ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Поражение — это просто возможность начать сначала, и на этот раз — более разумно.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Чому у світі існує лівосторонній та правосторонній рух

01.07.2024 — Автомобили
Чому у світі існує лівосторонній та правосторонній рух

Приблизно 66% населення Землі зараз їздять машинами праворуч дороги, а 34% — лівою. Але чому люди не змогли домовитися між собою, яким боком їм їздити?

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

По якому боці дороги їздили до Стародавньої Греції чи Ассирії, невідомо; докази лівостороннього руху є лише римлян.

Близько 1998 року було виявлено римську каменоломню, в якій ліву колію було розбито значно сильніше за праву, а на одному з випусків римського денарію, датованого 50 роком до нашої ери і 50 роком нашої ери, зображені два вершники, що роз'їжджаються ліворуч.

А ось після того, як люди перестали їздити дорогами неодмінно зі зброєю, всі поступово почали переходити на правосторонній рух.

Тут далися взнаки і особливості управління конями, і той факт, що більшість людей є правшами. При роз'їзді на вузькій дорозі екіпаж легше було спрямовувати вправо, натягуючи віжки правою, сильнішою рукою, притримуючи коней.

У Європі першим законом, що регламентує бік руху, був англійський білль 1756 року, згідно з яким рух Лондонським мостом мав бути по лівій стороні, і крапка. Через 20 років у Англії було прийнято «Дорожній акт», який закріпив усім дорогах країни лівосторонній рух. Англійці, до речі, мають свою теорію щодо лівостороннього руху.

З лівого боку було зручніше їхати за часів появи кінних упряжок, де кучери сиділи нагорі. Коли кучер-правша поганяє коней, то батіг може випадково потрапити по перехожих, які ходять тротуаром. Щоб уникнути цього, екіпажі їздили ліворуч.

Багато істориків чомусь розглядають як аргументи про поділ руху на всі боки лише методи роз'їзду вершників, що не дуже логічно — хоча б через те, що в жодній країні світу вони не являли собою більшість населення. Тому воїни могли роз'їжджатися і ліворуч, а звичайні люди — праворуч. Адже так було зручніше. Щоправда, не всім.

Пішоходам з вантажем звичніше було рухатися праворуч: на праве плече вони закидали мішок, та й в'ючна тварина зручніше було тримати правою рукою ближче до узбіччя. Їхати в одномісному екіпажі або екіпажі з винесеним вперед сидінням кучера зручніше праворуч, а в багатомісному - ліворуч.

Їхати з форейтором (так називають кучера, що управляє упряжкою, сидячи на одному з коней) зручніше праворуч: він завжди сидить на лівому коні, оскільки це дозволяє керувати правою рукою і полегшує як посадку на коня, так і поспішання. Адже на коня завжди сідають лише з лівого боку.

Велику Британію вважають головним ініціатором лівостороннього руху. Впровадивши його в себе, вона вплинула на багато країн світу, серед яких було чимало колоній і так чи інакше залежних територій.

У Японії лівосторонній рух сягає корінням у давнину, коли самураї скакали по гористій місцевості на конях з катанами на лівому боці. Самураї носили мечі, чіпляючи їх на пояс, через що катани випирали приблизно на півметра.

Щоб нікого ненароком не розрубати, вони від гріха подалі вибирали ліву сторону дороги. Так постраждати могли тільки пішоходи, що зазівалися.

А ось правосторонній рух пов'язують із Францією та її впливом на багато інших держав. Виданий за часів Великої Французької революції 1789 року указ велів рухатися праворуч.

А трохи пізніше Наполеон закріпив це становище, наказавши військовим триматися правої сторони, щоб кожен, хто зустріне французьку армію, поступався їй дорогою. Хитро!

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Секс 0 Карта мужских сексуальных комплексов Юмор 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками Психология отношений 0 7 тривожних знаків, що ваші стосунки зберігаються на автопілоті Карьера 0 Учёные: для богатства надо родиться везучим В курсе 0 Рэйф Файнс в новом трейлере шпионского приквела "King's Man: Начало" MC Like 0 "Ангелы" Victoria's Secret в праздничном видео В курсе 0 Вийшов тизер серіалу «Дюна: Пророцтво» В курсе 0 Джон Траволта станет безумным поклонником в хоккейной маске в трейлере "Фанат" MC Like 0 15 лучших обложек Playboу В курсе 0 Безопасность онлайн-кредитов: как защитить личные данные при обращении в МФО Секс 0 Неудобно и некрасиво: 8 постельных сцен из фильмов, которые лучше не повторять Психология отношений 0 Почему мужчины довольно часто испытывают разочарование после свадьбы Юмор 0 Что делать, если девушки игнорируют из-за низкого роста В курсе 0 Уилл Смит и Мартин Лоуренс в первом трейлере "Плохих парней-3" Секс 0 9 ошибок в сексе, которые не оставят надежды на второй шанс Звезды 0 Кім Кардаш'ян зняла відомих жінок у своїй новій кампанії Skims Карьера 0 9 примеров, как ты мешаешь себе жить Секс 0 Как заниматься сексом всю ночь - пока соседи не начнут стучать по батарее В курсе 0 Уилл Смит сражается со своим клоном в трейлере "Двойник" Звезды 0 Летиция Каста, Джиджи Хадид и другие для откровенного календаря Pirelli
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.