ТОП-10 популярных новостей
7 ознак, що твоя дівчина робить тебе краще і допомагає тобі рости 29.05.2024 — Психология отношений — 0 8 фактів про те, як змінюється робота мозку, коли закохуєшся 28.05.2024 — Психология отношений — 0 Топ-5 фантазій, які жінки шукають у порно 27.05.2024 — Секс — 0 7 фраз, за допомогою яких легко завести друзів у будь-якому віці 27.05.2024 — Карьера — 0 10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Если хотите иметь успех, Вы должны выглядеть так, как будто Вы его имеете.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Яким було життя до винаходу важливих речей

08.05.2024 — Вокруг света
Яким було життя до винаходу важливих речей

Коли хтось каже, що раніше було краще, то він просто забув, що прогрес вносить свої корективи. Ми так звикли до сучасного рівня комфорту, медицини та споживання, що нам здається, що так було завжди.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Але життя було іншим, часом разюче відрізняючись від нинішнього, принаймні до винаходу деяких важливих речей.

 

До появи інсуліну діабетикам доводилося жити на небезпечних низьковуглеводних дієтах

У наші дні діабет лікують інсуліном, і це допомагає людям із цим захворюванням вести нормальне життя. Ти можеш навіть не знати, що твій знайомий діабетик, і це добре, адже раніше їм мешкало набагато гірше.

Перші роботи з використання інсуліну були опубліковані Леонідом Соболєвим у 1900 році, а в 1921 на основі цих досліджень його застосування було доведено на практиці канадськими дослідниками Фредеріком Бантингом та Чарльзом Бестом.

У цьому інсулін став використовуватися пізніше, 1923 року. Єдиним методом лікування діабету до створення препаратів інсуліну була зміна дієти. І ні, це не ті дієти із блогів фітнес-тренерів, де пропонується збалансований раціон.

Лікарі змушували діабетиків дотримуватись строгих дієт, де виключалися всі вуглеводи, а енергетична цінність всього раціону за день могла бути обмежена 450 ккал, що становить лише чверть від норми для чоловіка.

Через війну тривалість життя діабетиків становила трохи більше 5 років, які відбувалися у стані постійного голоду та втоми.

 

До появи тестів на вагітність лікарі стимулювали овуляцію у щурів

Сьогодні, щоб перевірити, чи вагітна жінка, достатньо зайти в аптеку і купити тест.

Дотримуючись інструкцій, можна переконатися у позитивному чи негативному значенні за кілька хвилин. Це спростило життя жінок. Але так було не завжди.

Більше того, перші домашні тести на вагітність на Заході з'явилися лише 1977 року. До цього було багато методів, наприклад, змішування сечі з вином та інші незвичайні способи.

А ще був метод стимуляції овуляції у щурів. Для цього сечу жінки, яка вважалася вагітною, вводили нестатевої зрілої самці щура або миші, і якщо дама перебувала в положенні, у гризуна починалася тічка внаслідок гормонального сплеску.

Щоправда, визначити це можна було лише після розтину істоти. Цей метод був розроблений у 1920-х роках та використовувався наступні 50 років.

 

До появи ліфтів багаті жили на перших поверхах, а бідні на верхніх

Багаті люди, що живуть у мегаполісах, вважають за краще займати один або кілька верхніх поверхів, створюючи там розкішні пентхауси.

Звідти відкривається краєвид на місто, і, що важливо, ніхто не ходитиме вночі в туалет і назад, стукаючи тапками по підлозі.

За таку розкіш багаті люди готові віддати понад 100 мільйонів доларів, якщо йдеться про мегаполіси на кшталт Нью-Йорка.

Однак до винаходу ліфтів все було навпаки, і багаті воліли селитися якомога ближче до землі, займаючи перший або другий поверхи.

Це зрозуміло, адже мало кому сподобається ходити пішки на п'ятий і, тим більше, на десятий поверх. Верхні поверхи вважалися житлом для бідняків чи прислуги.

 

До винаходу колючого дроту м'ясо було дорожчим

Ми сприймаємо колючий дріт як огородження об'єктів, що охороняються, або як перешкоду на війні.

Однак у 1874 році, коли колючий дріт був запатентований, він застосовувався для однієї мети — огорожі великої рогатої худоби, а точніше території, на якій він міг пастися.

До цього винаходу застосовувалися різні методи, від ярів до високих огорож, але корови, барани та іншу худобу легко ламали дерево і проходили в недозволені місця, поїдаючи посіви.

Крім того, обгородити ділянку у кілька гектарів дерев'яним парканом було дуже дорого, тим паче що пасовища регулярно змінювалися.

Через це вартість м'яса була набагато більшою, ніж сьогодні, адже доводилося постійно стежити за худобою та обмежувати її кількість, щоб можна було її пасти.

 

До винаходу апарату штучного кровообігу врятувати пацієнта могло лише з'єднання з іншою людиною

Якщо ти дивився фільм «Аватар», то бачив у місцевих жителів систему, яка дозволяла двом істотам буквально з'єднати між собою свої тіла, перетворивши їх на загальну систему.

До винаходу апарату штучного кровообігу, який дозволяє проводити операції на відкритому серці, при цьому не даючи пацієнтові вирушити на той світ, це було не фантазією, а реальністю.

Коли виникала необхідність в операції на відкритому серці, наприклад, шунтування, найпростішим способом зберегти життя пацієнта було його «приєднання» до кровоносної системи іншої людини з тією ж групою крові.

У такому разі і пацієнту, і донору робили наркоз, а потім з'єднували частину їх кровоносних судин так, щоб донор був вторинною системою кровоносної.

Це дозволяло проганяти кров, насичену киснем, тілом пацієнта, що давало хірургам час на операцію.

 

До створення манекенів для краш-тестів використовувалися живі добровольці та мерці

Як тільки перший автомобіль поїхав дорогами поряд з каретами та візками, люди зрозуміли, що машина – це небезпечний транспорт.

Ризик загинути в автомобільній аварії був набагато вищим, ніж у тому ж візку, особливо в міру розвитку потужності двигунів і зростаючої швидкості.

Вже в 20-30-х роках розуміли, що необхідні тести, а їхнє активне застосування почалося в 50-60-х роках, коли виробники автомобілів все частіше стали замислюватися про безпеку своїх виробів.

Сучасні краш-тести - це дорогий, але цілком безпечний і етичний захід, який допомагає створювати більш досконалі автомобілі. Але таким воно стало лише з 80-х років, коли було винайдено анатомічно достовірні манекени. До цього краш-тести були дивною, інколи ж і небезпечною дією.

Почнемо з того, що у них брали участь добровольці за винагороду. У деяких випадках вони мали серйозні травми. Але треба віддати належне, живих людей відчували лише у незначних ДТП.

Якщо виникала необхідність перевірити автомобіль у жорсткіших аваріях, у хід йшли трупи. Це могли бути як невідомі тіла, і люди, які заповідали своє тіло науці.

Труп сідали за кермо або на пасажирське крісло і відправляли машину прямо в стіну або в стовп, скидали з урвища, підпалювали і так далі.

Після цього лікар оглядав тіло на наявність пошкоджень, і на основі цього створювалися системи безпеки, які не допускали подібних травм у живих людей.

Крім того, відчували і тварин, особливо мавп, які за анатомічною будовою схожі на людей.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 9 способов, как за деньги можно купить счастье Юмор 0 55 мужских советов от мужчин Юмор 0 12 остроумных цитат о холостяцкой жизни В курсе 0 Эмма Стоун и Вуди Харрельсон в трейлере "Добро пожаловать в Zомбилэнд 2" Карьера 0 Как правильно отвечать на вопросы таможенников, психиатров и прочих… MC Like 0 Обнаженная Сара Сампайо в откровенной съемке В курсе 0 Клайв Оуэн и Аманда Сайфрид в трейлере антиутопии "Анон" Психология отношений 0 Ученые выяснили, кому стоит обзаводиться семьей, а кто и один не пропадет Внешность и здоровье 0 IKEA выпустила первую официальную капсулу одежды В курсе 0 Кристен Стюарт, Наоми Скотт и Элла Балинска в первом трейлере "Ангелы Чарли" В курсе 0 Вийшов трейлер фільму "Чорна пантера: Ваканда назавжди" MC Like 0 Модели с обложек Playboy повторили свои образы 30 лет спустя Секс 0 Исторические секс-традиции, о которых страшно вспоминать В курсе 0 Роберт Паттинсон и Миа Васиковска в трейлере комедии "Девица" Юмор 0 Порвать отношения, как дебил. Часть 2 Карьера 0 7 вопросов, на которые ученые не могут дать ответ Психология отношений 0 5 способов гарантированно получить второе свидание Психология отношений 0 Ученые: для чего наряжаются женщины? Психология отношений 0 20 способов, с помощью которых женщины пытаются управлять нами Карьера 0 С чего начать, если в твоей жизни много проблем
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.