Цитаты великих

Успех — паршивый учитель. Он соблазняет умных людей поверить в то, что они никогда не могут проиграть.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

6 ефективних тактик для спілкування з колегою-всезнайкою

26.07.2023 — Карьера
6 ефективних тактик для спілкування з колегою-всезнайкою

Яку вибрати — залежить від причин, чому людина так поводиться і чому це може вас дратувати.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

 

Як розпізнати колегу-всезнайку

Більшості з нас доводилося мати справу із такими колегами.

Вони вважають себе найрозумнішими, перетягують на себе всю увагу на загальних зборах і впевнено говорять про те, як правильно, навіть якщо явно помиляються, їм не вистачає інформації або вони не знають всіх нюансів ситуації.

Ось ще кілька ознак колег-всезнайок:

  • Вони встановлюють монополію на будь-яку розмову і не дають себе перебивати, хоча самі не соромляться переривати інших.
  • Вони не прислухаються до зворотного зв'язку та критики.
  • Вони говорять поблажливим тоном.
  • Вони пояснюють те, що інші вже й так розуміють.
  • Вони рідко ставлять запитання чи виявляють цікавість.
  • Вони надають собі успіх команди або не визнають внесок інших.

Одна з причин, чому всезнайки часто зустрічаються в різних робочих колективах, полягає в тому, що керівники заохочують людей, які поводяться так, ніби знають відповіді на всі запитання.

Якщо у компанії невпевненість вважають слабкістю, якщо процес ухвалення рішень — це радше змагання, а не співпраця, тоді всезнайство стає хитрою тактикою виживання.

 

Як спілкуватися з колегою-всезнайкою

1. Цінуйте все, що він може запропонувати

Можливо, доведеться глибоко копнути, щоб їх знайти, але за самовпевненістю можуть ховатися якісь справжні знання та цінні здібності.

Звичайно, всезнайки люблять перебільшувати свої здобутки, але спробуйте відшукати в словах колеги зерно істини.

Якщо єдина мета його хвастощів у тому, щоб отримати схвалення чи визнання, ваша емпатія та подяка допоможуть йому змінити поведінку.

 

2. Не дозволяйте себе перебивати

У багатьох всезнайок є жахлива звичка постійно перебивати інших.

Один із способів із цим боротися — попереджати про те, скільки приблизно ви говоритимете, і просити утриматися в цей час від будь-яких реплік. Наприклад: «Будь ласка, не коментуйте і не ставте запитання, доки я не договорю».

Якщо ви не виступаєте з доповіддю, а просто ведете дискусію, можна сказати так: «Коли мене перебивають, я втрачаю концентрацію уваги, тож будь ласка, дайте мені закінчити».

 

3. Відкрито говоріть про те, що вас турбує

Якщо колега все одно вас перебиває, зверніться безпосередньо до нього. Але тільки не підвищуйте голосу. Швидше за все, всезнайка почне говорити ще голосніше, намагаючись перекричати вас. Натомість скажіть упевнено: «Я закінчу свою думку, а потім з радістю вислухаю твою думку».

Якщо вам незручно самому говорити про проблему відкрито, знайдіть союзників. Комусь іншому часто легше протистояти грубості.

Наприклад: "Мені хотілося б дослухати Катю" або "Я не думаю, що Максим до кінця висловив свою точку зору". Якщо всезнайка перебиває багатьох колег, ви можете домовитись і заступатися один за одного, коли це відбувається.

 

4. Встановлюйте норми

Обговоріть і сформулюйте з колегами чіткі правила, які допоможуть більш справедливо розподіляти ролі під час спільних обговорень і які повинні дотримуватися.

Наприклад, не перебивати один одного чи вислуховувати ідеї кожного, перш ніж приймати остаточне рішення. Це дасть певні рамки поведінки і для колеги-всезнайки.

 

5. Запитуйте дані та джерела інформації

Ще одна дратівлива звичка всезнайок — сипати фактами, які взялися незрозуміло звідки: «Наші клієнти очікують, що ми додаватимемо нові функції кожні півроку», «Продажі падають, тому що ми недостатньо швидко реагуємо на скарги», «Через рік ніхто не буде про це говорити».

Якщо ви ставите питання, звідки колега все це знає, не бійтеся просити у нього конкретну інформацію, яка підтвердить його заяви.

При цьому виявите повагу. Наприклад: «Я не впевнений, що ми виходимо з тих самих фактів і припущень. Давай звіримо все ще раз». Навіть якщо спочатку колезі це не сподобається, у майбутньому він почне чекати на ваші уточнюючі питання і двічі подумає, перш ніж представляти щось як абсолютну істину.

Крім того, прохання пояснити, звідки він все це знає, можуть допомогти йому усвідомити межі його обізнаності та змінити поведінку.

Збираючись на зустріч із колегою-всезнайкою, озброїться перевіреними фактами. Чим краще ви підготуєтеся, тим легше вам відстоюватиме свою точку зору і спростовуватиме нічим не підкріплені заяви.

 

6. Стати зразком смиренності та неупередженості

Багато всезнайок поводяться так, тому що в минулому це завжди працювало чи тому, що в команді, компанії чи культурі, до якої вони належать, так чи інакше заохочували демонстрацію впевненості у собі. Ви можете запропонувати іншу модель поведінки, виявляючи смиренність та широту поглядів.

Наприклад, вільно висловлювати свою невпевненість: «Я не знаю» або «Мені потрібно перевірити ще раз цю інформацію». Коли всезнайка побачить, що це не веде до якихось неприємних наслідків, то може почати проявляти себе так само.

Щоб змінити поведінку всезнайки на нарадах на скромнішу, ви можете закликати колег приходити на збори, обміркувавши всі плюси та мінуси рішень чи ідей, які вони хочуть запропонувати. Або скористайтеся іншим прийомом і ставте йому такі питання: «В чому полягає протилежна точка зору?», «Що, якщо ми подивимося на питання з іншого боку?», «Які у цього підходу переваги та недоліки?».

Деякі всезнайки прагнуть визнання, тому іноді достатньо відзначити їхні ідеї та подякувати їм за те, що вони поділилися своїми думками, а потім поставити запитання або висловити свою думку.

Наприклад: «Дякую, це дуже корисне зауваження. Погоджуся з першою частиною того, що ти сказав, але другу бачу трохи інакше. Давай це обговоримо».

Робота з колегою-всезнайкою в кращому разі дратує, у гіршому обмежує кар'єру. Але вам не потрібно сидіти склавши руки і страждати мовчки.

Ви можете зробити кроки, щоб приборкати його браваду або хоча б зменшити негативний вплив, який його поведінка робить на вас та інших співробітників.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 8 вещей, которыми ты не должен хвастаться Внешность и здоровье 0 Як пити алкоголь, щоб менше шкодити організму Юмор 0 Женатомия или Какими были бы женщины, если бы мужчины создавали их сами Внешность и здоровье 0 Ким Кардашьян в лукбуке Yeezy Butter В курсе 0 Marvel показала фінальний трейлер "Капітана Марвел 2" В курсе 0 Вийшов новий трейлер «Вбивць квіткового місяця» з Леонардо Ді Капріо Звезды 0 Неперевершена Летиція Каста в рекламному кампейні бренду Roland Mouret В курсе 0 Николас Кейдж в трейлере боевика «Узники страны призраков» Психология отношений 0 Как стать для неё «настоящим мужчиной» Внешность и здоровье 0 Puma выпустят кроссовки с Винни-Пухом и героями "Ну, погоди!" В курсе 0 Сільвестр Сталлоне в трейлері серіалу «Король Талси» Секс 0 7 побутових звичок, які вбивають секс MC Like 0 Роми Стрейд и ее идеальное тело в рекламе Solid & Striped Звезды 0 Эмили Ратажковски для V Magazine MC Like 0 Диско и много красоты в новом ролике Coco de mer Вокруг света 0 Приложение дня: звуки Нью-Йорка Секс 0 Ученые: почему женщины кричат и стонут во время секса? Карьера 0 12 вещей, за которые тебе никогда не должно быть стыдно Юмор 0 Котики, зайчики, рыбки В курсе 0 Джонни Депп появился в трейлере онлайн-игры Sea Of Dawn
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.