ТОП-10 популярных новостей
Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0 9 речей, які жінки помічають набагато швидше, ніж чоловіки 10.05.2024 — Юмор — 0 Названі країни з найменшими пенісами 09.05.2024 — Юмор — 0 Як попросити номер телефону дівчини, щоб вона точно захотіла з тобою зустрітися 07.05.2024 — Психология отношений — 0 10 тонких ознак, що дівчина незадоволена вашими відносинами, але мовчить про це 06.05.2024 — Психология отношений — 0 Названо найнебезпечнішу секс-позу у світі 06.05.2024 — Секс — 0

Цитаты великих

Глупо надеяться совершить что-то глобальное, например установить мир во всем мире, устроить счастье для всех, но каждый может сделать какое-нибудь маленькое дело, благодаря которому мир станет хоть чуточку лучше... К примеру, застрелить кого-нибудь. Терри Пратчетт

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

10 причин, чому ти почуваєшся незручно, коли отримуєш похвалу

30.08.2023 — Карьера
10 причин, чому ти почуваєшся незручно, коли отримуєш похвалу

Іноді приємні слова на твою адресу можуть викликати у тебе змішані емоції. Замість того, щоб щиро порадіти за себе і подякувати людині за похвалу, ти можеш зазнати збентеження і незручності.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Причини, чому так відбувається, перераховуємо нижче.

 

Ти боїшся привертати увагу

Ти можеш соромитися уваги оточуючих і тому всіляко намагатися уникати компліментів на свою адресу.

Твоя незручність з'являється внаслідок нерозуміння, як поводитись у моменти, коли ти опиняєшся залученим до якоїсь розмови та ще й стаєш головною її темою.

Побоювання звертати на себе увагу заважає тобі розкривати свій потенціал і отримувати якісний зворотний зв'язок від оточуючих.

Натомість ти намагаєшся закритися в собі та уникати соціальної взаємодії.

 

Ти думаєш, що людина перебільшує

У деяких випадках, одержуючи похвалу від людей, що оточують тебе, ти можеш турбуватися про щирість їхніх слів і намірів.

Тобі може здаватися, що людина спеціально перебільшує, щоб змусити тебе рухатися в неправильному напрямку або зробити помилку.

Або через свій синдром самозванця ти можеш думати, що всі навколо сприймають тебе набагато розумнішим і працьовитим, ніж це є насправді.

Переживаючи страх, що незабаром твій обман розкриється і всі зрозуміють, що ти тільки вдавався, що ти знаєш свою справу, ти почуваєшся ніяково і намагаєшся відгородитися від компліментів на свою адресу.

 

Ти сприймаєш комплімент як оцінку

Похвала від оточуючих може сприйматися тобою як оцінка. Отримуючи комплімент від людини, ти відчуваєш, що за перебігом твоєї роботи та її результатами спостерігають.

Відчуття, що хтось бере на себе функцію оцінювання, може змусити тебе почуватися ніяково. Адже нікому не подобається, коли його роботу аналізують та коментують.

Особливо якщо ти сам не дуже впевнений у правильності своїх дій.

 

Ти боїшся не виправдати очікування

На кожного з нас оточуючі покладають певні очікування. І в більшості випадків ці самі очікування ніяк не обмовляються: тобто людина просто чекає, що ти відповідатимеш придуманому їм образу.

Коли хтось робить тобі комплімент, вихваляє за добре виконану роботу, ти можеш почати відчувати незручність, вважаючи, що наступного разу не виправдаєш надії людини.

Однак не бери на себе відповідальність за чужі очікування і не йди у заперечення, коли отримуєш похвалу.

Те, що чекає від тебе інша людина – не повинно відбиватися на твоїх словах і вчинках, якщо ви не домовлялися про це заздалегідь.

 

Ти отримуєш комплімент, що не відповідає твоєму уявленню про себе

Буває, що навіть за адекватної самооцінки твоє уявлення про виконання будь-якого завдання сильно відрізняється від того, як це бачать оточуючі. Тому похвала може викликати в тебе внутрішній дисонанс.

Щире схвалення, висловлене людиною від щирого серця, йтиме в розріз з твоєю власною думкою та поглядом на ситуацію.

Наприклад, коли твій начальник хвалить тебе за чудове виконання робочого завдання, а ти незадоволений своєю швидкістю і вважаєш, що зміг би виконати роботу якісніше.

 

Тобі здається, що ти вклав у виконання завдання занадто мало часу і сил

Часом тебе хвалять за виконання завдання, на яке ти витратив не так багато часу та сил. У такому разі ти відчуваєш незручність, не розуміючи, чим саме ти заслужив компліменти на свою адресу.

Тобі здається, що ти не зробив нічого особливого, і взагалі процес роботи практично не відібрав у тебе тієї кількості ресурсів, яку ти планував вкласти в нього спочатку.

Але як би там не було, оточуючі насамперед оцінюють видимий результат, тож не варто вважати себе негідним похвали.

 

Ти переживаєш, що тобі заздрять

Страх заздрості – ще одна поширена причина, чому ти можеш відчувати незручність, коли отримуєш компліменти від оточуючих.

Ти не розумієш, чи дійсно людина радіє за тебе і твої успіхи або тільки вдає, а в реальності бажає тобі чогось поганого.

Невміння розпізнати справжні мотиви того, хто тебе вихваляє, може довести тебе до параної.

Але не варто заохочувати подібний спосіб мислення: вчися сприймати компліменти як належне і не надто зациклюватись на пошуку причин.

 

Ти не хочеш брати на себе більше відповідальності

Іноді похвала сприймається тобою як спроба звалити на твої плечі більше відповідальності.

Людина зазначає, що ти добре впорався з поставленими перед тобою завданнями, а ти вже думаєш про те, що зараз вона попросить тебе взятися і за виконання її справ.

Справді, маніпулятори часто вдаються до похвали як інструмент тиску на жертву.

Однак тільки від тебе залежить, чи ти погодишся звалити на себе додаткову відповідальність чи ні.

 

Ти боїшся успіху

Так, багато людей бояться бути успішнішими за оточуючих, і це факт. Ти можеш переживати через це, тому що не хочеш втрачати своє оточення.

Тобі здається, що, досягши успіху і визнання, ти опинишся ізгоєм серед своїх рідних і друзів, адже ніхто до тебе не був у такому доброму становищі.

Також ти можеш бути переконаний, що не маєш права добиватися більшого, ніж твої близькі, оскільки це може ущемити їхню гідність.

У результаті у відповідь на похвалу у тебе виникає не відчуття подяки, а відчуття сорому та незручності.

 

Ти не знаєш, як реагувати на похвалу

Прийнято, що комплімент має викликати радість у людини. Така установка може йти врозріз із твоїми справжніми почуттями та емоціями.

Часом похвала приймається тобою як належне, і це нормально – особливо коли ти й сам розумієш, що добре впорався із поставленими перед тобою завданнями.

Але ти можеш відчувати ніяковість від того, що людина очікує побачити від тебе емоційну реакцію. Не хвилюйся з приводу того, як саме ти реагуєш на компліменти.

Простої подяки в більшості випадків буде достатньо, щоб висловити вдячність людині.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 Зачем вообще жениться в XXI веке? Психология отношений 0 Чи варто починати стосунки з дівчиною, якщо у вас мало спільних інтересів? Секс 0 5 вещей, которые эволюция изменила в сексе Психология отношений 0 О том, как Tinder уничтожит знакомую нам цивилизацию Карьера 0 8 розмовних навичок, які допоможуть тобі почуватися впевненіше у спілкуванні Юмор 0 Как поругаться с женой? Карьера 0 Шутить на таможне и еще 30 прекрасных порывов, которые ты никогда не захочешь… Карьера 0 7 самых популярных способов бессмысленной траты времени В курсе 0 Первый взгляд: Джонни Депп в роли короля Людовика XV Карьера 0 Чому пошук щастя заважає тобі бути щасливим Юмор 0 5 глупых поступков, совершённых мужчинами ради женщин Внешность и здоровье 0 Як правильно носити чоловічі майки? Юмор 0 Пинать - значит простить: 17 признаков токсичных отношений Вокруг света 0 Во Флориде открыли парк по мотивам "Аватара" Секс 0 5 найпопулярніших міфів про незайманість та цноту Внешность и здоровье 0 Ученые: частый секс делает тебя умнее Психология отношений 0 Левак укрепляет брак? Внешность и здоровье 0 Что, согласно науке, меняется в твоей жизни после 25 Секс 0 Можна хвалитися: уролог розповів, який член вважається великим, а який маленьким Секс 0 О чем думает девушка, когда ты занимаешься с ней оральным сексом
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.