ТОП-10 популярных новостей
6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0 7 речей, які має знати кожен 25-річний підліток 26.06.2024 — Карьера — 0

Цитаты великих

Нет смысла в поиске места, где вам будет хорошо. Есть смысл научиться создавать это хорошо в любом месте.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

7 речей, які потрібно зрозуміти, щоб налагодити спілкування з перфекціоністом

10.01.2024 — Карьера
7 речей, які потрібно зрозуміти, щоб налагодити спілкування з перфекціоністом

Перфекціонізм часто плутають з нарцисизмом, хоча це два зовсім різні поняття. Якщо нарцис вже вважає себе ідеальним, то перфекціоніст тільки прагне досконалості і, мабуть, ніколи його не досягне.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Відповідно, існують і ключові відмінності у методах взаємодії з людьми, які мають дані психотипи.

У більшості випадків з перфекціоністом можна налагодити нормальну взаємодію, якщо розібратися з її поглядами та мотивами.

 

Завищені стандарти

З одного боку, висока планка, тобто прагнення робити все якнайкраще, заслуговує на повагу. Особливо якщо знаходить реалізацію, виходячи за межі нескінченного планування.

З іншого боку, межі досконалості недосяжні, і надмірно завищені стандарти перетворюються на бар'єр. Таким чином, перфекціоніст стикається з внутрішнім протиріччям.

Наявність недосяжної мети означає гарантований провал, а невдача його головним страхом. Можна виділити два основні типи перфекціоністів.

Перші проектують свої погляди на оточуючих, чекаючи чи навіть вимагаючи від інших такого ж прагнення досконалості. З ними завжди виникають проблеми на роботі, вдома, у колі друзів. Особливо яскраво це виражається, якщо внутрішня амбітність не підкріплюється особистими навичками чи діями.

Другі страждають у гордій самоті. Вони прийняли власні завищені стандарти та не готові прийняти менше. Демонструють відмінні результати, але залишаються поодинці тому, що не можуть знайти гідних (на їхню думку) партнерів.

 

Орієнтація на результат

Перфекціоністи орієнтуються строго на результат, який має бути ідеальним.

В іншому випадку захід вважається проваленим, всі учасники одержують позначку «незадовільно». Вклад кожного причетного оцінюється відповідним чином, тобто розглядається з позиції успіху чи невдачі.

Рівень залучення і старання немає серйозного значення. Тут виникає чергова проблема, пов'язана з різницею у сприйнятті. Той, хто працював чесно, на межі своїх можливостей, вкладаючи душу, і чекає на заохочення, хоча його дій виявилося недостатньо.

Перфекціоніст дивиться це під іншим кутом. Завдання не виконане, і замість заохочення за самовіддачу він наголосить на негативних моментах, виділить недоліки.

Може здатися, що це усвідомлене бажання підірвати дух, але насправді перфекціоніст вважає, що ділиться важливими спостереженнями, які принесуть користь у майбутньому.

 

Несприйнятливість до критики

Перфекціоніст може критикувати себе і регулярно цим займається, але найчастіше вкрай гостро реагує на зауваження з боку.

Особливо якщо вони походять від людини, чия думка не вважається авторитетною. Це відбувається через конфлікт між прагненням до досконалості та порадою від очевидної недосконалості.

У такі моменти конструктивна критика стикається з відповіддю у вигляді переходу на неідеальну особистість співрозмовника, його життя, роботу, інтереси та звички.

Подібна захисна реакція іноді перетворюється на істерику. Звичайно, така поведінка має наслідки — зруйновані стосунки, втрачені друзі, неоднозначна репутація серед колег.

 

Потреба у повному контролі

Завищені стандарти і часте нерозуміння людей із боку переконують перфекціоніста у цьому, що він здатний виконати завдання належним чином.

Для цього потрібен повний контроль із постійними перевірками кожного кроку тих, хто залучений до спільної справи.

Складність із розподілом завдань та відмовою від частини повноважень призводить до максимальної завантаженості.

Простіше кажучи, перфекціоністи часто беруть набагато більше, ніж можуть забрати. Однак вони не припинять спроби підняти ношу повністю або відмовляться від завдання повністю.

Причина небажання делегувати завдання полягає в тому, що перфекціоніст простіше зробити все самому, ніж дати максимально докладно зрозумілі інструкції. Ці приписи повинні охоплювати різні ситуації, пропонуючи найвигідніше, ідеальне рішення.

Таке важко реалізувати практично: існує людський чинник і непередбачувані події. Тому перфекціоніст ніколи не буває повністю впевненим у комусь іншому.

 

Невигідні порівняння

За бажання завжди можна знайти того, хто кращий за тебе, і перфекціоністи шукають. Роблять це безперервно, часто слідуючи за вигаданими образами.

Такі порівняння щодо визначення програшні, адже об'єкт захоплення знаходиться набагато вище, він майже уособлює досконалість. Начебто тут немає нічого поганого — прагнення досягти ідеалу, побити рекорди, перевершити досягнення має заохочуватися.

Однак на увазі упускається початкова нереалістичність наміченої мети, нерівність умов і обставин. Неможливо перевершити професійного спортсмена, якщо людина змушена займатися чимось ще, окрім спорту.

Ніхто не стане таким же сильним як Брюс Лі, тому що насправді він і не був настільки великим бійцем, як це демонструється в кіно. Навряд чи вдасться позбавитися акценту повністю, фізично не перебуваючи роками у вибраному мовному середовищі.

Власне, це ще одна причина, чому перфекціоніст майже завжди незадоволений результатом.

 

Занадто ретельне планування

Все має йти строго за планом, адже за його межами починається область невідомого, де події навряд чи складуться ідеально.

Жодних проблем, якщо мається на увазі відносно проста дія на кшталт виступу на зборах або походу магазинами. У цьому випадку ретельне планування навіть стає плюсом, що економить час і створює позитивну репутацію.

Проте складніші завдання неможливо знайти розкладені на передбачувані складові повністю. Такі плани містять варіанти взаємодії коїться з іншими людьми, реакцію передбачувані події. У результаті все поєднується і перетворюється на список з нескінченної варіативності дій.

Результатом стає широкий, детальніший, але все одно неідеальний план, що вимагає чергових доробок, і тому він залишається нереалізованим.

 

Нездатність відпустити ситуацію

Тією чи іншою мірою з подібним стикається кожна людина. Деякі ситуації важко відпустити, незважаючи на всі цінні поради.

Хоча, коли це нарешті відбувається, жити одразу стає легше. Було й було, рухаємось далі — приблизно так звучить підсумок усіх переживань.

Спробуй уявити, що в такі моменти відбувається голова перфекціоніста, який зіткнувся з невдачею і розглядає десятки, якщо не сотні альтернативних варіантів.

Якщо розмістити провал на шкалі досконалості, очевидно, він опиниться у самому низу. Будь-який інший результат був би ближчим до ідеалу.

Тому перфекціоністові набагато важче відпустити ситуацію, адже його оточувало стільки можливостей, і всі вони втрачені.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 Как мужчины ходят в бар Юмор 0 40 вещей, которые нас возбуждают Карьера 0 Секс та фінанси: 7 способів розбагатіти, покращивши своє інтимне життя Гаджеты 0 В Корее изобрели оплодотворитель для женщин в виде руки Карьера 0 Как общаться с молчунами, подхалимами и еще четырьмя типами коллег Секс 0 Ученые: раскрыты самые популярные сексуальные фантазии Звезды 0 Сальма Хайєк у новій фотосесії для GQ Внешность и здоровье 0 9 советов, как держать себя в форме во время новогодних пpаздников Юмор 0 Как быть, если девушка хочет замуж, а ты не хочешь жениться Звезды 0 Дженніфер Лопес для відвертої кампанії JLo x Intimissimi В курсе 0 Популярные онлайн казино с какого начать? В курсе 0 Появились кадры из фильма «Вавилон» с Брэдом Питтом, Марго Робби и Тоби… В курсе 0 Непредсказуемый триумф Челси в ЛЧ сезона Карьера 0 10 ознак того, що ти вважаєш себе розумнішим, ніж є насправді Карьера 0 Чому оточуючих дратують твої зміни на краще Психология отношений 0 Совершенно неромантичные вопросы, которые нужно решить до женитьбы Психология отношений 1 Как понять женщину и не сойти с ума Юмор 0 6 чоловічих звичок, які найсильніше дратують жінок Вокруг света 0 4 самые длинные дороги в мире, на которых тебя ждут приключения Карьера 0 Как стать сыном маминой подруги и не потерять себя
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.