Цитаты великих

— Я нажрался как свинья... — Пумба, ты и есть свинья. — А, верно. Тимон и Пумба

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

10 причин, чому ти почуваєшся незручно, коли отримуєш похвалу

30.08.2023 — Карьера
10 причин, чому ти почуваєшся незручно, коли отримуєш похвалу

Іноді приємні слова на твою адресу можуть викликати у тебе змішані емоції. Замість того, щоб щиро порадіти за себе і подякувати людині за похвалу, ти можеш зазнати збентеження і незручності.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Причини, чому так відбувається, перераховуємо нижче.

 

Ти боїшся привертати увагу

Ти можеш соромитися уваги оточуючих і тому всіляко намагатися уникати компліментів на свою адресу.

Твоя незручність з'являється внаслідок нерозуміння, як поводитись у моменти, коли ти опиняєшся залученим до якоїсь розмови та ще й стаєш головною її темою.

Побоювання звертати на себе увагу заважає тобі розкривати свій потенціал і отримувати якісний зворотний зв'язок від оточуючих.

Натомість ти намагаєшся закритися в собі та уникати соціальної взаємодії.

 

Ти думаєш, що людина перебільшує

У деяких випадках, одержуючи похвалу від людей, що оточують тебе, ти можеш турбуватися про щирість їхніх слів і намірів.

Тобі може здаватися, що людина спеціально перебільшує, щоб змусити тебе рухатися в неправильному напрямку або зробити помилку.

Або через свій синдром самозванця ти можеш думати, що всі навколо сприймають тебе набагато розумнішим і працьовитим, ніж це є насправді.

Переживаючи страх, що незабаром твій обман розкриється і всі зрозуміють, що ти тільки вдавався, що ти знаєш свою справу, ти почуваєшся ніяково і намагаєшся відгородитися від компліментів на свою адресу.

 

Ти сприймаєш комплімент як оцінку

Похвала від оточуючих може сприйматися тобою як оцінка. Отримуючи комплімент від людини, ти відчуваєш, що за перебігом твоєї роботи та її результатами спостерігають.

Відчуття, що хтось бере на себе функцію оцінювання, може змусити тебе почуватися ніяково. Адже нікому не подобається, коли його роботу аналізують та коментують.

Особливо якщо ти сам не дуже впевнений у правильності своїх дій.

 

Ти боїшся не виправдати очікування

На кожного з нас оточуючі покладають певні очікування. І в більшості випадків ці самі очікування ніяк не обмовляються: тобто людина просто чекає, що ти відповідатимеш придуманому їм образу.

Коли хтось робить тобі комплімент, вихваляє за добре виконану роботу, ти можеш почати відчувати незручність, вважаючи, що наступного разу не виправдаєш надії людини.

Однак не бери на себе відповідальність за чужі очікування і не йди у заперечення, коли отримуєш похвалу.

Те, що чекає від тебе інша людина – не повинно відбиватися на твоїх словах і вчинках, якщо ви не домовлялися про це заздалегідь.

 

Ти отримуєш комплімент, що не відповідає твоєму уявленню про себе

Буває, що навіть за адекватної самооцінки твоє уявлення про виконання будь-якого завдання сильно відрізняється від того, як це бачать оточуючі. Тому похвала може викликати в тебе внутрішній дисонанс.

Щире схвалення, висловлене людиною від щирого серця, йтиме в розріз з твоєю власною думкою та поглядом на ситуацію.

Наприклад, коли твій начальник хвалить тебе за чудове виконання робочого завдання, а ти незадоволений своєю швидкістю і вважаєш, що зміг би виконати роботу якісніше.

 

Тобі здається, що ти вклав у виконання завдання занадто мало часу і сил

Часом тебе хвалять за виконання завдання, на яке ти витратив не так багато часу та сил. У такому разі ти відчуваєш незручність, не розуміючи, чим саме ти заслужив компліменти на свою адресу.

Тобі здається, що ти не зробив нічого особливого, і взагалі процес роботи практично не відібрав у тебе тієї кількості ресурсів, яку ти планував вкласти в нього спочатку.

Але як би там не було, оточуючі насамперед оцінюють видимий результат, тож не варто вважати себе негідним похвали.

 

Ти переживаєш, що тобі заздрять

Страх заздрості – ще одна поширена причина, чому ти можеш відчувати незручність, коли отримуєш компліменти від оточуючих.

Ти не розумієш, чи дійсно людина радіє за тебе і твої успіхи або тільки вдає, а в реальності бажає тобі чогось поганого.

Невміння розпізнати справжні мотиви того, хто тебе вихваляє, може довести тебе до параної.

Але не варто заохочувати подібний спосіб мислення: вчися сприймати компліменти як належне і не надто зациклюватись на пошуку причин.

 

Ти не хочеш брати на себе більше відповідальності

Іноді похвала сприймається тобою як спроба звалити на твої плечі більше відповідальності.

Людина зазначає, що ти добре впорався з поставленими перед тобою завданнями, а ти вже думаєш про те, що зараз вона попросить тебе взятися і за виконання її справ.

Справді, маніпулятори часто вдаються до похвали як інструмент тиску на жертву.

Однак тільки від тебе залежить, чи ти погодишся звалити на себе додаткову відповідальність чи ні.

 

Ти боїшся успіху

Так, багато людей бояться бути успішнішими за оточуючих, і це факт. Ти можеш переживати через це, тому що не хочеш втрачати своє оточення.

Тобі здається, що, досягши успіху і визнання, ти опинишся ізгоєм серед своїх рідних і друзів, адже ніхто до тебе не був у такому доброму становищі.

Також ти можеш бути переконаний, що не маєш права добиватися більшого, ніж твої близькі, оскільки це може ущемити їхню гідність.

У результаті у відповідь на похвалу у тебе виникає не відчуття подяки, а відчуття сорому та незручності.

 

Ти не знаєш, як реагувати на похвалу

Прийнято, що комплімент має викликати радість у людини. Така установка може йти врозріз із твоїми справжніми почуттями та емоціями.

Часом похвала приймається тобою як належне, і це нормально – особливо коли ти й сам розумієш, що добре впорався із поставленими перед тобою завданнями.

Але ти можеш відчувати ніяковість від того, що людина очікує побачити від тебе емоційну реакцію. Не хвилюйся з приводу того, як саме ти реагуєш на компліменти.

Простої подяки в більшості випадків буде достатньо, щоб висловити вдячність людині.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Тильда Суинтон и Хью Лори в трейлере комедии "История Дэвида Копперфилда" В курсе 0 В Японии запустили автобусы со «спальными» местами Карьера 0 Люди этих профессий дольше остальных остаются одинокими В курсе 0 Смотрим трейлер продолжения «Охотников за привидениями» Внешность и здоровье 0 10 признаков того, что ты будешь жить долго Юмор 0 Как бросить девушку по-джентльменски Звезды 0 Ким Кардашьян очень откровенно рекламирует свою коллекцию макияжа Юмор 0 Чего она не хочет знать о твоей бывшей В курсе 0 Крістоф Вальц в трейлері серіалу «Найнебезпечніша гра: Нью-Йорк» В курсе 0 Арнольд Шварценеггер и Сальма Хайек сыграли богов в рекламе BMW В курсе 0 Роберт Паттінсон в тизері фільму «Міккі-17» Звезды 0 Сідні Суїні в спокусливій зйомці ELLE Психология отношений 0 3 способа перестать ревновать Внешность и здоровье 0 В Амстердаме сделали кроссовки из жвачки Психология отношений 0 5 причин, по которым бывшая девушка может вернуться спустя годы В курсе 0 Джекі Чан та Джон Сіна у трейлері бойовика «Крутіше нікуди» Звезды 0 Дочь Джуда Лоу в кампании La Perla Карьера 0 15 способов, как заставить коллег тебя ненавидеть Автомобили 0 В автомобилях BMW появился встроенный "антирадар" Секс 0 Какие позы нравятся женщинам меньше всего
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.