ТОП-10 популярных новостей
8 фактів про те, як змінюється робота мозку, коли закохуєшся 28.05.2024 — Психология отношений — 0 Топ-5 фантазій, які жінки шукають у порно 27.05.2024 — Секс — 0 7 фраз, за допомогою яких легко завести друзів у будь-якому віці 27.05.2024 — Карьера — 0 10 ознак, що ти шкодуєш про одруження, але боїшся собі в цьому зізнатися 24.05.2024 — Психология отношений — 0 Емофілія: чому ти закохуєшся швидко, легко та часто 22.05.2024 — Психология отношений — 0 9 ознак того, що ти дарма витрачаєш час на зближення з людиною 21.05.2024 — Психология отношений — 0 10 вчинків дівчини, які вказують на те, що вона тебе розлюбила 20.05.2024 — Психология отношений — 0 Як сучасні технології допомагають покращити сексуальне життя 20.05.2024 — Секс — 0 Чому тобі більше подобається дружити з жінками, ніж із чоловіками 14.05.2024 — Юмор — 0 9 речей, які жінки помічають набагато швидше, ніж чоловіки 10.05.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Грамм собственного опыта стоит дороже тонны чужих наставлений Махатма Ганди

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Найдавніші алкогольні напої

09.10.2023 — Внешность и здоровье
Найдавніші алкогольні напої

Як стверджують археологи, людство випиває давно. Розповідаємо, наскільки давно та що саме вживали наші предки.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!


Пиво: 13 000 років тому, Ізраїль

 

 

Найдавніший алкогольний напій нагадував пиво. Є багато згадок про те, що його робили в Стародавньому Китаї 8500-9000 років тому з меду та рису з додаванням винограду та глоду: кераміку із сухим залишком напою знайшли на розкопках у Цзіньхуа.

Американська пивоварня Dogfish Head Brewery реконструювала цей напій і вийшло щось на зразок елю. Однак це інформація для профанів: наукові публікації говорять про те, що є знахідки та старші.

У 2018 році в печері Ракефет на півночі Ізраїлю, неподалік Хайфи, знайшли сліди пива у видовбаних у камені півметрових ємностях. Це пиво робили 13 000 років тому натуфійці — мисливці, рибалки та збирачі злаків. Сировиною для нього служив ячмінний та пшеничний солод, до якого додавали дикі дріжджі.

Вчені вважають, що хмільний продукт був густим, як каша, тож його не пили, а їли. Але градуси в ньому були присутні. Зважаючи на те, що поряд з пивними ємностями знайдено кілька могил, вважають, що пиво натуфійці використовували в ритуальних цілях.

 

Вино: 8000 років тому, Грузія

 

 

Ну а найдавніше вино робили у Грузії. У ході розкопок на території стародавніх грузинських поселень Гадахрілі-гора та Шулавері-гора знайшли уламки кераміки, а на них — сліди винної, яблучної, бурштинової та лимонної кислот, які є у виноградному вині. Осколкам 8000 років.

Судячи з фрагментів судин, вони були солідного розміру, отже якщо древні грузини і вживали вино з ритуальних цілях, то великими компаніями. 

До того найдавніші сліди виноробства були виявлені у Греції (6200 років тому), а ще раніше – у Вірменії (6100 років тому). Втім, для радіовуглецевого методу такої віддаленості сотня років близька до межі похибки. Отже, Греція з Вірменією цілком можуть сперечатися за друге місце.

 

Віскі: 600 років тому, Ірландія

 

 

Із міцним алкоголем ситуація абсурдна. Начебто він наймолодший, але коли і де його винайшли — невідомо. Сам процес дистиляції спиртовмісних рідин був відомий давно, хоча письмові згадки про нього зустрічаються в середині першого тисячоліття нашої ери.

Арабські вчені практикували його з медичною метою, але не пили. Християни перейняли у них технологію, каталонський місіонер Рамон Ллул описує техніку перегонки вина приблизно 1300 року. Вживати всередину горючу рідину християни вигадали не відразу, але досить швидко.

У літописах ірландського клану Клонмакнойзів від 1405 року згадано, що один із членів клану помер на Різдво внаслідок надмірного вживання «аквавіти» — так згодом називали спиртовий дистилят. Зважаючи на все, аквавіта була не такою вже рідкістю, раз рядовий сокланник міг дозволити собі такий фінт. Чи просто палена попалася?

Ну а в 1494 вже з'являються господарські записи про виділення зерна для виробництва «авкавіти» адміністрацією короля Шотландії Якова IV.

Ось така історія. Наступного разу, коли захочете підняти кухоль, келих або тамблер, згадайте, скільки поколінь людей стоять за цими напоями. І вживайте відповідально!

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 Построить дом, вырастить из дочери сына и еще 10 обязательных мужских навыков В курсе 0 Тимоти Шаламе идет в бой в трейлере драмы "Король" Внешность и здоровье 0 10 продуктов, которые заставляют тебя выглядеть старше Карьера 0 10 ознак того, що ти розучився спілкуватися з людьми Внешность и здоровье 0 7 заболеваний, которые можно не лечить Карьера 0 10 бессмысленных вещей, о которых ты переживаешь ежедневно Внешность и здоровье 0 12 занятий, которые сжигают огромное количество калорий Психология отношений 0 Съём без правил В курсе 0 Ученые создали робота-бармена MC Like 0 Oceanus в партнерстве с Playboy выпустил коллекцию купальников Автомобили 0 Объявлен победитель конкурса "Лучший автомобиль мира" Психология отношений 0 Як відправити дівчину у френдзону і не завдати їй болю Юмор 0 Как преодолеть страх получить отказ от девушек Карьера 0 8 типов людей, которым не суждено добиться успеха в карьере Секс 0 Дважды в одну реку: как переспать с бывшей? Секс 0 9 причин, почему у тебя не встает Психология отношений 0 З чистого листа: як почати стосунки наново Юмор 0 Основной признак гулящей жены Карьера 0 7 токсичных "друзей", которые встретятся тебе хотя бы раз в жизни, и как их… Автомобили 0 Революция в выборе автошин: Компания "Радиус" - ваш надежный партнер на дорогах…
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.