ТОП-10 популярных новостей
11 ознак, що твоя дівчина зустрічається з кимось ще 05.03.2024 — Психология отношений — 0 11 найдивніших секс-іграшок 04.03.2024 — Секс — 0 6 типів розлучень, які доводиться переживати у житті 01.03.2024 — Психология отношений — 0 7 причин, чому дівчина не зважає на твою думку 29.02.2024 — Психология отношений — 0 8 прикладів зради у відносинах, на які не варто заплющувати очі 28.02.2024 — Психология отношений — 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями 27.02.2024 — Карьера — 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Есть преступления хуже, чем сжигать книги. Например - не читать их. Рэй Бредбери

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

6 речей, які миттєво змінили наш світ

10.01.2023 — Вокруг света
6 речей, які миттєво змінили наш світ

Більшість винаходів людства, хоч би якими важливими вони здавалися нам сьогодні, сприймалися оточуючими без особливо ентузіазму або взагалі піддавалися гонінням.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Через таке відношення, винаходи впроваджувалися в життя суспільства багато років або навіть століття, що суттєво уповільнювало прогрес.

Але були й такі технології, які люди відразу ж прийняли на озброєння і почали бурхливо розвивати, побачивши їхній потенціал.

Ці речі, просто з'явившись і ще не встигнувши хоч якось проявити себе, одразу змінили наш світ.

 

Атомна бомба

До винаходу ядерної зброї масштабні кровопролитні війни велися практично безупинно. Ну що може зупинити потяг до руйнування?

Подумаєш, загине кілька сотень тисяч солдатів, жінки народжують нових, і можна буде знову пограти у стратегію в реальності.

Але з атомною зброєю зовсім інша історія. Тепер еліті не вдасться сховатися десь у глибині країни, адже вогненний смерч може дістати під землею.

Плюс до цього моментальне знищення десятків великих міст у разі конфлікту позбавляє державу можливості дати відсіч бодай по-старому — солдатами зі зброєю в руках.

Тому страх перед ядерною війною став стримуючим фактом, який приструнив амбіції політиків і зберіг мільйони життів.

 

Кулемет Максима

Багато хто помилково вважає, що до винаходу атомної зброї найсильніше на світ вплинули танки та літаки.

Але вони не справили серйозної революції, принаймні відразу, адже знадобилися десятиліття, перш ніж ця техніка стала чинити хоч якийсь суттєвий вплив на світ. Інша річ — кулемет Максима. Цей станковий кулемет був розроблений у 1883 році та моментально змінив правила гри.

Отримавши в свої руки таку грізну зброю, британці набули небувалої сили, недоступної навіть розвиненим європейським країнам, не кажучи про напівдиких племен в Африці.

Як результат, замість років важкого завоювання з кулеметом Максима Британська імперія підкоряла народи Африки за лічені дні, завдаючи величезних втрат своїм ворогам. Це одразу ж перекроїло всю світову історію.

Побачивши жахливу міць кулемета, що видає по 600 пострілів за хвилину, інші країни захотіли собі подібне і розпочали бурхливий розвиток зброї масового знищення. У результаті саме через кулеметний вогонь у роки Першої світової війни загинули мільйони людей.

 

Касети

Йдеться про носіїв інформації, які залишилися вже у минулому. Але, тим часом, саме вони, а не компакт-диски чи флеш-накопичувачі змінили цей світ.

Вся річ у тому, що касети, особливо формату, що дозволяв записувати та відтворювати відео, стали першим дійсно компактним та доступним носієм інформації. Вони поєднували досить високу якість звуку та картинки і, що важливо, коштували дешево.

Тепер люди отримали можливість бути мобільнішими, а також стали споживати більше контенту. Це, своєю чергою, спровокувало розвиток усіх медійних майданчиків.

Саме касеті можна бути вдячною за появу Ютуба, стрімінг-сервісів та інших майданчиків для виробництва та демонстрації контенту.

 

Електричний телеграф

Телеграф був запатентований Семюелем Морзе в 1840 році, проте спроби створити пристрій для дротового або бездротового зв'язку зроблені ще наприкінці 18 століття.

Але саме електричний телеграф конструкції Морзе різко змінив світ. У перший рік створення патенту по всіх США стали поширюватися стовпи з проводами, що з'єднували міста.

Вже 1858 року було встановлено трансатлантичний телеграфний зв'язок, потім було прокладено кабель до Африки, а крізь неї й у Азію. Вже до кінця 19 століття весь світ був оповитий телеграфними мережами.

Як змінив світ телеграф?

Раніше зв'язок між різними містами займав мінімум кілька годин, якщо вони були поруч, і здійснювався за допомогою листів, а тепер можна було відправити послання по телеграфу і отримати його на іншому кінці земної кулі вже за кілька хвилин.

Це змінило як громадянський сектор, посприявши глобалізації економіки та розвитку капіталізму, а й вплинув кожну сферу діяльності.

 

Дагеротип

Дагеротипія - це ранній фотографічний процес і за сумісництвом перша у світі працездатна технологія фотографії. До Луї Дагера, винахідника дагеротипії, робилися спроби створити фотографії, і це виходило.

Проблема була в тому, що обладнання було примітивним, небезпечним та громіздким та не дозволяло технології вийти за межі наукових лабораторій. Лише з приходом камер, створених Луї Дагером, справді відкрилася нова доба.

Апарат для дагеротипії був порівняно невеликим і дозволяв вести швидку на той час зйомку. Це дозволило дагеротипії швидко поширитися у всьому світі, і вже за кілька років кожен аристократ у Парижі, Санкт-Петербурзі та Лондоні хотів зробити свій портрет.

Дагеротипія здійснила переворот у мистецтві, документообігу та інших сферах. Фотоапарат вплинув практично на все і той світ, який ми бачимо навколо, не зміг би з'явитися без цієї технології.

 

Антисептик

Багато читачів запитають: а чому ми вказали у винаходах, які миттєво змінили світ, антисептик, а не куди більш важливу річ — антибіотик?

Справа в тому, що антибіотики пройшли довгий шлях від офіційного відкриття протимікробних властивостей Олександром Флемінг до реального використання.

Антисептики стали застосовувати практично миттєво, адже їх властивості, на відміну від того ж пеніциліну, не піддавалися сумніву.

У 1867 році вийшла стаття хірурга та вченого Джозефа Лістера «Про новий спосіб лікування переломів та гнійників із зауваженнями про причини нагноєння», де він описав основи запропонованого ним методу.

Лістер, ґрунтуючись на мікробній теорії гниття Луї Пастера, створив метод дезінфекції ран, що включав багатошарову пов'язку, просочену 5% розчином карболової кислоти.

Для обробки рук та інструментів передбачалося використовувати 2-3% розчин карболової кислоти.

Враховуючи, що Джозеф Лістер, як і Луї Пастер, мали гарну репутацію в науковій спільноті, метод Лістера швидко набув поширення. З того самого моменту кількість смертей пацієнтів після хірургічного втручання значно впала внаслідок обробки рук, інструментів та ран антисептиком.

Як тільки Лістер опублікував свою роботу, мільйони людей по всьому світу отримали шанс на продовження життя, тоді як раніше вони вмирали від зараження або шоку від механічних способів знезараження. Використання антисептиків позначилося і на зниженні смертності немовлят.

Хто знає, можливо, саме Лістеру багато хто з нас зобов'язаний своєю появою на світ, адже якби не антисептики та їхнє швидке впровадження в медицину, наші предки могли б просто не з'явитися або не дожити до віку, коли вони вирішили завести дітей.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 6 главных финансовых ошибок, которые люди совершают с 30 до 40 лет Звезды 0 "Ангелы" Кэндис Свэйнпоул и Марта Хант для 25 Magazine Карьера 0 Как флиртовать на работе Юмор 0 "Почему?" или краткий экскурс в женский мир Психология отношений 0 10 способов, как оставаться уверенным в себе, общаясь с девушкой, которая… В курсе 0 В Японии выпустили прозрачную кока-колу Психология отношений 1 Как жить, если любимая женщина истеричная сука Внешность и здоровье 0 5 несподіваних продуктів, у яких є алкоголь В курсе 0 Вышел новый трейлер финальных серий "Сверхъестественного" В курсе 0 Николас Кейдж в трейлере фильма "Цвет из иных миров" Карьера 0 9 причин не спешить строить карьеру Карьера 0 10 причин, почему тебе не хватает времени Звезды 0 Тина Кунаки в рекламе нижнего белья Gooseberry Intimates Секс 0 Трактат о пользе случайных связей Психология отношений 0 Что не так с мечтой «воспитать жену под себя» Карьера 0 10 чудовищных ошибок, о которых ты будешь жалеть до конца жизни В курсе 0 "Матрица 4" подтверждена Внешность и здоровье 0 Винотерапия. 5 причин, почему вино не только можно, но и нужно пить Психология отношений 0 8 признаков того, что ты не уважаешь себя в отношениях Карьера 0 О чем жалеют мужчины?
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.