Цитаты великих

Благодаря юмору мы увидим иррациональное в рациональном, несущественное в важном, юмор помогает нам выжить и сохранить здравый рассудок.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Чому бути егоїстом добре

27.01.2023 — Карьера
Чому бути егоїстом добре

Для більшості людей слово «егоїст» — це лайка, яка позначає людину, яка ставить свої потреби на перше місце і плює на інших.

Егоїсти в такій парадигмі — жадібні, розважливі, які не мають співчуття і турботи і прагнуть лише задоволення свого его люди, яким не подобається ніхто і які не подобаються нікому.

Але насправді егоїзм не про перелічені вище недоліки, які властиві і тим, хто нібито піклується лише про оточуючих, забуваючи про себе.

Егоїзм — це нормальна для людей якість, яка разом із турботою про інших допомагає зробити життя кращим.

Ось кілька причин хоча б іноді бути егоїстом.

 

Ти станеш здоровішим

Багато людей, особливо альтруїсти, практично не піклуються про себе, воліючи думати тільки про комфорт рідних, друзів і колег. Це призводить до занедбаних хвороб і дуже сумних наслідків через таку постійну самопожертву.

Здоров'я - це одна з небагатьох сфер, де потрібно бути чи не стовідсотковим егоїстом, насамперед задовольняючи потреби свого організму. І не потрібно плутати відсутність турботи про стан здоров'я близьких та здоровий егоїзм.

Одна річ, коли ти дбаєш про інших людей, особливо про друзів і членів сім'ї, але при цьому ставиш своє особисте здоров'я у пріоритет, і зовсім інша — коли ти вимотуєш себе емоційно та фізично, щоб подбати про всіх інших.

 

У тебе буде перевага, коли дійде до ролі лідера

Багато досліджень підтверджують, що, діючи егоїстично, ми маємо перевагу перед колегами, змагаючись за керівну посаду.

Егоїстичні люди впевнені у собі і з меншою ймовірністю відмовляться від мети. Вони без тіні збентеження йдуть до своєї мрії і не бояться просити чи навіть вимагати підвищення.

Так, статус лідера майже завжди має на увазі турботу про інших людей, наприклад про підлеглих. Але якщо ти не можеш подбати про себе, то як ти зможеш дбати про інших?

 

У тебе будуть здоровіші стосунки з іншими людьми

Навколишнім буде важче маніпулювати тобою або використовувати тебе у своїх цілях, якщо ти егоїст.

Такі люди встановлюють своєрідні жорсткі межі того, де закінчуються їхні інтереси та починаються інтереси інших. Егоїст розуміє, що в одній ситуації він може допомогти не на шкоду своєму комфорту.

Але в іншій, коли справа порушує його звичний розпорядок або заважає важливим цілям, може з чистою совістю відмовити у проханні.

 

Ти станеш щасливішим

Егоїстичні люди проводять свій час, займаючись улюбленими справами, на відміну від альтруїстів, які буквально стають аскетами і живуть лише для того, щоб допомагати оточуючим.

Так, певною мірою це добре, але ж треба жити навіть для себе. Якщо в тебе досить розвинене розуміння того, ким ти є, що тобі подобається, і ти можеш без сорому говорити про це іншим людям, то ти станеш щасливішою людиною.

Ставити себе на перше місце — це не гріховне бажання, як це люблять вбивати в голову релігії, культури та ідеології. Це здоровий потяг до життя — такий, який ти хочеш його бачити.

Пам'ятай, що ти смертний. Забуваючи про себе, постійно допомагаючи іншим на шкоду своїм бажанням, ти проживеш життя праведника, але на смертному одрі, проганяючи всі події через калейдоскоп думок, чи зможеш ти сказати, що пройшов шлях, наповнений щастям?

 

У тебе підвищиться самооцінка

Там, де егоїзм рідко зустрічається низька самооцінка. Адекватна самооцінка в егоїстів означає впевненість у своїх силах і можливостях, вона призводить до відчуття того, що ти гідний щасливішого життя.

І неважливо, скільки людей говорить тобі про те, що ти не досягнеш успіху, або просто принижує тебе, — на твоє самовизначення це ніяк не вплине.

Важливо не плутати це з зухвалістю та зарозумілістю. Більшість зарозумілих людей немає високої самооцінки, оскільки за показушною зухвалістю вони приховують лише свою невпевненість.

 

Ти полюбиш себе

Коли ти надто багато уваги приділяєш іншим людям, у тебе не залишається часу на себе, не кажучи вже про самопізнання.

Ставши ж поміркованим егоїстом, ти нарешті розкриєш свою особистість, змиришся з деякими недоліками і насолоджуватимешся достоїнствами.

Самолюбство допоможе перш за все припинити докоряти собі за ту чи іншу дію і позбутися негативного мислення.

Натомість ти хвалитимеш себе, підтримуватимеш у починаннях і навіть прощатимеш за деякі вчинки, які передусім викликали б у тебе затяжну депресію.

 

Ти станеш самостійнішим

Більшість людей занадто залежить від суспільства.

Однак залежати від інших, коли ти й сам цілком можеш впоратися з поставленими завданнями та забезпечити свої потреби, не отримуючи при цьому рівнозначної віддачі, не особливо логічно та вигідно.

Велика самостійність означає, що ти сам дбаєш про всі аспекти свого життя.

Звичайно, це не означає, що ти будеш себе лікувати або шити собі одяг. Це означає, що ти прийматимеш рішення і діятимеш сам, замість того, щоб перекладати на когось свій вантаж.

Крім того, ти станеш більш відповідальним, адже тепер за всі свої провали відповідатимеш лише ти.

Але й усі перемоги будуть лише твоїми, і не доведеться їх ділити з тими, хто доклав до цього мінімальних зусиль.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 8 способов укротить безудержное желание переспать с ней Секс 0 10 моментов, которые больше всего тревожат женщин во время секса Психология отношений 0 Счастливы врозь или Правила хорошего и красивого развода В курсе 0 HBO выпустит сериал о космической компании Илона Маска Карьера 0 Как просить прибавку к зарплате, чтобы взбесить начальника Секс 0 Тревожная кнопка: 13 пpавил обращения с клитором В курсе 0 Дэниел Крейг (все-таки) сыграет Джеймса Бонда В курсе 0 Первый трейлер фильма "Человек-паук: Вдали от дома" Карьера 0 10 жестких истин о твоих ценностях Психология отношений 0 10 качеств девушки, на которые надо обратить внимание Карьера 0 Как быстро закончить любой разговор Психология отношений 0 7 ошибок в отношениях, о которых ты можешь жалеть спустя время Внешность и здоровье 0 Converse представил кеды Chuck 70 в честь выхода фильма «Космический джем:… В курсе 0 Pornhub представили коллекцию порнороликов, снятых с 1896 по 1948 год Гаджеты 0 IKEA выпустит очистители воздуха, которыми можно управлять с телефона Юмор 0 "Я толстая!" или идеальный женский капкан Автомобили 0 10 BMW, которым не повезло с внешностью Психология отношений 0 15 пpавил совместной жизни, которые ты не обязан соблюдать Автомобили 0 Шины Infiniti. Купить резину на Infiniti | Titanshina.ua Психология отношений 0 #говоритмужчина: я ищу бабу попроще
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.