Цитаты великих

Есть только два способа прожить жизнь. Первый — будто чудес не существует. Второй — будто кругом одни чудеса.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Як привчити себе бути дійсно вільним у свій вільний час

20.04.2023 — Карьера
Як привчити себе бути дійсно вільним у свій вільний час

На добу всього 24 години, і за цей час тобі необхідно встигнути не тільки добре попрацювати, але й добре відпочити. Щоб підвищити свою продуктивність, ти можеш відмовитись від виконання менш пріоритетних завдань, постаратися працювати швидше, навчитися планувати все наперед.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Жаль тільки, ніхто не дає подібних рекомендацій, щоб залишити всі важливі справи і думки про них у період відпочинку.

Щоб проводити вільний час з інтересом і, найголовніше, із задоволенням, важлива не кількість годин, яку ти можеш викроїти собі.

Важливо те, як ти їх використовуєш. Навіть маючи в запасі необмежену кількість часу, ти можеш знемагати від нудьги або залишатись надмірно зосередженим на роботі.

Зворотній приклад – півтори-дві години щодня можуть дозволити тобі відпочити фізично та морально, приділити час собі, своїм хобі та спілкуванню з близькими, щоби влитися в роботу з новими силами. Найгірше, що ти можеш зробити, – залишатися під час відпочинку самим собою.

Тому що у звичному значенні слова це означає, що ти переживатимеш про робочі проблеми, перевірятиме пошту, відповідатиме на дзвінки і так далі. Тобто робити все те, від чого ти якраз хотів відпочити.

Ми зібрали кілька правил, які дозволять тобі бути справді вільним у свій вільний час. Головне – намагайся неухильно дотримуватися кожного з них.

 

Не забивай вільний час справами, які ти не встиг виконати

Часто ти можеш займати свій вільний час тими завданнями, які не встиг виконати у робітнику.

З першого погляду це здається чудовою ідеєю: ти витратиш лише півгодини-годину з проміжку, виділеного на відпочинок, а в результаті закриєш усі дедлайни.

Але перше враження оманливе – таким чином ти день за днем крадеш у себе хвилини, а то й годинник. Звісно, будь-яка робота вимагає від тебе певних жертв. Адже гроші не можуть діставатись тобі просто так.

Але жертвувати своїм вільним часом, який допомагає тобі відновлювати сили та підтримувати твої прагнення – надто небезпечно.

Найгірше, що ти не помічаєш, скільки насправді часу витрачається на роботу.

 

Не відмовляй собі у розвагах

Вільний час дано тобі для того, щоб ти використав його, як тобі заманеться. І якщо ти розумієш, що потребуєш розваг – у тебе немає вагомої підстави, щоб собі в цьому відмовляти.

Навіть якщо ти ще не закінчив те, що планував встигнути за сьогодні, а сил уже немає, або якщо завтра на тебе буде важкий день.

Якщо ти не дозволятимеш собі розважатись, займатись чимось, що приносить тобі позитивні емоції, навіть якщо у цього заняття немає жодної користі для твого професійного чи особистісного зростання, ти не відчуєш себе по-справжньому вільним та щасливим.

А ці дві складові потрібні для того, щоб твій відпочинок був справді якісним.

 

Не захоплюйся плануванням

Багато людей люблять планувати свій вільний час. Кожна хвилина може бути розписана, щоб не прогаяти нічого важливого.

Ти можеш пообіцяти собі зайнятися читанням, бо це корисно, забратися вдома – адже колись треба це зробити, сходити на зустріч зі знайомим у кафе – відмовитися було ніяково.

Так і виходить, що з вільного часу по-справжньому вільного в тебе зовсім не залишається. Тобі просто не вистачає часу на себе, свої потреби та бажання. Щодо організації свого вільного часу – не захоплюйся плануванням.

Просто дозволь собі витрачати чесно зароблений на відпочинок годинник так, як тобі заманеться. Не потрібно перестаратися з обмеженнями чи складанням графіка.

Уяви собі більше свободи: сьогодні ти можеш хотіти просто полежати на дивані, гортаючи стрічку новин, а вже завтра - візьмешся за читання або вирішиш прогулятися.

 

Не відкладай завдання, які можна виконати відразу, на потім

Якщо ти можеш зробити щось прямо зараз – не відкладай це на потім. Повір, за кілька годин, днів чи тижнів у тебе не додасться бажання виконати завдання.

Мало того, ти позбавиш себе можливості нормально відпочивати, оскільки весь свій вільний час тривожитимешся через вантаж відкладених на майбутнє справ.

Як би ти не намагався розслабитися, твої думки неодмінно повертатимуться до переживань, змушуючи тебе перебувати у стані стресу.

Вільний час – це годинник, який ти повинен витрачати не на тривогу. Щоб звільнитися від занепокоєння, привчи себе відразу виконувати всі завдання, які ти на себе береш.

Ну чи хоча б більшу частину, залишаючи на завтра менш пріоритетні. Так тобі вдасться значно знизити рівень стресу та налагодити свій відпочинок.

 

Не погоджуйся на проведення часу, яке тебе не влаштовує

Величезна помилка – витрачати свій вільний час на ті заняття, які тебе не влаштовують.

Ти можеш погоджуватися на дозвілля, яке тобі не цікаве, заради того, щоб провести час з близькою людиною, вразити її або уникнути негативної реакції на твою відмову.

З одного боку, це похвально – думати про почуття інших людей. Але тут же важливе застереження: про свої власні почуття ти маєш думати в першу чергу. Це не егоїзм, а прояв любові та поваги до себе.

Ти не можеш брати на себе відповідальність за те, як оточуючі люди реагують на твою відмову. Зате тобі під силу приймати ті рішення, які принесуть тобі більше користі. Користь у цьому випадку – можливість якісно відпочити, не відчуваючи цього почуття провини.

Погодься, якби кожна людина думала насамперед про себе та свої потреби та бажання, люди б не скаржилися на обдурені очікування і не ображалися б один на одного.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Трейлер "Бамблби" - первого фильма о Трансформерах Внешность и здоровье 0 10 страхов, которые делают из просто мужчины мужика Вокруг света 0 Лучшие тревел-фотографии года по версии National Geographic Секс 0 Самые странные сексуальные желания Вокруг света 0 10 способов разочароваться в Мексике Секс 0 11 правил поведения после секса Звезды 0 Сексуальная Сидни Суини для кампании Jacquemus и Nike Гаджеты 0 Xiaomi работает над 108-мегапиксельной камерой. Да, ты правильно прочитал В курсе 0 Дэниэл Рэдклифф в трейлере фильма "Джунгли" Карьера 0 68 привычек, которые приведут вас в ад Внешность и здоровье 0 Вегетарианство, секс по телефону, зима и еще 55 глупейших вещей на свете Психология отношений 0 8 причин, по которым тебе ещё рано иметь детей Секс 0 Ученые: секс в гостинице самый лучший Карьера 1 Неизбежные вещи, которые стоит принять, чтобы жить в удовольствие Карьера 0 10 звичок у розмові, які все псують Секс 0 Лучшие и худшие позы для секса для партнеров с разными типами фигур Секс 0 Как помочь девушке раскрыть ее сексуальность Внешность и здоровье 0 Джейден Смит нарисовал принты для новой коллекции Levi"s Психология отношений 0 Как быть, если для неё ты менее важен, чем TikTok и Instagram В курсе 0 Эдриан Броуди посещает старинную усадьбу в трейлере сериала «Chapelwaite»
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.