ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

В конце концов, между двумя людьми нет ничего важнее, кроме желания быть вместе. Отдавать друг другу всё, что есть, всё, что осталось. Эльчин Сафарли

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

8 прикладів маніпулятивних вибачень, яким не варто довіряти

13.06.2024 — Карьера
8 прикладів маніпулятивних вибачень, яким не варто довіряти

Відносини – складна річ. Це зіткнення двох намірів, сприйняттів, припущень, інтерпретацій та поведінки. І нерідко саме воно призводить до конфлікту, що приносить біль.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Але якщо твій кривдник перед тобою вибачається, вона проходить. Але буває, що людина вибачається нещиро, бажаючи досягти свого.

Він вдається до маніпулятивних вибачень, які приносять навіть більше болю, ніж їхня відсутність.

Щоб не потрапити на такий прийом, варто знати, якими вони бувають.

 

«Мені шкода, що це тебе образило»

Ця фраза є прикладом маніпулятивного вибачення з перекладанням вини. Воно потрібне для того, щоб перевести фокус відповідальності на тебе самого, третю особу чи ситуацію.

Наприклад, замість визнати свою провину і висловити жаль за те, що сталося, співрозмовник каже: «Мені шкода, що це тебе образило», що найчастіше означає: «Мої дії образили тебе, але мені все одно».

Або зазначає: «Я шкодую, що ти на мене образився», натякаючи, що тобі взагалі цього не варто було робити. Найхитрішою звучить фраза «Пробач, якщо я тебе образив». На неї легко піддатися через перше слово, яке зазвичай висловлює щирість у проханні прощення.

Але слово «якщо» є ключовою ознакою маніпуляції: воно відображає, що людина в глибині душі не хоче визнавати, що її вчинок чи слова були неправильними і могли завдати тобі болю.

Але варто зазначити, що люди не завжди вимовляють подібні фрази заради того, щоб контролювати твої думки та поведінку.

Важливо розглядати їх у контексті, а не просто як пряму ознаку маніпуляції. Наприклад, якщо людина говорить подібну фразу і змінює свою поведінку, чує тебе, намагається зрозуміти твою думку і це помітно, бити на сполох не варто.

Але якщо він і після вибачення продовжує гнути свою позицію, а також його слова звучать нещиро та награно, то задумайся, чи варто йому довіряти.

 

«Чудово! Вибач, добре? Тепер ти щасливий?»

Після такого вибачення важко відчути себе щасливим і відпустити біль, який тобі завдала людина.

Воно вимовляється у тому, щоб припинити незручну розмову, але заодно не визнавати свою неправоту. Ти розумієш, що воно фальшиве, але співрозмовника твої припущення мало хвилюють.

Йому потрібно, щоб ти погодився з його думкою лише через те, що він дав тобі поблажку у вигляді прохання про прощення.

Не варто вестися на подібні вибачення: зрештою людина не визнає свою неправоту і продовжуватиме поводитися так, як раніше.

 

«Я перепрошую, але тільки якщо…»

Вибачення, яке супроводжується певними умовами, не може бути щирим. Воно означає, що твій кривдник просто намагається припинити розмову раз і назавжди.

Йому абсолютно байдуже, що ти відчуваєш, — набагато важливіше довести свою правоту і спонукати тебе чинити так, як йому потрібно.

 

«Вибач, але твій вчинок змусив мене зробити це»

Таке вибачення відбиває бажання перекласти вину і не брати відповідальності за свою помилку.

Співрозмовник може свідомо спотворювати факти і вивертати ситуацію так, щоб ти повірив його словам і відчув себе винним.

Але в його вибаченні може бути і частка правди, адже поведінка людини часто є сукупністю реакцій на обставини, слова та вчинки інших. У нього могло й не бути свідомого мотиву образити тебе.

Щоправда, ситуацію це вирішити не допоможе. Єдиний вихід з подібного плутанини — відкрите та чесне спілкування.

 

«Я не знаю, що я зробив, але мені дуже шкода»

Часто люди вибачаються через страх погіршити чи втратити спілкування з тим, хто на них скривджений. Вони можуть говорити: "Я не в курсі, чим тебе образив, але перепрошую за це".

Коли отримуєш таке вибачення, легко лютуєш, бо воно звучить фальшиво і поблажливо. Це виглядає як прохання прощення без щирого наміру отримати його та взяти на себе відповідальність.

Але таке вибачення є маніпулятивним лише у випадку, якщо людина розуміє, чим тебе образила і просто не хоче цього визнавати.

Буває, що оточуючі не підозрюють, якими вчинками тобі завдали тобі, — у таких випадках розумно проявити співчуття і пояснити, що сталося.

 

«Пробач, але»

Це найпоширеніше маніпулятивне вибачення. Але в ньому це тривожний сигнал того, що людина не хоче визнавати свою провину.

У широкому таке прохання про прощення можна «перекласти» як «Я знаю, що тобі боляче, але мені болючіше. Я тут справжня жертва».

 

«Знаєш, я просто був не в настрої»

За маніпулятивними вибаченнями завжди буде сотня причин і виправдань свого вчинку.

Людина може говорити, що була не в настрої або вчинила неприємний вчинок під тиском обставин. Але що більше він виправдовується, то менше хочеться йому вірити.

Справа в тому, що для того, хто щиро вибачається, важливі твої почуття та стосунки з тобою, а не обілення власної репутації.

Навряд чи він наводитиме виправдання своїм вчинкам — скоріше дасть обіцянку, що вони більше не повторяться. 

 

«Мені шкода, що я тебе неправильно зрозумів. Що ти мав на увазі?»

Таке вибачення – пряма спроба змусити тебе визнати, що проблема саме в тобі.

А якщо співрозмовнику за допомогою такої маніпуляції вдасться домогтися від тебе прохання про прощення, то він сприйме це як підтвердження твоєї капітуляції і, звичайно, скористається цим для того, щоб отримати контроль над тобою і впливати на твої дії.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 5 неприятностей во время секса, которые случаются чаще, чем ты думаешь Юмор 0 5 суровых мужских мстей: как отомстить бывшей за измену Внешность и здоровье 0 Заблуждения о презервативах, которые могут сделать тебя отцом или подарить ЗППП Звезды 0 Tatarka снялась для обложки Playboy Внешность и здоровье 0 Feature та Vault by Vans увійшли до «Клубу подвійних грішників» Карьера 0 6 вещей, которые в реальной жизни намного проще, чем в фильмах Карьера 0 Что бы я ни делал, мой босс всегда недоволен Автомобили 0 Названы самые надежные автомобили в мире 2018 Карьера 0 10 думок, які підтримають тебе у скрутний момент MC Like 0 Обнаженные Стелла Максвелл и Лиам Пейн в рекламной кампании Hugo Boss В курсе 0 Первые кадры нового фильма Netflix с Адамом Сэндлером Юмор 0 4 типа бывших твоей девушки, и как с ними бороться Психология отношений 0 #говоритьжінка: правило "десяти інших дівчат" Внешность и здоровье 0 adidas Originals представляет коллекцию Forum Секс 1 10 секс-годовщин, которые должны быть у каждой пары Карьера 0 8 непростих рішень, з яких починаються позитивні зміни Секс 1 Сколько сексуальных партнеров считается нормой в разных странах? Внешность и здоровье 0 GUESS Originals випустили спільну колекцію з Batman В курсе 0 Зак Эфрон в трейлере драмы «Величайший пивной забег» Карьера 0 Почему иногда полезно быть мудаком
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.