ТОП-10 популярных новостей
4 риси чоловічого характеру, на які жінкам безглуздо ображатися 22.02.2024 — Психология отношений — 0 6 незвичайних сексуальних практик, які не вимагатимуть серйозної підготовки 20.02.2024 — Секс — 0 9 причин для розлучення, які тобі соромно озвучити 20.02.2024 — Психология отношений — 0 10 норм поведінки в суспільстві, які настав час пеpеглянути 16.02.2024 — Карьера — 0 Що робити, якщо тебе звинувачують у зраді, яку ти не робив 16.02.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак, що дівчина хоче, щоб ти став іншим 15.02.2024 — Психология отношений — 0 Як упоратися з хвилюванням на першому побаченні 14.02.2024 — Психология отношений — 0 6 причин, чому дівчина пропадає після кількох вдалих побачень 13.02.2024 — Психология отношений — 0 10 речей, які стають складнішими у міру того, як ти дорослішаєш 09.02.2024 — Карьера — 0 6 причин, чому ти шкодуєш про розлучення з дівчиною 08.02.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Поражение — это просто возможность начать сначала, и на этот раз — более разумно.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

10 страхів, які заважають тобі стати самодостатнім

07.03.2023 — Карьера
10 страхів, які заважають тобі стати самодостатнім

Будь-якій дорослій людині обов'язково потрібно бути самодостатнім. Без цього в тебе не буде внутрішньої впевненості в тому, що ти – особистість і можеш знайти підтримку та опору в собі, а не лише звідкись ззовні.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Самодостатня людина ставить собі мети і домагається їх, не перекладає інших відповідальність за свої дії та свій стан, сама задовольняє свої потреби й бажання, вміє комфортно почуватися у оточенні інших, а й віч-на-віч із собою і таке інше.

Навіть якщо ти визнаєш необхідність ставати самодостатнім і навіть намагаєшся прийти до цього, тобі можуть заважати багато факторів.

Серед них твої близькі, зовнішні обставини, і навіть ти сам. Точніше, страхи, які ти ігноруєш, заперечуєш чи не знаєш, як з ними впоратися.

Ми зібрали кілька прикладів, які страхи найдужче віддаляють тебе від успішної внутрішньої трансформації.

 

Страх, що ти залишишся без підтримки

Ти можеш переживати, що, здобувши повну незалежність і сепаруючись від своїх близьких, ти залишишся без підтримки.

Наприклад, при необхідності допомоги від родичів чи друзів отримаєш несподівану відмову, оскільки всі звикнуть до того, що ти справляєшся з усіма проблемами.

Але такий страх у більшості випадків безпідставний. Люди, яким ти дорогий, хочуть для тебе лише найкращого.

За першого ж твого прохання вони нададуть тобі потрібну підтримку, дадуть пораду або знайдуть когось, хто тобі допоможе.

 

Страх, що ти не впораєшся зі своїми проблемами

Самодостатність не повинна змушувати тебе залишатися віч-на-віч зі своїми проблемами.

Ти завжди можеш попросити про допомогу тих, хто знаходиться поряд з тобою, звернутися по рішення до професіонала, скористатися готовим алгоритмом дій і так далі.

Навіть якщо ти справді не впораєшся з проблемою і зазнаєш невдачі – це не так страшно, як ти собі уявляєш.

Самодостатність – це готовність відповідати за свої помилки: брати себе в руки у стресовій ситуації та виправляти все, що ти зробив не так.

Невдача - не кінець світу і не показник, що ти не готовий нести за себе відповідальність.

 

Страх, що ти не готовий брати на себе відповідальність

Реальність така, що ти можеш ніколи не відчути себе достатньо дорослим та самостійним, щоб нести за себе відповідальність.

Сумніви у своїх силах були і будуть у тебе завжди, часом вони з'являються після пережитої невдачі, а в деяких випадках виникають безпідставно, відчуваючи твою впевненість у собі.

Не чекай, поки ти відчуєш себе готовим до чогось – просто бери та роби. Дозволь собі помилятися і не вимагай від себе стовідсоткової впевненості.

 

Страх, що в тебе недостатньо життєвого досвіду

Отже, у тебе достатньо життєвого досвіду, щоб приймати рішення щодо твого майбутнього.

Якщо ти сам не знаєш, чого хочеш і як цього досягти, то візьми паузу і добре подумай. Але не чекай, що хтось інший скаже тобі, що робити.

Поки ти сам не визначишся, ніхто не зможе допомогти тобі. Зокрема, ще й тому тобі так важливо стати самодостатнім якомога раніше.

Таким чином, ти зможеш почати накопичувати цінний досвід, який дозволить тобі навчитися довіряти самому собі.

 

Страх майбутнього

Ти можеш боятися невідомості, яка чекає на тебе в майбутньому, вважаючи, що ти можеш зробити помилку, поставити перед собою хибні цілі, не витримати того навантаження, яке ти на себе взяв.

Майбутнє не зумовлено – у цьому гарна новина. Це означає, що від твоїх дій тут і зараз залежить те, що відбуватиметься з тобою наступної хвилини.

І ти маєш можливість постаратися прийти до майбутнього, про яке ти мрієш. Але для цього потрібно навчитися бути самодостатньою людиною.

 

Страх, що ти не зможеш подбати про інших

Самодостатня людина – це той, хто вміє дбати про себе. Ти можеш помилково вважати, що, крім цього, тобі доведеться брати на себе відповідальність і за оточуючих, але це не так.

Кожна людина відповідає лише за себе, свої вчинки та свої почуття.

Так, будучи самодостатнім, ти можеш надати комусь допомогу, якщо в тебе буде бажання та можливість. Але це в жодному разі не входить до списку твоїх обов'язків. Тож не вішай на себе зайву відповідальність.

 

Страх того, що ти не важливий

Стати самодостатньою людиною, тобі може заважати твій страх власної незначності, зневажності.

У такому разі ти відчайдушно намагатимешся оточити себе якнайбільшою кількістю людей, щоб переконати себе в тому, що ти насправді цінний, тебе люблять і поважають.

До бажаного результату це все одно не приведе доти, доки ти не займешся своєю самооцінкою.

Крім того, до набуття самодостатності ти боятимешся залишатися наодинці з самим собою, тому що в такі моменти ти почуватимешся самотнім і нікому не потрібним.

 

Страх засудження

Самодостатність – це незалежність від думки оточуючих. Точніше, ти можеш прислухатися до того, що тобі кажуть, але робити так, як ти вважаєш правильним.

Страх засудження може заважати тобі діяти, виходячи з власних інтересів, адже в такому разі тобі доведеться нести відповідальність за свої помилки самостійно.

Ти зіткнешся з критикою та невдоволенням, спрямованими в твою сторону.

 

Страх виходу із зони комфорту

Поки ти не залишиш свою зону комфорту, ти не зможеш стати самодостатнім.

Адже для цього тобі доведеться відмовитися від зволікання та пошуку легких шляхів, навчитися повністю нести за себе відповідальність.

Це може бути незвично і страшно, але результат вартий того, повір. Тобі потрібно лише зважитися на зміни.

 

Страх виставляти особисті кордони у спілкуванні

Щоб дійти самодостатності, тобі потрібно буде навчитися розставляти кордони у спілкуванні.

Причому це стосується взаємодії не лише з малознайомими людьми, а й із твоїми близькими – родиною та друзями.

Тобі потрібно буде припиняти погане ставлення до себе: зневагу, спроби образити або принизити, прагнення торкнутися теми, які тобі неприємні і так далі.

Ти можеш боятися виставляти особисті кордони, думаючи, що таким чином ображатимеш людей, відштовхувати їх від себе, здаватися для них егоїстом.

Але подумай ось про що: навіщо тобі підтримувати спілкування з тими, хто не хоче шанувати тебе та твої прохання.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Автомобили 0 Арнольд Шварценеггер снялся в новой рекламе BMW В курсе 0 Бенедикт Камбербэтч в трейлере военной драмы "1917" Карьера 0 Чому у світі великих можливостей ти нічого не хочеш? MC Like 0 Хана Йиричкова в откровенной съемке для французского ELLE Карьера 0 9 сигналів, які говорять про те, що людина на тебе ображена Внешность и здоровье 0 Новые кеды Converse с Багзом Банни Автомобили 0 Opel представив електромобіль зі складним кермом В курсе 0 Анонсирован трейлер фильма «Аватар: Путь воды» В курсе 0 Хоакин Феникс в фильме "Не волнуйся, далеко он пешком не уйдет" Автомобили 0 Lexus RX отримав гібридну версію, яка заряджається від розетки за 2,5 години Психология отношений 0 Кто ищет женщину, тот не найдет Гаджеты 0 Samsung выпустили телефон-"раскладушку" В курсе 0 Бенедикт Камбербэтч в политическом триллере "Брекзит" Внешность и здоровье 0 Nike выпустил модель кроссовок в честь элемента таблицы Менделеева Психология отношений 0 Есть ли жизнь после измены? Психология отношений 0 Несексуальные вещи, которые делают твою девушку сексуальнее Внешность и здоровье 0 Converse відзначає святковий сезон двома моделями Chuck 70-х В курсе 0 Бенедикт Камбербэтч в трейлере "Война токов" Юмор 0 5 вещей, которые девушки ненавидят в свиданиях Психология отношений 0 9 тем, которые вы не должны обсуждать в отношениях
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.