Цитаты великих

Богатые все время учатся. Бедные и так все знают.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

10 найкоротших кордонів між державами

10.03.2023 — Вокруг света

На картах світу кордони між державами виглядають настільки короткими, що від краю до краю можна пройти за кілька годин. Насправді це сотні та тисячі кілометрів.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Але є й справді дуже короткі кордони між країнами, які настільки маленькі, що за довжиною менше від середньостатистичного міста.

 

Австрія-Ліхтенштейн — 35 кілометрів

 

 

Кордон між Австрією та Ліхтенштейном цікавий не лише тим, що він становить лише 35 кілометрів, а й своєю давниною.

Формально територія князівства Ліхтенштейн була утворена в 1434 з об'єднанням графств Вадуц і Шелленберг. У 1806 році, коли Ліхтенштейн отримав незалежність, його кордон був закріплений вже юридично.

Коли ж Австрія вступила до Євросоюзу 1995 року, кордон між двома цими країнами став одним із найкоротших рубежів між ЄС та державою поза цим блоком.

 

Хорватія-Чорногорія — 25 кілометрів

 

 

Кордон між Хорватією та Чорногорією після розпаду Югославії становить лише 25 кілометрів.

З 1 липня 2013 року, коли Хорватія приєдналася до Європейського Союзу, цей поділ потіснив кордони Австрії з Ліхтенштейном у категорії одного з найкоротших рубежів між ЄС та нерезидентами блоку.

Це якщо говорити про Європу як про континент.

 

Росія-Північна Корея — 17 кілометрів

 

 

Дивно, але в Росії, з її величезними кордонами, що вражають, знайшлося місце одному з найкоротших рубежів у світі. Він розташований на Далекому сході між нашою країною та Північною Кореєю і становить лише 17 кілометрів.

Фактично кордон більший і становить 39,4 кілометра, проте це дані з урахуванням морського кордону. Річкова частина якраз дорівнює 17 кілометрам.

З російського боку до кордону примикає Хасанський район, а з боку КНДР територія міста прямого підпорядкування Насон. Обидві країни з'єднує залізничний міст.

 

Іспанія-Марокко — 16 кілометрів

 

 

У той час, як майже всі європейські країни відмовилися від своїх колоній в Африці ще в середині 20 століття, Іспанія вирішила, що можна залишити кілька територій на іншому континенті.

Так, наприклад, Іспанія має володіння в Північній Африці на кордоні з Марокко. Загальна довжина кордонів між цими країнами налічує 16 кілометрів.

При цьому три ділянки кордону є добре укріпленими бар'єрами завдовжки 9,6 кілометрів, 6,3 кілометри, а також 85 метрів. Це зроблено для запобігання нелегальній міграції до Іспанії з Африки.

 

Франція-Нідерланди — 10 кілометрів

 

 

Думаєш, що один із найменших кордонів Франції та Нідерландів проходить десь у Західній Європі? Ти помиляєшся.

Вона йде далеко за межами Старого світу і розташовується на острові Сен-Мартен, якщо говорити французький манер, або на Синт-Мартен, якщо на нідерландський. Це острів у Карибському морі у північній частині пасма Малих Антильських островів.

Північна частина острова належить Франції та управляється з міста Маріго, а південна закріплена за Нідерландами з містом Філіпсбург. При цьому кордон складає лише 10 кілометрів.

 

Туреччина-Азербайджан — 9 кілометрів

 

 

Якщо подивитися на карту Азербайджану, можна побачити там окремий шматок землі, який знаходиться на відстані від основної частини країни і затиснутий між Вірменією, Іраном та Туреччиною.

Це Нахічеванська Автономна Республіка, що є ексклавом Азербайджану з власною конституцією.

Кордон Азербайджану з Туреччиною проходить саме по цій республіці вздовж річки Аракс і становить лише 9 кілометрів.

 

Франція-Монако — 5,5 кілометрів

 

 

Повертаємось до Європи, цього разу на кордон між Францією та Монако.

Рубіж між цими державами був встановлений у 1297 році, коли про єдину Францію ще навіть не замислювалися. До 1860 кордон між Францією і Монако закріпилася і більше ніяк не змінювалася.

Сьогодні цей рубіж становить 5,5 кілометрів і є лише формальним кордоном, адже в Монако розмовляють французькою та використовують євро, хоча сама країна не входить до Європейського союзу. А ще це країна із найбільшою щільністю населення на квадратний кілометр.

 

Італія-Ватикан - 3,2 кілометри

 

 

Ватикан, площа якого становить всього 0,44 квадратних кілометри, знаходиться в центрі італійської столиці - Риму.

По колу цієї карликової країни і проходить державний кордон між Італією та Ватиканом завдовжки 3,2 кілометри. Цей кордон з'явився 1929 року в Латеранських пактах. До цього Ватикан, що називався Папською областю, мав куди більший кордон.

Цікаво й те, що цей кордон настільки формальний, що ти можеш легко пройти на площу Святого Петра і не помітити, як зайшов на територію іншої держави.

 

Іспанія-Великобританія — 1,2 кілометра

 

 

На півдні Іспанії знаходиться Гібралтар — заморська територія Великобританії, що включає Гібралтарську скелю і піщаний перешийок, що з'єднує скелю з Піренейським півостровом.

Ця територія, що раніше належала Іспанії, була захоплена британцями ще 1704 року.

З того часу вона з нікому не потрібного клаптика землі площею всього 6,5 квадратних кілометрів перетворилася на потужну військово-морську базу НАТО, яка, якщо виникне потреба, легко перекриє вихід із Середземного моря до Атлантики і навпаки.

Після того, як Великобританія вийшла з Європейського союзу у 2020 році, кордон між Іспанією та Великобританією став найкоротшим кордоном, який розділяє ЄС та нерезидентів.

 

Ботсвана-Замбія - 150 метрів

 

 

Найкоротший державний кордон у світі проходить в Африці між Ботсваною та Замбією. Вона йде за течією річки Замбезі і становить лише 150 метрів.

Цікаво те, що тут сходяться кордони одразу чотирьох країн: Ботсвани, Замбії, Намібії та Зімбабве.

Отже, пливучи на човні річкою Замбезі, ти можеш за одну годину побувати одразу в кількох державах.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 6 причин, почему ты не торопишься взрослеть Автомобили 0 7 небезпечних звичок водія, яких треба позбавлятися, поки не пізно Карьера 0 6 не самых приятных вещей, о которых нужно подумать в конце года Гаджеты 0 Порносайт создал идеальную секс-куклу на основе запросов пользователей сети В курсе 0 Девід Харбор та Орландо Блум в новому трейлері Gran Turismo Автомобили 0 Почему нельзя долгое время не пользоваться машиной Гаджеты 0 Китайська компанія Urtopia вигадала велосипед, з яким можна розмовляти Юмор 0 Как перестать быть снабженцем для женщин Карьера 0 5 типов людей, от которых нужно держаться подальше В курсе 0 Первый трейлер блокбастера "Человек-Муравей и Оса" Юмор 0 Как не поссориться с девушкой в День Святого Валентина Карьера 0 Темы, которые не стоит затрагивать на первой встрече с любым человеком Автомобили 0 Lexus RX отримав гібридну версію, яка заряджається від розетки за 2,5 години MC Like 0 Новый лукбук Agent Provocateur с Элизой Каммингс Секс 0 5 поз для секса, которые помогут тебе продержаться дольше Секс 0 Секс на одну ночь или любовь на всю жизнь: кого мы ищем в Tinder Юмор 0 10 плюсов, которые принесла мужчинам эмансипация женщин и феминизм Внешность и здоровье 0 #говоритмужчина: о гигиене Карьера 0 9 прикладів, як почуття обов'язку ускладнює тобі життя В курсе 0 Netflix випустив новий трейлер «Заколотного Місяця» Зака Снайдера
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.