Цитаты великих

Нет смысла в поиске места, где вам будет хорошо. Есть смысл научиться создавать это хорошо в любом месте.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

7 речей, які набагато гірші, ніж здаються на перший погляд

08.11.2022 — Карьера
7 речей, які набагато гірші, ніж здаються на перший погляд

У кожної людини своє розуміння хорошого та поганого. Оскільки серед людства дуже мало людей, яких можна однозначно охарактеризувати як негативних персонажів, більшість виходить із добрих спонукань.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Проблема в тому, що багато хороших речей насправді гірше, ніж здаються на перший погляд, навіть якщо спочатку вони не покликані викликати негативні емоції.

 

Порада бути позитивним у відповідь на пригнічений стан

Якщо хтось почувається погано в психічному розумінні, ми радимо йому бути позитивнішим. У такі моменти звучать фрази в стилі «не переживай, все утворюється» або «це лише тимчасові труднощі, тобі потрібно лише почекати».

Проблема в тому, що таке налаштування на позитив може погіршити стан людини. У цей момент він ніби відкладе свої негативні емоції в далеку скриньку, підкоряючись твоєму запевненню.

Крім того, може виникнути уявне відчуття полегшення, нібито людина вирішила проблему, що дошкуляла її.

 

Зйомка своїх добрих справ на камеру

Якщо ти не бездушна людина, яку не здатні пройняти добрі справи, то розтанеш від тих відео, де герой допомагає будь-кому.

Відразу з'являється думка «світ не без добрих людей», а віра в людство відновлюється.

Ну а те, що вчинок знімають на відео — це просто приклад, який надихне інших людей. Ось тільки добрі справи вимагають тиші, і для їхнього здійснення немає потреби вмикати камеру на своєму смартфоні.

Задумайся, навіщо людина, побачивши покинуте кошеня, включає камеру і показує свої дії?

Швидше за все, він хоче показати себе з кращого боку або просто попіаритися, а це вже егоїзм чи навіть нарцисизм, а не доброта і щедрість. Зрозуміло, є винятки, коли зйомка ведеться не автором доброго вчинку і його відома.

Але якщо ти бачиш позитивний ролик, де обов'язково з'являється обличчя «мецената», цілком можливо, що це тільки заради лайків та донатів.

 

Пропозиція вийти заміж у всіх на очах

Погодься, пропозиція перед друзями виглядає романтичною, принаймні у фільмах.

Як тільки ти встаєш на коліно і дістаєш кільце, вона відразу закриває обличчя руками, не в змозі стримати сльози, дівчата навколо охають, а хлопці схвально кивають. А потім усі дружно аплодують. Весь цей захід виглядає ідеально лише у кіно.

Насправді це своєрідна техніка придушення волі, особливо якщо пропозиція є сюрпризом для дівчини.

Постав себе на її місце і задай питання: відповів би ти відмовою на пропозицію руки і серця, якщо десятки людей навколо нетерпляче чекають відповіді, на вас звернені камери смартфонів, а в підсвідомість вбита думка про важливість краси цієї події?

Навряд чи. Пропозиція при всіх буквально зобов'язує дівчину сказати «так», навіть якщо вона не хотіла цього говорити або просто шокована.

 

Витрати компаніями мільйонів на благодійність

Благодійність, безумовно, має заохочуватись, адже будь-якої суми недостатньо для всіх добрих справ.

Коли ми чуємо, як чергова велика корпорація пожертвувала мільйони на добру справу, то сприймаємо це як альтруїзм.

Вони ж могли пустити ці гроші на виплати дивідендів акціонерам чи просто на яхти, але натомість подбали про притулок для тварин. Але це лише на перший погляд.

Справа в тому, що більшість таких акцій щедрості проводяться з прагматичних спонукань — для підвищення впізнаваності та покращення репутації. А в деяких країнах і фізичні особи, і компанії, які займаються благодійністю можуть звільнятися від частини податків.

При цьому багато компаній, які витрачають мільйони на благодійність, викидають у кілька разів більші суми на рекламу, придушення конкурентів та критиків, здійснюючи набагато більше негативних вчинків, ніж добрих.

 

Спроби підмінити незручні терміни нейтральними

Думаємо, ти помітив, що з мов пропадає багато слів.

Навіть у нашій мові, де слово «негр» зовсім не несе жодного негативного підтексту, все частіше автори намагаються використати заокеанську заміну «афроамериканець».

Особливо безглуздий опис цим словом чорношкірої людини з будь-якої африканської країни, де американцями й не пахне. Підміна деяких незручних термінів, тим більше медичних на кшталт «ідіот» чи «даун», насправді несе в собі як мінімум незручність та заплутує.

Безумовно, деякі терміни потребують перегляду через образливе значення, але інші, що натякають на приниження лише у певному контексті, чіпати не варто.

Це створює своєрідний «новояз», що складається з сухих, нейтральних у всіх сенсах слів, які мають на меті нікого не образити.

 

Навіювання важливості та незаперечності сім'ї

Згадай хоча б того ж Домініка Торетто з «Форсажу», який постійно говорить про важливість сім'ї і про те, що не можна відвертатися від близьких, незважаючи ні на що. У цих словах є частка істини.

Проблема в тому, що не всім пощастило з сім'єю, і нібито добра справа у вигляді спроб розсудити людину та повернути прихильність до рідних несе негативний підтекст.

Те, що батьків треба поважати, це правда. Але тільки в тому випадку, якщо вони поважають тебе, інакше виходить гра в одні ворота.

 

Спроби мотивувати чужими прикладами

Багато творах масової культури є сцени, де з героїв надихає іншого долати себе, взявши приклад із відомої особистості.

"Він зміг, і ти зможеш!" Тут різко включається музика з «Роккі», герой під бадьорий мотив перемагає себе, і в нього все виходить навіть краще, ніж передбачав мотиватор. Він відчуває гордість, і всі щасливі.

Але в реальному житті спроби мотивувати чужими прикладами, швидше за все, викликають занепад, ніж призведуть до натхнення.

У кожного трапляються такі моменти, коли хочеться опустити руки, і деякі вимагають відпочинку, а іноді навіть перегляду цілей і принципів.

У такі моменти мотивація — не найкраща зброя, адже чужий приклад виглядає як закид чи глузування.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 Способ знакомства для стеснительных мужчин Психология отношений 0 Як упоратися з хвилюванням на першому побаченні Гаджеты 0 Motorola показала по-справжньому гнучкий смартфон Секс 0 Дважды в одну реку: как переспать с бывшей? Внешность и здоровье 0 100 малоизвестных фактов о еде Юмор 0 Kак pассказывать о бывших Секс 0 Как не стать парнем, о сексе с которым она пожалеет Психология отношений 0 8 поступков, от которых девушек передергивает Внешность и здоровье 0 Почему начинается алкоголизм и как правильно помочь зависимому В курсе 0 Дэниел Рэдклифф очень хочет быть принцем в "Чудотворцах: Темные века" Внешность и здоровье 0 Як з восьми неочевидних симптомів зрозуміти, що у вас нестача тестостерону Психология отношений 0 Как бpосить девушку по-джентльменски Юмор 0 Ты считаешь, что твоя девушка обожает эти 13 вещей. А она их ненавидит В курсе 0 Вышел трейлер фильма «Мир Юрского периода: Господство» Внешность и здоровье 0 9 признаков, что вы слишком много пьёте в самоизоляции Карьера 0 Що робити, якщо після корпоративу дуже соромно Звезды 0 Дженнифер Лопес для декабрьского GQ Карьера 0 10 худших советов, которые ты мог услышать В курсе 0 На "Олимпийском" интеллектуалы Киева попытаются побить мировой рекорд индусов Карьера 0 Як зрозуміти, що з людиною марно сперечатися
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.