Цитаты великих

Если хотите иметь успех, Вы должны выглядеть так, как будто Вы его имеете.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Як зрозуміти, чи є у вас порнозалежність

03.07.2023 — Секс
Як зрозуміти, чи є у вас порнозалежність

Якщо ви дивитеся порно, коли вам нудно чи сумно, це привід вивчити решту симптомів.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

 

Що таке порнозалежність і чи існує вона насправді

Залежність від порно — це нав'язливе бажання дивитися порнографію, навіть на шкоду важливішим заняттям. Це не справжній медичний діагноз, проте для деяких людей непереборне потяг до фільмів для дорослих стає проблемою.

 

Як зрозуміти, що з'явилася порнозалежність

Оскільки в залежності від порнографії, як і від сексу, немає в переліку психіатричних захворювань, то немає і стандартизованих критеріїв діагнозу. Але насторожитися варто, якщо людина:

 • витрачає багато грошей на порнографію, іноді на шкоду предметам першої необхідності;
 • використовує порно, щоб впоратися зі складними емоціями, такими як біль, тривога та смуток;
 • ризикує під час перегляду: наприклад, робить це у громадських місцях чи на роботі;
 • сердиться, якщо йому радять менше дивитися порно;
 • не може кинути, хоч і робить такі спроби;
 • відчуває сором після перегляду порно, але не може позбутися звички;
 • переходить до екстремальніших форм порнографії, щоб знайти задоволення;
 • вважає секс не таким привабливим, як перегляд порно;
 • приховує порнозвички від сексуальних партнерів

 

Чому порно може викликати залежність

Хтось вважає, що єдиною причиною є доступність порнографії. Але знайти цей контент легко багатьом, а нездорові стосунки виникають не в кожного. Значить, має бути ще щось.

Особливості роботи мозку

Через відмінності у структурі мозку чи обміні хімічних речовин деякі люди більш схильні до розвитку залежності. Причому не лише від порно, а й від алкоголю, наркотиків, азартних ігор тощо.

Культурні особливості

Ми — соціальні істоти. Тому досвід оточуючих та культурні особливості теж накладають відбиток. Наприклад, якщо у суспільстві тема сексу та порно під забороною, то за допомогою таких відео можна отримати новий досвід.

Психологічні проблеми

Перегляд порно може стати варіантом втечі від реальності чи способом подолати стрес та інші психологічні складнощі.

Проблеми у відносинах

Труднощі з пошуком партнера іноді призводять до того, що деякі люди звертаються до порнографії, щоб впоратися з сексуальними бажаннями або задовольнити їх.

 

Які фактори збільшують ризик розвитку порнозалежності

Дослідження показують, що основними приводами включати порнографію частіше є:

 • юність;
 • поганий настрій;
 • часте використання інтернету;
 • релігійність;
 • нудне сексуальне життя.

 

Чим небезпечна порнозалежність

Залежність від порнографії, як і будь-яка інша, може змусити людину віддалитися від усього, що їй дорого, і в результаті зруйнувати її життя.

Може зруйнувати соціальні зв'язки

Оскільки порнографія — це заняття, яке не прийнято афішувати, компульсивне бажання дивитися такі ролики змушує людину віддалятися від оточуючих, проводячи багато часу на самоті. Знову ж таки, нав'язливий перегляд забирає багато часу, тому його майже не залишається на домашні справи, спілкування та роботу.

Непереборна пристрасть до порно може стати важливіше, ніж робочі зустрічі, відвідування лікаря чи побачення з іншими людьми.

Може погіршити самооцінку

Коли людина постійно дивиться фільми для дорослих, вона несвідомо починає порівнювати себе з персонажами. Але порноактери виглядають не так, як звичайні люди, а тому глядач може почати комплексувати та відчувати невпевненість у собі.

Може вплинути на стосунки з партнером

Ще один варіант - людина починає порівнювати свого партнера з екранними героями, а той неминуче програє. Крім того, порно змушує віддалятися від партнера фізично, а це не йде на користь стосункам.

Може зіпсувати задоволення від реального сексу

Тут дві проблеми. По-перше, надмірний перегляд порнографії може бути пов'язаний з вищою частотою еректильної дисфункції та передчасною еякуляцією. А по-друге, на тлі екранних сюжетів власне сексуальне життя здається неяскравим і ненасиченим.

Може провокувати психічні розлади

Непереборне бажання дивитися порно може викликати розлади настрою та провокувати зловживання психоактивними речовинами.

 

Як позбутися порнозалежності

Хороша новина в тому, що впоратися із залежністю від порно можливо. Зазвичай допомагає обмеження його перегляду та психотерапія. Ліки вважаються менш ефективними, але іноді їх таки призначають.

Психотерапія

Найчастіше для лікування застосовують когнітивно-поведінкову терапію (КПТ) та терапію прийняття та відповідальності (ТПО). Різниця між цими методами в тому, що КПТ вчить змінювати або контролювати думки та поведінку, а ТПО пропонує зайняти позицію спостерігача та приймати свої почуття та переживання, навіть якщо вони неприємні.

Ліки

Зазвичай залежність від порно лікують лише з допомогою психотерапії. Але якщо є супутні психологічні проблеми, наприклад, депресія, потрібно звернутися до психіатра, щоб він порекомендував ліки.

Крім того, є дослідження, яке підтверджує, що позбавитися залежності допомагають препарати, які застосовують у лікуванні алкоголізму. Вони діють на центр винагороди мозку та наводять його роботу в норму.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Автомобили 0 11 автомобилей от неавтомобильных брендов Юмор 0 Как строить отношения тем, у кого уже есть дети? В курсе 0 Первый тизер последнего эпизода "Звездных войн" Психология отношений 0 7 проблем в отношениях, ответственность за которые придётся взять на себя Секс 0 3 причини, чому ми любимо грубий секс Автомобили 0 Nissan розробив технологію, що «деактивує» віруси Психология отношений 0 20 правил выживания в первый год брака Секс 0 Ученые: число порнозависмых людей сильно увеличилась Вокруг света 0 Самые легендарные и роскошные бордели в истории Автомобили 0 Назван самый продаваемый спорткар в мире по итогам 2021 года Юмор 0 11 самых опрометчивых решений в стриптиз клубе Юмор 0 #говоритженщина: как соблазнять женщин Психология отношений 0 Типы девушек, с которыми мы должны встречаться хотя бы раз В курсе 0 Николас Кейдж в трейлере шоу об истории мата "История ругательств" Звезды 0 Роузи Хантингтон-Уайтли обнажилась для обложки ELLE Карьера 0 7 увлечений, которые могут стать бизнесом В курсе 0 Apple впервые за 10 лет выпустила игру Секс 0 14 новых привычек, которые значительно улучшат твою сексуальную жизнь Звезды 0 Эмили Ратаковски рекламирует алкоголь в одном купальнике Внешность и здоровье 0 Converse сделали кеды из пластиковых бутылок
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.