ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Никто никогда мне не говорил о том, что я красивая, когда я была маленькой девочкой. Всем маленьким девочкам следует говорить о том, что они красивы, даже если они таковыми не являются. Мэрилин Монро

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі

05.07.2024 — Карьера
Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі

Уявіть собі, ви стоїте біля дверей кабінету боса, збираєтеся зайти і поставити важливе питання щодо проекту. Але замість впевненого «Мені потрібно обговорити кілька питань…», ви тихенько вимовляєте: «Вибачте за занепокоєння, але я хотів би обговорити кілька моментів перед стартом проекту». Знайомо? Якщо так, то ми маємо новини: ваша зайва ввічливість працює проти вас.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

У цій статті ми розповімо, як розпізнати та замінити такі невинні, на перший погляд, фрази, щоб залишатися доброзичливим, але при цьому не втрачати авторитету.

 

"Якщо вам не буде важко…"

Ця фраза показує зайву поступливість, підкреслює залежність від інших і показує, що ваше питання насправді не таке важливе, як зручність іншої людини.

 • Замість: «Якщо вам не важко, ми можемо обговорити це пізніше».
 • Використовуйте: “Нам потрібно обговорити це пізніше”.

 

"Заздалегідь дякую"

Ця фраза дратує надмірною ввічливістю і водночас своєю маніпулятивністю. Начебто у співрозмовника немає варіантів, окрім як погодитися на ваше прохання. Іноді це сприймається як обмеження свободи і може спричинити неоднозначну різку реакцію з боку співрозмовника.

 • Замість: «Заздалегідь спасибі».
 • Використовуйте: «Колеги, дуже врятуйте, якщо встигнете зробити презентацію до терміну».


"Прошу розглянути можливість"

Зараз ця фраза вже виглядає як мамонт, але й досі використовується в деяких компаніях. Це спадщина радянського періоду з нескінченними службовими записками та проханнями розглянути можливість надати право на отримання доступу і таке інше. Смислового навантаження фраза не несе, проте пахне нафталіном і змушує також сприймати людину, яка її використовує.

 • Замість: "Прошу розглянути можливість надати мені доступ до ERP-системи".
 • Використовуйте: «Прошу надати мені доступ до системи ERP».

 

«Вибачте, але мені здається…»

Ця фраза робить ваше висловлювання невизначеним і знижує його авторитетність. Навіть якщо вам щось нагадує інтуїція, оточуючими це сприймається як надумані страхи та сумніви.

 • Замість: «Вибачте, мені здається, що цей план може не спрацювати».
 • Використовуйте: «На мою думку, цей план може не спрацювати. І ось чому…»

 

«Вибачте, я нікого не хочу образити, але…»

Окрім невпевненості така фраза демонструє негативізм та відсутність підтримки. Той, хто говорить, відразу анонсує наступний неприємний посил. Складається враження, що ви шукаєте конфлікт та мислите негативно, а це знижує загальний дух команди, мотивацію та бажання взаємодіяти.

 • Замість: «Вибачте, я нікого не хочу образити, але мені здається це погане рішення».
 • Використовуйте: «Колеги, я бачу кілька ризиків у цьому рішенні. Наприклад…»


«Можу вас потурбувати?..», «Дозвольте потурбувати?»

Занепокоєння в принципі не той стан, який хочеться відчувати у діловому середовищі. Тому цей вираз створює враження, що ваше питання не дуже важливе, це підриває вашу впевненість та професіоналізм.

 • Замість: «Можу вас потурбувати, тут є питання щодо угоди».
 • Використовуйте: "Нам потрібно обговорити суттєві деталі угоди".

 

«Чи не будете ви такі люб'язні…»

Так вже склалося, що надто ввічливе звернення стає схожим на знущання і тому сприймається більшістю людей як пасивна агресія, і викликає таку ж реакцію у відповідь.

 • Замість: «Чи не будете ви так люб'язні направити нам звіт до п'ятниці».
 • Використовуйте: «Колеги, будемо вдячні, якщо встигнете зі звітом до п'ятниці».

Надмірна ввічливість може поставити під сумнів ваш авторитет на роботі, створюючи враження невпевненості та нестачі компетентності. Використання більш чітких та прямих фраз допомагає зміцнити ваш професіоналізм та повагу з боку колег. Вчитеся висловлювати свої думки ясно і впевнено, щоб підвищити свою ефективність і вашу вагу в діловому середовищі.

Проте є ситуації, в яких ввічливість необхідно дотримуватись правил пристойності та ділової етики. І є приклади, коли ця риса може викликати подив, роздратування та сумнів у вашому статусі та компетенціях.

 

Ситуації, в яких ввічливість вітається

Початок нової співпраці. Наприклад: Дуже приємно з вами познайомитися. Радий, що наша співпраця відбулася».

Перше враження, яке ви робите, може вплинути на весь ваш подальший досвід роботи. Якщо ви від початку будете ввічливі, привітні, покажете готовність до продуктивного партнерства, це створить сприятливий клімат спілкування.

Обговорення чутливих тем. Наприклад: «Я розумію, що це питання може бути складним. Давайте обговоримо, як ми можемо знайти рішення.

Обговорення чутливих тем — це складне завдання, що вимагає делікатності, поваги і глибокого розуміння співрозмовника. Це не просто обмін інформацією, а обмін емоціями, переживаннями та особистим досвідом. Важливо пам'ятати, що за словами завжди стоїть людина зі своїми власними цінностями та поглядами. У такій ситуації необхідно створити безпечний простір для діалогу, де кожен почувається комфортно.

Надання зворотного зв'язку. Наприклад: «Ти зробив велику роботу. Є кілька моментів, які можна покращити…»

Відгуки від колег, керівників та клієнтів – це інструменти, які допомагають нам будувати кар'єру, стосунки, краще розуміти самих себе та ефективно розвиватися. Без ввічливості зворотний зв'язок можна сприйняти як нападки і критика і підірве довіру у відносинах.

Прохання про допомогу чи послугу. Наприклад: «Не могли б ви допомогти мені з цим проектом? Ваш досвід буде дуже корисним».

За цими словами стоїть ціла низка нюансів. Ви визнаєте, що самі не можете впоратися, демонструєте бажання отримати допомогу і чемно висловлюєте надію на позитивну відповідь.

Вираз подяки. Наприклад: «Спасибі велике за вашу допомогу. Це справді цінно для мене».

Подяка — це не просто формальність, це спосіб показати іншій людині, що її дії та слова важливі для вас і ви цінуєте її час, увагу та зусилля.

 

Ситуації, в яких краще уникати зайвої ввічливості

 • Постановка завдань колегам, коли необхідно бути чітким та впевненим, щоб уникнути непорозумінь та зробити робочий процес ефективнішим.
 • Офіційні збори та презентації, де важливо демонструвати впевненість, професіоналізм та надійність.
 • Ситуації прийняття та озвучування рішень вимагають рішучості та впевненості у своєму виборі.
 • При вирішенні конфліктів важливо бути прямим та впевненим, щоб ефективно керувати ситуацією.
 • В обговоренні термінових чи критичних питань необхідно виявляти рішучість та зібраність, щоб ефективно вирішувати проблеми.

Чемність важлива, але не на шкоду своєму авторитету. Пам'ятайте, що в деяких ситуаціях важливо бути чітким, впевненим і не боятися висловлювати свою думку.

Для цього привчіть себе замінювати ввічливі фрази, які можуть похитнути ваш авторитет на більш ефективні альтернативи.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 Секс назвали худшим подарком на Новый год Секс 0 "Коленки стёрла в кровь": женщины о нелюбимых позах в сексе Психология отношений 0 Как правильно ссориться Карьера 0 Хорошие привычки, которые раздражают других людей В курсе 0 Эротические фантазии монахини в трейлере сериала "Черный нарцисс" Вокруг света 0 Рейтинг самых крутых городских районов мира по версии Lonely Planet Карьера 0 Как выигрывать в спорах, даже если ничего не понимаешь в вопросе Внешность и здоровье 0 #говоритженщина: у каждого парня (даже страшного) есть шанс Психология отношений 0 10 способов, как оставаться уверенным в себе, общаясь с девушкой, которая… Секс 0 40 золотых правил секса Психология отношений 0 15 пpавил совместной жизни, которые ты не обязан соблюдать Юмор 0 3 випадки, коли жіночі груди дратують суспільство Карьера 0 Как пережить аврал на работе Звезды 0 Кэндис Свейнпол для Madame Figaro Психология отношений 0 #говоритмужчина: все, что вам нужно это партнерство В курсе 0 В Амстердаме выпустили рождественское пиво из выброшенных прошлогодних елок Внешность и здоровье 0 Які вітаміни та мінерали потрібні організму, щоб не захворіти Психология отношений 0 10 тонких ознак, що дівчина незадоволена вашими відносинами, але мовчить про це Психология отношений 0 6 головних помилок у стосунках людей з низькою самооцінкою Юмор 0 Глоток свободы: брось ее прямо сейчас!
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.