ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Благодаря юмору мы увидим иррациональное в рациональном, несущественное в важном, юмор помогает нам выжить и сохранить здравый рассудок.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Якою буває іронія і як правильно її використовувати, щоб стати цікавим співрозмовником

09.07.2024 — Карьера
Якою буває іронія і як правильно її використовувати, щоб стати цікавим співрозмовником

Іронія - це літературний прийом, який використовується і в мовленні. Це не просто жарт — його можна використати для того, щоб зробити сильні заяви або привернути увагу до чогось важливого.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Але часто буває, що люди неправильно використовують іронію. Щоб не помилятися, а також зробити так, щоб вона спрацювала як потрібно, важливо розібратися, якою вона буває і як впроваджувати її у свою мову.

 

Що таке іронія і якою вона буває

Сама по собі іронія — це висловлювання, яке включає непередбачувані події або ситуації, що різко контрастують з тим, що очікувалося.

Вони використовуються, щоб підкреслити свою точку зору, створити кумедну ситуацію або підвищити інтерес до чогось.

Іронію можна поділити на кілька видів.

 

Ситуативна

Цей тип іронії часто спирається на контраст і може використовуватися як у комедійних, так і серйозних цілях. Зазвичай у її основі лежить протиріччя між очікуванням і тим, що говориш.

Ось кілька прикладів, які показують, як вона звучить: «Згоріла пожежна частина», «Пограбували поліцейську дільницю», «Заснув, поки дивився документалку про безсоння».

 

Вербальна

Вербальна іронія трохи тонша - вона полягає в тому, що ти говориш одне, але маєш на увазі зовсім інше.

Це може бути проявом сарказму чи сатири, залежно від забарвлення твоїх слів та того, що вони означають.

Наприклад вербальної іронії можна віднести ситуацію, коли ти вимовляєш фразу «Чудовий день для пікніка!», хоч за вікном хуртовина, або коли робиш зауваження тому, хто спізнюється: «Завжди заздрив твоїй пунктуальності».

 

Космічна

Космічна іронія - це поворот подій, що існує на вищому рівні, ніж людське розуміння. До неї можна віднести ситуації, коли доля грає з тобою злий жарт, а життя виявляється повним сюрпризів, незважаючи на твої продумані плани.

Цей тип іронії ґрунтується не на контрасті між очікуваннями та результатами, а на протистоянні між уявними можливостями та реальними подіями, що відбуваються поза нашим контролем.

Прикладом може бути ситуація, коли хтось все життя намагається досягти певної мети, але зрештою вона вислизає від нього без жодної причини.

 

Трагічна

Якщо потрібно створити відчуття трагізму, використовується однойменна іронія. Вона заснована на контрасті між тим, що очікуєш, і тим, що відбувається насправді і часто призводить до несподіваних та руйнівних результатів.

Популярним прикладом є «Ромео і Джульєтта» Шекспіра, де Ромео вважає, що Джульєтта мертва, хоча насправді це не так, що в кінцевому підсумку призводить до його власної смерті.

 

Драматична

Драматична іронія виникає, коли існує невідповідність тим часом, у що вірить персонаж художньої літератури, і тим, що правильно насправді.

Наприклад, у романі «Франкенштейн» Мері Шеллі Віктор дивується, побачивши створеного ним монстра живим, незважаючи на те, що нещодавно намагався його втопити.

 

Які види іронії часто використовуються неправильно

Перед тим, як розповісти про правильне використання іронії, хочемо згадати, як чинити не слід.

По-перше, треба бути обережним із сарказмом — він доречний далеко не завжди, а ще може спричинити образи та конфлікти.

Відмінність між ним і здоровою іронією, яка нікому не шкодить, полягає в тому, що, як правило, саркастичні висловлювання мають негативний відтінок або приховану образу.

По-друге, не варто використовувати іронію як висловлення недовіри чи здивування, наприклад, не потрібно використовувати фразу «Повірити не можу, що ти це зробив!».

Навряд чи тобі самому хотілося б почути таке під час тріумфу. Навіть якщо хтось зробив те, на що ти не очікував, це не іронія, а натяк на те, що ти в людину не вірив.

 

Які види іронії часто використовуються неправильно

Перед тим, як розповісти про правильне використання іронії, хочемо згадати, як чинити не слід.

По-перше, треба бути обережним із сарказмом — він доречний далеко не завжди, а ще може спричинити образи та конфлікти.

Відмінність між ним і здоровою іронією, яка нікому не шкодить, полягає в тому, що, як правило, саркастичні висловлювання мають негативний відтінок або приховану образу.

По-друге, не варто використовувати іронію як висловлення недовіри чи здивування, наприклад, не потрібно використовувати фразу «Повірити не можу, що ти це зробив!».

Навряд чи тобі самому хотілося б почути таке під час тріумфу. Навіть якщо хтось зробив те, на що ти не очікував, це не іронія, а натяк на те, що ти в людину не вірив.

 

Як правильно використовувати іронію

Оскільки іронією часто зловживають, потрапляючи в незручні ситуації та створюючи конфлікти з оточуючими, варто дізнатися кілька правил — вони допоможуть зрозуміти, чи доречний цей мистецький прийом чи варто висловитися інакше.

 

Врахуй настрій співрозмовників та ступінь знайомства з ними

Перш ніж вдаватися до іронії, проаналізуй та врахуй контекст, почуття людей та можливі наслідки того, що ти говориш.

Не варто застосовувати іронічні висловлювання, якщо твій співрозмовник злий, засмучений або від природи уразливий. Твої слова можуть здатися йому недоречним та образливим сарказмом, що призведе до непорозуміння чи сварки.

Також потрібно бути обережним з іронією на робочому місці та в компанії малознайомих людей. Якщо не впевнений, що вони відреагують на твої слова благодушно та з гумором, краще сформулювати свої думки по-іншому.

 

Будь уважний до тону

Коли іронізуєш, важливо стежити за тоном голосу — від нього залежить твій успіх, а також те, як твої слова сприймуть співрозмовники.

Якщо не підкреслити іронію глузуванням і безтурботністю, зробивши висловлювання критичним чи серйозним, чекай на лихо: твоя фраза може бути розцінена як образлива чи недоречна.

 

Використовуй іронію тонко

Іронію потрібно використовувати так, щоб вона не була очевидною чи надто нав'язливою. Не варто наздоганяти надмірної драматичності, щоб не зробити ситуацію незручною і не виглядати безглуздо.

А ще варто відмовитися від надто частого вживання іронічних висловлювань — це не допоможе здатися начитаним чи веселим, навпаки, виставить тебе несерйозним та поверховим.

 

Зважай на час

Час має ключове значення, коли вибираєш, використовувати іронію чи ні. Говори лише після того, як ситуація встигла розвернутися, а не в запалі емоційного моменту.

Якщо твої співрозмовники активно сперечаються між собою, то іронію варто залишити потім, якщо не хочеш, щоб твої слова були неправильно витлумачені.

А ще не варто розпочинати розмову з іронії — можливо, не всі учасники розмови будуть у курсі, про що йдеться, і почуваються ніяково через брак інформації.

 

Стеж за тим, на яку тему іронізуєш

Не всі теми розмови підходять для того, щоб присмачити їх іронією. Небезпечно вдаватися до неї, коли йдеться про релігію, політику, особисті досягнення, стосунки та інші речі, які є важливими для твоїх співрозмовників.

Їдкий жарт, а тим паче недоречний сарказм можуть бути розцінені як «укол» або вираз крайнього несхвалення, що неприємно і виглядає неповажно.

Використовуй іронію лише тоді, коли впевнений, що вона розсмішить чи змусить задуматися про щось важливе, а не призведе до образи.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 Як поводитися в гостях, щоб про тебе склалося гарне враження Звезды 1 Эмили Ратаковски выпустила новую коллекцию для Inamorata Внешность и здоровье 0 Converse відзначає святковий сезон двома моделями Chuck 70-х Юмор 1 Как НЕ надо шутить с друзьями в присутствии вашей девушки В курсе 0 В США продают защитные маски с запахом вагины В курсе 0 Первое видео со съемок "Бонда 25" MC Like 0 Эльза Хоск для весенне-летней кампании Bikini Lovers Карьера 0 8 причин, по которым ленивые люди завоюют этот мир Карьера 0 Что говорить на собеседовании: правду или то, что от тебя хотят услышать? В курсе 0 Тимоти Шаламе, Лили-Роуз Депп и Роберт Паттинсон в первом трейлере "Короля" В курсе 0 Вышел трейлер праздничного выпуска "Доктора Кто" Звезды 0 Эмили Ратажковски для журнала Allure Карьера 0 Бути, а не здаватися: погані людські якості, замасковані під достоїнства В курсе 0 Появился сайт-пародия на Pornhub. Там порнозвезды моют руки с мылом Scrubhub Карьера 0 13 вещей, из-за которых мы чувствуем себя мужественнее (но не признаёмся в этом) Секс 7 Как мужчине дольше продержаться во время секса Автомобили 0 Nissan электрифицирует все модели к 2030 году Карьера 0 15 привычных вещей, которых не было ещё 10 лет назад Секс 0 7 ошибок, которые совершают мужчины, пытаясь склонить женщин к сексу В курсе 0 Онлайн покер в Казахстане: как играть опытным гемблерам?
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.