ТОП-10 популярных новостей
11 найдивніших секс-іграшок 04.03.2024 — Секс — 0 6 типів розлучень, які доводиться переживати у житті 01.03.2024 — Психология отношений — 0 7 причин, чому дівчина не зважає на твою думку 29.02.2024 — Психология отношений — 0 8 прикладів зради у відносинах, на які не варто заплющувати очі 28.02.2024 — Психология отношений — 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями 27.02.2024 — Карьера — 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0 4 риси чоловічого характеру, на які жінкам безглуздо ображатися 22.02.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Есть преступления хуже, чем сжигать книги. Например - не читать их. Рэй Бредбери

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

7 речей, які потрібно зрозуміти, щоб налагодити спілкування з перфекціоністом

10.01.2024 — Карьера
7 речей, які потрібно зрозуміти, щоб налагодити спілкування з перфекціоністом

Перфекціонізм часто плутають з нарцисизмом, хоча це два зовсім різні поняття. Якщо нарцис вже вважає себе ідеальним, то перфекціоніст тільки прагне досконалості і, мабуть, ніколи його не досягне.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Відповідно, існують і ключові відмінності у методах взаємодії з людьми, які мають дані психотипи.

У більшості випадків з перфекціоністом можна налагодити нормальну взаємодію, якщо розібратися з її поглядами та мотивами.

 

Завищені стандарти

З одного боку, висока планка, тобто прагнення робити все якнайкраще, заслуговує на повагу. Особливо якщо знаходить реалізацію, виходячи за межі нескінченного планування.

З іншого боку, межі досконалості недосяжні, і надмірно завищені стандарти перетворюються на бар'єр. Таким чином, перфекціоніст стикається з внутрішнім протиріччям.

Наявність недосяжної мети означає гарантований провал, а невдача його головним страхом. Можна виділити два основні типи перфекціоністів.

Перші проектують свої погляди на оточуючих, чекаючи чи навіть вимагаючи від інших такого ж прагнення досконалості. З ними завжди виникають проблеми на роботі, вдома, у колі друзів. Особливо яскраво це виражається, якщо внутрішня амбітність не підкріплюється особистими навичками чи діями.

Другі страждають у гордій самоті. Вони прийняли власні завищені стандарти та не готові прийняти менше. Демонструють відмінні результати, але залишаються поодинці тому, що не можуть знайти гідних (на їхню думку) партнерів.

 

Орієнтація на результат

Перфекціоністи орієнтуються строго на результат, який має бути ідеальним.

В іншому випадку захід вважається проваленим, всі учасники одержують позначку «незадовільно». Вклад кожного причетного оцінюється відповідним чином, тобто розглядається з позиції успіху чи невдачі.

Рівень залучення і старання немає серйозного значення. Тут виникає чергова проблема, пов'язана з різницею у сприйнятті. Той, хто працював чесно, на межі своїх можливостей, вкладаючи душу, і чекає на заохочення, хоча його дій виявилося недостатньо.

Перфекціоніст дивиться це під іншим кутом. Завдання не виконане, і замість заохочення за самовіддачу він наголосить на негативних моментах, виділить недоліки.

Може здатися, що це усвідомлене бажання підірвати дух, але насправді перфекціоніст вважає, що ділиться важливими спостереженнями, які принесуть користь у майбутньому.

 

Несприйнятливість до критики

Перфекціоніст може критикувати себе і регулярно цим займається, але найчастіше вкрай гостро реагує на зауваження з боку.

Особливо якщо вони походять від людини, чия думка не вважається авторитетною. Це відбувається через конфлікт між прагненням до досконалості та порадою від очевидної недосконалості.

У такі моменти конструктивна критика стикається з відповіддю у вигляді переходу на неідеальну особистість співрозмовника, його життя, роботу, інтереси та звички.

Подібна захисна реакція іноді перетворюється на істерику. Звичайно, така поведінка має наслідки — зруйновані стосунки, втрачені друзі, неоднозначна репутація серед колег.

 

Потреба у повному контролі

Завищені стандарти і часте нерозуміння людей із боку переконують перфекціоніста у цьому, що він здатний виконати завдання належним чином.

Для цього потрібен повний контроль із постійними перевірками кожного кроку тих, хто залучений до спільної справи.

Складність із розподілом завдань та відмовою від частини повноважень призводить до максимальної завантаженості.

Простіше кажучи, перфекціоністи часто беруть набагато більше, ніж можуть забрати. Однак вони не припинять спроби підняти ношу повністю або відмовляться від завдання повністю.

Причина небажання делегувати завдання полягає в тому, що перфекціоніст простіше зробити все самому, ніж дати максимально докладно зрозумілі інструкції. Ці приписи повинні охоплювати різні ситуації, пропонуючи найвигідніше, ідеальне рішення.

Таке важко реалізувати практично: існує людський чинник і непередбачувані події. Тому перфекціоніст ніколи не буває повністю впевненим у комусь іншому.

 

Невигідні порівняння

За бажання завжди можна знайти того, хто кращий за тебе, і перфекціоністи шукають. Роблять це безперервно, часто слідуючи за вигаданими образами.

Такі порівняння щодо визначення програшні, адже об'єкт захоплення знаходиться набагато вище, він майже уособлює досконалість. Начебто тут немає нічого поганого — прагнення досягти ідеалу, побити рекорди, перевершити досягнення має заохочуватися.

Однак на увазі упускається початкова нереалістичність наміченої мети, нерівність умов і обставин. Неможливо перевершити професійного спортсмена, якщо людина змушена займатися чимось ще, окрім спорту.

Ніхто не стане таким же сильним як Брюс Лі, тому що насправді він і не був настільки великим бійцем, як це демонструється в кіно. Навряд чи вдасться позбавитися акценту повністю, фізично не перебуваючи роками у вибраному мовному середовищі.

Власне, це ще одна причина, чому перфекціоніст майже завжди незадоволений результатом.

 

Занадто ретельне планування

Все має йти строго за планом, адже за його межами починається область невідомого, де події навряд чи складуться ідеально.

Жодних проблем, якщо мається на увазі відносно проста дія на кшталт виступу на зборах або походу магазинами. У цьому випадку ретельне планування навіть стає плюсом, що економить час і створює позитивну репутацію.

Проте складніші завдання неможливо знайти розкладені на передбачувані складові повністю. Такі плани містять варіанти взаємодії коїться з іншими людьми, реакцію передбачувані події. У результаті все поєднується і перетворюється на список з нескінченної варіативності дій.

Результатом стає широкий, детальніший, але все одно неідеальний план, що вимагає чергових доробок, і тому він залишається нереалізованим.

 

Нездатність відпустити ситуацію

Тією чи іншою мірою з подібним стикається кожна людина. Деякі ситуації важко відпустити, незважаючи на всі цінні поради.

Хоча, коли це нарешті відбувається, жити одразу стає легше. Було й було, рухаємось далі — приблизно так звучить підсумок усіх переживань.

Спробуй уявити, що в такі моменти відбувається голова перфекціоніста, який зіткнувся з невдачею і розглядає десятки, якщо не сотні альтернативних варіантів.

Якщо розмістити провал на шкалі досконалості, очевидно, він опиниться у самому низу. Будь-який інший результат був би ближчим до ідеалу.

Тому перфекціоністові набагато важче відпустити ситуацію, адже його оточувало стільки можливостей, і всі вони втрачені.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Звезды 0 Веселая вечеринка в сьемке декабрьского Vogue Italia Психология отношений 0 Ученые: один пустяк, который сделает тебя популярнее у женщин Карьера 0 У тебя слишком мало времени, чтобы переживать об этих вещах Карьера 0 6 способов испортить новогоднюю ночь себе и другим Вокруг света 0 Названы 10 направлений в Европе, которые стоит посетить в 2018-м В курсе 0 Тим Рот в трейлере "Падре" Карьера 0 Что НЕЛЬЗЯ делать в офисе Секс 0 10 самых популярных поз для секса (согласно опросам) В курсе 0 Уилл Смит и Мартин Лоуренс в первом трейлере "Плохих парней-3" Психология отношений 0 Ученые: измена зависит.. от зарплаты жены Карьера 0 6 причин, по которым тебе вечно не хватает денег Внешность и здоровье 0 Nike и Mcdonald's выпустили кроссовки Автомобили 0 Прекрасные европейские автомобили, испорченные одной деталью Внешность и здоровье 0 adidas Originals представил кеды по мотивам фильма «Один дома» Психология отношений 0 Что делать, если изменила жена Психология отношений 0 5 причин не возвращаться к бывшим Психология отношений 0 Культура изнасилования: путеводитель для джентльмена Карьера 0 8 ознак, що людина не годиться тобі в друзі Внешность и здоровье 0 Джейден Смит и New Balance выпустили кроссовки MC Like 0 Фото дня: Тина Кунаки на обложке LUI
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.