Цитаты великих

Я знаю, что ты боишься разочаровать меня, но я хочу тебя успокоить, потому что мои ожидания относительно тебя и так невысоки! Шелдон Купер

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

9 ознак того, що ти приймаєш рішення необдумано

17.10.2023 — Карьера
9 ознак того, що ти приймаєш рішення необдумано

Якщо ти часто відчуваєш дискомфорт від рішень, які прийняв самостійно, або стикаєшся з несподіваними негативними наслідками, велика ймовірність, що твої дії необдумані.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Через такі вчинки ти накопичуватимеш у собі почуття жалю і витрачатиме в кілька разів більше ресурсів на те, щоб упорядкувати своє життя.

Ось кілька ознак, які свідчать, що тобі потрібно змінювати свій підхід до прийняття рішень.

 

Ти швидко погоджуєшся зі співрозмовником

Якщо ти легко погоджуєшся зі співрозмовником, піддаєшся чужій думці і приймаєш рішення, перебуваючи під тиском оточуючих, ти зраджуєш себе, свої інтереси, погляди та цінності.

Вкрай велика ймовірність, що в майбутньому у тебе виникнуть жаль щодо сказаного чи зробленого.

Пам'ятай, що для того, щоб ухвалити обдумане рішення, тобі потрібно приділити увагу деталям, вивчити всю наявну інформацію, а також відсікти нав'язливі поради та вимоги інших людей.

Взагалі намагайся виставляти особисті кордони так, щоб оточуючі не вважали своїм обов'язком розповідати тобі, як жити правильно. Тільки так ти можеш знизити тиск, який інші люди чинять на тебе і твій процес ухвалення рішень.

 

Ти не даєш собі часу на аналіз ситуації

Не можна приймати важливі рішення миттєво, навіть якщо тобі здається, що ти чиниш правильно. Спочатку потрібно дати собі трохи часу на обмірковування. Важливим є аналіз ситуації.

Постарайся відповісти на запитання: що відбувається, чи можеш ти на це вплинути і якщо так, то яким чином.

Прийняти рішення можна лише після того, як тобі вдасться впоратися з емоціями та оцінити, з якими наслідками ти можеш зіткнутися.

 

Ти боїшся виявитися вразливим

Боязнь уразливості може підштовхувати тебе до прийняття необдуманих рішень. У такому положенні тобою набагато легше маніпулювати: людям достатньо торкнутися слабких місць, щоб скоригувати твої дії.

Намагайся показати свою силу та незалежність. В іншому випадку ти орієнтуватимешся на потреби та інтереси оточуючих, ігноруючи при цьому свої власні.

Якщо хтось переконує тебе в тому, що ти надто емоційний, що рішення, яке ти збираєшся прийняти, характеризуватиме тебе як слабовільну, дурну чи наївну людину, не поспішай щось змінювати.

У переважній більшості випадків такі коментарі на твою адресу – лише спроба зачепити за живе, змусити вчинити інакше.

 

Ти тягнеш із ухваленням рішення до останнього

Звичайно, ти можеш не приймати рішення відразу ж, а взяти трохи часу для того, щоб ретельно все обміркувати.

Але зволікати з цим не можна: занадто довге очікування може відсікти більшу частину варіантів, багато з яких були б виграшними.

Крім того, нераціональне використання часу позбавляє тебе можливості мислити об'єктивно: опинившись у положенні, коли думати більше не можна і відповідь потрібна терміново, ти приймеш перше рішення, яке прийде тобі на думку.

 

Ти приймаєш рішення, яке суперечить твоїм попереднім вчинкам

Якщо щоразу твої рішення не поєднуються або навіть суперечать один одному, це може говорити про те, що ти недостатньо зважуєш усі «за» та «проти».

Необдумані слова та вчинки, які надто сильно вибиваються з твоєї звичної поведінки, можуть призвести до катастрофічних наслідків.

Як мінімум, ти знеціниш усі свої минулі здобутки, підеш проти себе та своїх переконань, зробиш поспішні висновки та відмовишся від чогось дійсно важливого.

 

Ти не вивчаєш інші варіанти

У кожній ситуації можна вчинити по-різному: у тебе є кілька варіантів дій, з яких потрібно вибрати відповідний.

Якщо ти не хочеш витрачати час на пошук і оцінку можливих альтернатив, а замість цього відразу ж приймаєш перше рішення, що прийшло на думку, ти припускаєшся величезної помилки.

Ти не порівнюєш різні сценарії та не аналізуєш, з якими наслідками можеш зіткнутися в тому чи іншому випадку. Твоя поверховість у питанні прийняття рішень обов'язково призведе до жалю у майбутньому.

Через якийсь час ти можеш сильно розчаруватися у своїх діях та результаті, до якого прийшов. Але міняти щось буде вже надто пізно, і можна залишитися з почуттям, що втратив чудову можливість.

 

У тебе немає конкретного плану дій

Щоб прийняти обдумане рішення, яке з великою ймовірністю виявиться правильним, тобі потрібно розробити детальний план дій.

Наявність стратегії дозволить тобі почуватися впевненим, чітко розуміти, що потрібно зробити, відстежувати свій прогрес і виставляти хоча б приблизні терміни.

Якщо ж ти вважаєш за краще діяти спонтанно, приймати рішення і відразу братися за його реалізацію, навіть не розбивши його на кілька кроків, це може призвести до необдуманих вчинків.

Відсутність плану принесе у твоє життя багато невизначеності, яка може збивати зі шляху до поставленої мети.

 

Ти заперечуєш власні помилки

Якщо ти схильний постійно заперечувати свої помилки, перекладаючи відповідальність за своє щастя та благополуччя на обставини чи інших людей, ти приймаєш рішення необдумано.

Щоб вибирати правильну стратегію дій, тобі необхідно аналізувати свої минулі вчинки. Об'єктивного аналізу не вийде, якщо насамперед намагатися зняти з себе провину за подію.

У такому разі ти ризикуєш раз-по-раз приймати невдалі рішення, не даючи собі можливості змінити хоч щось.

 

Ти приймаєш рішення під впливом емоцій

Звичайно, емоції можна і потрібно враховувати перед тим, як ухвалити остаточне рішення. Проте слід стежити, щоб основний наголос робився не так на почуття, але в факти і аргументи.

Тобто замість того, щоб бути цілком і повністю залежним від свого настрою та впливу зовнішніх факторів, тобі потрібно вміти відсувати почуття на другий план та мислити раціонально.

Рішення, прийняті на емоціях, рідко виявляються правильними. У момент, коли тебе захлиснули почуття, ти не думаєш про можливі наслідки і бачиш лише миттєвий зиск, діючи імпульсивно.

Отже, якщо емоції часто керують твоїми словами та вчинками, швидше за все, тобі властиво шкодувати про багато своїх рішень.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 Как и когда девушка понимает, что у тебя с ней все серьезно Гаджеты 1 Без кнопок и рамки: Samsung представила огромный смартфон Galaxy S8 Звезды 0 Настя Каменских снялась для мексиканского Playboy Внешность и здоровье 0 H&M Studio представили новую мужскую коллекцию Внешность и здоровье 0 Reebok Classic создала кроссовки в честь водяных пистолетов Юмор 0 Перестаньте шутить про свою жену на публике (пока еще не поздно) Автомобили 0 12 наших правил вождения, которые удивляют иностранцев Карьера 0 8 поганих рис характеру, які можуть бути корисними Карьера 0 7 советов, которые однажды могут спасти тебе жизнь Юмор 0 Как быстро уладить семейный конфликт Карьера 0 Как тактично избавляться от назойливых незнакомцев, коллег, жен Карьера 0 6 мифов о возрасте для тех, кто боится постареть Карьера 0 Как объяснить бабушке, кем ты работаешь Карьера 0 12 исторических фактов, которые помогут тебе поддержать интересную беседу Секс 0 Секс в одно лицо Автомобили 0 Skoda показали свой самый доступный кроссовер Психология отношений 0 5 вещей, которым ты будешь рад после разрыва отношений В курсе 0 Джессика Честейн и Джеймс Макэвой в трейлере "Оно - 2" Внешность и здоровье 0 Levi's выпустят совместную коллекцию с LEGO Автомобили 0 Как не купить проблемный автомобиль
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.