Цитаты великих

Самый ценный подарок, который ты можешь преподнести кому либо - это твое время, потому что ты отдаешь то, что никогда не сможешь вернуть.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

6 речей, які миттєво змінили наш світ

10.01.2023 — Вокруг света
6 речей, які миттєво змінили наш світ

Більшість винаходів людства, хоч би якими важливими вони здавалися нам сьогодні, сприймалися оточуючими без особливо ентузіазму або взагалі піддавалися гонінням.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Через таке відношення, винаходи впроваджувалися в життя суспільства багато років або навіть століття, що суттєво уповільнювало прогрес.

Але були й такі технології, які люди відразу ж прийняли на озброєння і почали бурхливо розвивати, побачивши їхній потенціал.

Ці речі, просто з'явившись і ще не встигнувши хоч якось проявити себе, одразу змінили наш світ.

 

Атомна бомба

До винаходу ядерної зброї масштабні кровопролитні війни велися практично безупинно. Ну що може зупинити потяг до руйнування?

Подумаєш, загине кілька сотень тисяч солдатів, жінки народжують нових, і можна буде знову пограти у стратегію в реальності.

Але з атомною зброєю зовсім інша історія. Тепер еліті не вдасться сховатися десь у глибині країни, адже вогненний смерч може дістати під землею.

Плюс до цього моментальне знищення десятків великих міст у разі конфлікту позбавляє державу можливості дати відсіч бодай по-старому — солдатами зі зброєю в руках.

Тому страх перед ядерною війною став стримуючим фактом, який приструнив амбіції політиків і зберіг мільйони життів.

 

Кулемет Максима

Багато хто помилково вважає, що до винаходу атомної зброї найсильніше на світ вплинули танки та літаки.

Але вони не справили серйозної революції, принаймні відразу, адже знадобилися десятиліття, перш ніж ця техніка стала чинити хоч якийсь суттєвий вплив на світ. Інша річ — кулемет Максима. Цей станковий кулемет був розроблений у 1883 році та моментально змінив правила гри.

Отримавши в свої руки таку грізну зброю, британці набули небувалої сили, недоступної навіть розвиненим європейським країнам, не кажучи про напівдиких племен в Африці.

Як результат, замість років важкого завоювання з кулеметом Максима Британська імперія підкоряла народи Африки за лічені дні, завдаючи величезних втрат своїм ворогам. Це одразу ж перекроїло всю світову історію.

Побачивши жахливу міць кулемета, що видає по 600 пострілів за хвилину, інші країни захотіли собі подібне і розпочали бурхливий розвиток зброї масового знищення. У результаті саме через кулеметний вогонь у роки Першої світової війни загинули мільйони людей.

 

Касети

Йдеться про носіїв інформації, які залишилися вже у минулому. Але, тим часом, саме вони, а не компакт-диски чи флеш-накопичувачі змінили цей світ.

Вся річ у тому, що касети, особливо формату, що дозволяв записувати та відтворювати відео, стали першим дійсно компактним та доступним носієм інформації. Вони поєднували досить високу якість звуку та картинки і, що важливо, коштували дешево.

Тепер люди отримали можливість бути мобільнішими, а також стали споживати більше контенту. Це, своєю чергою, спровокувало розвиток усіх медійних майданчиків.

Саме касеті можна бути вдячною за появу Ютуба, стрімінг-сервісів та інших майданчиків для виробництва та демонстрації контенту.

 

Електричний телеграф

Телеграф був запатентований Семюелем Морзе в 1840 році, проте спроби створити пристрій для дротового або бездротового зв'язку зроблені ще наприкінці 18 століття.

Але саме електричний телеграф конструкції Морзе різко змінив світ. У перший рік створення патенту по всіх США стали поширюватися стовпи з проводами, що з'єднували міста.

Вже 1858 року було встановлено трансатлантичний телеграфний зв'язок, потім було прокладено кабель до Африки, а крізь неї й у Азію. Вже до кінця 19 століття весь світ був оповитий телеграфними мережами.

Як змінив світ телеграф?

Раніше зв'язок між різними містами займав мінімум кілька годин, якщо вони були поруч, і здійснювався за допомогою листів, а тепер можна було відправити послання по телеграфу і отримати його на іншому кінці земної кулі вже за кілька хвилин.

Це змінило як громадянський сектор, посприявши глобалізації економіки та розвитку капіталізму, а й вплинув кожну сферу діяльності.

 

Дагеротип

Дагеротипія - це ранній фотографічний процес і за сумісництвом перша у світі працездатна технологія фотографії. До Луї Дагера, винахідника дагеротипії, робилися спроби створити фотографії, і це виходило.

Проблема була в тому, що обладнання було примітивним, небезпечним та громіздким та не дозволяло технології вийти за межі наукових лабораторій. Лише з приходом камер, створених Луї Дагером, справді відкрилася нова доба.

Апарат для дагеротипії був порівняно невеликим і дозволяв вести швидку на той час зйомку. Це дозволило дагеротипії швидко поширитися у всьому світі, і вже за кілька років кожен аристократ у Парижі, Санкт-Петербурзі та Лондоні хотів зробити свій портрет.

Дагеротипія здійснила переворот у мистецтві, документообігу та інших сферах. Фотоапарат вплинув практично на все і той світ, який ми бачимо навколо, не зміг би з'явитися без цієї технології.

 

Антисептик

Багато читачів запитають: а чому ми вказали у винаходах, які миттєво змінили світ, антисептик, а не куди більш важливу річ — антибіотик?

Справа в тому, що антибіотики пройшли довгий шлях від офіційного відкриття протимікробних властивостей Олександром Флемінг до реального використання.

Антисептики стали застосовувати практично миттєво, адже їх властивості, на відміну від того ж пеніциліну, не піддавалися сумніву.

У 1867 році вийшла стаття хірурга та вченого Джозефа Лістера «Про новий спосіб лікування переломів та гнійників із зауваженнями про причини нагноєння», де він описав основи запропонованого ним методу.

Лістер, ґрунтуючись на мікробній теорії гниття Луї Пастера, створив метод дезінфекції ран, що включав багатошарову пов'язку, просочену 5% розчином карболової кислоти.

Для обробки рук та інструментів передбачалося використовувати 2-3% розчин карболової кислоти.

Враховуючи, що Джозеф Лістер, як і Луї Пастер, мали гарну репутацію в науковій спільноті, метод Лістера швидко набув поширення. З того самого моменту кількість смертей пацієнтів після хірургічного втручання значно впала внаслідок обробки рук, інструментів та ран антисептиком.

Як тільки Лістер опублікував свою роботу, мільйони людей по всьому світу отримали шанс на продовження життя, тоді як раніше вони вмирали від зараження або шоку від механічних способів знезараження. Використання антисептиків позначилося і на зниженні смертності немовлят.

Хто знає, можливо, саме Лістеру багато хто з нас зобов'язаний своєю появою на світ, адже якби не антисептики та їхнє швидке впровадження в медицину, наші предки могли б просто не з'явитися або не дожити до віку, коли вони вирішили завести дітей.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 Почему мужчины становятся сексистами В курсе 0 Мэттью Макконахи в трейлере комедии "Пляжный бездельник" Секс 0 Почему у двух хоpоших людей иногда получается плохой секс Секс 0 Синдром Отелло: что такое бред ревности и почему он опасен Внешность и здоровье 0 В стильном костюме в золотую осень MC Like 0 Изабели Фонтана для нового номера GQ Mexico Звезды 0 Ким Кардашьян в новой роскошной линейке белья из шифона Секс 0 15 самых глупых вещей, которые ты можешь сделать во время секса Звезды 0 Роузи Хантингтон-Уайтли обнажилась для обложки ELLE В курсе 0 Предложение дня: в Великобритании открыли вакансию мечты В курсе 0 Рэйф Файнс в новом трейлере шпионского приквела "King's Man: Начало" Юмор 0 Какие вопросы задать девушке на первом свидании Вокруг света 0 10 самых популярных домов в инстаграме Airbnb Карьера 0 8 причин, почему ты должен относиться к себе без жалости В курсе 0 Том Хиддлстон в новом трейлере сериала "Локи" Внешность и здоровье 0 Diesel выпустили коллаборацию с берлинским киоском шаурмы В курсе 0 Amazon показали первый трейлер сериала «Властелин колец: Кольца власти» Психология отношений 0 8 причин, почему у тебя не складываются долгие романтические отношения Психология отношений 0 7 мифов про расставание, в которые давно пора перестать верить В курсе 0 Новорічні фільми для скептиків
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.