють і поступово зникають, інші виникають і поширюються. Останні 100 років ринку праці відбулися серйозні перетворення. Насамперед змінилися відносини між роботодавцями та робітниками.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

В останніх з'явилися права та соціальні гарантії. Цілі галузі відійшли в тінь, поступаючись місцем новим ідеям.

З іншого боку, професія продавця була однією з найпопулярніших століть тому, це не змінилося і сьогодні. Люди, як і раніше, люблять ходити по магазинах, а рівень споживання з тих пір зріс більш ніж у шість разів.

Спробуємо вгадати, ким би ти міг працювати на той час, виходячи зі списку найпопулярніших професій початку XX століття.

 

Працівник металургійної промисловості

У першій половині XX століття в Європі та США однією з найпоширеніших професій була робота у сталеливарній та металургійній промисловостях.

Мільйони чоловіків проводили свій день у цехах біля печей, які досягали температури 1800 градусів Цельсія. Жодних стандартів безпеки ще не існувало, і ця професія була справді небезпечною.

Щороку на цих заводах люди отримували каліцтва чи навіть гинули. Багато хто зазнавав і непрямого впливу. Наприклад, часткова втрата слуху через постійний і сильний шум.

У другій половині XX століття сталеливарна промисловість переносилася до країн з дешевшою робочою силою і дедалі більше автоматизувалася.

 

Працівник у вугільній шахті

Не хочеш зв'язуватися з печами та металом, лізь у шахту. Така альтернатива. Платять теж непогано, а багато роботодавців заплющать очі на твій вік. Можна починати хоч у 12 років, так навіть краще — менше повітря вдихатимеш і місця займатимеш.

На початку минулого століття вугілля було основним джерелом енергії у всьому світі. Він був потрібний всюди і у величезних кількостях.

На вугіллі рухався паровий транспорт, працювали системи опалення та приготування їжі. Відповідно, мільйони людей щодня спускалися під землю, щоб видобувати корисні копалини.

Власники шахт не дивилися на походження, колір шкіри та кваліфікацію, майже вся праця залишалася ручною. Впорається кожен, якщо здоров'я дозволить. Чи треба говорити, що це була небезпечна професія.

Досі у світі гинуть кілька сотень шахтарів на рік, при тому, що з'явилися техніка безпеки, професійна підготовка та й самі технології сильно просунулися.

 

Рахівник та бухгалтер

У Західній Європі та США з'явилася гостра потреба у великій кількості бухгалтерів та фахівців з управління фінансами. Це пояснюється вибуховим зростанням приватного підприємництва та розповзанням великих корпорацій далеко за межами своїх країн.

Лише у Сполучених Штатах до 1920-го налічувалося близько 750 тисяч осіб, зайнятих у бухгалтерії та фінансовому обліку.

З того часу їхня кількість лише зростала, проте тут уже висувався ряд вимог. Генеральний директор компанії або власник невеликого магазину вже дивилися на походження, освіту, кваліфікацію і, звичайно, колір шкіри. Примітно, що це була чоловіча професія.

Згідно з архівами The Business History Review, в 1870 на всій території США бухгалтерами працювали менше 800 жінок. Це пояснюється тим, що жінки тільки недавно почали здобувати загальнолюдські права та рівну з чоловіками освіту. Ефект можна було оцінити через півстоліття.

Вже 1930-го бухгалтерами працювало понад 465 тисяч жінок, тобто вони зайняли 60 % усіх робочих місць у цій сфері. Втім, фінансовими менеджерами були і залишаються переважно чоловіки.

 

Вчитель

Необов'язково бути викладачем праці чи фізкультури.

Сто років тому більшість вчителів були чоловіками, але загальний розвиток соціальної сфери, гуманізація світу, розвитку всіх наук і регіонів, що відстають, вимагали ще більше вчителів. У 1920-х у всіх розвинених країнах відбувалася реформа освіти. Воно стало не лише гарантованим, а й обов'язковим.

З'являлися тисячі державних шкіл, куди вирушали мільйони учнів. Тепер їх життя в період з 6 до 16 років було багато в чому визначено. Вирушай за парту, якщо не хочеш у шахту чи цех.

Досить сильна мотивація як для дитини, так і для її батьків. У всіх країнах світу з першого дня виникнення системи обов'язкової початкової освіти і до сьогодні відчувається брак вчителів.

Справа не тільки до зростаючої чисельності населення, а й у кількості предметів. На початку XX століття ти міг викладати читання, письмо, математику чи історію. Зараз предметів набагато більше, і для кожного потрібен окремий фахівець.

 

Прислуга

Може здатися, що за останні сто років ця професія якщо не зникла, то скоротилася до рівня чогось екзотичного.

Однак прямо зараз як домашня прислуга зайнято більше людей, ніж століття тому. Ця посада має на увазі різні обов'язки: від доглядальниці і прибиральниці до посильного або кухаря.

З'явилася професія на зорі людської цивілізації і поступово змінювалася. Спочатку обов'язки слуги виконували раби, буквально невільні люди, що належали господареві.

Починаючи з XVIII століття відносини вийшли на новий капіталістичний рівень. За роботу вже платили гроші, і хоча сам слуга нерідко залишався жити в будинку роботодавця, він уже не мав прямої залежності від нього.

На початку XX століття робота слуги поділилася на сферу домашніх та професійних послуг. У першому випадку людина приходила у певний час для виконання наперед відомих доручень. У другому випадку йдеться про повну зайнятість за мінімальної зарплати.

 

Фермер або колгоспник

Залежить від того, де народишся. Якщо в США, то з ймовірністю 10% будеш зайнятий якоюсь роботою на фермі. Пощастить, якщо на своїй. Цифри не зі стелі взяті. Населення Сполучених Штатів у 1920 році небагатьох перевищувало 100 мільйонів людей.

Згідно з переписом того ж року, понад 10 мільйонів людей вказали свою професію як сільськогосподарський робітник. Щоб ще краще відчути масштаб, ще цифри. На початку XX століття 30% населення США проживали прямо на фермах. Йдеться як про сім'ї власників, так і про більшість робітників.

Такої ранньої статистики щодо СРСР немає, у 1920-ті країна приходила до тями після Першої світової та Громадянської воєн. Але відомо, що наприкінці 1945-го і лише на території РРФСР (Росія) мешкало 111 мільйонів осіб, з яких 13,5 мільйонів було залучено до роботи в колгоспах.

Ми не порівнюємо умови та рівень зарплат, але цілком можемо побачити важливість галузі, незалежно від ідеології та зовнішніх факторів.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Вокруг света 0 Во Флориде открыли парк по мотивам "Аватара" В курсе 0 Гадот, Рейнольдс и Джонсон в трейлере фильма «Красное уведомление» Юмор 1 50 признаков того, что женщине не хватает секса Психология отношений 0 5 причин, чому дівчина стає головним сенсом твого життя MC Like 0 Откровенные танцы в новом видео Dior Карьера 0 Жизненные уроки, которым учишься по видеоиграм Карьера 0 6 ознак того, що ти насправді стоїш на місці В курсе 0 Райан Рейнольдс инсценирует свою смерть в трейлере "6 Underground" Звезды 0 Ники Минаж в новом клипе "Barbie Dreams" Внешность и здоровье 0 Ученые: порнография оказалась причиной импотенции Внешность и здоровье 0 adidas Originals представил кеды по мотивам фильма «Один дома» Секс 0 Ученые выяснили, какой секс люди считают лучшим в своей жизни Внешность и здоровье 0 5 привычек, которые остались в человеке с первобытных времен В курсе 0 Вийшов новий трейлер фільму "Дюна: Частина друга" Психология отношений 0 9 пpавил, как разрешать конфликты в отношениях и не становиться агрессором Карьера 0 10 признаков того, что дружба исчерпала себя Внешность и здоровье 0 adidas и Reebok выпустили гибрид кроссовок ZX8000 и Instapump Fury Карьера 0 9 неприятных обстоятельств в жизни каждого перфекциониста Секс 0 5 неочевидных вещей, которые могут привести к сексу Внешность и здоровье 0 8 навичок, які можуть продовжити життя на 20 років
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.